Turbūt visi sutiks, kad žmogus smarkiai pasikeičia, kai pagrindiniu prioritetu jo gyvenime tampa jau nebe darbas ar pomėgiai, o šeima. Tada žmogus tampa kantresnis, atlaidesnis, nepuola stačia galva į intrigas ir pavojus, nes galvoja ne tik apie save, bet ir apie savo aplinkinius.
Šeima dažnai asocijuojama su tėvu, mama ir vaikais. Tik vyras su moterimis paprastai nėra laikomi šeima, nes jų santykiai asmeniški ir intymūs, tuo tarpu vaikus mato visi. Vaikų auklėjimas – pats svarbiausias šeimos uždavinys, kuriam pasitelkiama visos priemonės – finansai, fantazija, šiuolaikinės technologijos. Pasižiūrėkite, kokie dabar yra vaikų žaislai ir suprasite, kad paprasto lėktuvėlio, išlankstyto iš popieriaus lapo, gali ir nebeužtekti… Dabar svarbu, kad žaislai būtų lavinamieji. Lavinamieji žaislai skatina vaikus mąstyti, lavina darbą rankutėmis ir pirštukais – smulkiąją motoriką. Be to yra saugūs ir dažnai ekologiški.
Vaikai darosi vis savarankiškesni. Jie mokomi stipraus nuosavybės ir atsakomybės jausmo nuo pat mažens (įvairūs lipdukai su jų vardais padeda atskirti, kieno yra daiktai ir kas su jais turi būti daroma). Auklėjimas dabar labai įvairialypis, todėl neretai susikerta skirtingų auklėjimo būdai ir principai. Svarbu, kad jie gautų laiku informacijos apie tam tikrus dalykus, kurie gali nulemti jų ateitį, pavyzdžiui, prezervatyvai, kontracepcija, apsisaugojimas nuo įvairių ligų ir negandų, savęs suvokimo dalykai.
Vaikai viską mokosi iš interneto, todėl labai svarbu pasirūpinti šio informacijos šaltinio saugumu. Saugus internetas – tai specialiomis programomis apribota prieiga, kad vaikams būtų kuo mažiau galimybių matyti smurtą, pornografiją ir kitas negeroves.
Vaikai pasakoja savo sapnus? Ar žinote, kad tai kažką reiškia, nes sapnai – mūsų sąmonės darbo vaisius. Sapnininkas padės išsiaiškinti, ką bent simboliškai reiškia jūsų ir jūsų vaikų sapnai.
Maistas vaikams ir visai šeimai yra labai svarbi kasdieninės rutinos dalis. Dėl to reikia pasirinkti pačius pažangiausius būdus maistui ruošti. Daugiafunkciniai puodai tai gali padaryti. Jie verda košes, troškinius, mėsą ir daržoves itin greitai ir patikimai. Viską reikia sudėti į elektrinį puodą, sandariai uždaryti ir nustatyti maisto ruošimo programą. Taip paruoštas maistas yra ekologiškas ir išlaiko didžiąją dalį vitaminų ir kitų naudingų medžiagų. Puiki pagalba kiekvienoje virtuvėje. Taip pat prie šių įrankių negalima nepaminėti ir kitų – įvairių sulčiaspaudžių ir trintuvių. Jos reikalingos ne tik kol vaikai maži ir maitinami košytėmis ir natūralia vaisių tyrele. Jos praverčia visada, kol vaikas auga, nes žalias kokteilis – sveikatos šaltinis ne tik vaikams, bet ir tėvams ar net svečiams. Taip pat nereiktų pamiršti ir medaus. Medus vaikams itin naudingas ir reikalingas.
Vaikiški rūbai – neišsemiama tema, kuria mamos ir tėčiai diskutuoja kasdien. Štai kad ir vaikiškos pėdkelnės – kokias pirkti? Kaip sutaupyti? Ką daryti su jomis, kai vaikas išauga? Atrodo, toks paprastas rūbelis, o sukelia tiek daug sumaišties ir įvairių akimirkų (ne tik gerų)…
Šeimos nariai yra ne tik žmonės. Augintinis irgi yra laikomas šeimos nariu. Šuo – pagrindinis mūsų draugas ir palydovas, kuris reikalingas kiekvienoje šeimoje. Jis padeda auklėti vaikus ir praskaidrina nuotaiką. Šuo yra būtent tas šeimos narys, kuris priverčia suaugusiuosius sportuoti, o vaikus – pažinti aplink supantį pasaulį. Augintiniu būtina tinkamai rūpintis, jį vedžioti. Kartais reikalingi ir šunų rūbai – specialus aprėdas, kad augintinis neperšaltų. Visa tai menkniekis, palyginus su tuo, kiek gražių emocijų namuose duoda šuo.
Kartais šeimą ištinka krizė. Kyla įtarimų, kad vaikai nėra kraujo giminės. Tokiu atveju padeda tėvystės nustatymo testai. Arba giminystės nustatymo testai. Tai sudėtingas etapas, tačiau nuo jo iš dalies priklauso tolimesnė šeimos gerovė.
Vienas iš svarbiausių šeimos gyvenimo momentų – vaikų ėjimas į darželį ir mokyklą. Darželį išsirinkti galima pagal gyvenamąją vietą arba ieškoti specialaus, dažnai privataus darželio, kurioje nedidelės grupės ir vaikams skiriamas maksimalus dėmesys.
Nereiktų pamiršti ir saviugdos bei savišvietos – juk gerai jaučiantis visada smagiau gyventi…
Kodėl naminiai augintiniai irgi yra šeimos nariai?..
Oho, ką čia turim? Kodėl mūsų keturkojai (ir kartais net ne keturkojai) draugai laikomi šeimos nariais? Keletas pasvarstymų apie tai! 😄
- Jie moka klausytis! 🐶🐱 Jei nori pasiguosti apie blogą dieną darbe ar tuos keistus kaimynus, šuo ar katė tikrai nepertrauks ir nepradės kalbėti apie savo dieną (nes… na, jie gi nekalba, tiesa?).
- Kas ryto sveikinimas. Kasdien, kai atsimerki, ten esi sutinkamas kaip popžvaigždė – su šypsena, kuždesiu ar murkimu. Kas gali būti geriau?
- Daugybė juokingų momentų. 😹 Kas dar gali parkristi su viso kūno svoriu ant šviežiai paklotos lovos, šokti per visą butą dėl vieno plauko ar mėgdžioti savo uodegą? Taip, tai mūsų augintiniai.
- Jie niekada neatsisakys pasivaikščioti ar pažaisti. Net ir po sunkiausios dienos jie visada pasiruošę pramogauti. Dėl šios priežasties jie nuolat primena mums, kad gyvenime svarbu džiaugtis mažais dalykais.
- Besąlygiška meilė. Jie mums meilinasi ne dėl to, kiek turime pinigų, koks mūsų statusas ar kokiame name gyvename. Jie tiesiog džiaugiasi, kad esame šalia.
- Gyvenimo pamokos. Jie moko mus kantrybės, atsakomybės, bei supratimo, kokia reikšminga yra paprasta akimirka, kurioje galime tiesiog būti kartu.
Na, o galiausiai, mūsų augintiniai yra dalis mūsų gyvenimo istorijos. Jie yra mūsų šešėliai vaikščiojant parku, jie dalijasi mūsų patirtimis, džiaugsmais ir net liūdesiu. Jie yra daugiau nei augintiniai – jie yra mūsų draugai, kompanionai ir tikri šeimos nariai.
Jei dar nebuvo aišku, kodėl mūsų spalvingieji, šnypščiantys, murkiantys ar net sparnuotieji draugai yra laikomi šeimos nariais, dabar tikrai aišku, tiesa? 😉🐾🐕🐈🐦🐠