Nekilnojamojo turto vertinimas – ką svarbu žinoti?

NT vertinimas

Jei norite įsigyti būstą, imti paskolą ar parduoti turimą nekilnojamąjį turtą, būtinas nekilnojamojo turto vertinimas. Tik taip galite sužinoti realią būsto rinkos vertę ir sutaupyti daug laiko ar išlaidų, kurios gali atsirasti neatlikus šio žingsnio. Jei su šia paslauga susiduriate pirmąjį kartą, tikėtina, kad jums gali kilti daug klausimų. Kad viskas būtų aišku, aptarsime svarbiausius punktus, kuriuos turite žinoti, jei jus domina nekilnojamojo turto vertinimas.

Kaip pasirinkti turto vertintojus?

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi turto vertinimo įmonę – ar ji legaliai turi teisę verstis šia veikla. Dažnai skelbimuose pasitaiko šarlatanų ar nekilnojamojo turto brokerių, kurie iš tiesų nėra įrašyti į Išorės turto arba verslo vertinimo veikla turinčių teisę verstis asmenų sąrašą.

Taip pat reikėtų pasidomėti, kokią kvalifikaciją turi vertintojas. Galimos kvalifikacijos rūšys: nekilnojamojo turto vertintojo, kilnojamojo turto vertintojo, verslo vertintojo, nekilnojamojo turto vertintojo asistento, kilnojamojo turto vertintojo asistento ir verslo vertintojo asistento kvalifikacija.

Renkantis vertintojus taip pat derėtų pasiteirauti, kokią patirtį jie turi, kokiuose regionuose dirba ir ar išmano jūsų regiono nekilnojamojo turto rinką. Kad išsigrynintumėte nekilnojamojo turto vertintojo kompetenciją, iš pradžių susitikite su juo ir pasikalbėkite jums rūpimais klausimais ir pasižiūrėkite, kaip vertintojas bendrauja konsultacijos metu, kokie jo įgūdžiai.

Ar tai brangi paslauga?

Nekilnojamojo turto vertinimas labai priklauso nuo vietos, kurioje jis yra, nekilnojamojo turto dydžio ar kitų veiksnių, turinčių įtakos vertinimui. Dažniausiai dėl kainos reikia tartis tiesiai su vertintojais, o kad ji būtų sąžininga, galite užklausas nusiųsti kelioms įmonėms ir palyginti, kokia kaina realiausia rinkoje. Bet kuriuo atveju reikėtų negailėti investicijų į turto vertinimą, nes jis gali padėti išvengti permokėjimo ar kitų nuostolių, kurie jums kainuotų kur kas brangiau.

Kiek laiko trunka nekilnojamojo turto vertinimas?

Būsto vertinimas gali trukti ir vieną dieną, tačiau jei tai sudėtingas projektas, šis procesas gali pareikalauti ir keleto mėnesių. Jei reikalingas ypatingas tikslumas ir situacija jautri, specialistams gali prireikti daugiau laiko.

Ieškau buto: kriterijai, kuriuos reikia įvertinti

butas klaipedoje

 

Nors dažniausiai ieškant senos statybos būstų vertinami kriterijai labai detalizuojami, tačiau net ir naujos statybos būtų paieškos neatsiejamos nuo daugelio smulkmenų, kurios gali nulemti rasto būsto kokybę bei patogumą. Naujai statomi būtai Klaipėdoje yra pritaikyti labai skirtingų žmonių poreikių, tad kiekvienas ras tai, kas jam labiausiai tinka. O kas labiausiai tinka Jums?

Nurodome kriterijus, kurie sukonkretins paieškas ir padės greičiau rasti tai, ko Jums reikia.

  • Pradėkime nuo tinkamiausios kvadratūros pasirinkimo. Nekilnojamas turtas Klaipėdoje ir labai džiugina tuo, kad galima rasti tiek labai didelius, tiek mažesnių plotų butus. Tad puikiai jie tinka tiek šeimoms, tiek vieniems žmonėms.
  • Taip pat svarbūs yra statybos metai. Visada geriausias pasirinkimas yra rinktis naujos statybos būstus. Jie ne tik bus tvirti bei kokybiškesni, tačiau galite jaustis ramus, kad kaimynai bus draugiški.
  • Žinoma, svarbus kriterijus yra kaina. Šiuo metu butų pasirinkimas labai platus. Kol vieni gali sau leisti investuoti didelius pinigus į butus, tuo tarpu kiti taupo. Vėlgi, naujai statymo butai Klaipėdoje yra įvairūs, tad rasite tiek pigesnių, tiek kur kas brangesnių.
  • Taip pat peržiūrėkite, koks yra buto išdėstymas. Pavyzdžiui, daugeliui žmonių labai svarbu, kad būstas būtų su balkonu. Tai jam suteikia išties labai daug funkcionalumo. Tačiau tikrai ne visi naujos statybos bustai yra su juos, tad rinkitės pagal šį kriterijų.
  • Labai gerai, kai greta daugiabučio yra numeruotos mašinos stovėjimo vietos. Tokiu atveju visada galite jaustis ramus, kad turiste vietą savo transporto priemonei laikyti.
  • Nekilnojamas turtas Klaipėdoje, natūralu, kad pasirenkama ir pagal lokaciją. Kol vienu atveju perkami butai kuo arčiau jūros, tuo tarpu kitiems šis kriterijus nėra visiškai svarbus.
  • Taip pat skiriasi ir naujo buto įrengimo stovis. Vieni sukurti taip, kad netektų daug laiko ir galėtumėte gana greitai juose gyventi, tačiau kitiems reikalinga dar daug rankų, kol jie bus sukurti gyvenimui. Nuo to kinta ir būsto kaina.

Gyvenkite tokiuose namuose, kokie Jums yra patys gražiausi ir kokiuose jaustumėt taip, tarsi esate savo namuose.