Automobiliai

automobiliai

Lietuvos keliais rieda apie 2 milijonus automobilių. Tokiai nedidelei šaliai tai yra dideli skaičiai. Atrodo, kad milžiniškos (lyginant su pragyvenimo lygiu) degalų kainos įtakos automobilių skaičiui neturi. Priešingai, Lietuvoje klesti automobilių verslas – pradedant nuo žalos administravimo ir baigiant tiuningo paslaugomis.

Tokia situacija susiklostė dėl palankios geografinės situacijos ir puikios logistikos infrastruktūros, kuri leidžia gabenti padėvėtus automobilius iš Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, taip pat plukdyti automobilius iš JAV laivais. Netobuli įstatymai leidžia automobilius remontuoti ne originaliomis, gamintojo sertifikuotomis, dalimis, todėl remontas yra nebrangus ir gana kokybiškas. Paprastas autoservisas su keliais kvalifikuotais darbuotojais per dieną suremontuoja daugiau nei 10 automobilių, todėl mastai iš tikrųjų dideli. Kažin kiek tai susiję su automobilių eismo įvykiais?

Kai tiek daug automobilių yra atvežti iš nežinia kur, reikalingas specialus įrankis, padedantis atsekti remonto ir eismo įvykių istoriją. Tam reikalinga VIN patikra. Patikrinama, kur ir kada automobilis buvo parduotas pirmą kartą, kaip keitėsi jo savininkai, į kokius eismo įvykius buvo papuolęs, kaip veikė draudimo kompanija ir t.t. Tai mokama paslauga, kuri padeda sutaupyti tūkstančius eurų. VIN patikrinimas padeda neapsigauti ir įsigyti tikrai kokybiškus automobilius.

Automobilių nuoma

Automobilių nuoma yra labai sparčiai populiarėjanti paslauga ne tik tarp atvykstančiųjų, bet ir vietoje gyvenančių žmonių. Pavyzdžiui, paprasta situacija – sugenda automobilis, o kol jis remontuojamas, važinėjame nuomotu. Taip pat automobiliai nuomojami tada, kai reikia važinėti po miestą į daug objektų, o su viešuoju transportu tai nelabai patogu. Aišku, atvykstantys į komandiruotę iš kito miesto ar valstybės taip pat mielai renkasi nuomą, tačiau čia jau paslaugos verslui. Automobilių nuoma skiriasi pagal nuomojamus automobilius. Vienos įmonės siūlo platų spektrą, kitos – turi vos keletą automobilių. Vienos nuomoja automobilių klasę, kitos – konkrečius modelius, pavyzdžiui, viena populiariausių yra BMW nuoma, nes šis automobilis laikomas prestižiniu ir ištaigingu, reiškia juo galima vežioti ne tik garbingus svečius, bet ir svarbius žmones tam tikrų švenčių metu – jaunuosius per vestuves… Mikroautobusų nuoma – labai paplitęs verslas, nes poreikis iš tiesų didelis – vežioti svečius, žmones į gedulingus pietus ar vestuves, organizuoti darbuotojų ekskursijas ir daugybė kitų situacijų, kur mikroautobusai yra labai reikalingi.

Automobilių remontas

Automobilių remontas – specializuotas užsiėmimas. Vieni remontuoja tik duslintuvus, kiti specializuojasi tik ratų montavimo srityje. Vienas dažniausių automobilių remonto darbų – tepalų keitimas. Nekeičiant tepalų laiku, galima rimtai sugadinti automobilio variklį, tad visi vairuotojai žino šį „prievolinį” remontą. Jį reikia daryti praktiškai kas metai, vos tik nuvažiavus 10 000 kilometrų. Viena iš retesnių specializacijų – starterių ir generatorių remontas ir kiti elektronikos gedimų taisymo darbai. Ne mažiau populiarus yra ir šarnyrų remontas ir kiti važiuoklės tvarkymo darbai – „granatos” tvarkymas, suvedimas ir balansavimas, stabdžių diskų tekinimas ir keitimas.

Naujėjant Lietuvos automobilių parkui, atsiranda vis didesnis poreikis pildyti kondicionierius. Kondicionierių pildymas atliekamas ne tik normaliuose autoservisuose, bet ir mobiliai – pildytojas tiesiog atvažiuoja prie jūsų automobilio ir papildo. Labai patogu.

Supirkimas

Yra ir kita šio verslo pusė – įvairių automobilių ir jų detalių supirkimas. Štai pavyzdžiui, katalizatorių supirkimas. Tai specifinis verslas, kuris superka padėvėtus katalizatorius ir moka už juose esančių tauriųjų metalų laužą. Tam reikalinga speciali įranga ir žinios, taip pat ir supratimas apie automobilio variklio veikimą.

Pačių automobilių supirkimas – didelis verslas Lietuvoje. Kodėl? Priežastis labai paprasta – turime itin daug senų ir nevažiuojančių mašinų, kurias reikia kažkur dėti. Automobilių supirkėjai jas išardo ir dar geras dalis parduoda, o visa, kas lieka – į metalo laužą. O ten jau viskas yra perdirbama ir virsta naujais metalo gaminiais.

Vairavimo mokyklos

Automobilio vairavimas prasideda su tėvais arba instruktoriais. Aišku, geriau yra instruktoriai, nes jie dirba vairavimo mokyklose ir žino, kaip jaunuolius mokyti teisingo vairavimo. Vairavimo mokyklos Lietuvoje yra labai populiarios, nes norinčiųjų laikyti teises kas metai atsiranda daugiau nei 10 000. Vairavimo mokykla yra pirmas žingsnis link tikrojo vairuotojo. Tiesa, ne kiekviena vairavimo mokykla yra labai pigi, tačiau instruktoriai darbų stygiumi skųstis negali. Net išlaikius visus egzaminus, imamos privačios pamokos, mokomasi važinėti su automatine ar mechanine pavarų dėže ir t.t. Visada savo vairavimo įgūdžius galima pasitikrinti ir internetu. Yra ne vienas puslapis, kur KET bilietai prieinami visiems, tad vertėtų juos peržvelgti ir jau patyrusiems vairuotojams.

Elektriniai automobiliai

Naujausia tendencija – elektriniai automobiliai. Jie Lietuvoje kol kas brangūs, tačiau vis daugiau ir daugiau žmonių ryžtasi elektromobilius įsigyti. O kartu su jais įsigyjamos ir įkrovimo stotelės bei laidai, nes namuose automobilį pakrauti galima tiesiog prijungus prie 220 V elektros tinklo.

Pasiūlykite savo nuorodą į šį puslapį

Įrašykite savo puslapio adresą, el. pašto adresą ir komentarą. Artimiausiu metu jūsų pasiūlytą puslapį patikrinsime, įvertinsime ir įdėsime nuorodą arba ją atmesime.

Naujausi straipsniai apie automobilius

 • Nemaloniems ūkio darbams – tinkama įranga
  Yra tam tikrų žemės ūkio darbų, kurie atliekami nelabai maloniai. Kodėl? Nes reikia liestis prie tokių natūralių komponentų, kurie gali itin nemaloniai kvepėti. Vienas tokių yra mėšlas. Gal ir nemalonus žmogui, tačiau labai patinka...
 • Sprendimas kreiptis į muitinės tarpininkus
  Nusprendėte, kad jums patiems reguliariai rūpintis muitinei reikalingais pateikti dokumentais yra pernelyg sudėtinga ir tai iš jūsų atima per daug laiko? Kadangi jūsų vykdomos veiklos apimtys nuolatos auga, kartu didėja ir būtinų įgyvendinti muitinės...
 • Oro kompresoriai: ką naudinga žinoti ir į ką atsižvelgti renkantis?
  Oro kompresorius – itin naudingas ir praktiškas įrenginys, kuris konvertuoja suspaustą orą į potencialią energiją ir galią, kurios reikia įrenginių veikimui. Suspaustas oras yra naudojamas įvairių darbo prietaisų, įrankių bei įrenginių veikimui. Tai neatsiejama...
 • Patarimai šiauliečiams, kaip išsirinkti padangas
  Padangas išsirinkti sudėtinga ne tik nepatyrusiems vairuotojams, bet net ir lenktynininkams. Jeigu norite, kad padangos leistų jums patogiai keliauti po Šiaulių gatves, siūlome atidžiai jas rinktis: Gamintojas Pagrindinis dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį,...
 • Račioko nuoma ir sklandus kasybos darbų įgyvendinimas
  Norint greičiau ir kokybiškiau įgyvendinti sklypo reljefo formavimo, tranšėjų kasimo, žemės lyginimo ir kitus panašaus pobūdžio darbus, būtina tampa specializuota statybinė technika. Jei darbų apimtys yra didesnės ir kalbama apie didesnį darbų vykdymo plotą,...
 • Kaip pigiai išsinuomoti automobilį Vilniaus oro uoste?
                Automobilio nuoma Vilniaus oro uoste gali būti kančia. Dėl visų keistų nuomos įmonių taisyklių ir politikos kenkia jūsų sveikam protui. Ir tai taip pat kenkia jūsų piniginei, nes nuoma kainuoja daug daugiau, nei...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.