Durų furnitūra – kaip pasirinkti?

rankenėlės 

Kaip patikrinti, ar įsigyti baldai yra kokybiški, o meistrai darbą atliko nepriekaištingai? Vienas būdų įvertinti jų funkcionalumą – baldų furnitūra. Ypatingai svarbi dalis yra durys ir jų furnitūra, nuo kurios paprastai priklauso, kaip baldai varstysis, atsidarys, užsidarys ir kaip ilgai jie tarnaus. Kaip pasirinkti durų furnitūrą ir kokių dalių ieškoti?

Durų furnitūros dalys

Pagrindinės durų furnitūros dalys yra rankenėlės ir vyriai. Nuo vyrių priklauso tai, ar ateityje durys girgždės, nepradės varstytis pačios, užsikirtinėti, pradėti kliudyti slenkstį ar grindis. Jei pasirinksite tinkamus vyrius, ateityje durys varstytis sklandžiai ir nereikalaus didelės priežiūros.

Rankenėlės atlieka ir estetinę, ir praktinę funkciją. Renkantis reikia atkreipti dėmesį į abi. Kad jos puikiai derėtų prie bendro stiliaus, pasistenkite, kad rankenėlių forma ir spalva atitiktų pasirinktą durų medžiagą. Taip pat nepamirškite įvertinti jų patogumo, praktiškumo. Kartais rankenėlės gali būti labai dailios, tačiau nepatogios, pavyzdžiui, greitai susitepti, turėti per aštrius kampus, kurie raižo odą ir pan. Jei negalite patys nutarti, ar pasirinkimas bus tikrai geras, galite pasikonsultuoti su interjero dizaineriais, meistrais ar parduotuvės konsultantais.

Kur įsigyti?

Nors durų furnitūros pasirinkimas šiandien rinkoje yra pakankamai platus, tai ne visada yra didelis privalumas. Dažnai žmonės įsigyja nereikalingų dalių arba nusiperka tokios durų furnitūros, kuri nėra tinkamai pritaikoma pagal jų idėjas ar poreikius. Sėkmę lemia tinkamos parduotuvės pasirinkimas. Geriausia, jei tai specializuota parduotuvė, o ne didieji prekybos centrai, kuriuose galima rasti visko, tačiau prekių kokybė yra abejotina. Puikus pavyzdys – „Joldija“. Tai daugiau nei 26 metus veikianti įmonė, kurios pagrindinė veiklos kryptis ir yra prekyba baldų furnitūra bei tvirtinimo detalėmis baldų gamybai. Kreipiantis į specializuotą parduotuvę galite būti tikri, kad jų atrenkamos prekės yra geros, patikimos ir gausite visą reikiamą pagalbą. Skirtingai nei prekybos centruose, kuriuose galima rasti visko, o konsultantai nieko nežino, čia dirba baldų ir durų furnitūrą išmanantys specialistai, kurie padės pasirinkti geriausią variantą.

 

 

 

 

 

Renkamės baldus pagal interjerą: ką verta žinoti?

baldai

Jei reikėtų įvardinti vieną svarbiausių namų akcentų, be abejonės, tai būtų baldai – būtent be jų, negalėtume gyventi kokybiškai, patogiai bei patraukliai. Vistik, reikia pastebėti, kad kiekvienas baldų pirkimas sukelia ne tik malonių rūpesčių, bet ir tam tikrų abejonių. Baldų asortimentas šiandien sudaro įspūdingą pasirinkimą, juo labiau, kad galimi ir tokie sprendimai, kaip baldai internetu, baldai iš Lenkijos ar baldai Vilniuje, kurie dar tik labiau padidina galimų pasirinkimų skaičių.  Pirkėjai šiuos gaminius neretai renkasi pagal įvairius kriterijus, o vienas dažniausiai pasitaikančių – namų interjeras. Ir iš tiesų, jei ieškosite baldų, kurie derėtų prie jūsų namų interjero, galite būti tikri – pavyks susikurti estetiškai patrauklią bei harmoningą aplinką, kurioje bus gera leisti laiką. Vistik, jei nesate tikri, kad ir kokie sprendimai galėtų tapti geriausiais, verta atkreipti dėmesį į šiame tekste pateiktas gaires. Tad, kokius baldus reikėtų rinktis tuo atveju, jei jūsų namų interjeras yra:

 • Klasikinis

Klasikinį namų interjerą galima sutikti ne taip jau ir dažnai. Taigi, kokius baldus verta rinktis tokiu atveju? Visų pirma, verta pastebėti, kad klasiką mėgstantys žmonės yra linkę rinktis tuo sprendimus, kurie nepavaldūs laikui. Taigi, vertėtų pirkti tokius baldus, kurie yra pagaminti iš puikiai visiems žinomų medžiagų, tokių, kaip medis, metalas, stiklas. Šios medžiagos visada atrodo žavingai ir patraukliai. Taip pat vertinantiems klasikinį stilių puikiai tiks tradicinių, įprastų formų bei dizaino baldai. Rekomenduojama vengti ryškių spalvų bei pernelyg didelės dekoracijų gausos.

 • Modernus

Dauguma žmonių pasirenka modernų namų interjerą. Na, o, kokius baldus reikėtų rinktis šiuo atveju? Puikiai tiks įmantrios formos, drąsūs dizaino sprendimai, o taip pat ir ryškios spalvos. Kalbant apie žaliavas, vertėtų ieškoti kuo įdomesnių tekstūrų, taip pat puikiai tiks ir stiklas ar medžio plokštės.

 • Skandinaviškas

Ne paslaptis, kad būtent skandinaviškas interjeras pasižymi šaltomis, ramiomis spalvos; lygiomis formomis bei minimalizmu. Tad būtent tokie turėtų būti ir jūsų baldai.

 • Itališkas

Itališko interjero gerbėjai savo namams turėtų rinktis sodrių bei šiltų spalvų baldus, pagamintus iš medienos, puoštus masyviomis, prabangiomis dekoro detalėmis. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad puikiai tiks ir aptakių, apvalių formų gaminiai.

 • Eklektiškas

Eklektiško stiliaus mėgėjai turėtų pirmenybę teikti tiems baldams, kuriuos gaminant buvo įgyvendintos ypač kūrybingoms idėjos. Taip pat reikėtų nebijoti spalvų gausos – galite rinktis netgi tarpusavyje visiškai nederančių spalvų baldus. Atkreipkite dėmesį ir į dekoro detales – kuo jų daugiau, tuo  geriau.

 • Kaimiškas

Svarbiausi baldų, kurie bus skirti kaimiškam interjerui, akcentai yra šie: aptakios formos, masyvumas, ramūs bei švelnūs tonai, spalvos, kurias galime rasti gamtoje, natūralumas, o taip pat – įvairių augalų, paukščių, gyvūnų motyvai.

 • Jaukus

Jaukius namus susikursite tuo atveju, jei rinksitės ramių bei šviesių spalvų baldus, pagamintus iš medžio, dekoruotus stiklo ar metalo detalėmis.

 • Originalus

Na, o, jei norite gyventi originalioje erdvėje, tokiu atveju, jus sudominti turėtų nestandartiniai baldai – jie gali būti gaminami pagal individualų užsakymą, tad puikiai tiks norintiems išreikšti savo unikalumą bei išskirtinumą.

Taigi, laikantis šių gairių, bus kur kas paprasčiau pasirinkti baldus, kurie idealiai derėtų prie jūsų namuose esančio interjero. Na, o, pabaigai belieka tik pridurti, kad, jei gyvenate mažame miestelyje ir jame esanti baldų pasiūla nėra didelė, verta atkreipti dėmesį į tai, ką siūlo didieji miestai. Taigi, tokie pasiūlymai, kaip baldai Kaune ar baldai Klaipėdoje, turėtų būti ypač aktualūs.

Svetainės baldai pagal užsakymą – galimybė gyventi svajonių namuose

svetaines baldai pagal uzsakyma

Kai norisi,  kad kiekvieną dieną galėtumėte grįžti į tobulai Jums tinkamą svetainę – reikia skirti pačios tinkamiausios patalpos formavimui. Prie formavimo labai daug prideda pasirinktinos patalpos spalvos ir tuo pačiu baldai, kurie dažniausiai įvardijami kaip visumos svarbiausia dalis. O kadangi svetainės baldai pagal užsakymą šiuo metu yra ypač populiarus pasirinkimas, kuris suteikia galimybę kiekvienam gyventi tokiuose namuose, kokius jis labiausiai nori – pasinaudoti galimybėmis paprasčiausiai būtina.

Profesionalai gamina baldus pagal užsakymą ir taip suteikia galimybę suderinti net ir mažiausia smulkmenas, kurios galiausiai virsta puikios kokybės darbas. Tokiu atveju svarbu susirasti specialistus, kurie visus darbus atliktų už Jus. Žinoma, dažniausiai stebina plati profesionalų paieška, kadangi pradėjus ieškoti pamatysite, kad jų yra labai daug ir visi jie labai skirtingi. Kol vieni žiūri, kad paslaugos būtų kuo pigesnės, tuo tarpu kiti ieškoti tokios kokybės, kuri geriausiai patenkintų poreikius ir garantuotų, kad kiekvienas valgys labiausiai jam patinkamoje svetainėje.

Kadangi šiuo metu internete yra labai daug pavyzdžių – tai suteikia galimybę užsakovams suskurti savitą interjerą ir tuo pačiu savitus baldus, kurie tarsi turės tam tikrą idėją, tam tikrą istoriją. Juk niekas nenori savo namuose plastikinių gaminių, kurie neturi jokios dvasios ir kuriuos daugelis turi savo kambariuose. Taigi, būtent pasirinkę svetainės baldus pagal užsakymą galite jaustis ramus, kad rasite tą kokybę, kuri patenkins poreikius ir leis gyventi ramiai bei užtikrintai,  kad viskas bus pagal Jūsų poreikius ir tuo pačiu net ir pačios mažiausios smulkmenos geriausiai reprezentuos Jūsų stilių. J kai žinote – ko norite ir profesionalams kur kas paprasčiau tai įgyvendinti.

Svetainės baldai pagal užsakymą derinami prie bendro kuriamo interjero. Geriausia rinktis universaliai atrodančius baldus, kad keičiantis kelioms spalvoms arba panašiai – baldai išliktų puikiai derantis ir naudojami net ir ilgoje metų eigoje.

Galimybės plačios, tad pasinaudokite jomis ir leiskite sau atrasti smulkmenas, kurios leis gyventi svajoniųsvetainėje.

 

Kaip išsirinkti tinkamiausius minkštus baldus

Kiekvienas namų kambarys, skirtas poilsiui ar svečių priėmimui turi būti be galo patogus. Rasti taip atkakliai siekiamą  patogumą mums padeda kokybiški minkšti baldai. Tačiau ką turi žinoti kiekvienas namų šeimininkas, kad išsirinkti tinkamiausius minkštus baldus?

foteliai

Kad išsirinkti baldus kurie tiks jums ir tarnaus daug metų, svarbiausias yra baldų komfortas ir stilius. Prieš įsigyjant fotelį, sofą ar minkštą kampą, ilgai ir patogiai ant jų pasėdėkite. Įsipatoginkite taip, lyg būtumėte namuose, nes tik taip žinosite, koks jausmas bus ant jų sėdėti ar gulėti kai jie stovės jūsų namuose. Išbandykite kuo daugiau kuo daugiau pozų, kuriose dažniausiai ilsitės. Taip žinosite ar baldai tinka jums ir jūsų namams.

Prieš perkant naujus baldus, svarbiausia žinoti ar jų gamybos medžiagos yra patvarios, kaip ir pati baldų konstrukcija. Pamatyti geriausius baldus yra kur kas sunkiau nei atrodo, nes svarbiausia jų dalis yra stabilus pagrindas ir kokybiškos gamybos medžiagos.

Grožis tikrai nėra svarbiausias baldų aspektas. Baldų konstrukcija yra jų ilgo tarnavimo, ilgaamžiškumo garantas. Jei baldai yra naudojami nedažnai, ši taisyklė nėra tokia svarbi, bet dažniausiai naudojamiems baldams tai yra didžiausia būtinybė. Kietmedžio konstrukcija yra geriausias pasirinkimas, nes yra kur kas tvirtesnis jei minkštesnio medžio rūšių konstrukcijos ir pagrindai, todėl baldai bus kur kas tvirtesni.

Baldai, kuriuos statysite kambario viduryje turi turėti kuo tvirtesnę nugarą. Baldas, kurio atrama yra nekokybiška ir plona bus labai nestabiulus. Taip pat svarbus yra baldų svoris Geri minkšti baldai turi būti sunkūs ir sverti tikrai daug. Jeigu tam tikrus baldus transportuoti yra nesunku, tai parodo, kad jų konstrukcija yra niekam tikusi. Kadangi minkšti baldai dėl nuolat sėdinčių žmonių, baldai patiria nuolatinę, stiprią įtampą, todėl turi būti sunkūs ir patvarūs. Tvirti baldai yra ypač reikalingi šeimoms su vaikams, kurių pastovus dūkimas taip pat patikrina baldų patvarumą.

Prieš pat perkant baldus, kurių nėra jokioje parduotuvėje ar salone, paieškokite tokio modelio, kuris yra panašiausias į jūsų pirmąjį pasirinkimą. Jei pirksite baldus internetu, pirmiausia tiksliai žinokite kiek vietos jie užims ir kurioje namo vietoje stovės. Taip žinosite, ar baldai tinka jūsų kambariui ir ar jie nesukels jokių nepatogumų, netrukdys laisvai judėti be jokių trukdžių. Svarbiausia yra pasirūpinti ne išvaizda, o aukšta kokybe, nes ji užtikrina, kad jūsų baldai tarnaus kuo ilgiau ir bus nepaprastai patogūs.

Net pats menkiausias įlinkimas ilgesnių baldų viduryje parodo labai nekokybišką jų konstrukciją. Tokie baldai dažniausiai būna labai nekokybiški ir nuo menkiausios įtampos gali įlinkti ir po kurio laiko net sulūžti. Jeigu norite patvarių ilgų baldų, rinkitės tokius, kurie vietoj medienos, naudoja kur kas brangesnę, bet patvaresnę metalinę konstrukciją.

 

Pasitenkinimą darbu gali nulemti ir…dokumentų spintos

dokumentų spintosDarbe praleidžiame didelę dalį savo laiko – neveltui šis vadinamas antraisiais namais. Pats darbas iš prigimties nėra malonus procesas, tad gero darbdavio užduotis – pasirūpinti, jog darbuotojams būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos numatytų darbinių užduočių atlikimui. Draugiški tarpusavio santykiai, palaikanti, motyvuojanti atmosfera – puiku. Tačiau šį kartą mūsų dėmesio centre – tokie elementarūs dalykai kaip dokumentų spintos ir kiti biuro baldai. Juk, remiantis Maslow piramide, pradėti tenkinti poreikius reikia nuo pačių žemiausių.

Tinkamai parinkti biuro baldai atlieka svarbų vaidmenį kalbant apie pasitenkinimą darbu bei gerina kokybinių rodiklių statistiką. Akivaizdu, jog žmogus, sėdėdamas prie tinkamo aukščio stalo ant ergonomiškos kėdės ir visada randantis dokumentus toje lentynoje, kur juos padėjo, su dienos užduotimis susitvarkys kur kas efektyviau nei darbuotojas, valandą ieškantis reikiamos bylos ir priverstas ieškoti kiek įmanoma patogesnės padėties pirmtakų išsėdėtoje kėdėje. Patekus į situaciją, analogišką minėtam pavyzdžiui, net ir užkietėjusiam darboholikui noras dirbti greitai išgaruotų.

Baldai reikšmingi ir interjero estetikos biure atžvilgiu. Darbuotojas, kasdien matydamas atsilupinėjusią spintą, netrukus savo darbo vietą ims vertinti kritiškai: kaip reikia negerbti savęs, jog dirbtum pas vadovą, nesugebantį įsigyti tvarkingai atrodančių baldų! Ką jau kalbėti, jei į biurą užsuka ir kiti žmonės (klientai, partneriai, tiekėjai). Atrodo absurdiška, tačiau ta estetiškai netvarkinga bei prie bendro interjero nederanti spinta gali tapti paskutiniu lašu, paskatinusiu nutraukti visus verslo ryšius.

Jei jūs esate vadovas, tikriausiai nejučiomis nužvelgetė biure stovinčius baldus. Metas atsinaujinti! Biuro baldų pasirinkimas platus, tad, visų pirma, reikia apibrėžti, kokius reikalavimus turite konkretais baldo, pavyzdžiui dokumentų spintos, atžvilgiu. Populiarios dokumentų spintos, gaminamos ne tik iš laminuotos medžio drožlių plokštės (jei renkatės šį variantą, plokštės spalvą derinkite prie kitų interjero), bet ir iš plieno (plati spalvų paletė) – dokumentai bus apsaugoti nu drėgmės bei kito pobūdžio pavojų. Rinkdamiesi spintos gabaritus, atsižvelkite į patalpą, kurioje ketinate ją statyti, dydį – spinta neturi trukdyti darbuotojams laisvai judėti. Jei dokumentų spintoje laikysite kasdieniam darbe reikalingus dokumentus, rinkitės žemesnę – nedidelio ūgio darbuotojui lipti ant taburetės kaskart, vos tik prireikus dokumento, greitai pabos.

 

Baldų gamyba iš stiklo: ką rinktis ir kur naudoti?

baldų gamybaStiklas – elegantiška ir išskirtinė medžiaga, namų interjere dažniausiai atrandanti vietą kaip dekoro detalė. Tačiau baldų gamintojai neslepia, kad vis dažniau stiklas namuose naudojamas ir kaip baldų dalis. Be to, pastaruoju metu itin populiarėja stiklinių baldų gamyba. Dažniausiai tokio tipo baldus renkasi išskirtinį dizainą ir stilių mėgstantys žmonės.

Kodėl verta rinktis stiklinius baldus?

 • Visų pirma, baldų gamyba iš stiklo turėtų sudominti tuos, kurie renkasi baldus, gaminamus ekologiškai. Pats stiklas, kaip baldų medžiaga, yra natūralios kilmės. Stiklas gaminamas iš kvarcinio smėlio ir šarmo, tad stiklo baldai neturi kenksmingų medžiagų ir nekenkia aplinkai.
 • Dažnai žmonės mano, kad stiklas yra labai trapi medžiaga, su kuria reikia itin atsargiai elgtis. Dėl šios priežasties toli gražu ne kiekvienas linkęs rinktis baldus iš stiklo. Tačiau iš tiesų šiuolaikinės technologijos jau gamina gana tvirtą stiklą, kurio nereikia perdėm saugoti.
 • Jei manote, kad stiklas yra statiška medžiaga, nustebsite sužinoję, kad tai ypač lanksti ir formavimui paslanki medžiaga. Stiklo gaminiai gali būti pačių įvairiausių formų, storių ir išmatavimų. Todėl baldų gamintojai neslepia, jog stiklas yra puikus pasirinkimas tuomet, kai užsakoma išskirtinių baldų gamyba pagal individualius pageidavimus.
 • Šiais laikais stiklas gali būti labai dinamiškas ir įvairus. Ypač populiarūs baldai iš dekoruoto stiklo, kuris nebūtinai turi būti skaidrus ir permatomas. Įvairiose namų vietose ne retai statomi dekoruoto ir tonuoto stiklo baltai, tokie kaip staliukai, lentynos, pertvaros. Stiklas taip įneša naujos energijos į namus, kartu atverdamas erdvę ir suteikdamas jai šviesos.

Kur rinktis stiklinius baldus?

Manote, kad stiklo baldus sunku pritaikyti namuose? Iš tiesų stiklas yra gana universalus, tad puikiai dera įvairaus interjero patalpose. Dažnai baldų gamyba iš stiklo naudojama klasikos, moderno, skandinaviško stiliaus namams apstatyti. Įvairiose namų erdvėse galima atrasti vietos stiklui. Virtuvėje pravers dekoruoti stiklo durys, vonioje praplėsite erdvę panaudoję joje nedidelę stiklinę spintelę, o kambaryje ar terasoje pastate stiklinį staliuką, įpūsite daugiau romantikos ir jaukumo į erdvę. Nepamirškite ir stiklo dekoro, pūsto, deginto, lieto stiklo gaminiai įvairiose namų erdvėse sukuria išskirtinį interjerą ir suteikia namams daugiau šviesos.