Kaip atgaivinti blėstančius santykius su antrąja puse?

 

Daugelis sutiks, kad su laiku keičiasi visų porų santykiai. Skraidantys drugeliai pažinties pradžioje ilgainiui dingsta, rožinius akinius pakeičia realybė, o po ilgesnio laiko kai kurių porų meilės laužas ima netgi blėsti. Ir tai visiškai nereiškia, kad meilė ir savitarpio supratimas baigėsi. Kartais romantiškus jausmus užgožia kasdieninės  problemos, rūpesčiai ir rutina. Tačiau atgaivinti blėstančius santykius ir įpūsti naują meilės ugnį tikrai įmanoma. Pasidalinsime praktiškais patarimais, kaip tai padaryti.

 • Stenkitės skirti daugiau dėmesio antrajai pusei

Dėmesio trūkumas yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių poros patiria atšalusius jausmus. Stenkitės skirti antrajai pusei kuo daugiau dėmesio. Ne, skambinti po kelis kartus per dieną visiškai nereikia. Geriau būdami kartu namuose, užuot laiką leidę kiekvienas atskirai, kartu pažiūrėkite filmą, išeikite pasivaikščioti ar kartu gaminkite vakarienę. Kartu praleistas laikas jus suartins, paskatins kalbėtis ir nei patys nepajusite, kaip vėl mėgausitės vienas kito dėmesiu.

 • Užsiimkite bendra mėgstama veikla

Net jei turite skirtingų pomėgių, gerai pagalvojus, tikrai rasite bent vieną užsiėmimą, kuris patinka tiek jums, tiek jūsų antrajai pusei.  Pradėkite šia veikla užsiimti  kartu. Galbūt jums abiems patinka važinėtis dviračiais, lankytis baseine ar sporto klube. Beje, jei esate šokių mėgėjai, pagalvokite apie šokių pamokas. Šiuo atžvilgiu ne tik smagiai ir naudingai praleisite kartu laiką, bet ir šokant poroje fizinis kontaktas jus dar labiau suartins. Labai populiarios porinės šokių pamokos Kaune, tačiau ir kituose miestuose tikrai rasite kur galima lankyti šiuos užsiėmimus.

 • Nustebinkite antrąją pusę

Niekas geriau neįpučia naujų vėjų į santykius kaip staigmenos ir netikėtumai. Tam nereikia kurti grandiozinių planų ar pirkti prabangių dovanų. Paprasčiausias neplanuotas antrosios pusės pasitikimas prie darbo ar romantiška vakarienė žvakių šviesoje gali tapti raktu į jūsų santykių atgaivinimą. Netgi tokia smulkmena, kaip netikėtai rastas antrosios pusės meilės raštelis pietų dėžutėje, be jokios abejonės įneš į jūsų santykius žaismingumo ir naujos kibirkšties.

Tad niekuomet nenuleiskite rankų, jei jums atrodo, kad santykiai su antrąja puse tampa nuobodūs. Juk juos kuriame mes patys, tad tik nuo mūsų vaizduotės, pastangų ir noro  priklauso kokie tie santykiai bus.

Sekso lėlės: Lietuvoje –  tabu, užsienyje – norma?

Požiūris, populiarumas ir kai kurių dalykų toleravimas dažnai priklauso nuo tautos. Pavyzdžiui, eiliniame kiniečių restorane patiekalai iš vabzdžių ar šuns mėsos yra įprastas meniu. Tuo tarpu Lietuvoje ragaujantys tokių valgių  mažų mažiausiai laikomi keistuoliais. Ir tai nieko nuostabaus.

 

Kiekviena tauta turi savo papročius, mentalitetą, vertybes, pagaliau, istoriją, kuri įtakoja požiūrį ir toleranciją įvairiomis temomis. Itin įdomūs niuansai išryškėja panagrinėjus sekso lėlių popiuramumą tarp lietuvių ir užsienio šalių gyventojų.

 

Lietuvoje sekso lėlės (o kartais ir apskritai sekso tema) vis dar laikoma viena iš temų, kuriomis nepriimtina garsiai kalbėti. Laimei, tie laikai, kai žodis „seksas“ buvo kažkas gašlaus, jau praeityje. Šiandien netgi vyresniųjų klasių moksleiviams skaitomos lytinio švietimo paskaitos. Tačiau sekso lėlės  – jau kas kita. Taip, jomis besidomintys randa pakankamai plačią  pasiūlą. Taip, vienišiai lietuviai, o kartais ir antras puses turintys vyrukai išlieja aistros perteklių su seksualiomis nekalbančiomis moterimis. Tačiau visa tai laikoma konfidencialiu reikalu, apie kurį dažniausiai nežino net artimiausi draugai.

 

Geriausiu atveju, keletas  bičiulių aptaria sekso lėlių naujoves prie bokalo alaus, o diskusijos dažniausiai pasibaigia gašliais juokeliais. Kitaip tariant, šia tema lietuviai gan drovūs, nelinkę atvirauti, o tuo labiau, viešintis. Tokį požiūrį įtakoja lietuviams kaip tautai būdingas mentalitetas, kai intymios temos per daug neeskaluojamos, bei galbūt tolerancijos stoka. Lietuviai kartais sunkiai priima priešingą nuomonę. O apie seksui skirtas lėles nuomonės buvo ir tikriausiai visuomet bus dviprasmiškos.

 

Pirmoji užsienio šalis, kurioje sekso lėlės jau tapo norma – Ispanija. Čia veikiantys  viešnamiai, kuriuose lankytojų aistras tenkina silikoninės lėlės lankomi ir populiarūs ne tik ispanų, bet ir turistų tarpe. Tiesa, šių viešnamių klientams taip pat suteikiama šiek tiek konfidencialumo. Atsiskaitant už paslaugas banko kortele, mokėjimo duomenys neįtraukiami į sąskaitos operacijų istorija.

 

O štai Amerikos vyrai neperka vienkartinių sekso su lėle paslaugų, jie gyvena su jomis. Ir tai ne paslaptingi pasismaginimai, kai niekas nemato. Tikri sekso lėlių gerbėjai Amerikoje su jomis vakarieniauja restoranuose ar nesidrovi nueiti į parodą. Vienas įdomesnių variantų – amerikietis, gyvenantis su žmona ir sekso lėle ir teigiantis, kad savo silikoninę deivę myli taip pat, kaip tikrąją žmoną. Pastarajai savo ruožtu tokia situacija priimtina ir suprantama.

 

Užsienyje taip pat nieko nestebina pagal užsakymą gaminamos sekso lėlės. Užsieniečiai tai laiko puikia galimybe amžinai turėti šalia savęs mirusios žmonos ar merginos, neatsakiusios į meilę, kopiją.

 

O štai Japonijoje niekas nenustebs, sužinojęs, kad kaimynas gyvena su trimis ar penkiomis lėlėmis. Ir japonai neketina sustoti ties pasivaikščiojimais ir viešais pasirodymais su savo meilės objektais. Šioje šalyje svarstomos santuokų sudarymo su sekso lėlėmis galimybės.

Kad užsienyje sekso lėlės yra norma, neverta net abejoti. O Lietuvoje ar tai tabu? Viešumoje – taip. Tačiau savo miegamajame tenkinantys aistrą su sekso lėlėmis vyrai neabejotinai jaučiasi laisvai ir be jokių suvaržymų.

Kada atsiranda poreikis transporto sistemai įsidiegti?

Praktiškai joks sėkmingas verslas mūsų laikais neapsieina be atitinkamų valdymo sistemų, kurios gerokai supaprastina ir palengvina kasdienius darbus. Transporto sritis ne išimtis, o atvirkščiai viena iš labiausiai priklausomų nuo transporto valdymo sistemos (TVS). Logistikos kompanijų poreikiai greitai ir tiksliai valdyti visą informaciją verčia imtis technologinių naujovių ir automatizuoti dalį užduočių.

Efektyvi TVS – tai įrankis padedantis atlikti planavimo, kontrolės ir rodiklių analizės funkcijas kiekviename transportavimo etape. Ji atitinka visus unikalius įmonės poreikius ir yra lengvai integruojama su kitomis valdymo sistemomis ir valdymo įrankiais. Tokiu būdu transporto valdymo sistema tobulina ir gerina kompanijų paslaugas ir padeda joms didinti pelną. Tai pavyksta pasiekti dėka laiku pristatomų krovinių, greito reagavimo į pokyčius, griežtos išlaidų kontrolės, mažėjančių kaštų, susijusiu su personalu ir transporto išlaidų taupymo.

Aukšta konkurencija ir augantis transporto paslaugų poreikis, verčia įmones ieškoti naujų, inovatyvių transporto valdymo būdų, kurie būtų grindžiami šiuolaikinėmis technologijomis. Automatizavimo poreikis atsiranda verslo augimo procese, kai krovinių transportavimo organizavimas rankinių ar pusiau automatiniu būdu tampa nebe efektyvus arba tiesiog stabdo progresą. Senų sistemų naudojimas gali reikšti dideles darbo jėgos, laiko ir finansines išlaidas. Efektyvios transporto valdymo sistemos diegimas neabejotinai leidžia grįžti į progresyvų kalią ir toliau siekti augimo.

Tokių sistemų pranašumas slypi naudojimosi paprastume ir funkcijose, kurios leidžia atlikti įprastus darbus greičiau ir efektyviau. Jų pagalba greitai susidėliosite reikiamus maršrutus, sutaupant laiką ir išvengiant nereikalingų klaidų ar netikslumų.  Transporto sistemos pagalba paspartinsite užklausų apdorojimą, tiksliai apskaičiuosite krovinio tūrį bei svorį ir parinksite tinkamą transportą bei maršrutą. Visa tai padės pagerinti klientų aptarnavimą ir užtikrins pastovius užsakymus, vedančius prie neabejotinai stipresnių pozicijų rinkoje.

Biurų nuoma Vilniuje: rinkitės geriausią variantą

Kuriant ar plečiant verslą,  viena pirmųjų užduočių paprastai tampa biuro patalpų įsigijimas. Tą padaryti galima dviem būdais: perkant arba nuomojant. Kuris variantas geresnis, kiekvienas verslininkas, įvertinęs savo poreikius ir galimybes, be abejonės, pasirenka pats. Tačiau, kaip rodo praktika, visgi, dažniausiai pasirenkama nuoma. Viena populiariausių – biurų nuoma Vilniuje. Ką reikia apie tai žinoti?

Pirmiausia, ką derėtų žinoti – verslo sąnaudos bet kokiu atveju skirsis, priklausomai nuo to kokiomis sąlygomis nuomositės biuro patalpas. Mes, tuo tarpu, pateiksime biurų nuomos privalus ir galimus trūkumus, kurie, galbūt, padės apsispręsti kaip tinkamiau pasirinkti biurui reikalingas patalpas. Tad, biuro nuomos privalumai:

 • Verslo lankstumas. Į šią sąvoką įeina galimybė didinti arba mažinti biuro patalpas ir, esant poreikiui, keisti jų vietą bei sąlygas. Tokius dalykus labai pravartu atidžiai apsvarstyti prieš pasirašant sutartį. Joje turėtų būti punktas, leidžiantis sutarties sąlygas peržvelgti ir keisti bent jau kas 2-3 metai.
 • Nuomotojas padengia dalį išlaidų. Į tai įeina prieš gaisrinė apsauga, pablogėjusios sąlygos ne dėl nuomininko kaltės, siganalizacija, apibrėžtas avanso dydis ir kt.
 • Nuomininkas be jokių papildomų rūpesčių gauna dalį kitų papildomų paslaugų: aplinkos priežiūra, sugedusio inventoriaus taisymas ir kt. Vėlgi, pasikartosime – jūsų pasirašytos biurų sutarties geros sąlygos yra akivaizdus garantas tolimesnei pelningai verslo plėtrai.

Be abejonės, rūpi klausimas – kokie egzistuoja nuomos trūkumai? Tai:

 • Didesni nei tikėjotės nuomos kaštai. Tame galima ir įžvelgti privalumą: visuomet, prieš pasirašydami sutartį, tai aptarkite su nuomotoju itin atidžiai.
 • Tradicinės nuomos atveju nuomininkas turi įsigyti savo baldus ir įrangą. Grįžtame prie to pačio: viską gerai apgalvokit prieš pasirašydami sutartį.

Įvertinus visu privalumus ir trūkumus, telieka padaryti vieną išvadą: nuomos sutartis bus sėkminga tuo atveju, kai, prieš pasirašydami sutartį,  įvertinsite visu įmanomus privalumus ir trūkumus bei grėsmes jūsų verslo pelningumui. Nuosavo verslo modelį šiuo metu taiko ne viena biuro pardavime besispecializuojani įmonė. Tačiau tokį sprendimą turėtų priimti tik tie verslininkai, kurie savo srityje dirba jau ne vienerius metus ir puikiai žino savo veiklos kryptį.

Apsauga nuo viruso: kaukės yra pagrindinė apsaugos priemonė

kaukės

Nuo viruso apsisaugoti būdų yra labai daug. Kol vieni teigia, kad nėra dėl ko tokiu metu išvis eiti iš namų, kiti nesutinka ir supranta, jog net ir koronaviruso akivaizdoje tenka nueiti į parduotuvę, nuvykti į darbą ar susitvarkyti kitus reikalus. Visgi tikrai ne visi gali savo sveikatą saugoti būdami namuose, todėl tenka į pagalbą nusigriebti puikias apsaugines priemones, kurios leidžia apsisaugoti būnant viešose vietose. Ypač pavojinga yra būti uždarose vietose, kur buriuojasi daug žmonių, būtent todėl parduotuvėse reikia pagalvoti apie papildomas apsaugos priemones ir kuo kokybiškesnę veido kaukę, kuri būtų uždėta ne dėl vaizdo, bet iš tiesų saugotų nuo neigiamai organizmą veikiančių mikroorganizmų.

Kaukės yra pagrindinė apsaugos priemonė, todėl jai skirti dėmesio būtina. FFP3 respiratoriai kol kas yra geriausias būdas saugoti savo kvėpavimo takus, nes jie filtruoja labai didelę dalį ore esančių dalelių, kas yra labai gerai, jei sveikata jums yra itin svarbi. Vienkartinės kaukės, kurios naudojamos ir medikų, taip pat gali būti puiki apsauga, bet tik labai trumpą laiką. Žinoma, jos puikiai užteks apsipirkinėjimams parduotuvėse, nes ten dažniausiai visos dienos tikrai neužtrunkama. FFP3 respiratoriai labiau tinkami tokiais atvejais kai apsauga reikalinga ilgesniam laikui. Kadangi jie pritaikyti net 8 valandoms, jų patogumas kur kas geresnis, todėl su juo išbūti visą dieną nebūna sunku.

Medžiaginės kaukės nėra rekomenduojamos, nes jos praverčia tik tais atvejais, kai ją dėvi sergantysis. Tuomet šiek tiek sumažėja šansas, jog jis apkrės šalia esančius asmenis. Žinoma, tokia apsauga yra menka, bet kuri kita kaukė apsaugotų labiau, tačiau tai yra geresnis variantas nei nenaudoti nieko. Taip pat medžiaginės kaukė gali būti naudojamos kai patalpoje visi yra su kaukėmis.

Visgi svajojantiems apie kiek įmanoma maksimalų apsisaugojimą, reikia ne tik apie kaukę pagalvoti, bet ir apie dažną rankų plovimą bei dezinfekavimą. Rekomenduojama dezinfekavimo skysčio visada su savimi turėti bent mini buteliuką. Taip pat puikiomis papildomomis apsaugos priemonėmis gali būti skydai ir, žinoma, pirštinės, kurios labai praverčia parduotuvėse, kur tenka paliesti labai daug paviršių.

Profesionalūs autoservisai Vilniuje – aukštos kokybės garantas

servisas

Kiekvienas vairuotojas, gyvenantis sostinėje, dėl didelio automobilių srauto gali netikėtai patekti į eismo įvykį, tuomet jo automobilis prašosi remonto arba tiesiog jam yra reikalinga profesionali diagnostika. Autoservisai Vilniuje visada pasiruošę padėti. Jie kiekvienam automobiliui suteikia visą reikiamą pagalbą pagal jų esamą būklę ir atlieka automobilių diagnostiką prieš techninę apžiūrą itin greitai ir kokybiškai. Šiame straipsnyje atskleisime kaip tinkamai išsirinkti profesionalius autoservisus Vilniuje. Trumpai aptarsime kaip yra atliekama  kompiuterinė automobilio diagnostika Vilniaus autoservisuose ir pasakysime ką būtina patikrinti automobilyje, kad jis lengvai įveiktų techninę apžiūrą.

Profesionalūs autoservisai Vilniuje – kaip tinkamai juos išsirinkti?

 • Pirmiausia, pasidomėkite kokią patirtį turi autoserviso mechanikai. Šiame darbe būtent patirtis užtikrina kokybiškus rezultatus, todėl kuo daugiau meistras yra dirbęs su tam tikro tipo gedimais, tuo geriau jis galės juos sutaisyti. Autoservisų Vilniuje administracija noriai pakonsultuoja ir suteikia informaciją apie meistrus, kurie pašalintų Jūsų automobilio gedimą.

 

 • Antra, svarbu išsiaiškinti ar autoservisas gali operatyviai reaguoti. Įvykus gedimui automobilio savininkai dažniausiai nori greito ir efektyvaus problemos sprendimo. Būtent todėl, stenkitės rasti tokį servisą, kuris galės kelių dienų bėgyje sutvarkyti problemą.

 

 • Trečia, žinokite, kad tik profesionalūs autoservisai Vilniuje Jums visuomet suteiks net 24 mėnesių garantiją atliktam remontui ir įmontuotoms naujoms detalėms.

 

Profesionalius autoservisus Vilniuje galite rasti ir išsirinkti užsukę pas mus į internetinę svetainę – geriservisai.lt.

Kaip atlieka kompiuterinę automobilio diagnostiką autoservisai Vilniuje?

Kompiuterinei autodiagnostikai reikalingas kompiuteris bei laidas, kuriuo jis prijungiamas prie automobilio mechanizmo. Automobilio rodmenys tikrinami vibracija, termografija, matuojant signalų dažninius komponentus laiko intervaluose bei kitais metodais. Atjungus vieną ar kitą daviklį galima stebėti kaip keičiasi automobilio darbas – taip aptinkamas ne tik pats gedimas, tačiau ir kas jį sukėlė, koks automobilio komponentas sustreikavo. Geriausia, kad naudojama programa turėtų funkciją, kuri parodytų kokie turėtų būti optimalūs daviklių parodymai.

Ką būtina pasitikrinti prieš automobilio techninę apžiūrą?

 • Patikrinkite, ar veikia visi saugos diržai ir sagtys, juos palikite užsegtus;

 

 • Iš salono išimkite nereikalingus daiktus – matomoje vietoje palikite gesintuvą, vaistinėlę ir liemenę;

 

 • Nuplaukite automobilį ir jo dugną – būtent čia dažnai prisirenka įvairių nešvarumų ir tepalų ir apžiūros metu dažnai sunku įvertinti, iš kur atsirado šie nešvarumai, tad nuplovus dugną išvengsite šios diskusijos.

 

Mūsų svetainėje geriservisai.lt yra atrinkti tik profesionalūs autoservisai Vilniuje. O fizinę būstinę rasite adresu – Aušros Vartų g. 16-1, LT-02100 Vilnius. Svetainėje reikia tik pasirinkti autoservisus pagal automobilio markę ar pagal gyvenamą vietą ir pažadame – neatsidžiaugsite nepriekaištingai atliktu automobilio remontu!

Raktažodžiai: autoservisai Vilniuje, geriservisai.lt, profesionalumas, techninė automobilio apžiūra, automobilio diagnostika.

 

 

 

„AGN stiklai“ informuoja: kokybiškas stiklų keitimas sunkvežimiams – saugumo garantas

Kiekvienais metais įvairių pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvos keliams tenka didelis iššūkis – autoįvykiai, kuriuose dalyvauja sunkvežimiai. Tokio tipo avarijos, dažniau, nei kitos, nusineša vieną ar net keletą gyvybių. Priežastys įvairios: vairuotojo sveikatos sutrikimai, techniniai automobilių gedimai, dėmesio koncentracijos trūkumas ir viena pagrindinių – blogas matomumas. Sunkvežimių, dažniau, nei įprastų transporto priemonių vairuotojai, yra priversti važiuoti įvairiu paros metu bei skirtingomis oro sąlygomis ir tragiškos būklės keliais. Rizikos faktorius tokiose situacijose neabejotinai didesnis, todėl sunkvežimio vairuotojui be galo svarbu geras kelio matomumas. Šią problemą minimalizuoti dažnai padeda tvarkingas priekinis sunkvežimio stiklas, suteikiantis vairuotojui aiškų ir švarų priekyje esančio kelio ir kitų eismo dalyvių vaizdą. Nenuostabu, kad sunkvežimių stiklams keliami aukštesni kokybės reikalavimai. Anksčiau paminėti rizikos faktoriai lemia didelę apkrovą sunkvežimių vairuotojų akims ir jei prie to dar prisideda nekokybiškai įdėtas stiklas – galima laukti nelaimės. Net ir menkiausią įtrūkimą sunkvežimio stikle „AGN stiklai automobiliams“ rekomenduoja sutvarkyti kaip įmanoma greičiau, kadangi šis stiklas, kaip ir įprastų automobilių stiklai, bet kurią akimirką gali skilti. Kadangi suprantame logistikos darbų tempą ir tai, jog nei vienas sunkvežimis ilgai stovėti autoservise negali, stiklų keitimas sunkvežimiams pas „AGN stiklai“ ekspertus bus atliktas operatyviai ir profesionaliai. Mūsų meistrai informuoja, jog stiklų keitimas sunkvežimiams, skirtingai nuo lengvųjų automobilių, atliekamas vienu iš dviejų būdų – stiklas gali būti įklijuojamas, arba įspaudžiamas į guminę tarpinę. Stiklo keitimo darbų grandinė panaši, kaip ir įprastų automobilių – nuimami valytuvai bei apdailos elementai, specialios technikos pagalba išimamas senasis stiklas, vietos, prie kurių klijuosime naują stiklą kruopščiai išvalomos, kėbulas ir naujas stiklas technologiškai paruošiamas klijavimui ir vienu iš dviejų paminėtų būdų tvirtinamas sunkvežimio kėbule. „AGN stiklai automobiliams“ garantuoja ilgametę patirtį turinčių darbuotojų profesionalumą. Mūsų meistrai Jums pagelbės ne tik stiklo keitimo, tačiau ir remonto reikalingumo atveju – atliekama visą spektrą paslaugų, susijusių su įvairių transporto priemonių stiklais. Susiekite su mūsų ekspertais Vilniuje ar Klaipėdoje ir pakonsultuosime Jums rūpimais klausimais. Linkime saugių kelionių!

Nuosavo namo statybų eiga

Kiekvienas tikriausiai svajoja turėti savus namus, ypatingai geros emocijos užplūsta matant visą to namo statybų eigą. Žinoma, šis procesas sukelia nemažai galvos skausmo ir ženkliai daugiau rūpesčių, nei pastatyto namo pirkimas. Bet galutiniame rezultate visus šiuos rūpesčius atperka galimybė turėti tokius namu, apie kokius svajojote.

Neretai nuosavo namo statybų eiga trunka žymiai ilgiau, nei tikėtasi, o kartais net ir neprasideda tuomet, kaip planuota. Ypač tais atvejais, jeigu dar neturite žemės sklypo. Nors atrodo paprasta išsirinkti, tačiau pradėjus ieškoti pasirodo, kad čia laukia taip pat labai daug iššūkių. O galiausiai įsigijus, reikia atlikti namo projektavimą sklype, atlikti geodezinius matavimus bei topografines nuotraukas. Tik tada, gavus namo statybos leidimą, galima imtis statybų eigos.

Šiuo metu gerokai sugriežtėjusios ES direktyvos nemenkai pakoregavo ir tam tikrus statybų procesus. Laikantis energijos taupymo reikalavimų, kasmet naujai statomi namai turi atitikti vis aukštesnę energinio naudingumo klasę. O nuo 2021 metų visi namai turės atitikti A++ klasę, o tai ne tik išbrangina statomo namo savikainą. Šiuose namuose privalo būti atliktas sandarumo testas bei įrengta namo rekuperacinė vėdinimo sistema.

Tokia mechaninio vėdinimo sistema padeda sutaupyti šilumos energiją, kuri paprastai iššvaistoma esant natūraliam namo vėdinimui. Nes patalpas vėdinant atvėrus langus, reikalinga žymiai daugiau energijos šaltam patalpų orui sušildyti. O tai prieštarauja pagrindiniam tikslui – mažinti energijos sunaudojimą namų šildymui.

Tiesa, gyvenančių tokiuose namuose, kuriuose yra rekuperacinė vėdinimo sistema, atsiliepimai apie namo mechaninį vėdinimą tik patys geriausi. Namai nuolatos aprūpinami šviežiu oru, nereikia atverti langų, o tai padeda išvengti per langus sklindančio triukšmo bei dulkių. Verta paminėti, kad rekuperacinę sistemą reikėtų įsirengti dar prieš atliekant vidaus apdailą.

 

Lojalumo ir skaitmeninės kortelės – lengvina prekybą verslininkams

Natūralu, kad verslininkai ieško metodų, kurie padeda ne tik kur kas kokybiškiau aptarnauti klientus, tačiau taip pat ir greičiau, tiksliai ir tuo pačiu nepaliekant klaidų. Dažniausiai tam naudojamos naudoj kartos kortelės, įrangos bei sistemos, kurios padeda optimizuoti darbą, užtikrinti jo našumą.

Viena iš tokių galimybių yra lojalumo kortelės, kurios duodamos klientams dėl patikimumo tam tikram prekiniam vardui arba tam tikram prekybininkui. Net neverta kalbėti apie tai, kad lojalumo kortelės yra reikalingos. Jos – būtinos, kadangi tik tokiu atveju gebėsite paskatinti savo klientus kartą pas Jus užsukus – ir toliau naudotis paslaugomis.

Žinoma, per tokio tipo korteles labai svarbu klientams pasiūlyti tai, ką jie nori gauti. Natūralu, kad dažniausiai tokio tipo kortelės yra naudojamos kaip nuolaidos galimybė, kuri padeda gauti kuo daugiau taškų, kurie vėliau keičiami į  nuolaidas arba net virtualius pinigus.

Tokio tipo kortelės padeda laimėti tiek verslininkams, kuriems visada pigiau išlaikyti tą patį klientą nei ieškoti kito, tiek klientams, kurie, natūralu, siekia kuo daugiau gauti, tačiau sumokėti kuo mažiau. Bet kuriuo atveju – privalumų yra labai daug, tad kiekvienas gali rasti sau tinkamą variantą, kuris garantuos sklandų bei kokybišką aptarnavimą bei pigesnių prekių gavimą.

Lygiai taip pat labai palankiai yra vertinama ir  skaitmeninė kortelė, kuri kitaip dar yra vadinama Yourpass. Ji ne tik padeda gauti klientui daugiau naudų, tačiau taip pat naudojama kaip tam tikra komunikacijos galimybė, kuri atveria kelius kiekvienam klientui gauti greitesnį aptarnavimą ir tuo pačiu, pavyzdžiui, rinkti taškus, kurie bus naudojami, paverčiami pinigais arba nuolaidomis.

Kokios pritaikymo galimybės galimos skaitmeninių kortelių pasiūloje?

 •               Lojalumo kortelė.
 •               Antspaudų kortelė.
 •               Fanų kortelė.
 •               Renginio bilietas.
 •               Įlaipinimo bilietas.
 •               Dovanų kortelė ir kuponas.
 •               Prekės ID kortelė.
 •               Vizitinė kortelė.

Žinoma, dėl kiekvienos dizaino ir tuo pačiu galimybių, kurias galima gauti ir tuo pačiu kurios yra siūlomos – reikia tartis su marketingo komanda, vadybininkais. Jų patarimai dažniausiai dažniausiai tampa neįkainojama pagalba kuriant tokias programas, kurios sulaukia didžiausio kliento susidomėjimo?

 

Higienos kursai reikalingi įvairių profesijų žmonėms

higiena

Norint įsidarbinti tam tikrose įstaigose, pavyzdžiui, maitinimo ar grožio sferose, būtinos specifinės žinios, kurios padės darbą atlikti kokybiškai ir greitai. Šias žinias suteikia higienos kursai. Jie gali būti nuotoliniai ir nenuotoliniai. Šiuolaikiniai žmonės prioritetą teikia nuotoliniams kursams. O higienos pažymėjimas, dar kitaip vadinamas žalia korta,  gaunamas išklausius šiuos kursus. Jų metu plačiau supažindama su darbo higiena, galimomis rizikomis ir prevencijos priemonėmis. Kursai turi būti vykdomi pagal LR sveikatos apsaugos ministro patvirtintas programas. Šiame straipsnyje įvardinsime kurių profesijų darbuotojams privaloma baigti higienos kursus ir gauti higienos pažymėjimą bei kas kiek metų jis yra atnaujinamas dirbant tam tikrose srityse.  Atskleisime kuo skiriasi nuotoliniai ir nenuotoliniai higienos kursai. Taip pat pasakysime kokiais kodais yra gaunamas higienos pažymėjimas, atsižvelgiant į žmogaus darbo pobūdį.

Higienos kursai – kurių profesijų darbuotojams privaloma juos baigti ir gauti higienos pažymėjimą bei kas kiek metų jį reikia atnaujinti?

 • Dirbantiems areštinėse ir laisvės atėmimo vietose (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Tiems, kurių veikla susijusi su apgyvendinimu, pagalba namuose, grožio ar sveikatinimo procedūromis (atnaujinti kas 3 metus);

 

 • Dirbantiems vandens tiekimo įmonėse (atnaujinti kas 2 metus);

 

 • Formalaus ir neformalaus ugdymo srityse dirbantiems asmenims (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Susiduriantiems su maisto apdorojimu, išdavimu ir maitinimu (atnaujinti kas 2 metus);

 

 • Dirbantiems pavojingoje, kenksmingų veiksnių kupinoje aplinkoje (atnaujinti kas 5 metus);

 

 • Atliekantiems darbą su nuodingomis medžiagomis (atnaujinti kas 5 metus);

 

 

Higienos kursai – nuotoliniai ir nenuotoliniai – kuo jie skiriasi?

Nuotolinių kursų metu mokymo medžiagą turite galimybę matyti internetu, taip pat spręsti testą internetu. Nenuotolinių kursų metu mokymo medžiaga paprastai dėstoma auditorijoje, testas taip pat laikomas auditorijoje.

Įsigyti nuotolinius higienos kursus ir išsprendus testą, higienos pažymėjimą galite gauti iškart (el. paštu) užsukę į mūsų internetinę svetainę adresu – manopazyma.lt

Kokiais kodais yra gaunamas higienos pažymėjimas, atsižvelgiant į žmogaus darbo pobūdį?

 • Dirbantiems maitinimo įmonėse – kodas H10;

 

 • Asmenims, kuriems numatytas privalomas higienos įgūdžių mokymas – kodas HB;

 

 • Netiesiogiai maistą tvarkantiems darbuotojams, pirminių produktų gamintojams -kodas HBB;

 

 • Kosmetikos gaminius gaminantiems ir grožio paslaugas teikiantiems darbuotojamskodas H3;

 

 • Vaikų poilsio stovyklų darbuotojams, vaikų žaidimų patalpų darbuotojams, asmenims, prižiūrintiems vaikus –  kodas H1 (017);

 

 • Švietimo teikėjams, vykdančių asmenų iki 18 metų ugdymą pagal formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo programas – kodas H1 (007).

 

Manopazyma.lt kiekvienam suteiks aukštos kokybės nuotolinius higienos kursus. O higienos pažymėjimas atkeliaus per kelias sekundes į Jūsų elektroninį paštą. Rinkitės mus ir pažadame – įgytomis profesionaliomis žiniomis nustebinsite visus!