Maistas į namus – pigiau nei gaminti namuose?

maistas

 

Skaniai pavalgyti gali kiekvienas. Ne ir tie, kurie nemoka gaminti, tačiau dažniausiai valgo namuose. Šiuo metu egzistuoja labai populiari paslauga maistas į namus Kaune ir kitose šalies vietose, kuriose metu užsakyti patiekalai yra pristatomi iki Jums labiausiai tinkamos vietos. Patogu? Net labai ir daugelis žmonių džiaugiasi, kad nereikia gaišti savo laiko.

Juolab, kai kurie pastebi, kad daugeliu atveju užsisakyti patiekalus verta net labiau nei gaminti namuose. Dažniausiai sudėliojus pliusus ir minusus maisto užsakymas tampa patrauklia alternatyva, kuri leidžia kasdien valgyti skaniai bei sočiai, svarbiausia, ne taip brangiai, kaip kad daugelis galvoja.

Kiek kainuoja maistas į namus?

Kalbėdami apie maistą į namus pirmiausia turite susižinoti – kiek kainuoja patiekalų pristatymas užsisakant iš konkrečios maitinimo vietos. Paprasčiausiai ta kaina dažniausiai ir yra skirtumas nuo tos kainos, kurią gautumėte valgydami toje pačioje vietoje, tačiau restorane. O kadangi vis daugiau žmonių džiaugiasi, kad gali valgyti namuose, natūralu, kad poreikis susipažinti su kainomis tampa toks aktualus.

Taigi, dažniausiai maistas į namus atvežamas už eurą arba du. Tik tiek reikia sumokėti, kad užsisakyti patiekalai pasiektų Jūsų namų duris. O pats patiekalas kainuoja tiek pat ir užsisakant internetu, ir fizinėse maitinimo vietose, tad čia jau jokio skirtumo. Viskas priklauso nuo to – ką planuojate valgyti.

Ką dažniausiai valgo lietuviai?

Koks maistas į namus dažniausiai užsakomas? Galima pastebėti, kad lietuviai vis dar dažniausiai užsisako greito maisto tipo patiekalus, tačiau požiūris kinta. Jeigu anksčiau karaliavo picos ir kebabai, tai šiuo metu į namus užsakomos net ir salotos. Paprasčiausiai tas užsakymas į namus tampa kasdienybe, tad žmogus valgo ne tai, ko nori tokiu atveju, kai lepinasi, tačiau tai, ko nori valgyti tuo metu. O kadangi tai padeda sutaupyti daug laiko – galima valgyti net ir sudėtingiausius patiekalus, kurių namuose tikrai negamintume ne tik dėl laiko stokos, tačiau ir todėl, kad reikia labai daug ingredientų.

Kodėl gaminti namuose yra brangiau?

Gana klaidingai galvojama, kad maistas į namus yra prabanga ir tikrai ne kiekvienas gali sau tą leisti. Tačiau reikia nepamiršti kad vienam patiekalui pagaminti reikia labai daug ingredientų ir daugeliu atveju dalį jų mes paprasčiausiai išmenate, kad dienų eigoje jis nebus reikalingas.

Tokiu atveju užsisakyti patiekalus tampa kur kas pigiau, tad dažnai šią alternatyvą išbando tie, kurie nori sutaupyti. Siūlome paprasčiausiai savaitę laiko bandyti užsisakyti pateikus į namus ir žiūrėti – kokios bus išlaidos. Žinoma, tokiu atveju reikia užsisakyti be kebabus arba picas, tačiau tokius patiekalus, kurie tikrai naudingi Jūsų kūnui ir kuriuos valgytumėte gamindami namuose. Tokiu atveju, esame tikti, pamatysite, kad užsisakyti yra ne tik kur kas patogiau. Tačiau tuo pačiu tai ir kur kas pigesnė alternatyva, kuri leidžia Jums kiekvieną dieną valgyti sočiai, skaniai ir tuo pačiu nenuliūdinant savo pinginės.

Maistas į namus yra puiki galimybė sutaupyti daug laiko bei pinigų, tačiau kasdien valgyti ne tik sočiai, tačiau ir skaniai bei subalansuotai. Svarbiausia įvertinti savo poreikius ir susirasti tą maitinimo vietą, kuri gali tapti pačia pagrindine vieta, kur Jūs galėsite valgyti. Verta tokią turėti? Tikrai taip, tad pirmyn.

 

Kaip išsirinkti gerą paspirtuką?

paspirtukas

Paspirtukai – neabejotinai, viena populiariausių transporto priemonių šiltuoju metų sezonu. Artėjant pavasariui daugelis automobilį išmaino į paspirtuką. O neturintiems, bet planuojantiems įsigyti šią transporto priemonę, kyla klausimas – kaip išsirinkti gerą paspirtuką? Keli patarimai jums:

  • Paspirtuko modelis

Jeigu manote, kad į modelį reikia atkreipti dėmesį tik renkantis automobilį – klystate. Renkantis paspirtuką taip pat svarbu pasidomėti modeliais bei tipais. Prieš pirkdami šią transporto priemonę išanalizuokite parduotuvių pasiūlą, bei kokie paspirtukai labiausiai vertinami. Svarbu pasirinkti kokybišką prekę už prieinamą kainą, o tai padaryti galima palyginant skirtingus modelius, jų privalumus ir trūkumus. Na, o jeigu technika nėra jums artima, visuomet galima pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie tikrai atkreips dėmesį į jūsų lūkesčius ir pasiūlys geriausią variantą.

  • Renkantis paspirtuką suaugusiems

Renkantis paspirtuką svarbu atkreipti dėmesį į maksimalų leistiną naudotojo svorį. Dažniausiai paspirtukai suaugusiems yra pritaikyti asmenims iki 100 kg svorio.  Svarbu atkreipti dėmesį ir į pėdos dydį, kad būtų patogu padėti kojas ant paspirtuko platformos.

  • Paspirtuko įkrovimas

Pasvarstykite, kokius atstumus planuojate įveikti su paspirtuku. Šios transporto priemonės eina koja kojon kartu su technologijomis, todėl įkrovimai ir baterijos gerokai patobulintos. Tačiau visgi prieš pirkdami atkreipkite dėmesį, kokį atstumą galėsite nuvažiuoti su paspirtuku ir koks yra įkrovimo tipas bei laikas.

  • Paspirtuko kaina

Itin aktualus ir svarbus aspektas – kaina. Paspirtukų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų, ar net tūkstančių eurų. Norėdami finansiškai priimtino ir jums tinkamiausio varianto, pagalvokite, kurie rodikliai jums yra svarbiausi – techniniai duomenys, dizainas, kompaktiškumas ar kitos savybės.

Ir be abejo, kreipkitės į patyrusius konsultantus, kurie visuomet padės priimti geriausią sprendimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vandenlenčių parkas Elektrėnuose – pramoga visai šeimai

vandenlenčių parkas

Vandenlenčių parkas Elektrėnuose yra įsikūręs vienoje gražiausių šio miesto vietovių – Elektrėnų mariose. Jeigu nesidomėjote šios vietovės istorija, tuomet trumpai paminėsime, kad Elektrėnų marios buvo dirbtinai suformuotos, užtvenkus Strėvos upę, kuris yra Lietuvos didžiosios upės Nemuno intakas.

Nemėgstančius, didesnių vandens telkinių dėl jų žemesnės temperatūros, skubame nuraminti, Elektrėnų marių vanduo visuomet keliais laipsniais yra aukštesnis nei kituose ežeruose bei jose ledas nutirpsta kur kas greičiau. Šis reiškinys vyksta dėl šiame mieste veikiančios elektrinės veiklos.

Vandenlenčių parkas Elektrėnuose, kviečia savo lankytojus išbandyti dvi skirtingo sudėtingumo trasas. Šios trasos specialiai pritaikytos tiek naujokams, tiek profesionalams. Be abejonės, naujokas galės mokytis šio sporto taisyklių, įveikti trasas bei patirs didžiulę dozę adrenalino. Profesionalai toliau galės tobulinti savo įgūdžius bei ieškoti naujų iššūkių bei gerinti savo rekordus. Parkas 2018 metais pradėjęs savo veiklą, nustebins lankytojus modernia įranga bei puikiai įrengtomis trasomis. Vandenlenčių parkas pritaikytas ne tik didesniems, bet ir mažiesiems šio sporto fanams. Tuos, kurie tik pirmą kartą stosis ant vandenlentės, rekomenduojama pasinaudoti instruktoriaus paslaugomis. Šios srities profesionalas suteiks visas reikiamas žinias, pamokys taisyklių bei išmokys įvaldyti šią nesudėtingą sporto techniką.

Be abejonės, parkas laukia ir tų, kuriems šis sportas nėra itin mėgstamas ar tų, kurie dar nedrįsta stoti ant lentos. Atvykę kartu su savo šeima, kurie užsiims vandenlenčių sportu, Jūs galėsite mėgautis puikiu vasaros oru, saulės spinduliais parko terasoje. Mėgausitės ryto gaiviu oru ar galėsite grožėtis nuostabiu saulėlydžiu. Taip pat galėsite užsisakyti puodelį mėgstamos kavos ar skanios gaivinančios arbatos. Be abejonės, parko terasoje rasite užkandžių, salotų, burgerių, lengvųjų gėrimų ir kitų skanumynų.

Parke įtengtas 100 proc. Smėlio pliažas, kuris pritaikytas trumpam atokvėpiui su mažaisiais šeimos nariais. Pliaže įrengtos persirengimo kabinos, vaikų žaidimų aikštelė bei kitos vandens pramogos, kur mažieji galės smagiai pramogauti.

Žinoma, vandenlenčių parkas siūlo ne tik pramogas su vandenlentėmis, tačiau ir galimybę išbandyti vandens slides ar kaitavimą. Niekada nesate bandę? Tuomet pats laikas leistis į nepakartojamą nuotykį ir atrasti naujas laisvalaikio praleidimo formas.

Prieš planuojant išvyką į vandenlenčių parką, rekomenduojame rezervuoti vietas (patariama vykstant didesnėms grupelėms), pasitikrinti darbo laiką bei kainas. Visą reikiamą informaciją galėsite surasti parko oficialioje svetainėje arba paskambinę telefonu. Parke dirbantys darbuotojai, maloniai atsakys į kiekvieną Jums rūpimą klausimą.

Įsimylėjote šį smagų sportą? Nedvejokite ir įsigykite abonementą visai vasarai!

 

 

 

 

Patarimai planuojantiems poilsį Druskininkuose

vandens parkas

Norint išlaikyti puikią sveikatą bei savijautą, labai svarbu tinkamai pailsėti. Šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja teiginys, kad norint pasimėgauti užtarnautu poilsiu reikia vykti į užsienio kurortus, tačiau tai yra ne tiesa. Norintiems pasilepinti įvairiomis procedūromis ir pasigrožėti nuostabia gamta, siūlome rinktis poilsį Druskininkuose. Tai yra kurortas, kuriame veiklos ras visi, todėl visai nesvarbu su kuo keliaujate, vienas, su šeima ar su antrąja puse – visi liks patenkinti ir pailsėję.

Mėgstantiems romantišką poilsį, siūlome rinktis poilsį dviem. Poros labai mėgsta Druskininkus, kadangi čia gausu parkų ir takelių, kur jos gali ramiai bei romantiškai praleisti laiką. Jei norite paminėti draugystės arba vestuvių metines, šis miestas taip pat puikiai tiks, kadangi Druskininkuose gausu prabangių viešbučių su SPA malonumais ir procedūromis. Išskirtinė šventė reikalauja išskirtinės prabangos, todėl siūlome rinktis LIUKS klasės kambarius, tam, kad jūsų laikas, kurį leisite dviese būtų jaukus ir stebuklingas. O jei pasirinktas viešbutis siūlo SPA procedūras, nepraleiskite progos jomis pasinaudoti, tai padės atpalaiduoti kūną, išvalyti mintis ir pagerinti savijautą.

 

Druskininkai puikiai tinka ne tik poroms, bet ir šeimoms su vaikais, tai gali būti puiki vieta šeimos atostogoms. Atvykus į šį miestą su vaikais, geriausias pasirinkimas, ką aplankyti būtų – Druskininkų vandens parkas. Tai yra didžiausias vandens parkas Lietuvoje. Apsilankę šioje vandens pramogų oazėje, pasijusite tarsi egzotiniuose kraštuose, kadangi čia vyrauja tropinis klimatas ir stūkso kelių metrų aukščio palmės, o žydros spalvos vanduo tik dar labiau padidina įspūdį. Šiame parke veiklos ir pramogų ras tiek vaikai, tiek jų tėveliai. Vaikai galės linksmintis čiuožinėdami nuo vandens atrakcijonų, o suaugusieji mėgausis pirčių ir sūkurinių vonių malonumais. Taigi šis vandens pramogų centras yra tikrai puikus pasirinkimas norintiems smagiai praleisti laiką su šeima.

 

Apsistojus Druskininkų viešbutyje, tikrai neteks nusivilti. Dauguma šio miesto viešbučių turi 4-5 žvaigždučių įvertinimus, kas rodo, kad šioje vietoje yra puikiai aptarnaujamas klientas, o apgyvendinimo sąlygos yra tikrai puikios. Kaip ir minėjome anksčiau, didžioji dalis viešbučių siūlo į kainą įskaičiuotus SPA malonumus, todėl galėsite ne tik mėgautis puikia nakvynę ir skaniu maistu, bet ir grožio arba gydomosiomis procedūromis.

 

Jei poilsio Druskininkuose pagrindinis tikslas yra pagerinti savo sveikatą, tuomet turėtumėte rinktis Druskininkų sanatorijas. Čia jus pasitiks savo srities profesionalai, kurie išsiaiškinę jūsų pageidavimus suteiks riekiamas procedūras, kurios ne tik bus malonios, bet ir labai naudingos jūsų sveikatai.

 

Tada jei Jus arba Jūsų šeima domina poilsis Druskininkuose, nedvejokite ir skubėkite pasinerti į poilsį ir pramogas!

Savaitgalio tikslas – išsinuomoti baidares ir išbandyti savo jėgas

baidarės

Jei galvojate, kaip smagiai praleisti šiltą vasaros savaitgalį, siūlome išsinuomoti baidares ir leistis į jėgų ir ištvermės reikalaujančią kelionę. Surinkite bendraminčių kompaniją ir pasitarkite, kuria Lietuvos upe norėtumėte plaukti ir kokio sudėtingumo maršrutą esate pasiryžę įveikti. Beje, pastaroji sąlyga atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Neapsigaukite – Lietuvos upės nėra vienodos ir plaukimas jomis reikalauja visai kitokių įgūdžių, ryžto ir nusiteikimo.

 

Tinkamai parinktas plaukimo maršrutas – sėkmingos kelionės garantas!

Plaukimas baidarėmis gali būti ramus ir lengvas arba sudėtingas, reikalaujantis greitos reakcijos ir gana daug fizinių jėgų. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Jaunai ir energingai kompanijai rekomenduojami sudėtingesni plaukimo keliai, kurių metu bus sutinkama daugybę kliūčių, reikalaujančių tiek stipriai irtis, tiek pernešti baidarę, tiek bandyti aplenkti nulūžusius medžius ar pro juos pralįsti. Nusprendę, kokio sudėtingumo maršrutą rinksitės, paskambinkite baidarių nuomotojui ir išsakykite savo lūkesčius. Nuomotojas padės priimti optimalų sprendimą, pateikdamas vieno ar kito plaukimo privalumus ir trūkumus (plaukimo sudėtingumą, maršruto ilgį, susisiekimą su stovyklavietę ir pan.).

 

Geram plaukimui – tik kokybiškos baidarės!

Kad plaukimas būtų patogus ir įsimintinas, jums reikalingos aukštos kokybės baidarės. Geros baidarės yra lengvos, tvirtos ir manevringos. Jas lengva valdyti, nesudėtinga pernešti, jos atsparios smūgiams, puikiai tinka sudėtingiems vandens keliams. Rinkdamiesi prastas baidares kur kas greičiau pavargsite ir negalėsite mėgautis visais plaukimo privalumais. Nors prastesnės baidarės paprastai kainuoja mažiau, tačiau vietoje to, kad mėgautumėtės įsiminta kelione, jausite pyktį ir nusivylimą, kad laivelis jūsų „neklauso“.

 

Svarbiausia – saugumas!

Plaukimai baidarėmis yra gana saugus užsiėmimas, tačiau, kaip ir visur kitur, čia taip pat svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, rinkitės maršrutą, kurį iš tiesų galite įveikti, tačiau būtina atsižvelgti į jo sudėtingumo lygį, pvz., vienos dienos kelionės baidarėmis gali būti kur kas sudėtingesnės už kelių dienų plaukimą. Antra, plaukimo metu dėvėkite gelbėjimosi liemenes, net ir tuomet, kai plaukiate negiliomis upėmis. Primename, kad plaukiant baidarėje negalima stovėti, intensyviai linguoti ar kitaip išbalansuoti baidarę, kadangi ši apsivers. Nepriklausomai nuo to, kokio ilgio maršrutą pasirinksite, su savimi visuomet turėkite geriamo vandens.

 

Ne tik lankytinomis vietomis būtina domėtis planuojant kelionę

keliones

Išsirinkę kažkokią šalį atostogoms, turistai neretai daro didžiules klaidas, lemiančias milžiniškas ir nelauktas išlaidas. Šalies pasirinkimas nėra vienintelė užduotis planuojant poilsį. Tai patvirtina ir didžioji dalis kelionių agentūrų. Štai, norintiems apsilankyti Bergene, neretai kyla klausimų kodėl kai kurių paslaugų ar prekių kainos yra tokios didelės ir kodėl kelionių organizatoriai apie tai iš anksto jų neįspėjo. Jeigu jus dominas lankytinos vietos Bergene ar kažkuriame kitame Europos mieste, tai dar nereiškia, kad į visas vietas pateksite nemokamai. Kalbant apie kainas – jomis reikia domėtis iš anksto, jog paksui netektų stebėtis ir kažko kaltinti. Tad, į kokius svarbiausius niuansus turi atsižvelgti kiekvienas keliautojas?

  1. Pasirinkę šalį, būtinai pasidomėkite kokios paslaugų ir prekių kainos vyrauja turizmo sektoriuje. Vienose šalyse turizmas yra plėtojamas labiau, kitose – mažiau. Ten, kur turizmas atneša nemažą pajamų dalį į šalies biudžetą, neretai kainos yra vienos mažiausių. To pavyzdys – Turkija bei Ispanija. Bergenas yra tas miestas, kuris stovėtų tarp viduriuko – kainos nei aukštos, nei didelė. Tačiau aišku, verta išskirti tam tikras prekių kategorijas – alkoholį ir tabako gaminius. Tai vienos brangiausių prekių. Kalbant apie nakvynės paieškas bei maitinimą, Bergene yra daug vietų apsistojimui, tad ne tik viešbučiai turėtų būti peržiūrimi planuojant kelionę čia.
  2. Lėktuvų bilietus pirkite tuomet, kai iki išvykimo lieka diena ar mažiau. Tiems, kuriems nesinori išleisit didžiulių sumų keliavimui, būtina suprasti, kad paskutinę akimirką išvykti yra pigiausia. Tokie lėktuvų bilietai yra ypač pigūs. Naršant kelionių agentūrų puslapius ar dairantis į tiesioginių skrydžių bendrovių platformas, pamatysite, jog pigiausi skrydžiai yra paskutinei minutei. Tad, jeigu jūsų tikslas – sutaupyti, būtinai rinkitės tokius bilietus.
  3. Taupantiems reikėtų suprasti, kad ne visose šalyse yra didžiulis turistinių objektų pasirinkimas. Jeigu norite pamatyti bent kelis svarbiausius objektus, tuomet jums nėra būtina ilsėtis mėnesį ar porą savaičių. Taupantiems kuo puikiausiai tiks ir kelių dienų poilsis, nes per tas kelias dienas tikrai galima suspėti aplankyti visus populiariausius vietinius objektus.

Planuodami kelionę į kitą šalį, įvertinkite tai, kad kiekviena šalis pasižymi skirtingu turizmo lygiu.

3 svarbūs klausimai prieš įsigyjant batutą

batutaiKadangi dabartinis batutų asortimentas yra labai didelis, neretam pirkėjui kyla klausimas, kokį batutą vertėtų įsigyti. Ir nors nėra vieno universalaus atsakymo, kuris tiktų kiekvienam pirkėjui, vis dėlto visuomet galima įvardinti bent keletą naudingų patarimų, kuriuos nesunku pritaikyti renkantis naują batutą.

Finansinis klausimas: kiek galite investuoti į batutą?

Pirmiausia nepamirškite, kad kiekvienas batutas pasižymi skirtinga kaina. Ji priklauso tiek nuo paties batuto dydžio ir formos, tiek ir nuo parduotuvės. Tuo tarpu, jei jūs norite sutaupyti daugiau lėšų, tuomet turėtumėte atminti, kad galite pasinaudoti ir internetinėmis parduotuvėmis, kuriose ne tik siūlomas didesnis batutų asortimentas, tačiau įprastai galima atrasti ir palankesnėmis kainomis pasižyminčius batutus. Kaip bebūtų, jei nenorite patirti didelių išlaidų, tuomet rinkitės batutą, kuris yra apvalus. Apvalūs batutai kainuoja pigiau nei stačiakampiai. Bet kuriuo atveju, įprastai batutų kainos svyruoja tarp šimto ir kelių šimtų eurų – atsižvelgiant į skirtingą batuto dydį.

Fizinės vietos klausimas: kiek vietos galite skirti batutui?

Žinoma, batutai naudojami lauke, todėl dažniausiai vartotojams nekyla bėdų dėl laisvos fizinės vietos, skirtos batutui. Tačiau vis dėlto, kad ir kiek vietos bebūtų jūsų namo kieme, iš anksto turėtumėte apgalvoti, kurioje vietoje planuojate statyti batutą. Tokiu atveju galėtumėte būti tikri, kad įsigytas batutas numatytoje vietoje tiks ir derės prie bendro eksterjero. Be to, svarbu, kad jūsų įsigytas batutas nebūtų per arti tvoros, stulpų ar kitų statinių, kurie būtų pavojingi.

Praktinis klausimas: kas naudosis jūsų batutu?

Neretai tėvai batutus perka savo vaikams ir pasirinkimo procese atsižvelgia tik į savo vaikų svorį bei ūgį, tačiau tuomet, kai batutą įsigyja – juo ima naudotis ir patys. Suprantama, kad tokiais atvejais susiduriama su papildomais nepatogumais, kadangi įsigijus pernelyg mažą batutą, juo gali naudotis ribotas skaičius žmonių, nepamirštant ir tam tikrų svorio apribojimų. Todėl jei jūs manote, kad įsigytu batutu naudosis ne tik jūsų vaikai, tačiau ir suaugusieji, būtinai pasirinkite aukštesnį ir didesnio skersmens batutą. Tuomet jis bus pritaikytas didesniam svoriui ir tarnaus kur kas ilgiau nei užaugs jūsų vaikai.

Taigi, kaip jau supratote, yra ne vienas svarbus veiksnys, į kurį turėtų atsižvelgti kiekvienas batuto besidairantis pirkėjas, todėl jei ir jūs norite atrasti patį tinkamiausią batuto modelį, kuris būtų patvarus, kokybiškas ir ilgaamžis, įvertinkite dabartinį batutų asortimentą ir atsižvelgdami į savo lūkesčius, įsigykite tinkamiausią batutą.

Daugiau informacijos apie batutus: https://imuperku.lt/sporto-prekes/batutai/

Prabangos ir mistikos apsuptas Dubajus

pigūs lėktuvo bilietai į DubajųVien šalies pavadinimas Jungtiniai Arabų Emyratai skamba išskirtinai – žodis „arabų“ keliautojui kelia asociacijas su rytietiškomis pasakomis ir dykumų egzotika, o „emyratai“ – prabanga ir auksu. Ir šios asociacijos kyla ne veltui – ši šalis išties yra viena brangiausių pasaulyje.  Dubajus puikiai reprezentuoja visus JAE – čia populiariausia ūkio šaka – naftos išgavimas, o po jos eina tokie egzotiški amatai kaip perlų rinkimas, kupranugarių veisimas ir t.t. Pigų skrydį į Dubajų siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Įdomu, kad tarp tokių šalių kaip Saudo Arabija, Iranas, Omanas ir Irakas įsikūrę JAE yra gerai išsivysčiusi šalis. Dubajus yra pasaulyje puikiai žinomas miestas, dvelkiantis modernybe ir neįtikėtina dirbtine architektūra bei modernia infrastruktūra. Čia stovi aukščiausias pasaulyje dangoraižis Burdž Chalifa ir vienintelis pasaulyje septynių žvaigždučių viešbutis – Burdž al Arabas.

Pasirodo, Dubajuje tikrieji vietiniai, vadinami emiratai, sudaro tik penkiolika procentų visos miesto populiacijos. Didžioji dalis miesto gyventojų – indai, Bangladešo, Pakistano ir Europos tautybių gyventojai.

Tikrą miesto prabangą įrodo net ir tokie paprasti dalykai kaip policijos transporto priemonės. Miesto pareigūnai lyg niekur nieko prižiūri tvarką važinėdami Lamborgini, Ferrari ir Bentley automobiliais.

Pribloškiantis faktas – Dubajuje neegzistuoja jokia adresų sistema – čia nėra pašto kodų ar vietovių kodų. Tad užsisakyti norimą paslaugą ar prekę internetu nėra pats geriausias sprendimas.

Kitas auksu žvilgantis faktas – Dubajuje egzistuoja bankomatų, kurie išduoda gryno aukso blokelius!

Virš žemės įrangtas Dubajaus metro sudarytas iš 42 stočių ir buvo pastatytas tik per 18 mėnesių. Taip, tai tiesa – visa sistema buvo pastatyta per mažiau negu dvejus metus!

Dubajaus pramogų parkas Dubailandas 2020 metais bus dvigubai didesnis už Disneilandą Floridoje ir taps populiariausia turistų kelionių kryptimi.

Vietiniai Dubajaus gyventojai čia nebepasitenkina tradiciniais naminiais gyvūnais – jau tapo norma turtingiesiems prisijaukinti liūtukus, tigriukus ir kitas laukines kates.

Dubajaus architektūra lyg iš ateities – čia itin populiaru įsirengti įvairus pobūdžio erdves virš žemės – pavyzdžiui, teniso aikšteles. Šiame mieste yra aukščiausiai nuo jūros lygio įrengta teniso aikštelė danguje.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Jungtinių Arabų Emyratų miestą –  Dubajų.