Kodėl būtini apsauginiai darbo rūbai?

Apsauginiai darbo drabužiai yra neatsiejama daugelio darbo sričių dalis. Šie rūbai prisideda prie darbuotojų saugumo, padeda jį užtikrinti, apsaugo nuo rimtų traumų ir sužeidimų. Negana to, tinkama, kokybiška, apsauginė darbo apranga garantuoja ir patogų darbą. Tokie drabužiai nevaržo judesių, leidžia laisvai judėti ir garantuoja, kad darbus bus atliekamas efektyviai, lengvai ir patogiai. Dažniausiai, darbo drabužius dėvi statybininkai, kelininkai, įvairų fabrikų, gamyklų, sandėlių darbuotojai. Darbo drabužiai naudingi ir elektrikams, dirbantiems apsaugoje, laboratorijose, apželdinimo srityse. Na, o ir skirtingų darbo drabužių dizainų, ypatybių, tipų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas, skirtingų profesijų atstovas gali rasti sau ir savo darbui, pareigoms tinkamiausius darbo drabužius. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kokį vaidmenį atlieka darbo drabužiai ir kodėl svarbu juos dėvėti. 

Saugumas 

Viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurių būtina darbo aplinkoje dėvėti apsauginius darbo drabužius – saugumas. Apsauginiai darbo drabužiai suteikia pakankamą ir reikiamą apsaugą, priklausomai nuo darbo pobūdžio, vietos, kitų kriterijų. Žinoma, ne visiems darbuotojams ir ne visoms specialybėms darbo drabužiai yra būtini. Tačiau, akivaizdžiai, be jos dirbti negalėtų statybininkai, medikai, kelininkai, o taip pat, ir virtuvės darbuotojai, žmonės dirbantys gamyklose, fabrikuose, agrikultūros srityse. Iš esmės, apsauginiai darbo drabužiai privalo būti dėvimi tų žmonių, kuriems darbe tenka susidurti su dulkėmis, dujomis, sunkiais objektais, chemikalais, biologinėmis medžiagomis, krentančiais objektais. Žinoma, daugelis sakys, kad tai tik paprasti rūbai, tiesiog, pasiūti vienodu dizainu, spalvomis. Tačiau, jie pasižymi tam tikromis ypatybėmis, kurios tam tikroms specialybėms suteikia papildomo saugumo, darbo aplinkoje. Pavyzdžiui, kelininkų aprangos būna ryškios ir efektyviai atspindinčios šviesą, papildytos atšvaitais. Tokiu būdu, jos suteikia aplinkiniams žmonėms daugiau matomumo, iš toli praneša apie vykstančius kelio darbus. Na, o kadangi, darbuotojas yra lengviau matomas ir pastebimas, jis yra ir saugesnis. Nepamirškime ir to, kad darbo aplinkoje yra dėvimi ne tik drabužiai, bet ir tam tikri aprangos priedai. Statybininkų darbo neįsivaizduotume be apsauginio šalmo, kuris apsaugo kūną nuo smūgių. Taip pat, statybininkų kelnės, kombinezonai, dažnu atveju, turi pastorintus, paminkštintus kelius, kurie suteikia minkštesnį pagrindą, sumažiną apkrovą keliams. Dirbantiems su chemikalais, degiomis medžiagomis skirti specialūs darbo drabužiai, kurie nėra degūs. Tad, kiekvienai sričiai, profesijai skirti darbo rūbai pasižymi savomis, saugumą garantuojančiomis ypatybėmis ir tikrai nėra tik “drabužiai”. 

Patogumas ir komfortas 

Be abejo, darbo drabužiai privalo ne tik apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų, susižeidimų, traumų, bet ir garantuoti patogų, efektyvų darbą. Tad, apsauginė darbo apranga privalo būti patogi. Komfortas darbe leis efektyviau ir geriau dirbti. Tad, iš esmės, patogūs ir geri darbo drabužiai pagerins darbuotojų produktyvumą, našumą, darbe. Pirmiausia, turint specialią darbo aprangą nereikės sukti galvos dėl to, ką apsirengti į darbą. Žvelgiant iš kitos pusės, patogi ir kokybiška darbo apranga nevaržo judesių, o tai reiškia, kad leidžia lengvai dirbti, jaustis patogiai ir laisvai. Negana to, specialioms profesijoms skirti darbo drabužiai yra aprūpinti ir patogumą užtikrinančiomis ir efektyviai dirbti leidžiančiomis ypatybėmis. Pavyzdžiui, statybininkų, mechanikų kelnės ir kombinezonai turi daug ir gilių kišenių bei kilpų, kurios yra skirtos patogiam įrankių laikymui. Tokiu būdu, dirbant darbą svarbiausius įrankius galima visada turėti su savimi. Patogūs darbo batai būna aprūpinti ir neslystančiais padais, kurie leidžia efektyviai ir saugiai dirbti. Dažnu atveju, kelnės, švarkai ir megztiniai alkūnių ir kelių srityse turi papildomus įsiuvus, kurie ne tik garantuoja patogumą, bet ir aprangos patvarumą. Vienareikšmiškai, darbo apranga privalo būti ir patvari, kad atlaikytų įvairaus pobūdžio, net intensyviausią darbą. Tai reiškia, kad darbo drabužiai privalo būti pagaminti iš patvarių ir kokybiškų medžiagų. Dažniausiai, tokie drabužiai būna gaminami iš medvilnės ir poliesterio mišinio. Tokia medžiaga yra ne tik patvari, bet ir lengvai valoma. Aišku, galima rasti ir daugybę kitų medžiagų, iš kurių, taip pat, gaminami darbo drabužiai. Patvarumui daug įtakos turi ir gamintojas. Pavyzdžiui, populiarūs ir plačiai naudojami HH darbo rūbai užtikrina aukštą kokybę ir aprangos patvarumą. Dažnu atveju, kokybiški apsauginiai darbo rūbai pasižymi didesne kaina, tačiau, tai yra investicija į saugumą ir patogumą, darbe. 

Apsauginiai darbo drabužiai už itin draugišką kainą, internetu – varle.lt svetainėje. Čia rasite platų jų asortimentą ir pačias geriausias akcijas!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *