Klimato kaitos poveikis žaliosios energijos gamybai

 

Jaučiant tam tikrus planetos klimato pokyčius ir atsižvelgiant į statistinius duomenis, taip pat rekordiškai karštas vasaras ir ekstremalius orų reiškinius, daugelis tyrinėtojų vis labiau linksta link atsinaujinančios energijos šaltinių, tokių kaip saulės ir vėjo jėgainės.

 

„AIP Publishing“ žurnale „Journal of Renewable and Sustainable Energy“ mokslininkai tyrinėja, ar saulės ir vėjo jėgainių generuojama energija skirtųsi dabartiniame ir būsimame klimate.

 

Mokslininkai daugiausia dėmesio skyrė Australijai, nes tai yra idealus ekstremalių oro reiškinių, tokių kaip gaisrai ir vėjo audros, atvejų tyrimas. Pasirinktos vietos buvo netoli Adelaidės Pietų Australijoje ir Naujajame Pietų Velse, kur, remiantis Australijos energijos rinkos planu, yra arba ateityje gali būti kintamieji atsinaujinančių šaltinių generatoriai.

 

Tyrėjai analizavo pagrindinius oro kintamuosius, tokius kaip temperatūra, saulės spinduliavimas ir vėjo greitis, 30 minučių intervalais, 1980–2060 m.

 

„Mes nustatėme, kad bendros klimato kaitos, metinės saulės ir vėjo energijos gamybos tendencijos yra nedidelės ir siekia 0,1% vidutinės per dešimtmetį pagamintos produkcijos“, – sakė vienas iš autorių Jingas Huangas.

 

Tačiau per penkias karščiausias kiekvienų metų dienas klimato kaitos poveikis atsinaujinančios energijos gamybai buvo labiau drastiška. Šiomis piko temperatūros dienomis, sutapusiomis su didžiausia energijos paklausa ir piko kainomis, saulės energijos gamyba sumažėjo 0,5% –1,1%, o vėjo jėgainių gamyba per dešimtmetį sumažėjo nuo 1,6% iki 3%.

 

Šios tyrėjų išvados yra skirtos informuoti elektros sektorių apie sujungtų elektros tinklų patikimumą esant skirtingoms temperatūros sąlygoms. Pavyzdžiui, centriniai elektros energijos operatoriai turi planuoti visus nenumatytus atvejus, kad išvengtų elektros energijos tiekimo nutraukimo.

 

Nors šiame tyrime buvo nagrinėjamos dvi Australijos vietovės, kiekybinį temperatūros poveikį atsinaujinančios energijos gamybai galima apibendrinti ir kitose vietovėse už Australijos ribų.

 

„Skirtingiems regionams klimato kaita turi skirtingą poveikį“, – sakė Huangas.

Jis teigė, kad bus svarbu atlikti daugiau atvejų tyrimų kitose vietovėse ir klimato regionuose, kad būtų ištirtas erdvinis klimato kintamumas ir susieti išvadas su kitais energetikos sistemų aspektais, tokiais kaip apkrovos ir perdavimo infrastruktūra.

 

Galime drąsiai teigti, kad saulės energija jau dabar yra sparčiausiai pasaulyje auganti atsinaujinančios energijos gamybos technologija. Prieš dešimt metų visame pasaulyje buvo tik 20 gigavatų įdiegtų saulės energijos pajėgumų. Iki praėjusių metų pabaigos pasaulyje įdiegta saulės energija šoktelėjo iki maždaug 600 gigavatų.

 

Net ir dėl „Covid-19“ sukeltų sutrikimų, tikriausiai šiais metais visame pasaulyje pridėsime 105 gigavatus saulės energijos, prognozuoja Londone įsikūrusi tyrimų bendrovė „IHS Markit“.

 

www.energobalt.lt

 

Automobilių nuomos paslaugos Vilniuje

Ne naujiena, kad Lietuvos sostinė pasižymi pašėlusiu gyvenimo ritmu tiek žmonių, tiek eismo prasme. Vilniuje rajonai pakankamai dideli, tad pasiekti kitame miesto gale esančią vietą be automobilio gali būti išties sudėtinga. Į tai verta atsižvelgti ir ketinantiems aplankyti sostinę. Ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams automobilių nuoma yra išties patogi išeitis. Tad patarsime, ką verta žinoti apie automobilių nuomos paslaugas Vilniuje.

 • Kaip išsinuomoti automobilį?

Vilniuje yra ne mažai įmonių, teikiančių automobilių nuomos paslaugas. Interneto svetainėse galite rasti visą reikiamą informaciją, o dažniausiai ir atlikti automobilio nuomos rezervaciją. Jums tereikės su galiojančiu vairuotojo pažymėjimu ir asmens tapatybės dokumentu atvykti pasiimti automobilio.

 • Kur galima pasiimti išsinuomotą automobilį Vilniuje?

Mašiną Vilniuje galima pasiimti iš vietos, kurią pasirenkate atlikdami automobilio rezervaciją. Automobilių pasiėmimo punktai priklauso nuo paslaugas teikiančios bendrovės. Dažniausiai tai būna strategiškai patogios vietos, pavyzdžiui, oro uostas, geležinkelio stotis, Vilniaus centras. Kai kurios įmonės suteikia galimybę užsisakyti automobilio pasiėmimą ir iš bet kurios Vilniaus vietos, pagal užsakovo nurodytą adresą.

 • Kur atiduodamas automobilis Vilniuje?

Pasinaudojus automobilio nuoma, jo atidavimo vieta taip pat priklauso nuo susitarimo tarp bendrovės ir kliento. Kai kurios įmonės suteikia galimybę atiduoti automobilį ir kitame mieste. Tai ypač patogu miesto svečiams, kurie gali po viešnagės sostinėje grįžti namo ir tik tada atiduoti automobilį.

 • Kokia automobilio nuomos kaina Vilniuje?

Dažniausiai automobilio nuomos kaina nepriklauso nuo miesto. Kainai įtakos turi automobilio modelis, papildomi priedai (antras vairuotojas, GPS įranga ir kt.) bei žinoma, nuomos laikotarpis.

Klientams sudarytos visos sąlygos, kad pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis Vilniuje būtų paprasta ir patogu. Nepamirškite šios galimybės ir judėkite sostinėje komfortiškai ir patogiai.

 

 

Calvin Klein drabužiai – apranga pakeitusi Ameriką

Calvin Klein drabužiai buvo pradėti siūti dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Iš rytų Europos į Jungtines Amerikos Valstijas emigravusioje šeimoje gimęs dizaineris mada ėmė domėtis dar ankstyvoje vaikystėje. Pastebėję vaiko menišką prigimtį, tėvai savo sūnų leido į meno ir dizaino gimnaziją, vėliau jis baigė Niujorko Mados technologijų institutą.

Dizainerio sėkmę lėmė jo platus pažinčių ratas. Bendruomenėje, kurioje augo Calvin, buvo ir daugiau vaikų, kurie užaugę tapo stipriais profesionalais, prisidėjusiais prie Amerikos mados dizaino istorijos. Tarp jų buvo tokie dizaineriai kaip Robert Denning bei Ralph Lauren. Be to, pabaigęs Niujorko Mados technologijų institutą, Calvin Klein tapo kelių populiariausių to meto mados žurnalų redaktoriaus mokiniu. Būtent šios pažintys ir lėmė, kad vėliau, dizaineriui pristačius savo vardo drabužių kolekciją, jį beveik iš karto ėmė lydėti sėkmė.

Pirmojoje kolekcijoje Calvin Klein drabužiai išsiskyrė savo jaunatviškumu – buvo pristatyta rudens-žiemos kolekcija kurioje dominavo paltai bei suknelės. Praėjus vos metams po šios drabužių kolekcijos pristatymo dizainerio drabužiai jau puikavosi populiariausio mados žurnalo Vogue puslapiuose.

1980-aisiais, praėjus vos keliems metams po sėkmingo dizainerio starto mados pasaulyje, Calvin Klein savo naująją kolekciją papildė sportinių drabužių ir megztinių linija. Be kita ko, šie metai buvo ir ikoninių Calvin Klein apatinių drabužių startas. Vėliau kolekciją papildė ir kiti ikoniniai Calvin Klein drabužiai – džinsinės kelnės, batai, skarelės, diržai, akiniai ir panašiai. Per dešimt metų dizainerio metinės pajamos pasiekė aštuonis su puse milijono JAV dolerių.

Praėjus vos dešimtmečiui po dizainerio starto Amerikoje, jo drabužiai buvo plačiai parduodami daugelyje Vakarų Europos valstybių. Nepaisant šios sėkmės, 1992-aisiais metais šią imperiją ištiko didžiulė bankroto rizika, iš kurios gniaužtų ištrūkti padėjo ne kas kitas, kaip ikoniškoji Calvin Klein apatinių drabužių kolekcija bei naujas bankroto akivaizdoje sukurtas produktas – Calvin Klein kvepalai. Jau metai po krizės, 1993-iais, Calvin Klein gavo Geriausio Jungtiniu Amerikos Valstijų Dizainerio titulą. Turbūt galima drąsiai teigti, kad daugiau nei prie  25 metus gautas titulas savo vertę išlaiko iki šiol.

 

 

 

Dovana vyrui: kaip nustebinti?

dovana - skustuvas

Kai reikia nustebinti kitos lyties žmogų, dažnas pasimeta, nežinodamas, ką reikėtų nupirkti. Vyrai ilgai suka galvas, kaip nustebinti moteris, o dailiosios lyties atstovės taip pat kartais pasimeta, nežinodamas, kuo nustebinti vyrus. Tačiau renkant dovaną, viskas nėra taip jau sudėtinga. Dovana vyrui gali būti surasta gana greitai, jeigu žinote, ko ieškosite. O dovanos gali būti įvairios.

Linksmos

Vienos populiariausių dovanų vyrams – tai linksmos dovanos. Pavyzdžiui, jeigu ieškote dovanos draugui ar giminaičiui, kažkas, kas jį prajuokintų ir pralinksmintų – galėtų būti puiki dovana vyrui. Pavyzdžiui, tai gali būti kažkokia šmaikšti dovana, susijusi su žmogaus darbu arba pomėgiu. Pavyzdžiui – netikra žvejo enciklopedija. Iš pirmo žvilgsnio tai stora knyga, o jos viduje – vietoj puslapių, mėgstamas jūsų draugo gėrimo butelaitis. Taip pat galima nupirkti įvairių šmaikščių smulkmenų, kiras galima pasidėti ant darbo stalo ar tiesiog namuose.

Praktiškos

Vyrai – praktiški sutvėrimai, todėl daugelis jų mėgsta praktiškas dovanas. Retas vyras apsidžiaugs gauta gražia žvakide, tačiau daugelis nustebs, jeigu padovanosite jam tinkantį megztinį ar mėgstamą žaidimą. Todėl jeigu nežinote, kuo nustebinti draugą, artimą žmogų ar mylimą vyrą, puiki dovana vyrui yra kažkas praktiško ir tai, ko jam tikrai reikia. Nesvarbu, ar tai būtų naujos kelnės, ar vizitinių kortelių dėklas. Svarbu iš anksto pasidomėti tuo, apie ką šiuo metu jis galvoja. Galbūt svajoja kažką įsigyti ir vis delsia, tad tai puiki proga jį nustebinti.

Pagal pomėgius

Jums brangus vyras tikrai apsidžiaugs ne tik praktiška dovana, bet ir tokia, kuri bus nupirkta galvojant būtent apie jį. Tai labai populiari dovanų kategorija, kai nuperkama kažkas, kas tinka dovanos gavėjui pagal jo pomėgius, laisvalaikio mėgstamas veiklas. Pavyzdžiui, galbūt žmogus, kurį norite nustebinti, labai mėgsta gaminti arba yra tikras gurmanas. Tokiu atveju jam puikiausia dovana – virtuvės reikmenys. Tai gali būti išskirtinių kokybiškų įrankių rinkinys, originalūs dubenėliai ar specialiai pagamintas lėkščių rinkinys. Tokios dovanos tinka visomis progomis ir visais metų laikais. Svarbu, kad dovana vyrui būtų parinkta pagal tai, kas jam kelia susidomėjimą, kuo jis domisi ar mėgsta užsiimti. Tuomet tikrai neprašausite pro šalį, o dovanos gavėjas liks labai maloniai nustebintas.

 

Įdomūs faktai apie saulės energiją

saulės energija

Saulės energija yra viena švariausių, ji paverčiama elektra naudojant saulės elektrinių modulius. Saulė gyvuoja 4,6 milijardų metų, temperatūra joje siekia 5,500 °C, ji 330 000 kartų didesnė už žemę, taigi ši didžiulė žvaigždė turi milžinišką energijos potencialą, kurį žmonija siekia vis geriau išnaudoti.

Įdomiausi faktai apie energiją, gaunamą iš saulės.

 1. Saulės šviesa užtrunka 8 minutes, kad pasiektų žemę ir keliomis sekundėmis daugiau, kad pasiektų saulės elektrinių modulius.
 1. Saulės energija matuojama kaip ir elektra – vatais. 1000 vatų sudaro 1 kilovatą (kW). 1000 kilovatų sudaro 1 megavatą (MW). 1000 megavatų lygu 1 gigavatui (GW).
 2. Didžiausia saulės elektrinė 2019 metais pastatyta Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Ją sudaro 3,2 milijardai saulės modulių, o galia siekia 1,2 gigavatus. Saulės energijos, paverstos elektra, šioje elektrinėje užtenka 90 000 gyventojų. Per metus jėgainės gaminama energija sumažina tokį išmetamų CO2 dujų kiekį, kokį išskiria 200 000 automobilių.
 3. Saulės energiją dabar galima naudoti oro kondicionieriams, karšto vandens pašildymui, dujoms ir naftai pakeisti bei elektrai gaminti. Tai pigus ir ekologiškas energijos šaltinis.
 4. Saulės elektrinių pagamintą nesunaudotą elektrą galima saugoti saulės baterijose, tačiau tai pakankamai brangus sprendimas, todėl dažniausiai jėgainės yra prijungtos prie miesto elektros tinklų ir jos perviršis saugomas tinkluose.
 5. Norint, kad iš saulės gaunama energija patenkintų visos žemės poreikius, reikėtų saulės modulius įrengti 191 000 kvadratinių mylių plote. Žemė turi 57 milijonus kvadratinių mylių. Taigi, turime pakankamai ploto tam, kad saulės energijos užtektų žmonijos poreikiams.
 6. Saulės elektrinės veikia tyliai, jos nesukuria pavėsio, skirtingai nei vėjo elektrinės, todėl jas patogiau įsirengti nuosavame žemės sklype ar ant stogo.
 7. Saulės modulių kaina pasauliniu mastu sumažėjo 80 % nuo 2008 metų.
 8. 1977 metais buvo beveik neįmanoma diegti saulės jėgainių, nes jų kaštai prilygo 77 JAV doleriams už vatą.
 9. Saulės energija nieko nekainuoja, tačiau iš jos gaminamos elektros kainą sudaro jėgainių įrengimas ir elektros perviršiaus saugojimas tinkluose.

 

Profesionalūs svetainių kūrėjui šiuolaikiniam verslui

svetainiu kurimas

Šiuolaikinis verslas yra sunkiai įsivaizduojamas be internetinių tinklalapių. Tiesą sakant, šiuolaikinis vartotojas į visą tai žvelgia labai paprastai ir elementariai – jei verslo nėra internete, jo apskritai nėra niekur. Tokiu principu besivadovaujantys vartotojai yra linkę visą dėmesį skirti tik tiems verslams, kuriuos jie gali surasti naudodamiesi internetu. Ir tai tiesą sakant yra visiškai suprantama. Šiuolaikinis vartotojas nori kur kas didesnio patogumo ir gerokai didesnės pasirinkimo laisvės. Niekas nebenori taikyti tų pačių senų ir atgyvenusių sprendimų, kurie nėra veiksmingi ir patogūs. Todėl jei jūs turite verslą, jums taip pat yra būtini ir profesionalūs bei patyrę svetainių kūrėjai, kurių šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė.

Taigi, akivaizdu, kad jei jūs norite surasti svetainių kūrėjus, turėtumėte pasinaudoti internetu. Kiekvieni tokių paslaugų teikėjai turi savo internetinius tinklalapius, kuriuose pristato savo teikiamas svetainių kūrimo paslaugas. Tai užtikrina, kad vartotojams taptų kur kas lengviau atrasti visą jiems aktualią informaciją – pradedant siūlomų internetinių tinklalapių kūrimo paslaugų asortimentu ir baigiant tokių paslaugų kainomis. Todėl jei jūs nenorite susidurti su papildomais sunkumais renkantis tokių paslaugų teikėjus, akivaizdu, kad kartu turėtumėte pasinaudoti ir internetine paieškos sistema, padedančia gerokai lengviau surasti būtent tai, ko jūs ieškote ir kas jums galėtų būti aktualiausia.

Be abejo, atlikdami tokių paslaugų teikėjų paiešką jūs turėtumėte būti susitelkę į jų siūlomų internetinių tinklalapių kūrimo paslaugų kokybę. Kuo kokybiškesnėmis paslaugomis jūs galėsite pasinaudoti, tuo jums turėtų būti lengviau pasiekti savo norimus tikslus. Trumpiau tariant, kiekvienas šiuolaikinis vartotojas puikiai atskiria tai, kas yra kokybiška nuo to, kas yra prasta. Ir tai yra labai būdinga internetiniams tinklalapiams, kurie atspindi verslo veidą internete. Todėl dabar turėtumėte visų pirma pagalvoti apie savo pagrindinius lūkesčius ir nuspręsti, ko jūs tikitės iš tokių paslaugų teikėjų. Kai tai žinosite, jums turėtų būti lengviau pajudėti iš dabartinio taško ir galiausiai pasirinkti būtent tą bendrovę, kuri turi labai didelę patirtį ir siūlo profesionalius sprendimus.

Informacija internete: kaip surasti atsakymus į mums svarbius klausimus

klaisimai

Kai iškyla klausimų visi žinome, ką turėtume daryti – mums tereikia pasinaudoti internetu. Jau seniai praeityje laikai, kai norint atrasti atsakymus į mums svarbius klausimus turėdavote pasitelkti fizinę literatūrą. Dabar to daryti nebėra jokios būtinybės, kadangi turime galimybę pasinaudoti internetu ir apsilankyti tokiuose internetiniuose tinklalapiuose kaip https://www.klaustukai.lt. Be abejo, internete yra gausu informacijos, kuri mums gali padėti atsakyti į mums iškylančius klausimus, tačiau lygiai taip pat yra ir labai daug netikslingos bei neteisingos informacijos, kuri gali suklaidinti. Būtent todėl yra labai svarbu pasirinkti kokybiškus ir patikimus informacinius šaltinius, padedančius mus nukreipti teisinga linkme ir padėti suprasti, kas yra kas. Kita vertus, tokius portalus surasti tikrai nėra sudėtinga – ypač, jei pasinaudojama internetine paieškos sistema.

Dažniausiai internetinė paieška pateikia vartotojams būtent tuos tinklalapius, kurie yra tikslingiausi ir kuriuose esanti informacija geriausiai atsako į vartotojams iškilusius klausimus. O tai reiškia, kad tokie tinklalapiai tampa ir geriau vertinami vartotojų, kuriems yra aktuali vienokia ar kitokia informacija. Taigi, jei iškyla tam tikrų klausimų, internetas mums suteikia kur kas didesnes galimybes pasirinkti tai, kas atitinka mūsų lūkesčius.

Žinoma, vis dar yra žmonių, kurie į skaitmeninius sprendimus yra linkę žvelgti pakankamai skeptiškai, manydami, kad nėra jokios priežasties naudotis internetu, kai galima pasitelkti tuos pačius tradicinius sprendimus. Tačiau nors yra tiesa, jog kiekvienas galime savo kasdienybėje taikyti tradicinius sprendimus, jie tikrai nėra patys veiksmingiausi ir patogiausi. Jei mes galime vos per kelias sekundes internete surasti atsakymus į mums svarbius klausimus, kodėl gi turėtume valandų valandas tokių pačių atsakymų ieškoti pasitelkdami fizinę literatūrą?

Jei galime sau palengvinti gyvenimą, kartu sutaupydami labai daug savo brangaus laiko, taip ir turėtume padaryti. Gyvename dvidešimt pirmajame amžiuje, o tai reiškia, kad mums yra prieinamos puikiausios galimybės internete surasti tai, kas mus domina, o visų svarbiausia, jog visą tai mes galime padaryti visiškai nemokamai ir labai greitai.

Skintos gėlės į namus – renkantis šių paslaugų teikėjus

gėlės

Norėtumėte surasti gėlių pardavėjus, kurių asortimente yra ir skintos gėlės? Tačiau pastaruoju metu jūs neturite pakankamai daug laisvo laiko, kurį galėtumėte skirti keliavimui į fizinius gėlių salonus? Tokiu atveju jūs neturėtumėte pamiršti, kad šiandien skintos gėlės yra parduodamos ir internetu. Tai reiškia, kad kiekvienas šiuolaikinis vartotojas gali labai lengvai pasinaudoti gėlių pristatymo į namus paslaugomis, kurios jau ne vienerius metus yra labai populiarios ir paklausios vartotojų tarpe. Trumpiau tariant, nepaisant to, kokios gėlės bedomintų vartotojus, jie gali lengvai jas atrasti naudodamiesi internetu. Kadangi gėlių pristatymo į namus paslaugos sulaukia tokio didelio vartotojų dėmesio, rinkoje kiekvienais metais taip pat galime matyti atsirandant vis didesniam tokių paslaugų teikėjų asortimentui. Visa tai reiškia, kad kiekvienas vartotojas turi didžiulę pasirinkimo laisvę ir gali be jokių didesnių sunkumų išsirinkti visą tai, kas jį labiausiai domina.

Žinoma, nereikia pamiršti ir dar vieno svarbaus veiksnio. Jei jūs norite neprašauti pro šalį bandydami pasirinkti tokių paslaugų teikėjus, kartu jūs turėtumėte nepamiršti ir apie tai, kokį gėlių asortimentą jums galės pasiūlyti konkreti bendrovė. Be to, ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į tai, kokios yra gėlių pristatymo į namus sąlygos ir kaip greitai tokių paslaugų teikėjai galėtų įgyvendinti jūsų jiems pateiktą užsakymą internetu. Labai dažnai tokiomis paslaugomis besidomintys vartotojai nori šiomis paslaugomis pasinaudoti čia ir dabar, vildamiesi, kad jų užsakytos gėlės adresatą galės pasiekti vos po kelių dienų nuo jų užsakymo pateikimo. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai neįmanoma, vis dėlto ne vieni tokių paslaugų teikėjai šiandien vartotojams gali pasiūlyti tokio aukšto lygio operatyvumą.

Todėl akivaizdu, kad jei jūs skirsite vieną kitą papildomą savo laiko minutėlę ir nepamiršite pasinaudoti internetu, jums turėtų būti gerokai paprasčiau pasirinkti ir tokias paslaugas siūlančią bendrovę, kurioje dirbantys specialistai galėtų labai profesionaliai ir sklandžiai įgyvendinti jūsų užsakymą, gėles į namus pristatydami pačiu laiku.

Skrajučių gamyba neišeina iš mados

skrajutes

Įmonės sėkmė ir žinomumas stipriai prisideda prie jos rezultatų. Todėl kiekviena pelninga įmonė stengiasi skirti pakankamai dėmesio savo žinomumui didinti. Vienas efektyviausių sprendimų tam – skrajučių gamyba. Skrajutės ir jų platinimas leidžia efektyviai ir greitai pasiekti potencialius klientus bei tuos, kurie dar apie Jūsų įmonės veiklą nežinojo.

Kodėl skrajutės vis dar populiarios?

Skrajučių ir lankstinukų gamyba populiari daugybę metų. Kai tik atsirado reklamos spauda, skrajutės žaibiškai išpopuliarėjo. Anksčiau jų vaidmenį atlikdavo paprasti skelbimai laikraščiuose ar laiptinėse, o dabar tai daug modernesnis procesas. Turbūt pagrindinis skrajučių gamybos privalumas yra žema kaina. Bet kokia įmonė gali sau leisti tokią nebrangią reklamos kampanija. Štai pavyzdžiui reklamosryklys.lt siūlo įmonėms pasigaminti net 10 tūkst. A6 formato skrajučių vos už 150 eurų Tai reiškia, kad vienos skrajutės kaina yra vos daugiau nei vienas centas. Tai pigi investicija į įmonės žinomumą.

Be to, skrajutės leidžia pasiekti savo klientą tiesiogiai. Dažniausiai skrajučių dalinimo kampanijos organizuojamos viešose vietose, kur skrajutės įduodamos žmonėms tiesiai į rankas. Kitas variantas – skrajučių dalinimas į pašto dėžutės. Tiek vienu, tiek kitu atveju skrajutė patenka tiesiai į žmogaus rankas. Tai reiškia, kad ji garantuotai pasiekia savo adresatą. Todėl skrajučių gamyba ir reklama skrajutėmis vertinama kaip ypač efektyvus būdas pasiekti klientą.

Ką turi pasakyti skrajutė?

Tiems, kurių įmonė niekuomet nesidomėjo skrajučių gamyba, verta sužinoti, kokias skrajutes reikėtų užsakyti ir kas joje turėtų būti atvaizduojama. Žinoma, jog skrajutė pirmiausia turėtų būt tokia, jog ji leistų atpažinti Jūsų įmonę. Tai reiškia, kad teik jos dizainas, tiek spalvos turi asocijuotis su Jūsų verslu. Neužtenka paminėti tik įmonės pavadinimą. Skrajutėje turėtų būti aiškiai matyti įmonės logotipas, o visos spalvos derėti prie jo. Efektyviausia skrajutėje pateikti nedaug, tačiau svarbiausios informacijos. Nepatariama joje spausdinti labai daug smulkaus teksto, nes jis gali likti nepaskaitytas.

Sociologai pastebi, jog šių laikų visuomenė nori vis mažiau laiko skirti reklamoms ir vis labiau orientuojasi į vaizdo reklamą. Todėl rinkoje populiarėjo spalvingos skrajutės su paslaptimi. Pavyzdžiui, vos vienas ar du sakiniai skrajutėje, įtraukiantis vaizdas ir nuoroda su daugiau informacijos. Arba, kvietimas apsilankyti įmonės adresu. Tokios skrajutės užsakomos tiek įmonių, tiek renginių reklamų kampanijų metu.

 

Reklamos galimybės: kokia labiausiai tinka Jūsų verslui?

reklama

Tinkamiausios reklamos pasirinkimas gali atrodyti varginantis darbas. Tai yra visiškai natūralu, kadangi reikia rasti variantą, kuris būtų tikrai naudingas ir našus. Šiuo atveju tai gali būti tiek skaitmeninė reklama, tiek klasikinės reklamos galimybės, tad kuo daugiau akcentų bus palyginta –  tuo ir radybos tinkamesnės.

Derinkime akcentus, vertinkime smulkmenas ir galiausiai džiaukimės tuo, ko reikia, kad Jūsų verslas būtų kur kas našesnis.

Skaitmeninis marketingas – geras pasirinkimas

Dažniausiai daugiausia dėmesio yra skiriama skaitmeniniam marketingui, kadangi jis įvardijamas kaip geriausias šiuo metu egzistuojantis pasirinkimas. Ne tik todėl, kad tai labai puikus būdas tiksliai pasiekti savo klientus, tačiau ir todėl, kad galima paprastai matyti pasiektus rezultatus ir įvertinti – ar jie atitinka lūkesčių bei galimybes.

Tradicinės reklamos – vis dar našios?

Verta aptarti tradicinės reklamos galimybes, kurios šiais laikais skaitmeninio marketingo fone gali atrodyti kur kas subtilesnės. Visgi, praktika rodo, kad jos irgi padeda pasiekti našius rezultatus, tad džiugina, taip pat –  suteikia galimybę jaustis laisvai, kad reklama atneš tokią naudą, kokios buvo tikimasi.

Žinoma, tos pačios tradicinės reklamos yra labai įvairios, tad reikia palyginti kuo daugiau skirtingų galimybių įvertinti jas, geriausia – tartis su specialistais, kurie pagal poreikius padės Jums rasti tai, ko reikia.

Profesionalios konsultacijos

Be specialisto tinkamiausios reklamos pasirinkimas bus kur kas sudėtingesni, tad būtinai reikia tartis su juo, kadangi tik tokiu atveju rasta strategija – atitiks Jūsų verslo poreikius. Juolab, reikia nepamiršti, kad galimybės labai kinta, tad jų sekimas taip pat yra būtinas. Kuo jos detaliau vertinamos, lyginamos ir pasirenkamos – tuo Jūsų verslui rasta reklama padės džiaugtis geresniu rezultatu, kuris tarnaus ilgiau, tvarkingiau ir našiau. Būtent tai, kaip tikimasi.

Svarbiausia, kad kiekvienas verslas yra individualus, tad pagal poreikius gali rasti ir jam labiausiai tinkamą reklamos būdą. Reikia įvertinti Jūsų galimybes, palyginti jų kuo daugiau, kadangi tokiu atveju rezultatas taip pat ne tik atitiks, tačiau net ir pranoks poreikius.

Informacijos šaltinis: Vėl reklama?