Apie dantų implantavimą: pažangiausias dantų atkūrimo būdas

odontologai

Dantų implantavimas – visapusiškai svarbi procedūra. Apie ją pakalbėsime kiek vėliau, bet prieš tai reikėtų pasakyti, jog profesionalai, tikri savo srities specialistai (kitaip tariant, geri odontologai) pirmiausia stengiasi dantį ne rauti, o išgydyti. Vyrauja nuostata „išrauti visuomet spėsime“, tačiau kur kas svarbiau pirmiausiai bandyti sutaisyti. Kilus kokių klausimų, galima užsukti į https://odonteja.lt/. Tai odontologijos klinika, veikianti sostinėje.

Dėl dantų implantų kyla įvairių klausimų

Tais atvejais, kai dantis labai pažeistas, kai išgydyti nebeįmanoma, tenka rauti. O kai dantis išrautas, gali atsirasti naujų problemų – kiti dantys krypti ton pusėn, kur nieko nėra… Taigi, tenka rūpintis atkūrimu. Atkuriama pakaitalu, kuris atrodo ir funkcionuoja kaip natūralus dantis.

Taip, mes kalbame apie dantų implantus. Jie visuomenėje kelia didžiulį susidomėjimą, yra aptariami visokiausiuose straipsniuose. Pacientai klausia gydytojų, ar rekomenduoja šį dantų atkūrimo būdą, ar jis vertas dėmesio. Lygiai taip pat klausiama, ar apskritai galima implantuoti. Pavyzdžiui, gydytojai pasakys, kad vaikams iki tam tikro amžiaus procedūros neatliks. Įvertinami ir kiti veiksniai, ne tik amžius, nes svarbiausia – sveikata. Ji turi „nesipriešinti“ implantavimui, kad procesas ir rezultatas būtų visiškai sklandūs.

O koks gi tas rezultatas, kad jį galėtume apibūdinti kaip puikų, kaip nuostabų ir šimtaprocentinį? Gražiai atrodantys ir puikiai funkcionuojantys implantai – štai koks rezultatas pageidaujamas. Jo ir siekiama. Be abejonės, kartu su šiais siekiais eina ir kitas, minėtas keliomis eilutėmis aukščiau – kad implantavimas neturėtų neigiamos įtakos sveikatai (pavyzdžiui, kad nealergizuotų).

Pažanga

Kalbant apie odontologiją ir šioje srityje taikomas procedūras neabejotinai minėtinas žodis „pažanga“. Omenyje turint implantus, pažangumas labai akivaizdus. Kad pacientui būtų patogu, kad implantai natūraliai atrodytų, kad kiekviena naudojama medžiaga būtų visapusiškai kokybiška – tai ne tiesiog deklaruojami tikslai, o realybė.

Ką ir šnekėti apie tai, jog pamirštami rūpesčiai, kuriuos keltų išimami protezai. Jokio iškritimo, smukinėjimo ar pan.

Bet ką daryti, jei dantis prarastas seniai ir žandikaulio kaulo nepakanka, kad būtų galima implantuoti? Nereikia panikuoti, mat prireikus atliekama audinio atkūrimo procedūra. Aišku, tuomet prireiks daugiau kantrybės, kol dantis bus implantuotas, bet rezultatas tikrai atperka laukimą.

Tikslas – išsaugoti dantis

Kad ir kokios pažangios būtų technologijos, pirminis tikslas yra kitoks. Pirminis tikslas – išsaugoti dantis. Pavyzdžiui, kai apsilankote pas gydytoją profilaktiniais tikslais, specialistas nesako „apžiūrėkime, kuriuos gi čia dantis vertėtų išrauti“…

Kadangi visuomet pirmiausia stengiamasi pataisyti, pagydyti, implantavimas atrodo kaip procedūra, reikalinga, jei kokia liga jau pažengusi ar danties netekta traumos metu. Kitais atvejais stengiamasi rasti būdą, kaip išlaikyti natūralų dantį. Bet akivaizdu – jei to padaryti nebeįmanoma, tenka rauti. O praėjus tam tikram laiko tarpui – protezuoti. Protezai ant implantų, kaip jau rašyta, sufleruoja apie odontologijos pažangą.

Visa ši sritis iš tiesų profesionali (tiksliau, profesionalūs yra joje dirbantys žmonės).

Galima teigti, kad dantų implantavimas pacientui yra investicija. Tai investicija į ilgalaikę sveikatą bei grožį. Grožis ir sveikata – šie žodžiai ne be reikalo dažnai gretinami. O odontologija – kuo puikiausias įrodymas, jog tarp jų esama darnos.

Odontologijos klinika Vilniuje pataria, kada tikrinti vaiko dantukus

odontologijos klienika

Kam taisyti pieninį dantuką, juk jis vis tiek iškris? Taip, šį klausimą sau kelia tikrai ne vienas tėvelis, tačiau odontologijos klinika Vilniuje perspėja, kad toks požiūris išties nėra sveikas. Be to, reiktų nepamiršti, kad kiekvienais metais vaikų dantų sveikatos rodikliai prastėja. Taigi, kada pirmą kartą reiktų apsilankyti pas odontologą, kad ateityje jūsų atžala galėtų džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis bei nebijotų dantų gydytojo?

Kada?

Odontologijos klinika Vilniuje teigia, kad pirmasis vaiko vizitas pas odontologą turėtų įvykti per šešis mėnesius nuo pirmojo dantuko išsikalimo. O jei dantis atrodo nesveikas, gerokai kreivas ar greitai pakeičia spalvą, šį vizitą reiktų dar labiau paankstinti. Pirmasis apsilankymas pas odontologą tikrai nebūna baisus ir skausmingas. Specialistas patikrina vaiko burnos ertmę, apžiūri dantenas, išsiaiškina kokiomis ligomis nėštumo metu sirgo mama, kokiomis ligomis sirgo vaikas. Ši informacija svarbi, nes tada odontologui gerokai paprasčiau  nustatyti potencialią riziką kariesui atsirasti ir patarti, kokių priemonių imtis, kad jo būtų galima išvengti. Be to, odontologas rekomenduoja, kaip tinkamai maitinti vaiką, kaip prižiūrėti jo dantis, kad vaikas galėtų kuo ilgiau džiaugtis sveikais ir tvirtais dantimis. Galiausiai svarbu nepamiršti, kad dantukus reiktų tikrinti reguliariai.  Ši taisyklė galioja ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Vien odontologo nepakanka

Odontologijos klinika Vilniuje perspėja, kad daugiausiai įtakos vaiko burnos higienos įpročių ugdyme turi tėveliai, kurie privalo rūpintis, kad vaikas kiekvieną dieną tinkamai valytų dantukus, net ir tuo atveju, jei šypseną puošia vienas dantis. Šiuo metu odontologijos klinikose ir vaistinėse galima įsigyti nedidelį ir švelnų pirmųjų dantų šepetėlį, vaikams skirtas dantų pastas, kurios yra gana malonaus skonio ir nedirgina gleivines. Be to, svarbu rodyti tinkamą pavyzdį, tarkim, visiems kartu valytis dantis. Taip ne tik bus formuojami taisyklingi burnos higienos įpročiai, bet ir tėveliai galės prižiūrėti ar vaikas tinkamai valo dantis. Reiktų atminti, kad vaikai iki 7 metų amžiaus paprastai negeba taisyklingai išsivalyti dantų, todėl šį ritualą reiktų stebėti ir kontroliuoti.

 

Odontologija. Lūkesčiai kreipiantis į dantų gydytoją

dantų taisymsAr rūpinatės sveikata? Ar reguliariai lankotės pas odontologą? Ar jūsų dantys sveiki? Jei bent į vieną klausimą atsakėte teigiamai, vadinasi, ir į kitus atsakysite taip pat.

  • Nes jei rūpinatės sveikata, tai ir pas odontologą reguliariai apsilankote ir džiaugiatės sveikais dantimis.
  • Jei reguliariai lankotės pas odontologą, vadinasi, rūpinatės sveikata ir džiaugiatės sveikais dantimis.
  • Jei jūsų dantys sveiki, vadinasi, rūpinatės sveikata ir reguliariai lankotės pas odontologą.

Štai kokia seka ir kokios sąsajos. Sutikite, jos labai logiškos. Iš to galima nuspėti ir kitą teiginį: kreipiantis į odontologijos kliniką tikimasi pagerinti dantų būklę arba išlaikyti esamą.

Į gydytojus kreipiamasi ne šiaip sau. Štai http://dentastra.lt specialistai patvirtintų, kad žmonės susisiekia dėl įvairių priežasčių. Dėl profilaktinių vizitų, dėl dantų skausmo, dėl noro susidėti prarastus dantis ir t. t. O palankiausiai vertinamas elgesys, kai vykstama pasitikrinti dantis reguliariai, kai tarp vizitų nesusidaro kelerių metų pertraukų.

Akivaizdu, kad profilaktinių apsilankymų metu lūkesčiai vienokie, o prireikus rimtesnio gydymo jie kitokie. Abiem atvejais norisi, kad dantys būtų sveiki, bet uždelsta priežiūra – tai aiški užuomina, kad teks išleisti daugiau pinigų ir paskirti daugiau laiko. Žinoma, atsižvelgiant į šiuolaikinės odontologijos galimybes galima teigti, kad gydymas itin efektyvus, taigi, ir procedūros palyginti neilgai trunkančios.

Kas bendra tarp odontologijos ir laikrodžių?

Interneto svetainėje http://dentastra.lt pateikiami aktualūs straipsniai odontologijos tema, tad jei svarstote, ar verta užsukti pasitikrinti, galite paskaitinėti, kas rašoma.

Na, o šiame straipsnyje bus aptariama sąsaja tarp odontologijos ir… laikrodžių. Lyg ir jokių bendrumų… Bet taip tik iš pažiūros. Iš tiesų šios dvi sritys turi ne vieną panašumą. Kaip antai kruopštumo poreikis. „Rolex‘as“ daug kainuoja ne todėl, kad yra didelis. Dantų sveikata irgi rūpinamasi ne dėl jų dydžio. Tiek gaminant ar taisant laikrodžius, tiek gydant dantis susikoncentruojama į nedidelį plotą, reikia išlaikyti tikslumą, dirbti skrupulingai, naudoti preciziškus įrankius.

Geras laikrodis nepriekaištingai eina. Sveiki dantys leidžia be skausmo valgyti, bendrauti kultūringai, šypsotis maloniai.

Laikrodžiai modernėja. Odontologijos sritis taip pat. Žmonės prisimena sovietinių laikų odontologijos kabinetus ir negali patikėti, kokių pokyčių nuo to laiko įvyko. Dabar ir patys kabinetai, ir įranga visai kitokie, nelikę plaktuko ir replių įvaizdžio. Šiais laikais stengiamasi išspręsti dantų bėdą ne tik efektyviai, bet ir švelniai, nesuteikiant pacientui skausmo.

Maloni atmosfera pasitinka laukiamajame. Kai sienos neapšiurusios, kai patalpa jauki, tai ir apsilankyti nebaisu. Kiekvienam pacientui svarbu, kad viskas būtų atliekama higieniškai, laikantis visų reikiamų standartų. Kai šie lūkesčiai pateisinami, dantų gydymas visapusiškai kokybiškas.

Graži šypsena

Tariantis su gydytoju dėl vizito tikimasi būtent kokybės. Tikimasi, kad šypsena taps baltesnė, o dantų būklė – geresnė. Jei kaip tik planuojate ieškoti specialistų, užsukite į http://dentastra.lt, kur lūkesčiai bus pateisinti.

 

 

 

 

Dantų silantai – svarbi procedūra vaiko dantukų sveikatai

dentastra.ltTeigiama, jog viskas prasideda nuo smulkmenų. Tai skatina neužleisti sveikatos, kad iš pažiūros nedideli negalavimai neišsivystytų į tokius, kurie sukeltų didelį diskomfortą. Šios mintys taikytinos ir kalbant apie vaikų sveikatą. Viena iš jos dalių yra burnos ertmė. Puikus pavyzdys, kai šnekama apie efektyvias gydymo priemones, yra dantų silantai. Kas tai, kam jie reikalingi ir kodėl jais reikia pasirūpinti laiku?

Kaip ir kiekvienu odontologiniu atveju, pirmiausia reikia paaiškinti, kas slepiasi už pavadinimo. Dantų silantai – žodžių junginys, kuris vaikų neturintiems asmenims gali būti visiškai nepažįstamas. O tie, kurie šia tema jau kiek nors domėjosi, žino, jog silantais vadinama skystos konsistencijos plombinė medžiaga. Ji pasitarnauja užpildant krūminių dantų nelygumus, odontologų straipsniuose įvardijamus vagelių terminu. Kadangi krūminiai dantys dygsta vaikams, pradžioje ne veltui minėta būtent mažųjų sveikata. Kiekvienas atvejis individualus ir reikalaujantis vizito pas gerą odontologą, tačiau reikia įsidėmėti, jog nėra ko delsti – pavėlavus procedūra nebus tokia efektyvi, kokia būtų pasirūpinus laiku.

Tikriausiai paklausite, o kada gi tas laikas. Apsilankę odontologo kabinete sužinotumėte, kad padengimas dantų silantais turėtų būti atliekamas jau tada, kai išdygsta pirmi visalaikiai krūminiai dantys.

Dabar jums turbūt rūpi išsiaiškinti, koks silantavimo tikslas. Jei dantyse yra minėtųjų vagelių, jose ima kauptis maisto likučiai, taip pat tokių vietų valymas sudėtingesnis. Dantų šepetėlis tampa bejėgis. Silantai taip pat užkerta kelią bakterijoms, todėl šią priemonę drąsiai galima pavadinti puikia prevencija prieš dantų ligas ir investicija į vaiko sveikatą.

Jeigu silantų terminas žinomas ne visiems, tai apie ėduonį, krikštijamą ir karieso vardu, tikrai turėjote girdėti. Jis gali neduoti ramybės, jei laiku neapsilankoma pas odontologą. O štai dantų silantai minėtos problemos tikimybę gerokai sumažina. Todėl pasirūpinimas, kad nepageidaujamos dantų vagelės būtų padengtos specialia medžiaga, tikrai duoda naudos.

Kadangi vaikai ir sveikata – didžiausi rūpesčiai, tai tėvai natūraliai domisi, ar padengimas silantais neskausmingas. Kai kurie vyresnės kartos atstovai netgi vengia eiti pas odontologą, teigia dentastra.lt, kadangi iš senų laikų išlikusi negatyvi patirtis. Vis dėlto reikėtų įsidėmėti du dalykus. Pirmasis – odontologija nuo sovietinių laikų gerokai pasikeitė, tapo modernesnė, o gydytojai dabar dirba švelniai ir atsakingai. Antrasis – padengiant dantų silantais nesukeliama skausmo. Procesą galima palyginti su kremo tepimu ant rankų ar veido. Juk norėdami pasirūpinti sausa oda žinote, kad gydytojo paskirtą kremą tiesiog paskirstysite ant odos. Jokių skausmingų įrankių ar pan. Lygiai taip pat ir silantuojant nereikia nieko kalti, gręžti ar traukti.

Pastaroji žinia itin džiugi tiek tėvams, tiek vaikams. Juk nei mamai ar tėčiui nesinorėtų, kad mažasis šeimos narys kęstų skausmą, o pats vaikas taip pat nenorėtų to skausmo patirti. Taigi, galima dar kartą pakartoti ir suteikti optimizmo – dantų silantai yra švelni procedūra.

Kur kreiptis norint, kad gydytojas patikrintų vaiko dantis? Šiais laikais pakanka kompiuterio ar išmaniojo telefono, kad atrastum įvairių paslaugų teikėjų. Gydymo įstaigos jokiu būdu ne išimtis. Kaip ir fotografai ar tekstų vertėjai, odontologai taip pat pasirūpina, kad jų paslaugų sąrašas būtų matomas internete. Juk tikslinga investicija į tinklalapį atsiperka.

Silantų istorija įpusėjusi penktą dešimtį. Toks laikas suponuoja apie procedūros brandą. Suderinus patirtį su naujovėmis gaunamas efektyvus rezultatas. Jis džiugina ir tėvus, ir vaikus. Jei anksčiau mažylio dantys nekėlė jokių problemų ir tai pirmoji odontologijos procedūra, neskaitant profilaktinės tikslais planuojamų vizitų, jūsų vaikas įsitikins, kad odontologija nėra joks baubas.

Ar dantų silantai reikalingi, pasakys dantų gydytojas, pas kurį apsilankysite su savo atžala. Jei nusprendžiama, kad padengimas silantais turi būti atliekamas, viskas priklausys nuo specialisto darbo pobūdžio ir turimo laiko. Jei buvo paskirtas tam tikras skaičius minučių apžiūros tikslais, tikėtina, kad bus sutartas kitas vizitas. O jeigu gydytojas gali sau leisti paskirti laiko jūsų vaikui, tuomet galbūt silantuos to paties vizito metu, mat padengimas trunka neilgai.

Silantai – efektyvi ir neskausminga priemonė. Jūs žinote, kad odontologas pasirūpins vaiko dantukais be skausmo, tačiau tikslingai. Bus užkertamas kelias ėduoniui ir kitoms problemoms.  Tik svarbu pernelyg nedelsti. Koks laikas tinkamas, pasakys specialistas.

 

 

 

Nepriekaištingos šypsenos paslaptys

odontologaiTobula šypsena priklauso ne tik nuo geros genetikos, bet ir nuo tinkamos burnos ertmės priežiūros. Nepaisant to, kad pirmąjį savo dantų šepetėlį žmogus gauna sulaukęs vos vienerių, odontologai tvirtina, kad dauguma suaugusiųjų dantis valosi ir burnos ertmę prižiūri neteisingai. Ką reikėtų daryti, kad kuo ilgiau dantys išliktų sveiki?

Laikykitės dietos. Kartais net reguliariai besilankantis pas gydytoją ir visų rekomendacijų besilaikantis žmogus negali atsikratyti dantų ėduonies. Tokiu atveju verta atkreipti dėmesį į maistą: galbūt ėduonies priežastis – per daug saldumynų ir miltinių patiekalų. Sveiko žmogaus mitybos pagrindą turėtų sudaryti grūdai, vaisiai, daržovės, pieno produktai.

Pasirinkite tinkamas dantų priežiūros priemones. Gydomąsias dantų pastas negalima rinktis savo nuožiūra: jose yra aktyvių komponentų, kuriuos reikia naudoti atsargiai ir tik ribotą laiką. Paprastą dantų pastą reikėtų keisti kas kelis mėnesius.

Nepamirškite tinkamai prižiūrėti dantų šepetėlio. Maksimalus dantų šepetėlio tarnavimo laikas – 3 mėnesiai, tačiau kartais jį reikia keisti dažniau. Laikykite šepetėlį ne prie kriauklės, o uždaroje spintelėje. Naujausi tyrimai rodo, kad ant vonioje stovinčių šepetėlių nusėda daugybė kenksmingų bakterijų. Šepetėlį kiekvieną savaitę reikia plauti muilu ir dezinfekuoti verdančiu vandeniu.

Nepamirškite apie dantų siūlą ir burnos skalavimo skystį. Jie padeda pašalinti maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų. Skalavimo skystį kartais galima naudoti vietoje dantų valymo, pavyzdžiui, ofise, kai nėra galimybės išsivalyti dantų.

Valykite liežuvį. Ant jo kaupiasi bakterijos, sukeliančios nemalonų kvapą. Naudinga procedūra – liežuvio ir dantenų masažas šepetėliu arba pirštų galiukais. Jis gerina kraujo apytaką ir daro dantis sveikesnius.

Lankykitės pas odontologą du kartus per metus. Profesionalus dantų valymas užtruks 1-2 valandas, tačiau tokia profilaktika bus efektyvesnė ir pigesnė, negu rimtų problemų gydymas.

Mažai kas gali pasigirti tobulais baltos spalvos dantimis. Nepriekaištingos įžymybių šypsenos – tai ne gamtos dovana, o kruopštus specialistų darbas. Dabar turėti tokią šypseną gali kiekvienas. Juk odontologai turi visą arsenalą šiuolaikinių metodų ir medžiagų, kurie gali ištaisyti net pačius sunkiausius defektus.

Lengviausias ir greičiausias būdas patobulinti šypseną – dantų balinimas. Dabar nemažai dantų balinimo sistemų galima naudoti ne tik odontologo kabinete, bet ir namuose. Deja, ne visos priemonės yra saugios Jūsų dantų emaliui, todėl geriau vis dėlto palikti šį darbą specialistams.

Kitas šypsenos tobulinimo būdas – įvairūs restauravimo ir rekonstrukcijos metodai. Jų paskirtis kuo tiksliau atkurti natūralią danties formą ar spalvą. Egzistuoja du restauravimo būdai: plombavimas ir keraminiai venyrai. Kiekviena iš šių priemonių turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau plombavimas yra žymiai pigesnis, bet ir rezultatas nebus ilgai išliekantis.