Dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos

kraujagyslių ligos 

Širdies ir kraujagyslių ligos – vienos dažniausių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šias ligas įtakoja tokie veiksniai, kaip rūkymas, padidėjęs kraujo spaudimas, netaisyklinga mityba, antsvoris, stresas bei daugybė kitų. Vieni geriausių šios srities specialistų – kraujagyslių chirurgai Šiauliuose, kasdien susiduria su pacientais, besiskundžiančiais vienokiais ar kitokiais negalavimais. Tad kokios yra dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos ir kokius simptomus pajutus reikia sunerimti?

 • Venų varikozė

Šios ligos pradžioje žmogus jaučia kojų nuovargį, sunkumą, tinimą, naktinį mėšlungį. Vizualiai pastebimos išsiplėtusios kojų venos. Negydant venų varikozės gali atsiverti opos, susidaryti trombai. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant venų varikozės pradžiai, gydoma kompresine terapija (elastiniais bintais, kompresinėmis kojinėmis). Jei liga progresavusi, atliekamas tinkamiausias chirurginės intervencijos gydymas.

 • Galūnių arterijų aterosklerozė

Pagrindinis šios ligos simptomas – kojų raumenų skausmas, dažnai pasikartojantis dirbant ir praeinantis pailsėjus. Dėl pablogėjusios kraujotakos, ligai progresuojant pasireiškia nuolatiniai skausmai net ir ramybės būsenoje, vystosi kojų edema, o vėliau – gangrena. Gydymas priklauso nuo ligos stadijos. Esant arterijų aterosklerozės pradžiai, gydoma kineziterapijos procedūromis ir medikamentais. Jei konservatyvios gydymo priemonės neduoda rezultatų, taikomas chirurginis gydymas.

 • Kaklo arterijų ligos

Aterosklerozė dažnai paveikia ne tik kojų ar širdies, bet ir kaklo srities kraujagysles. Susiaurėjusios kaklo kraujagyslės kartais tampa insulto priežastimi. Dažniausi ligos pradžios simptomai – galvos svaigimas, galūnių tirpimas, regėjimo ir kalbos sutrikimai, pusiausvyros sutrikimai. Ligos gydymas gali būti endovaskulinis arba chirurginis, priklausomai nuo ligos pažengimo.

Tai dažniausiai pasitaikančios kraujagyslių ligos. Be šių, yra dar daugybė kitų, galbūt retesnių, tačiau ne mažiau pavojingų kraujagyslių ligų. Svarbu kuo anksčiau diagnozuoti šias ligas ir pradėti gydymą. Tad apsilankykite ne tik pajutę negalavimus, tačiau ir profilaktiškai.

Kaip išsirinkti gerą paspirtuką?

paspirtukas

Paspirtukai – neabejotinai, viena populiariausių transporto priemonių šiltuoju metų sezonu. Artėjant pavasariui daugelis automobilį išmaino į paspirtuką. O neturintiems, bet planuojantiems įsigyti šią transporto priemonę, kyla klausimas – kaip išsirinkti gerą paspirtuką? Keli patarimai jums:

 • Paspirtuko modelis

Jeigu manote, kad į modelį reikia atkreipti dėmesį tik renkantis automobilį – klystate. Renkantis paspirtuką taip pat svarbu pasidomėti modeliais bei tipais. Prieš pirkdami šią transporto priemonę išanalizuokite parduotuvių pasiūlą, bei kokie paspirtukai labiausiai vertinami. Svarbu pasirinkti kokybišką prekę už prieinamą kainą, o tai padaryti galima palyginant skirtingus modelius, jų privalumus ir trūkumus. Na, o jeigu technika nėra jums artima, visuomet galima pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie tikrai atkreips dėmesį į jūsų lūkesčius ir pasiūlys geriausią variantą.

 • Renkantis paspirtuką suaugusiems

Renkantis paspirtuką svarbu atkreipti dėmesį į maksimalų leistiną naudotojo svorį. Dažniausiai paspirtukai suaugusiems yra pritaikyti asmenims iki 100 kg svorio.  Svarbu atkreipti dėmesį ir į pėdos dydį, kad būtų patogu padėti kojas ant paspirtuko platformos.

 • Paspirtuko įkrovimas

Pasvarstykite, kokius atstumus planuojate įveikti su paspirtuku. Šios transporto priemonės eina koja kojon kartu su technologijomis, todėl įkrovimai ir baterijos gerokai patobulintos. Tačiau visgi prieš pirkdami atkreipkite dėmesį, kokį atstumą galėsite nuvažiuoti su paspirtuku ir koks yra įkrovimo tipas bei laikas.

 • Paspirtuko kaina

Itin aktualus ir svarbus aspektas – kaina. Paspirtukų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų, ar net tūkstančių eurų. Norėdami finansiškai priimtino ir jums tinkamiausio varianto, pagalvokite, kurie rodikliai jums yra svarbiausi – techniniai duomenys, dizainas, kompaktiškumas ar kitos savybės.

Ir be abejo, kreipkitės į patyrusius konsultantus, kurie visuomet padės priimti geriausią sprendimą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Investuoti pinigus visada reikėtų prieš gerai viską apmąsčius

pinigai

Pradėjote rimčiau galvoti apie pinigų investavimą, bet visiškai esate žali ir mažai ką suprantantys? Vien tai, kad pradėjote domėtis investavimo galimybėmis, turėtų jus teigimai veikti, nes pasak specialistų, net ir menkas sumas investuojantys asmenys ateityje mėgaujasi bent jau kažkokiais vaisiais. Tokie asmenys tikrai geriau gyvena nei tie, kurie visiškai nesirūpino finansine ateitimi. Tad, pirmiausia siūloma itin kruopščiai pasidomėti ne tik investavimo objektais bei sritimis, bet ir paprasčiausiomis taisyklėmis, kurios padės labiau įvertinti galimą riziką.

Rizikos vertinimas yra didžiausias darbas prieš investuojant pinigų į konkrečią sritį. Jums teks išsiaiškinti kokia bus tikimybė, jog jūsų investuoti pinigai bus prarasti arba nuvertės. Tad, jums teks atlikti namų darbus – susirinkti kuo daugiau informaciją apie galimą investavimo kryptį/sritį. Privalėsite pasidomėti ar neinvestuojate į kažkokias sukčiavimo schemas ir t.t. Geriausia būtų dairytis į tokias sritis, kurios turi pripažinimą. Tokias investavimo sritis pabrėžia bankai bei įvairios finansų įstaigos. Kad ir tuose pačiuose komerciniuose bankuose galite rasti galimybę investuoti į akcijas, investicinius fondus ir kt.

Būtina suvokti, kad investuojant asmeninius pinigus, tikrai nėra kažkokios garantijos, kad tuos pinigus atgausite. Galbūt kažkokia labai maža rizika bus, bet vis tiek ji egzistuos. Pasirinkus sritį, kur rizika yra labai menka, neturėtumėte tikėtis didelės grąžos. Paprastas taisyklė – kuo mažesnė rizika, tuo didesnė tikimybė, kad atsiperkamumas bus mažas. Turite žiūrėti ar grąža bent jau padengs metinę infliaciją. Jeigu ne, tuomet į tokias sritis investuoti tikrai nelabai yra prasmės.

Kaip bebūtų, turite suprasti, kad tuo didesnė rizika, tuo didesnė tikimybė uždirbti daugiau, bet tuo pačiu žinokite, rizika prarasti pinigus – ne ką mažesnė. Investavimas į akcijas yra laikomas gana rizikingu pasirinkimu, bet tai atneša nemažą grąžą tiems, kurių investicijos būna nusisekusios.

Klabant apie investicijas į akcijas, naudinga žinoti, kad čia žmonės turi galimybė norimu laiku iš jų išlysti. Tai reiškia, kad geriausia būtų rinktis tokius investavimo objektus, kur turėtumėte galimybė atsiimti pinigus norimu laiku. Akcijos yra viena iš tų sričių, kur pinigus galite atsiimti. Čia paaiškinama apie pinigų investavimą paprastai ir suprantamai.

Apie muitinės tarpininkus. Kas tai?

muitines tarpininkai

Apie muitinės tarpininkus paskutiniu metu diskutuojama labai daug ir labai garsiai. Paprasčiausiai pamatyta, kad neverta patiems gaišti laiko, kai yra tam tikrų sferų profesionalai, kurie gali padėti įvairias funkcijas atlikti kur kas greičiau ir paprasčiau. Šiuo atveju muitinės tarpininkai išpopuliarėjo tada, kai žmonės pradėjo pirkti pigesnes prekes iš kinų. Tai puiki galimybė užsiakyti didelius kiekius už labai mažą kainą. Žinoma, pasiekus tam tikrą vienetų ribą – reikia susimokėti muitinėje ir štai čia jau tampa reikalingi muitinės tarpininkai.

Kas yra muitinės tarpininkas?

Asmuo, kuris padeda susitvarkyti su  procesais vykstančiais muitinėje – būtent ir yra tarpininkas. Suprantama, kad tarpininkavimo paslaugos yra labai įvairios. Išties, jis ne tik tvarko dokumentus, padeda susimokėti mokesčius, tačiau taip pat iškilus nesklandumams dažniausiai ir atstovauja tuos, kuriems reikia pagalbos. Taip taupomas ne tik žmogaus laiką, tačiau ir pinigai, kadangi žinant kur – nesunkiai galima sutaupyti.

Kokias paslaugas teikia?

Dažniausiai sunku vienareikšmiškai atsakyti, kokias paslaugas teikia muitinės tarpininkas, kadangi tų paslaugų yra labi daug ir jos labai skirtingos. Paprasčiausiai kiekvienas gali teikti vis skirtingas. Ir kol vieni specializuojasi šioje sferoje nuo A iki Ž, tuo tarpu kiti atlieka tik tam tikrus darus. Tikrai ne visis padeda susitvarkyti su atstovavimo darbais. Jeigu Jums tai aktualu – tuomet reikia ieškoti ir konkretaus specialisto.

Ar verta bendradarbiauti?

Sunku atsakyti, ar muitinės tarpininkas jums yra būtinas. Svarbiausia atsiminti, kad tai labiausiai remiasi į Jūsų pirkimo mastus. Jeigu jie yra nedideli – tokiu atveju dažniausiai susimokėti mokesčius gana greitai pavyksta pačiam. Tačiau jeigu palaikote nuolatinius verslo santykius su asmenimis iš kitų šalių – tokiu atveju profesionalo paslaugos – labai padeda ir jomis apsinaudoti mes siūlome.

Kaip rasti geriausią specialistą?

Svarbiausia skirti daugiau laiko lyginimui. Kuo daugiau skirtingų profesionalų įvertinsite – tuo tikresnis galite būti, kad rasite tą, kurio paslaugos tenkina Jūsų poreikius. Žinoma, įvertinkite paslaugų kainas, taip pat, paslaugų spektrą. Inkitės tokį, kurio paslaugos labiausiai atitinka Jūsų poreikius.

 

Automobilio nuoma pagal kuro rūšį

nuoma 

Jei svajojate apie kelionę su šeima, tačiau neturite automobilio, varginantis keliavimas viešuoju transportu anaiptol nėra vienintelė išeitis. Žymiai geresnis pasirinkimas – automobilio nuoma. Šias paslaugas teikiančios įmonės svetainėje jums tereikės išsirinkti patinkantį automobilį, pasiėmimo bei grąžinimo vietas ir laikotarpį, kuriam jums reikalingas automobilis. Jei kelionę planuojate su vaikais, nepamirškite atlikdami automobilio rezervaciją užsakyti ir vaikišką kėdutę ar lopšį kūdikiui. Na, o jei ketinate vykti į nepažįstamą vietovę, pasinaudokite galimybe  automobilyje naudotis GPS navigacijos pagalba. Tad automobilio nuoma yra geriausias pasirinkimas planuojant keliones be nuosavos transporto priemonės. Išnuomotu automobiliu jūs ne tik patogiai ir saugiai pakeliausite, bet ir pamiršite rūpesčius apie papildomus priedus, reikalingus kelionei. Viską, ką užsisakysite atlikdami rezervaciją, gausite automobilio komplektacijoje.

Nuomojami automobiliai pristatomi į pasirinktą vietą su pilnu kuro baku. Žinoma, pirmenybę renkantis automobilį dauguma žmonių teikia asmeniniams poreikiams ir komfortui, tačiau galite rinktis automobilį ir pagal kuro rūšį. Jei esate benzinu varomų automobilių gerbėjas, vertinantis komfortą ir greitį, išsirinkite sau tinkamiausią variantą iš daugybės benzinu varomų automobilių modelių. Na, o jeigu teikiate pirmenybę ekonominiam naudingumui, jums tinkamesni bus dyzelinių automobilių modeliai.

Automobilių nuomos paslaugas verta apsvarstyti ketinantiems keliauti ne tik Lietuvos ribose, bet ir už jų. Pasitaiko atvejų, kai žmonės vyksta į tolimas keliones su nepilnai techniškai tvarkingu automobiliu. Užsienio valstybėje įvykęs automobilio gedimas sukelia nemažai rūpesčių, pradedant nežinojimu kur kreiptis, baigiant kartais labai didelėmis išlaidomis už automobilio remontą. Tad daug saugiau ir patikimiau į tolimą kelionę vykti išnuomotu, 100% techniškai tvarkingu ir saugiu automobiliu. Automobilių nuomos įmonių siūlomi automobiliai visuomet nepriekaištingos techninės būklės, pasižymintys naujausiomis technologijomis ir privalumais.

 

Kas yra mechaninis vėdinimas naudojant šilumos atgavimą (MVHR) – rekuperacija?

rekuperatorius

Tarptautiniame „Passivhaus“ standarte nėra aiškiai reikalaujama mechaninio vėdinimo. Be to, beveik kiekviename sertifikuotame „Passivhaus“ pastate yra mechaninė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu.

Kas yra mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu (MVHR) – rekuperacija, ir kodėl ji reikalinga „Passivhaus“ pastatuose?

Mechaninė ventiliacija yra pažįstama daugumai žmonių. Tai leidžia daryti prielaidą, kad „Passivhaus“ vėdinimo sistema yra tokia pati kaip kitos mechaninės vėdinimo sistemos. Tai nėra.

Yra dalykų, kurių MVHR – rekuperacija, nedaro. Svarbu žinoti, kas tai yra, norint suprasti skirtumą tarp „Passivhaus MVHR“ ir kitų tipų ventiliacijos.

„Passivhaus MVHR“ – rekuperacija, daro tai, ko nedaro kitos vėdinimo sistemos, įskaitant „natūralų vėdinimą“. Svarbu žinoti, ką daro MVHR, nes MVHR yra gyvybiškai svarbus nuosekliam „passivhaus“ standarto sėkmingumui.

Mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu (MVHR) yra pagrindinė priemonė, kurią teikia „Passivhaus Standard“ pažadai – radikalus energijos vartojimo efektyvumas ir išskirtinis komfortas.

Kas yra mechaninis vėdinimas naudojant šilumos atgavimą (MVHR) – rekuperacija? Kas yra mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu (MVHR) – rekuperacija?

Yra du pagrindiniai MVHR aspektai – mechaninis vėdinimas ir šilumos atgavimas.

Mechaninė ventiliacija – tai tiesiog ortakis, įeinantis į pastatą su ventiliatoriumi, kuris pučia gryną orą, ir ortakis, išeinantis iš pastato su ventiliatoriumi, kuris pučia pasenusį orą. Kadangi ventiliatoriai maitinami ir valdomi, ventiliacija laikoma „mechanine“, priešingai nei ventiliacijos sistema, kuriai nėra energijos ir nėra tokios kontrolės kaip „natūrali ventiliacija“. Tikriausiai ten, kur šiuo metu esate, yra mechaninė vėdinimas, pavyzdžiui, ventiliacija iš vonios ar virtuvės.

Šilumos atgavimui naudojamas šilumokaitis, kuris šilumą paima iš šilto oro ir atiduoda šaltam orui. Paprastai oras pastato viduje yra šiltas, nes jis buvo tam tikru būdu pašildytas, kad kambariuose būtų patogu gyventi. Kita vertus, didžiąją metų dalį lauko oras paprastai yra šaltesnis nei patalpų oras. Dažnai visus metus lauko oras būna šaltesnis. Taip yra net klimato sąlygomis, kuriuos paprastai laikome šiltais. Naudojant šilumokaitį, šviežias šaltas lauko oras gali būti sušildomas iki patogios temperatūros, naudojant šilumą, kurį išeina šiltas pasenęs patalpų oras.

Du oro keliai niekada neliečia vienas kito, todėl pasenęs oras nėra maišomas su grynu oru. Į gryną tiekiamą orą negalima patekti užteršimo ar taršos. Į šilumokaitį perduodama tik šiluma. (Drėgmė taip pat gali būti pernešta energijos ar entalpijos keitiklyje, tačiau tai nėra šio įrašo tema.)

„Passivhaus“ mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu yra subalansuota viso namo (ar pastato) ventiliacija.

Oro kiekis, patenkantis į pastatą per MVHR – rekuperacija, atitinka oro kiekį, kuris išeina iš pastato per MVHR. Tai suteikia galimybę valdyti oro judėjimą ir reiškia, kad iš išeinančio oro galima atgauti maksimalų šilumos kiekį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl „Passivhaus“ pastatas turi būti hermetiškas. Vis tiek galite atidaryti langus ir duris, kada tik norite. Lango atidarymas yra jūsų pasirinkimas, kurį galite padaryti jūs. Jūs neturite jokio pasirinkimo ar kontrolės dėl infiltracijos ir oro nutekėjimo per ne hermetišką pastato apvalkalą!

MVHR taip pat žinomas kaip šilumos atgavimo ventiliacija (HRV) ir mechaninė šilumos atgavimo ventiliacija (MHRV) – rekuperacija. „Passivhaus“ pastato kontekste šie terminai reiškia tą patį.

Mechaninė ventiliacija su šilumos atgavimu „Passivhaus“ pastate paprastai atrodo taip:

Išoriniame fasade yra dvi grotelės. Vienas iš jų skirtas įeinančiam grynam orui, o kitas – ištraukiamam ore.

Už kiekvienos grotelės yra trumpas ortakio ilgis, einantis tiesiai į MVHR įrenginį. Šių kanalų viduje yra šaltas oras. Viename ortakyje į pastatą pūsta šaltas grynas oras. Kitame ortakyje iš pastato išpūstas šaltas pasenęs oras. Nors pastarasis turi orą iš pastato vidaus, kur šiltas, šiuo metu šiluma jau pasikeitė, todėl oras yra šaltas. Šie du (šalti) ortakiai turi būti izoliuoti nuo (šilto) pastato vidaus; jie iš tikrųjų yra šiluminio apvalkalo dalis. Norint išvengti kondensato susidarymo ant šių kanalų, izoliacija turi būti nepralaidi garams. Šie ortakiai, kaip šiluminio apvalkalo dalis, taip pat turi būti hermetiški, uždaromi į išorinio audinio, pro kurį jie praeina, hermetišką barjerą ir uždaromi į MVHR – rekuperacija, bloką.

Šie du ortakiai jungiami prie MVHR – rekuperacija, bloko, kuriame oro keliai taip pat yra izoliuojami.

 

MVHR bloke šviežias įeinantis oras praeina pro filtrą, kad pašalintų žiedadulkes, šiukšles ir taršą. Tai apsaugo šilumokaitį nuo užsikimšimo, taip pat užtikrina, kad vidaus oras būtų švarus ir sveikas.

Tiek tiekiamo, tiek išmetamo oro srautai praeina per priešpriešinio srauto šilumokaitį. Priešpriešinio srauto šilumokaitis gali atgauti nuo 75 iki 95% šilumos, palyginti su šilumokaičiu, kuris nėra priešpriešinis, nes jis gali atgauti tik ne daugiau kaip 50% šilumos. Daugelis MVHR įrenginių taip pat turi aplinkkelio funkciją, todėl vasarą, kai lauko oras yra šiltas, šilumos nereikia atgauti. Funkcija „vasaros aplinkkelis“ sumažina perkaitimo riziką ir yra rekomenduojama!

Abiejuose oro srautuose yra mažas ventiliatorius, kuris orą pučia teisinga kryptimi.

Du ortakiai jungiami prie kitos MVHR bloko pusės. Vienas iš šių ortakių eina į visas gyvenamąsias pastato patalpas, kad gaivintų orą. Namuose tai yra gyvenamieji kambariai, valgomieji, miegamieji ir tt. Kitas kanalas grįžta į MVHR – rekuperacija, iš visų kambarių, iš kurių ištraukiamas oras. Namuose tai yra virtuvės, vonios kambariai, tualetai ir tt. Abu kanalai gali eiti iš vieno kambario į kitą arba kelis kartus išsišakoti, kad būtų pasiekti visi reikalingi kambariai.

Iš patalpų išeinantis oras taip pat praeina pro filtrą, kuris pašalina ore esančias dulkes ir šiukšles prieš patenkant į šilumokaitį, kad jis neužsiblokuotų.
Abu kanalai turi duslintuvus, esančius arti MVHR – rekuperacijos, įrenginio, kad ventiliatorių garsas, nors ir labai tylus, neplistų po kanalais ir į kambarius. Tarptautinis „Passivhaus“ standartas reikalauja, kad MVHR – rekuperacijos, padaliniai visais tikslais ir tikslais būtų visiškai tylūs visose apgyvendintose patalpose. Netylus ventiliatoriaus garsas, net jei jis labai tylus, yra nepatogus ir nepageidautinas.

Kai ortakis eina tarp skirtingų kambarių, ortakis turi „kryžminio pokalbio“ duslintuvą, kad garsai nevirstų tarp kambarių. Jei kuris nors ortakis eina pro gaisro įvertintą pastato dalį, įrengiamas priešgaisrinis sklendė.

Kai ortakiai tiekia arba išleidžia orą iš kambarių, ant sienos arba lubų yra gnybtas. Terminalas gali būti grotelės arba kita tinkama armatūra.
Kuriant tarptautinį „Passivhaus“ standartą, buvo keletas pastatų pavyzdžių, kuriuose taip pat įmontuotas „žemės šilumokaitis“ (arba „žemės vamzdžiai“). Ar tai yra sistema, šviežias oras praeina pro požeminį ortakį, kurį reikia pašildyti iki žemės, kurio temperatūra yra stabili ištisus metus, prieš jam patenkant į MVHR. Dabar „Passivhaus“ pastatuose tokio tipo sistema nėra būtina ar rekomenduojama.

Knygoje „Pasyvaus namo projektavimas – energiją taupančių pastatų planavimas ir projektavimas“ yra keletas puikių „Passivhaus“ pastatų pavyzdžių. (Perskaitykite mano apžvalgą čia.) Kiekvienu atveju MVHR – rekuperacijos, sistema yra aiškiai aprašyta ir iliustruota brėžiniais ir schemomis. Jei norite sužinoti daugiau apie šią temą, labai rekomenduoju šią knygą.

MVHR – šviežias lauko oras filtruojamas ir pašildomas šiluma, atgaunama iš pasenusio ištraukiamo oro. Šviežias oras tiekiamas ten, kur jums reikia, o pasenęs oras pašalinamas iš pastato.

Sidabriniai auskarai: kaip derinti ir nesuklysti?

auskarai

Sakoma, kad papuošalai – geriausi moterų draugai. Ir kuo jų daugiau papuošalų dėžutėje, tuo moteris yra laimingesnė. Papuošalai yra ne tik puiki dovana, bet ir staigmena, tinkanti bet kokia proga. Papuošalai visada nustebina ir pamalonina. Kad ir kiek skirtingų papuošalų turėtų moteris, kai kurie iš jų sutinkami kone kiekvienos dailiosios lyties atstovės papuošalų dėžutėje. Pavyzdžiui – sidabriniai auskarai, prilygstantys klasikai. Tiesa, kuo papuošalų daugiau, tuo didesnė rizika pasimesti, ką ir kada rinktis. Pasirodo, egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip pasipuošti ir neprašauti.

Pagal metalą

Viena svarbiausių taisyklių, kaip reikia derinti papuošalus, tai atsižvelgti į metalą, iš kurio jie pagaminti ir to metalo spalvą. Tai reiškia, kad jeigu šiandien nusprendėte, kad Jūsų nuotaiką ir savijauta atitinka mėgstami sidabriniai auskarai, likusius papuošalus reikėtų taip pat derinti prie jų. Tai reiškia, kad geriausia, jog ir kitos detalės būtų baltos spalvos. Pavyzdžiui, sidabrinė grandinėlė ant kaklo ar rankos, sidabrinės spalvos laikrodis. Viena pagrindinių taisyklių – nemaišyti sidabro ir aukso. Ne itin skoningai atrodysite, jeigu būsite pasipuošusi sidabriniais auskarais, o ant kaklo žibės auksinis pakabukas. Tiesa, nebent papuošalas pagamintas iš balto aukso ir savo spalva dera prie sidabrinių elementų.

Pagal stilių

Pagal tai, kokia yra Jūsų apranga, taip pat reikėtų rinktis atitinkamus papuošalus. Pavyzdžiui, prie vakarinės suknelės tinka klasikinio stiliaus papuošalai. Tai gali būti tiek auksiniai, tiek sidabriniai papuošalai. Aprangos specialistai siūlo vengti bižuterijos papuošalų derinimo prie itin vakarinių suknelių ir vakarinės aprangos. Tuo tarpu prie kokteilinių suknelių puikiai dera ir bižuterija. Pavyzdžiui, itin masyvūs auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai. Kitaip tariant, aprangos stilius diktuoja taisykles ir papuošalų pasirinkimui. turbūt daug kas sutiktų, kad prie laisvalaikio aprangos ar sportinio stiliaus drabužių retai kas dėvėtų masyvius kaklo papuošalus su brangakmeniais, nes tai tarpusavyje nederantys aprangos elementai. Žinoma, šių laikų mados kartais siūlo itin ekstravagantiškus derinius, tačiau kai kurios taisyklės yra ir jų verta paisyti.

Pagal derinius

Lygiai taip, kaip papuošalai turi derėti prie aprangos, taip pat jie turi derėti ir tarpusavyje. Ne tik savo spalva ir metalu, iš kurio yra pagaminti. Tačiau ir bendra stilistika. Pavyzdžiui, reikėtų labai atsargiai rinktis papuošalus, jeigu mėgstate masyvius elementus. Patariama tokių nepadauginti. Pavyzdžiui, jeigu šį vakarą Jūsų aprangos akcentu tampa masyvūs sidabriniai auskarai, kaklo papuošalo galima atsisakyti arba rinktis kažką itin kuklaus. Per daug masyvių papuošalų atrodo neskoningai.

 

Popierinių puodelių dekoravimo būdai namuose

popieriniai puodeliai

Vakarėliams daugelis mielai perka popierinius puodelius. Ir todėl, kad tokiu atveju išvengiama dužimų, ir todėl, kad popieriniai puodeliai gali būti ir yra labai gražus stalo akcentas. Tiesa, jeigu norite, kad visad aplinka būtų dar stilingesnė, tokiu atveju siūlome Jums popierinius puodelius dekoruoti patiems. Tuomet stalas atrodys ne tik stilingai, tačiau ir bus individualius.

O popierinių puodelių dekoravimas gali būti tikrai labai smagus darbas. Nurodysime kelias idėjas, kurias išbandžius galėsite džiaugtis originaliu ir šventiniu stalu savo šventėje.

 • Dekupažas

Vienas originaliausių puodelio dekoro būdų yra dekupažas. Daugelis galvoja, kad tai praktikos reikalaujanti technika, tačiau tai nėra tiesa, kadangi dažniausiai net ir patys pirmi blynai būna labai skoningi. Svarbiausia, kad popieriniai pudeliai šia technika dekoruojami labai greitai, tad nesunkiai papuošite didelį kiekį indelių.

 • Akvarelė

Piešti akvarele ant popierinių pudelių tikrai labai paprasta ir patogu. Siūlome išbandyti liejimo techniką. Tačiau svarbiausia, kad vandens nebūtų per daug, kadangi didelis jo kiekis popieriniam puodeliui gali būti žalingas. Juolab, ant lietų dėmių siūlome piešti tušu. Tokiu atveju išties gausite skoningą rezultatą.

 • Spalvotas popierius

Paprastas popierinių puodelių dekoro būdas yra su spalvotu popieriumi ir klijais. Iš pirkite akis, lūpas ir kitus akcentus, kurie gali būti priklijuojami ant puodelio. Rezultatas tikrai bus puikus. Juolab, toks dekoro būdas leidžia įprasminti šventę. Vienas dekoras tinka gimimo dienos proga, o kitas – vestuvių dieną.

 • Blizgūs klijai

Vaikams dažniausiai labai patinka blizgūs klijai, kurie ne tik labai puikiai atrodo, tačiau su kuriais ir puošti yra labai paprasta. Svarbiausia yra kuo daugiau spalvų ir tuo pačiu kuo daugiau fantazijos, kadangi su šiomis priemonėmis paprasčiausiai nepavyks gauti blogo rezultato. Jis visada yra labai geras.

Gražūs popieriniai puodeliai teiks Jūsų stalui daugiau estetikos, o svečiai džiaugsis, kad gali namo nešti išskirtinio dizaino puodelius, kurie primins Jūsų vakarėlį. Juk reikia tiek mažai, kad vakaras būtų ypatingas, tiesa?

 

Tralas Klaipėdoje: techninės pagalbos privalumai pajūryje

pagalba

Įvykus eismo įvykiui kelyje ir transporto priemonei negalint toliau tęsti kelionės savo eiga, tinkamiausias ir saugiausias būdas pasiekti kelionės tikslą – transportuoti automobilį tralu. Iškviesta komanda saugiai ir greitai nugabens transporto priemonę į artimiausias dirbtuves arba nurodytą automobilio šeimininko vietą. Įmonės „Savas tralas“ darbuotojai teigia, jog jų darbo kasdienybėje užsakymų išties netrūksta. Tad jeigu Jums nutiko nelaimė kelyje kažkur pajūrio zonoje, tikriausiai ieškosite paslaugos tralas Klaipėdoje? Pabandysime išsiaiškinti kokią pagalbą galite gauti tokiu atveju.

Atsivertus jau minėtos įmonės internetinį puslapį, tenka maloniai nustebti, jog pagalbos kelyje paslaugų teikimo spektras tikrai yra gana platus.

Pirmiausia, ką reikia žinoti kiekvienam vairuotojui – tai, kad  kurios techninės paslaugos kelyje yra apmokamos draudimo įmonių (jeigu Jūsų automobilis yra apdraustas). Jei nemokamo draudimo techninei pagalbai neturite – nesijaudinkite. Paprastai šios paslaugos nėra tokios brangios kaip įsivaizduoja daugelis. Gerai išmanantys savo darbą specialistai ir turėdami visas tam reikalingas priemones, pagalbą suteikia greitai ir efektyviai, todėl mokestis būna gana mažas.

Dažniausiai pasitaikanti techninės pagalbos įmonių teikiama paslauga, be abejonės, – automobilio transportavimas iš įvykio vietos tralu. Jos yra suteikiamos visą parą ir kiekvieną savaitės dieną. Tralu traukti automobilius dažniausiai tenka iš griovių, sniego pusnių, šlapių molingų kelių ir kt.

Kiti du gana dažnai pasitaikantys darbai techninės pagalbos tiekėjų praktikoje – tai rato keitimas ir automobilio avarinis užvedimas. Prakiurusį ar sugadintą ratą  pakeis Jūsų turimu atsarginiu ratu. Na, jeigu tokio neturite – Jums atveš naują. Prakiurusias ir sprogusias padangas darbuotojai sumontuos vietoje. Jeigu neužsivedate automobilio ir tai nėra labai rimtas užvedimo sistemos gedimas, tuomet atvykę pagalbos darbuotojai padės jį užvesti. Nepavykus išspręsti šios problemos,  automobilis tralu gali būti nugabenamas į artimiausias dirbtuves.

Dažnai, net ir esant rimtesniam gedimui, techninės pagalbos specialistams pavyksta jį suremontuoti vietoje. Tokiu atveju vietoj planuotos traukimo tralu paslaugos gaunate automobilio serviso paslaugą ir galite kelionę tęsti savarankiškai.

Savastralas.lt darbuotojai pasakoja, jog jų praktikoje dažnas užsakymas – vieno ar kelių automobilių pargabenimas iš kitų šalių. Tuo pačiu, įmonė gali paimti sus savimi ir iki 6 žmonių.

Na, galiausiai darbuotojų paminėtos šiek kurioziškos vairuotojų klaidos. Jeigu ilgesnėje kelionėje pamiršote pasipildyti degalų ar tiesiog vietoj benzino prisipylėte dyzelino, pagalbos tikrai sulauksite. Pirmuoju atveju atvykę darbuotojai Jums papildys degalų baką, o antruoju – nugabens automobilį į artimiausią servisą, kuriame ištuštins neteisingais degalais užpildytą baką. Dera žinoti, jog bandyti patiems ištraukti kurą tikrai nederėtų. Tai gali būti pavojinga ir automobilis neišvengs rimtų gedimų.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naudotos automobilio dalys: ieškokite patikimų pardavėjų!

naudotos dalys

Nesvarbu, apie kokio daikto gedimą kalbėtume, tai visada bus susiję su papildomomis išlaidomis. Jei sugedo automobilis, piniginę gali tekti atverti plačiau. Tačiau pripratus prie pastarojo suteikiamo patogumo bei komforto tvarkant kasdienius reikalus, išsiversti be jo gali būti iš tiesų sunku, tad remonto darbai dažniausiai pradedami iš karto. Tie, kurie turi laiko, mėgsta, liaudiškai tariant, krapštytis bei, aišku, turi atitikamų gebėjimų, gali automobilį taisyti patys. Remonto darbai tuomet papildomai nekainuos, tereikės įsigyti reikiamą detalę. Visgi dažnas iš mūsų renkasi automobilių remonto meistrų paslaugas, o galimybe šiek tiek sutaupyti tampa naudotos dalys. Kaip šias rasti ir į ką atkreipti dėmesį pastarąsias perkant?

Didesniame mieste galima rasti kone viską, ko jums reikia. Pamatėte užrašą „naudotos dalys“? Tiesiog pasukite rodyklės kryptimi ir, tikėtina, rasite reikiamą detalę, o galbūt net galėsite rinktis iš kelių variantų, besiskiriančių kaina. Tiesa, ne kiekvienas iš mūsų turime galimybę leitis į tokias keliones (o automobilio remontas, kaip minėta, retai gali būti atidedamas), o ir pavojus susidurti su nesąžiningais automobilių detalių prekeiviais yra didelis. Idealu, jei žinote patikimus, pažįstamų rekomenduotus asmenis, besiverčiančius šia veikla. Jei ne, galite išbandyti internetinę prekybą dėvėtomis automobilių dalimis. Patogus ne tik apsipirkimo pobūdis (išsirenkate tai, ko jums reikia, o prekės pristatomos į nurodytą vietą): pasitarnauti gali ir internetinės erdvės viešumas. Internetinių parduotuvių klientai dažnai linkę dalintis patirtimi apie vieną ar kitą pardavėją, tad tokiu būdu galite sužinoti, kurio prekybininko siūlomos naudotos dalys automobiliams yra vertos dėmesio.

Naudotos automobilio dalys kainuos mažiau nei naujos, tačiau reikia suprasti, jog pastarosios turi ir akivaizdžių minusų. Kone akivaizdžiausias – garantija, jog pastaroji tarnaus ilgą laiką. Perkant naujas dalis, gaunama tam tikrą laikotarpį galiojanti garantija, kurios metu sugedusios dalys nemokamai remontuojamos ar pakeičiamos naujomis. Kalbant apie dėvėtas autodetales, rekomenduojama ieškoti patikimo prekybininko. Vienas iš įrodymų, jog šis nenori tiesiog pasipelnyti iš naivaus pirkėjo – naudotoms dalims siūloma garantija (aišku, kur kas trumpesnė nei naujoms). Tai – viena iš pagrindinių taisyklių, kuria turėtumėte vadovautis perkant naudotas automobilių dalis.