Profesionalūs autoservisai Vilniuje – aukštos kokybės garantas

servisas

Kiekvienas vairuotojas, gyvenantis sostinėje, dėl didelio automobilių srauto gali netikėtai patekti į eismo įvykį, tuomet jo automobilis prašosi remonto arba tiesiog jam yra reikalinga profesionali diagnostika. Autoservisai Vilniuje visada pasiruošę padėti. Jie kiekvienam automobiliui suteikia visą reikiamą pagalbą pagal jų esamą būklę ir atlieka automobilių diagnostiką prieš techninę apžiūrą itin greitai ir kokybiškai. Šiame straipsnyje atskleisime kaip tinkamai išsirinkti profesionalius autoservisus Vilniuje. Trumpai aptarsime kaip yra atliekama  kompiuterinė automobilio diagnostika Vilniaus autoservisuose ir pasakysime ką būtina patikrinti automobilyje, kad jis lengvai įveiktų techninę apžiūrą.

Profesionalūs autoservisai Vilniuje – kaip tinkamai juos išsirinkti?

 • Pirmiausia, pasidomėkite kokią patirtį turi autoserviso mechanikai. Šiame darbe būtent patirtis užtikrina kokybiškus rezultatus, todėl kuo daugiau meistras yra dirbęs su tam tikro tipo gedimais, tuo geriau jis galės juos sutaisyti. Autoservisų Vilniuje administracija noriai pakonsultuoja ir suteikia informaciją apie meistrus, kurie pašalintų Jūsų automobilio gedimą.

 

 • Antra, svarbu išsiaiškinti ar autoservisas gali operatyviai reaguoti. Įvykus gedimui automobilio savininkai dažniausiai nori greito ir efektyvaus problemos sprendimo. Būtent todėl, stenkitės rasti tokį servisą, kuris galės kelių dienų bėgyje sutvarkyti problemą.

 

 • Trečia, žinokite, kad tik profesionalūs autoservisai Vilniuje Jums visuomet suteiks net 24 mėnesių garantiją atliktam remontui ir įmontuotoms naujoms detalėms.

 

Profesionalius autoservisus Vilniuje galite rasti ir išsirinkti užsukę pas mus į internetinę svetainę – geriservisai.lt.

Kaip atlieka kompiuterinę automobilio diagnostiką autoservisai Vilniuje?

Kompiuterinei autodiagnostikai reikalingas kompiuteris bei laidas, kuriuo jis prijungiamas prie automobilio mechanizmo. Automobilio rodmenys tikrinami vibracija, termografija, matuojant signalų dažninius komponentus laiko intervaluose bei kitais metodais. Atjungus vieną ar kitą daviklį galima stebėti kaip keičiasi automobilio darbas – taip aptinkamas ne tik pats gedimas, tačiau ir kas jį sukėlė, koks automobilio komponentas sustreikavo. Geriausia, kad naudojama programa turėtų funkciją, kuri parodytų kokie turėtų būti optimalūs daviklių parodymai.

Ką būtina pasitikrinti prieš automobilio techninę apžiūrą?

 • Patikrinkite, ar veikia visi saugos diržai ir sagtys, juos palikite užsegtus;

 

 • Iš salono išimkite nereikalingus daiktus – matomoje vietoje palikite gesintuvą, vaistinėlę ir liemenę;

 

 • Nuplaukite automobilį ir jo dugną – būtent čia dažnai prisirenka įvairių nešvarumų ir tepalų ir apžiūros metu dažnai sunku įvertinti, iš kur atsirado šie nešvarumai, tad nuplovus dugną išvengsite šios diskusijos.

 

Mūsų svetainėje geriservisai.lt yra atrinkti tik profesionalūs autoservisai Vilniuje. O fizinę būstinę rasite adresu – Aušros Vartų g. 16-1, LT-02100 Vilnius. Svetainėje reikia tik pasirinkti autoservisus pagal automobilio markę ar pagal gyvenamą vietą ir pažadame – neatsidžiaugsite nepriekaištingai atliktu automobilio remontu!

Raktažodžiai: autoservisai Vilniuje, geriservisai.lt, profesionalumas, techninė automobilio apžiūra, automobilio diagnostika.

 

 

 

 Vilniečiui sugriuvo mylimas BMW – reikalingas profesionalo prisilietimas

bmw

Kiekvienas asmuo, turintis savo automobilį, nori, kad kuo rečiau reikėtų jį remontuoti. Vieni patvariausių BMW markės automobilių taip pat turi nesklandumų – kai sugenda, žmogus ieško gero meistro jos sutaisymui. Dažnas vilnietis nežino kaip svarbu rasti patikimą, savo srities profesionalą, kad šios markės transporto priemonė būtų puikios techninės būklės ir tarnautų dar ilgus metus.

Meistras profesionalas ar apsimetėlis – kaip atskirti?

Profesionalas privalo atitikti šiuos kriterijus :

 • Geras BMW meistras Vilniuje turi būti sertifikuotas, turėti inžinieriaus išsilavinimą, įgūdžius patvirtinančius dokumentus;
 • Toks specialistas nuolat siunčiamas gilinti ir tobulinti turimas žinias;
 • Kasmet turi išklausyti ir atitinkamus kursus bei kelti kvalifikaciją;
 • Privalo sugebėti rasti defektą, jį tinkamai pataisyti;
 • Viską aiškiai bei suprantamai išdėstyti sugedusio automobilio savininkui.

Visus šiuos profesionalaus BMW meistro kriterijus turime ir mes – UAB „REFIX“.

Jei bent vieno, iš išvardintų, kriterijų pasirinktas meistras neturi, automobilio remontavimui geriau nepalikti – tikėtina, jog jis apsimetėlis ir Jūsų mylimui BMW gali dar labiau pakenkti.

Kokios dalys dažniausiai genda automobiliuose?

 • Automobilio variklis;
 • Važiuoklė;
 • Šildomos sėdynės;
 • Kondicionierius;
 • Variklio diržas;
 • Guoliai;
 • Amortizatoriai ir jų atramos;
 • Guminės pakabos įvorės;
 • Vairo stiprintuvas;
 • Granata;
 • Grandinė;
 • Stabdžių trinkelės ir diskai.

Kodėl reikia pirkti originalias BMW dalis?

Norint, kad šie automobiliai ilgai tarnautų ir išliktų tokie pat saugūs, kokius juos į vairuotojų rankas atiduoda gamintojai, menkiausia detalė turi atitikti koncerno kokybės standartus. Taip pat svarbu, jog būtų aukšta BMW automobilio kokybė, saugumas, patikimumas ir  pirktoms dalims skirta garantija ar net papildomas draudimas. Dažniausiai garantija būna teikiama net 24 mėnesiams.

Į ką reikia labiausiai atkreipti dėmesį, norint ateityje parduoti automobilį?

Reguliarūs techniniai aptarnavimai bei nuodugni apžiūra leidžia išvengti netikėtų problemų ir džiaugtis nepriekaištingai funkcionuojančiu automobiliu, o detali istorija, atėjus laikui, padės jį parduoti už aukštesnę kainą.

Mes esame specializuotas BMW MINI autoservisas „REFIX“, esantis Vilniuje. Visi mūsų įmonėje dirbantys meistrai yra kvalifikuoti, patikimi, puikiai išmanantys BMW automobilių gedimų taisymus ir gali greitai Jums pasiūlyti geriausią iškilusios problemos sprendimo būdą. Kiekvienas sostinės gyventojas mus ras adresu – Durpių g. 26, Vilnius. Galime pasiūlyti platų BMW remonto asortimentą. Vilnieti, jei sugriuvo mylimas BMW, nepanikuok – kreipkis į mūsų autoserviso meistrą ir jau greitai galėsi džiaugtis nepriekaištingai suremontuotu automobiliu!

 

 

 

 

 

Kaip sutaupyti perkant padangas?

padangosKaip ir įsigyjant bet kuriuos kitus pirkinius, taip ir perkant padangas visuomet norime ne tik gauti kokybišką, gerą prekę, bet ir sutaupyti. Kainos klausimas ypač aktualus, jei ketinate įsigyti visą komplektą padangų. Kaip galima sutaupyti perkant padangas? Štai keletas naudingų patarimų.

 • Peržiūrėkite pasiūlymus

Nepirkite padangų paskubomis. Peržiūrėkite skirtingų pardavėjų pasiūlymus ir palyginkite kainas. Nepamirškite pasidomėti internetinių parduotuvių pasiūla. Dažnai jose taikomos lanksčios nuolaidų sistemos ir padangas galima įsigyti už ypač patrauklias kainas. Pirkdami internetu galite rasti ne tik geresnių kainų pasiūlymus, bet ir sutaupyti kuro išlaidas, kurias patirtumėte važinėdami po fizines parduotuves.  Rekomenduojame peržvelgti įvairiausio modelio automobiliams skirtų  kokybiškų padangų su nuolaidomis pasiūlą, kurią rasite šiuo adresu: https://www.naujos-padangos.lt/padangos/vasarines-padangos/ .

 • Restauruotos padangos

Įsigyti restauruotas padangas savaime suprantama, žymiai pigiau negu pirkti naujas. Tai aiškus ir praktiškas būdas sutaupyti perkant padangas. Tačiau turėkite galvoje, kad kokybės atžvilgiu restauruotos padangos tarnaus tikrai trumpiau.

 • Sutaupykite keitimo išlaidas

Sutaupyti galite ne tik pirkdami padangas, bet ir jas keisdami. Jei tik turime reikalingus įrankius ir mokate padangas pakeisti patys, nepagailėkite savo laiko ir tai padarykite. Visas keturias padangas pakeitę patys užuot važiavę į autoservisą, sutaupysite nemenką pinigų sumą.

 • Rinkitės universalias padangas

Universalios padangos, tinkančios naudoti vasarą ir žiemą – tai puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti. Naudojant universalias padangas, jums nereikės atskirai įsigyti žieminių ar vasarinių padangų keičiantis sezonams.

Šie patarimai padės jums sutaupyti perkant padangas. Prekių automobiliams pardavėjų Lietuvoje yra gausu, tad skyrę laiko geriausio varianto paieškoms tikrai rasite priimtiniausią kainos ir kokybės santykį. Linkime taupių pirkimų, kokybiškų padangų ir gero kelio!

Pasiruoškite automobilį liūčių sezonui

lietus

Norint maksimaliai prailginti automobilio tarnavimo laiką, yra svarbu rūpinti jo techninę būklę ir imtis visų priemonių tam, kad paruošti jį skirtingų sezonų ypatumams. Šį kartą kalba neina vien tik apie padangų keitimą, pereinant iš šilto metų laiko į šaltą ir atgal. Ne ką mažiau svarbu yra pradėti ruoštis šlapesniems orams, kurie prasideda atėjus rudeniui ir tęsiasi iki pavasario vidurio, o kartais ir ilgiau. Automobilio savininkai turėtų pasirūpinti savo transporto priemonių paruošimui šiam laikotarpiui. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį, kad prasidėjęs lietingas sezonas nesukeltų problemų.

Pagal galimybes, reikėtų atlikti automobilio techninį patikrinimą servise. Tai leis nustatyti galimus gedimus tų dalių, kurių įprastai nepastebime. Be to tai yra puiki galimybė papildyti automobilį visais būtinais techniniais skysčiais: alyva, antifrizu, stabdžių skysčiu. Rudenį ir žiemą, kai keliai tampa gerokai slidesni ir važiavimas jais reikalauja papildomo atsargumo, tvarkingi automobilio stabdžiai ir gerai veikiantis akumuliatorius gali padėti išvengti papildomų problemų.

Rekomenduojama apžiūrėti kėbulą ir pašalinti pastebėtus įbrėžimus reikia pasistengti juos pašalinti. Šiuolaikinės priežiūros priemonės leidžia tai padaryti be specialistų pagalbos. Automobilio padengimas vašku, leis ji apsaugoti nuo išorinio poveikio, kas ypač aktualu žiemą, kai keliai būna barstomi druska. Rudenį ir ypač žiemą trumpėja dienos, o tai reiškia, kad žibintai bus reikalingi ne vien tam, kad būtumėte labiau matomi kitiems, bet ir tam, kad apšviesti kelią sau. Įsitikinkite kad jie visi tinkamai veikia. Be to yra svarbu, kad kiekvienas langų valytuvas nepriekaištingai atliktų savo darbą. Juk jiems teks ypač dažnai rūpintis tuo, kad vairuotojas matytų kelia, net ir smarkiai lyjant. Šie nesudėtingi veiksmai leis pasiruoši lietingiems orams ir padės išvengti nemalonių, o tvarkingai važiuojantis automobilis tikrai suteiks malonių akimirkų.

Tralas Klaipėdoje: techninės pagalbos privalumai pajūryje

pagalba

Įvykus eismo įvykiui kelyje ir transporto priemonei negalint toliau tęsti kelionės savo eiga, tinkamiausias ir saugiausias būdas pasiekti kelionės tikslą – transportuoti automobilį tralu. Iškviesta komanda saugiai ir greitai nugabens transporto priemonę į artimiausias dirbtuves arba nurodytą automobilio šeimininko vietą. Įmonės „Savas tralas“ darbuotojai teigia, jog jų darbo kasdienybėje užsakymų išties netrūksta. Tad jeigu Jums nutiko nelaimė kelyje kažkur pajūrio zonoje, tikriausiai ieškosite paslaugos tralas Klaipėdoje? Pabandysime išsiaiškinti kokią pagalbą galite gauti tokiu atveju.

Atsivertus jau minėtos įmonės internetinį puslapį, tenka maloniai nustebti, jog pagalbos kelyje paslaugų teikimo spektras tikrai yra gana platus.

Pirmiausia, ką reikia žinoti kiekvienam vairuotojui – tai, kad  kurios techninės paslaugos kelyje yra apmokamos draudimo įmonių (jeigu Jūsų automobilis yra apdraustas). Jei nemokamo draudimo techninei pagalbai neturite – nesijaudinkite. Paprastai šios paslaugos nėra tokios brangios kaip įsivaizduoja daugelis. Gerai išmanantys savo darbą specialistai ir turėdami visas tam reikalingas priemones, pagalbą suteikia greitai ir efektyviai, todėl mokestis būna gana mažas.

Dažniausiai pasitaikanti techninės pagalbos įmonių teikiama paslauga, be abejonės, – automobilio transportavimas iš įvykio vietos tralu. Jos yra suteikiamos visą parą ir kiekvieną savaitės dieną. Tralu traukti automobilius dažniausiai tenka iš griovių, sniego pusnių, šlapių molingų kelių ir kt.

Kiti du gana dažnai pasitaikantys darbai techninės pagalbos tiekėjų praktikoje – tai rato keitimas ir automobilio avarinis užvedimas. Prakiurusį ar sugadintą ratą  pakeis Jūsų turimu atsarginiu ratu. Na, jeigu tokio neturite – Jums atveš naują. Prakiurusias ir sprogusias padangas darbuotojai sumontuos vietoje. Jeigu neužsivedate automobilio ir tai nėra labai rimtas užvedimo sistemos gedimas, tuomet atvykę pagalbos darbuotojai padės jį užvesti. Nepavykus išspręsti šios problemos,  automobilis tralu gali būti nugabenamas į artimiausias dirbtuves.

Dažnai, net ir esant rimtesniam gedimui, techninės pagalbos specialistams pavyksta jį suremontuoti vietoje. Tokiu atveju vietoj planuotos traukimo tralu paslaugos gaunate automobilio serviso paslaugą ir galite kelionę tęsti savarankiškai.

Savastralas.lt darbuotojai pasakoja, jog jų praktikoje dažnas užsakymas – vieno ar kelių automobilių pargabenimas iš kitų šalių. Tuo pačiu, įmonė gali paimti sus savimi ir iki 6 žmonių.

Na, galiausiai darbuotojų paminėtos šiek kurioziškos vairuotojų klaidos. Jeigu ilgesnėje kelionėje pamiršote pasipildyti degalų ar tiesiog vietoj benzino prisipylėte dyzelino, pagalbos tikrai sulauksite. Pirmuoju atveju atvykę darbuotojai Jums papildys degalų baką, o antruoju – nugabens automobilį į artimiausią servisą, kuriame ištuštins neteisingais degalais užpildytą baką. Dera žinoti, jog bandyti patiems ištraukti kurą tikrai nederėtų. Tai gali būti pavojinga ir automobilis neišvengs rimtų gedimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naudotos automobilio dalys: ieškokite patikimų pardavėjų!

naudotos dalys

Nesvarbu, apie kokio daikto gedimą kalbėtume, tai visada bus susiję su papildomomis išlaidomis. Jei sugedo automobilis, piniginę gali tekti atverti plačiau. Tačiau pripratus prie pastarojo suteikiamo patogumo bei komforto tvarkant kasdienius reikalus, išsiversti be jo gali būti iš tiesų sunku, tad remonto darbai dažniausiai pradedami iš karto. Tie, kurie turi laiko, mėgsta, liaudiškai tariant, krapštytis bei, aišku, turi atitikamų gebėjimų, gali automobilį taisyti patys. Remonto darbai tuomet papildomai nekainuos, tereikės įsigyti reikiamą detalę. Visgi dažnas iš mūsų renkasi automobilių remonto meistrų paslaugas, o galimybe šiek tiek sutaupyti tampa naudotos dalys. Kaip šias rasti ir į ką atkreipti dėmesį pastarąsias perkant?

Didesniame mieste galima rasti kone viską, ko jums reikia. Pamatėte užrašą „naudotos dalys“? Tiesiog pasukite rodyklės kryptimi ir, tikėtina, rasite reikiamą detalę, o galbūt net galėsite rinktis iš kelių variantų, besiskiriančių kaina. Tiesa, ne kiekvienas iš mūsų turime galimybę leitis į tokias keliones (o automobilio remontas, kaip minėta, retai gali būti atidedamas), o ir pavojus susidurti su nesąžiningais automobilių detalių prekeiviais yra didelis. Idealu, jei žinote patikimus, pažįstamų rekomenduotus asmenis, besiverčiančius šia veikla. Jei ne, galite išbandyti internetinę prekybą dėvėtomis automobilių dalimis. Patogus ne tik apsipirkimo pobūdis (išsirenkate tai, ko jums reikia, o prekės pristatomos į nurodytą vietą): pasitarnauti gali ir internetinės erdvės viešumas. Internetinių parduotuvių klientai dažnai linkę dalintis patirtimi apie vieną ar kitą pardavėją, tad tokiu būdu galite sužinoti, kurio prekybininko siūlomos naudotos dalys automobiliams yra vertos dėmesio.

Naudotos automobilio dalys kainuos mažiau nei naujos, tačiau reikia suprasti, jog pastarosios turi ir akivaizdžių minusų. Kone akivaizdžiausias – garantija, jog pastaroji tarnaus ilgą laiką. Perkant naujas dalis, gaunama tam tikrą laikotarpį galiojanti garantija, kurios metu sugedusios dalys nemokamai remontuojamos ar pakeičiamos naujomis. Kalbant apie dėvėtas autodetales, rekomenduojama ieškoti patikimo prekybininko. Vienas iš įrodymų, jog šis nenori tiesiog pasipelnyti iš naivaus pirkėjo – naudotoms dalims siūloma garantija (aišku, kur kas trumpesnė nei naujoms). Tai – viena iš pagrindinių taisyklių, kuria turėtumėte vadovautis perkant naudotas automobilių dalis.

 

Kemperių nuoma – praktiški patarimai

kemperis

Seniai svajojote apie kelionę kemperiu? Niekaip negalite iš savo galvos išmesti minties apie save sėdinčius už kemperio vairo ir stebinčius prieš save nusidriekiantį ilgą ir nuotykių kupiną kelią? Ar jau kurį laiką svajojate apie ypatingas vietas, kurias galėtumėte pamatyti keliaudami kemperiu? Tačiau jūs vis dar nesate pasiruošę kemperį įsigyti? Jei visa tai jums skamba panašiai į jus, tuomet turime puikų sprendimą – tai kemperių nuoma Vilniuje.

Kemperių nuomos pasirinkimo atveju galima gauti visą, kas yra geriausia leidžiantis į kelionę ant ratų – jūs turite galimybę pamatyti pačias nuostabiausias vietas ir kartu visos savo kelionės metu mėgautis komfortu, nepatiriant didelių išlaidų. Tačiau prieš pradedant kemperio paieškas internete, turėtumėte susipažinti su keliais patarimais, kuriuos vertėtų pasitelkti renkantis kemperių nuomos paslaugas.

Žinokite skirtingų kemperių modelius

Lygiai taip pat, kaip ir lengvųjų automobilių atveju, kemperiai būna skirtingų modelių ir rūšių. Kiekvienas kemperio modelis pasižymi skirtingomis funkcijomis ir galimybėmis. Todėl prieš pasinaudojant kemperių nuoma, reikėtų išsiaiškinti, kuris modelis geriausiai atitiktų jūsų numatytą kelionės tikslą ir pagrindinius keliamus reikalavimus.

Vieni kemperiai būna kaip kelioninės priekabos – jose įprastai būna miegamasis, vonios kambarys ir virtuvė, kuri taip pat gali būti paversta yra erdvę miegui. Ir nors kelioninės priekabos nėra tokios didelės kaip kiti kemperiai, tai taip pat gali tapti pakankamai komfortišku pasirinkimu. Tuo tarpu, jei yra pasirenkami pusiau integruoti arba pilnai integruoti kemperiai, susiduriama su gerokai didesniu komfortu ir didžiule laisva erdve. Pastaruoju atveju tai tampa lyg nameliu ant ratų, tačiau tokią transporto priemonę būna sudėtingiau valdyti (dėl jos didelių gabaritų), todėl visuomet turite įvertinti tokius jūsų kelionei svarbius aspektus.

Kemperių nuomos depozitas ir draudimas

Jei nuomositės kemperį, nusiteikite, kad jums šių paslaugų teikėjams reikės palikti depozitą. Kai kurie paslaugų teikėjai prašo depozito atliekant rezervaciją, o kai kurie šį reikalavimą taiko atsiimant kemperį nuomotojų filiale. Jei kemperis nuomotojams yra grąžinamas nepažeistas, tuomet klientui yra grąžinama visa depozito suma.

Draudimas taip pat vaidina svarbų vaidmenį nuomojantis kemperį savo kelionei. Nors kiekviena bendrovė turėtų siūlyti kemperius, kurie yra pilnai apdrausti, t.y. civiliniu draudimu, KASKO draudimu ir keleivių draudimu – prieš pasirinkdami kemperių nuomos paslaugų teikėjus, įsitikinkite, kad už tai jums nereikės mokėti papildomai.

Kemperių nuomos kainos skiriasi

Kaip ir bet kurių kitų transporto priemonių nuomos atveju, taip ir kalbant apie kemperių nuomą Vilniuje, nuomos kainos skiriasi. Įprastai jos yra didesnės sezono metu (t.y. vasarą). Nuomojantis kemperį, mokama už parą. Kuo didesnį kemperį nuomositės, tuo didesnė bus paros kaina. Tačiau turite atsižvelgti ir į savo kelionės trukmę. Kuo ji bus ilgesnė, tuo jums mažiau teks mokėti už vieną parą. Todėl visuomet gerai įvertinkite savo numatomą kelionės trukmę ir pasirinkite optimaliausią nuomos terminą, padedantį jums daugiau sutaupyti.

Nepamirškite – kemperiai yra aukšti, platūs ir sunkūs

Jei jūs esate pratę vairuoti mažų gabaritų automobilį ar netgi visureigį, turite suprasti, kad kemperio vairavimas yra visiškai kitoks – nė mažumėlę nepanašus į tą, prie kurio jūs esate pratę.

Vairuodami kemperį jūs jusite kiekvieną vėjo gūsį, o tai gali kelti jums nemenką stresą. Todėl turėtumėte neviršyti leistino greičio ir vairuoti atsakingai – skuba kelyje jūsų kelionės „nepagreitins“. Prieš leidžiantis į kelionę, turėtumėte ramiai išbandyti savo išsinuomotą kemperį ir pasistengti prie jo apsiprasti.

Laikas keisti filtrus? Pasiruoškite išlaidoms…

kuro filtras

Jei dabar nuspręstumėte keisti visus automobilio filtrus iš karto, tektų pasiruošti nemažą sumą. Gana didelės kainos gąsdina vairuotojus, tačiau visada galima rasti pigesnių detalių perkant internetinėse parduotuvėse.

Kokie filtrai reikalingi jūsų automobiliui?

Jūsų automobilis yra 2005 metų ir naujesnis? Tada reikia 3 filtrų:

 1. Oro filtras;
 2. Alyvos filtras;
 3. Kuro filtras.

Oro filtras – sklandžiam variklio darbui

Oro filtras yra reikalingas ne tam, kad salone būtų gaivus kvapas. Senesniuose automobiliuose yra atskiras salono oro filtras, tačiau naujuose viskas veikia kiek kitaip, tad tokio filtro nėra ir keisti jo nereikia. Tai oro, paduodamo į variklį filtras. Jei ortakiai užsikiša purvu, oras patenka į variklį mažesniais kiekiais, nei turėtų, todėl stringa degimas ir variklis veikia prasčiau. Dėl to jis ir reikalingas. Oro filtras keičiamas vieną kartą per metus, dažniausiai kartu su alyvos filtru.

tepalas

Alyvos filtras – automobilio ilgaamžiškumui

Automobilis yra toks aparatas, kuris gali susidėvėti važiuodamas ne dėl prastų kelių, bet tiesiog dėl trinties. Juk metalinės detalės trinasi vienos į kitas ir taip dėvisi. Tam reikalinga švari ir kokybiška alyva. Kai dvi metalinės detalės trinasi gana smarkiai, į variklio alyvą patenka mikroskopiniai metalo gabalėliai, kurie keliauja po visą sistemą. Alyva tiršta, bet ne visiškai, kad nuosėdos negalėtų judėti. Štai čia praverčia kokybiški tepalų filtrai, kurie ir išvalo alyvą nuo tų metalo detalių ir purvo, patekusio per kitas vietas. Jei alyva švari – automobilis dėvisi lėčiau ir tarnauja ilgiau.

Alyvos filtras keičiamas kartu su alyva. O ji keičiama nuvažiavus 15 000 kilometrų arba kartą per metus.

Kuro filtras – efektyviam variklio darbui

Kuro filtras labai padeda varikliui dirbti efektyviau. Jis nedaro jo ilgaamžiškesniu. Tiesiog naudodami kokybišką kuro filtrą sutaupote degalų ir mažiau už juos sumokate. Tad kuro filtras yra tiesioginė jūsų automobilio ekonominė nauda.

Į variklį purškiamas kuras ne visada yra švarus. Visai neseniai Lietuvą sudrebino skandalas, kai vienoje degalinėje buvo prekiaujama nekokybiškais degalais. Tai nėra jokia naujiena, nes kuras į degalines atvežamas cisternomis, į kurias gali papulti nešvarumų atsitiktinai, be degalinės darbuotojų įsikišimo. Tokiems nešvarumams išvalyti ir reikalingas kuro filtras. Tai aktualu dyzeliniams varikliams, o taip pat ir automobiliams, važinėjantiems po kaimynines šalis, kuriose keliami mažesni reikalavimai kuro švarai.

Kuro filtras keičiamas kas dveji metai kartu su alyvos ir alyvos filtro keitimu.

Beje, visi filtrai euautodalys.lt parduotuvėje parduodami tikrai už protingą kainą, tad visada galima rasti, kas reikalinga jūsų automobiliui.

Pavarų dėžės tepalas – ne tik brangus skystis

tepalai

AR BŪTINA KEISTI?

Mechaninę pavarų dėžę sudaro tikrai daug detalių, bet ko gero svarbiausią vaidmenį atlieka krumpliaračiai ir guoliai. Kadangi važiuojant šios detalės nuolat sukasi, atsiradusi trintis mažina jų tarnavimo laiką bei kelia jų temperatūrą. Dėl šios priežasties atsiranda beveik visi pavarų dėžės gedimai. (Daugiau apie pavarų dėžės gedimus sužinosite paspaudę čia). Paaiškiname, jog net grūdintas metalas perkaitęs praranda savo savybes, tampa netvirtas. Tai kokiu būdu galima sumažinti detalių dėvėjimąsi ir išvengti jų perkaitimo. Atsakymas yra: reikia ne tik tikrinti pavarų dėžės tepalus, bet ir juos keisti, o pastebėjus jų nuotėkį ar išgirdus keistus garsus – nelaukti ir kreiptis į autoservisą konsultacijos. Tinkama tepalų būklė ir pakankamas jų kiekis pavarų dėžėje stipriai sumažina detalių dėvėjimąsi ir jų perkaitimo tikimybę. Todėl, jeigu norite rūpintis savo automobiliu visapusiškai – pavarų dėžės tepalo keitimas yra būtinas.

Pavarų dėžės tepalo keitimas – ar būtina?

Be jokios abejonės – būtina. Verta žinoti, kad naujas tepalas pasižymi geresnėmis tepimo savybėmis nei senas. Vairuotojai dažnai klaidingai mano, kad nusipirkus kitą automobilį privalu keisti tik variklio alyvą ir nepagalvoja, kad, galbūt, ankstesnis automobilio savininkas niekada nėra keitęs alyvos pavarų dėžėje. Tokiu atveju pavarų dėžės gedimai būna žymiai rimtesni, o jų tikimybinė ženkliai padidėja. Labai svarbu tai, jog keičiant pavarų dėžės tepalą galima pastebėti pirmų problemų požymius. Kadangi senajame tepale galima pamatyti detalių atplaišų, ar kitų stiprių dėvėjimosi požymių. Todėl pavarų dėžės gedimai gali būti nustatomi dar iki rimtos žalos atsiradimo. Visiems įsigijusiems naują lengvąjį automobilį ar mikroautobusą rekomenduojame ne tik pasitikrinti, bet pasikeisti pavarų dėžės tepalą, nes pavarų dėžės tepalo keitimas gali padėti sutaupyti labai stipriai.

Ko gero pats svarbiausias dalykas, kodėl pavarų dėžės tepalo keitimas yra būtinas – jūsų automobilio amžius. Tikrai nedaugelis važinėja automobiliais, kurie nesenai išriedėjo iš gamyklos, dažnu atveju savininkas net nežino kokia tikroji automobilio rida. Tuo tarpu jos kartais skiriasi ir šimtais tūkstančių. Jeigu automobilio rida didelė, išardžius pavarų dėžė tikrai galima nustatyti, ar pavarų dėžės tepalo keitimas buvo atliekamas. Jeigu pavarų dėžės tepalo keitimas nebuvo atliktas niekada, pavarų dėžės tepalas būna juodas, jame galima rasti netgi metalo drožlių, o kartais užuosti degėsių kvapą. Tačiau iš turimos patirties galima pasakyti, kad degėsių kvapas būna tada, kai pavarų dėžė jau būna sugedusi, dažnai ir nepataisomai. Taigi to priežastis yra važiavimas be tepalo ar su labai mažu jo kiekiu.

Daugiau apie mechaninės pavarų dėžės gedimus ir priežiūrą galite sužinoti: pavarudezes.lt

 

Automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas

automobilis

Savo automobilį prižiūrite itin kruopščiai? Galvojate, kad jau pats laikas būtų įsigyti naujus sėdynių užvalkalus? Šie aksesuarai gali būti tiek įsigyjami standartiškai, tiek ir užsakomi pagal jūsų pageidavimus. Kaip įsigyti užvalkalus transporto priemonei – žino visi. Tad, šiuo atveju, siūlytume nuodugniau pasidomėti kaip vyksta unikalių užvalkalų užsakymas tiek internetu, tiek ir atvykstant tiesiai pas specialistą.

Automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas dažniausiai siejamas su prabangos paslaugomis. Tokius užvalkalus dažniausiai renkasi prabangių transporto priemonių savininkai arba transporto srityje dirbantys žmonės ir įmonės. Pagal užsakymą užvalkalai gali būti pasiūlyti kaip prabangos elementas arba siekiant sutaupyti pinigų.

Pirmuoju atveju, kai užvalkalai yra siūnami kaip prabangos elementas, išleidžiamos žymiai didesnės sumos. Kodėl? Pirmiausia reikia išskirti dizainą. Matote, jeigu užsakote specialius užvalkalus, kurie būtų skirti tik jūsų automobiliui, tuomet teks kurti jų dizainą. Tai padaryti gali tik patyrę specialistai. Dizaineriai suprojektuoja viską, o specialistai – įgyvendina sumanymą. Tad, šiuo atveju, dirbtų daugiau žmonių. Jeigu pirminiai pateikti variantai klientui nėra priimtini, vadinasi viskas atliekama iš naujo ir pateikiama nauja koncepcija. Taip vyksta tol, kol galiausiai įtinkama klientui. Turėkite galvoje, kad dėl to kaina išauga gerokai, nes kaip minėta – tai prabangos paslauga.

Kitu atveju, kai automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas užsakomas iš verslo pusės, dažniausiai siekiama kokybės, o apie išvaizdą galvojama mažiausiai. Į minėtus specialistus įprastai kreipiasi transporto bendrovės, kurių darbuotojai kasdien važinėja automobiliai ar kitomis transporto priemonėmis. Savaime suprantama, kad kuo daugiau važinėjama, tuo greičiau dyla visi sėdynių užvalkalai. Įmonės į minėtus specialistus kreipiasi dėl nestandartinių sprendimų – užsako užvalkalus, kurie pagaminti iš daug kokybiškesnių medžiagų. Dažniausiai iš dizaino pusės nėra skiriama daug laiko projektavimui, nes svarbiausia – patvarumas. Tad, čia didžiulis dėmesys skiriamas būtent audinių pasirinkimui.

Kaip bebūtų, tiek vienu, tiek kitu atveju, kainas nustato specialistai. Jeigu turite neeilinių pageidavimų, tuomet pasiruoškite mokėti adekvačią pinigų sumą. Adekvatumas turi būti iš jūsų pusės – nesitikėkite, kad vos už kelias dešimtis eurų gausite naujutėlaičius sėdynių užvalkalus, kurie bus pagaminti iš tikro odos. Vien pati oda kiek kainuoja, o kur dar prisideda darbas ir kiti niuansai.

Dėl taupymo reikėtų akcentuoti verslą. Jiems naudingiau būtų rinktis siuvamus sėdynių užvalkalus nei tuos, kuriais prekiauja aksesuarų parduotuvės. Pastarosios siūlomi standartiniai gaminiai, o kaip žinia, jie nėra ilgaamžiai. Jie tiesiog pagaminti iš įprastų medžiagų, kurios dyla su lig kiekviena diena.

Automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas taipogi turėtų būti patikėtas į profesionalų rankas. Pasirinkus neaiškius specialistus, galite nuketėti finansiškai. Jie gali parinkti nekokybiškas medžiagas, siuvimo technika gali būti labai prasta. Tad, nenustebkite, jeigu tokiu atveju įsigyti užvalkalai po kelių mėnesių pradės irti ties siuvimo vietomis.

Geriausia tai, kad automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas yra prieinamas praktiškai visoje Lietuvoje. Užsakymus galima pateikti internetu. Kreipiantis į specialistus, jūs turėsite nurodyti transporto priemonės marką. Jeigu bus reikalavimas, taip pat reikės nurodytas sėdynių išmatavimus ir t.t. Specialistai gali pareikalauti itin detalios informacijos. Galiausiai, kai specialistai viską žinos, jie galės įvardinti tiksli paslaugų kainą ir terminą, per kurį pasiūtų jūsų užsakytus sėdynių užvalkalus. Žinokite, kad pageidaujant, jog darbai būtų atlikti per trumpą laiką, gali tekti primokėti nemažą pinigų sumą. Dažniausiai žmonės tiesiog laukia eilėje ir tiek.

Beje, automobilių sėdynių užvalkalų siuvimas gali būti užsakomas iš anksto nemokant visos pinigų sumos. Tiesiog gali būti atliekamas dalinis apmokėjimas. Naudinga būtų plačiau pasidomėti užsakymo procedūromis.