Calvin Klein drabužiai – apranga pakeitusi Ameriką

Calvin Klein drabužiai buvo pradėti siūti dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Iš rytų Europos į Jungtines Amerikos Valstijas emigravusioje šeimoje gimęs dizaineris mada ėmė domėtis dar ankstyvoje vaikystėje. Pastebėję vaiko menišką prigimtį, tėvai savo sūnų leido į meno ir dizaino gimnaziją, vėliau jis baigė Niujorko Mados technologijų institutą.

Dizainerio sėkmę lėmė jo platus pažinčių ratas. Bendruomenėje, kurioje augo Calvin, buvo ir daugiau vaikų, kurie užaugę tapo stipriais profesionalais, prisidėjusiais prie Amerikos mados dizaino istorijos. Tarp jų buvo tokie dizaineriai kaip Robert Denning bei Ralph Lauren. Be to, pabaigęs Niujorko Mados technologijų institutą, Calvin Klein tapo kelių populiariausių to meto mados žurnalų redaktoriaus mokiniu. Būtent šios pažintys ir lėmė, kad vėliau, dizaineriui pristačius savo vardo drabužių kolekciją, jį beveik iš karto ėmė lydėti sėkmė.

Pirmojoje kolekcijoje Calvin Klein drabužiai išsiskyrė savo jaunatviškumu – buvo pristatyta rudens-žiemos kolekcija kurioje dominavo paltai bei suknelės. Praėjus vos metams po šios drabužių kolekcijos pristatymo dizainerio drabužiai jau puikavosi populiariausio mados žurnalo Vogue puslapiuose.

1980-aisiais, praėjus vos keliems metams po sėkmingo dizainerio starto mados pasaulyje, Calvin Klein savo naująją kolekciją papildė sportinių drabužių ir megztinių linija. Be kita ko, šie metai buvo ir ikoninių Calvin Klein apatinių drabužių startas. Vėliau kolekciją papildė ir kiti ikoniniai Calvin Klein drabužiai – džinsinės kelnės, batai, skarelės, diržai, akiniai ir panašiai. Per dešimt metų dizainerio metinės pajamos pasiekė aštuonis su puse milijono JAV dolerių.

Praėjus vos dešimtmečiui po dizainerio starto Amerikoje, jo drabužiai buvo plačiai parduodami daugelyje Vakarų Europos valstybių. Nepaisant šios sėkmės, 1992-aisiais metais šią imperiją ištiko didžiulė bankroto rizika, iš kurios gniaužtų ištrūkti padėjo ne kas kitas, kaip ikoniškoji Calvin Klein apatinių drabužių kolekcija bei naujas bankroto akivaizdoje sukurtas produktas – Calvin Klein kvepalai. Jau metai po krizės, 1993-iais, Calvin Klein gavo Geriausio Jungtiniu Amerikos Valstijų Dizainerio titulą. Turbūt galima drąsiai teigti, kad daugiau nei prie  25 metus gautas titulas savo vertę išlaiko iki šiol.

 

 

 

Vyriška avalynė ir jos tendencijos 2020-aisais

batai

 

Nors vyriška avalynė nepasižymi tokia didele tendencijų kaita, kaip moteriška, vyriškosios lyties atstovams taip pat derėtų sekti madas ir žinoti, kas populiaru šiais metais. Jei norite įsigyti naują porą batų ar pasitikrinti, ar jūsų spintoje esanti vyriška avalynė dar „ant bangos“, dalinamės vyriškų batų tendencijomis 2020-aisiais metais.

Tvarumas

Pirmoji tendencija, galiojanti tiek moteriškai, tiek vyriškai avalynei 2020-aisiais yra tvarumas. Žmonės vis daugiau kalba apie masinio vartojimo atsisakymą ir aplinkai draugiškesnius sprendimus. Šiuo metu yra daug kokybiškų odos alternatyvų, taip pat vertėtų investuoti į ilgaamžius batus, kurie tarnaus ne vieną sezoną – taip sumažinsite perteklinį vartojimą ir prisidėsite prie gamtos saugojimo.

Klasikiniai batai

Kiekvieno vyro spintoje turėtų atsidurti „Brogue“ tipo batai. Tai klasikinės linijos pusbačiai su raišteliais ir skylučių papuošimais. Jie taip pat turi atvirus batviršio šonelių kraštus ir padą su žemu kulnu. Tokia vyriška avalynė puikiai tinka ypatingoms progoms, prie klasikinio stiliaus aprangos, tačiau gali būti derinama ir prie „Smart casual“ stiliaus drabužių. Geriausia, jei investuosite į kokybiškus „Brogue“ stiliaus batus, kurie derės prie jūsų garderobo, nes tai iš mados neišeinantis variantas, gelbėjantis, kai reikia pasipuošti.

Auliniai

Šiemet vis dar madingi vyriški auliniai. Jie gali būti suvarstomi, susagstomi, su užtrauktukais, klasikiniai arba dekoruoti masyvesnėmis detalėmis. Ypač stilinga vyriška avalynė grubesniu padu, kuris ne tik praktiškas ir padeda prisitaikyti prie lietuviško klimato, bet ir atrodo itin išskirtinai.

Balti sportbačiai

2020-aisiais itin populiarūs balti sportbačiai, kuriuos galima derinti ne tik su laisvalaikio apranga – jie tinka ir prie kostiumo ar klasikinio kirpimo kelnių.

Mokasinai

Vienų mylimi, kitų nekenčiami mokasinai 2020-aisiais vis dar stilingiausių viršūnėje. Tai patogus ir gerai atrodantis pasirinkimas šiltuoju metų laiku, kurį galite rinktis ir su džinsais, ir su klasikinio kirpimo kelnėmis, ir su šortais.

Bėgiojimo bateliai

Šiemet bėgiojimo bateliai bus reikalingi ne tik trasoje ar sporto klube, bet ir kaip būtina stiliaus detalė. Ryškūs, aukštesniu padu – tai viskas, ko reikia, jei norite atrodyti stilingai ir išsiskirti.

Jei ieškote madingos ir kokybiškos vyriškos avalynės, platų jos pasirinkimą gali pasiūlyti „Imu Sau“ elektroninė parduotuvė.

Sidabriniai auskarai: kaip derinti ir nesuklysti?

auskarai

Sakoma, kad papuošalai – geriausi moterų draugai. Ir kuo jų daugiau papuošalų dėžutėje, tuo moteris yra laimingesnė. Papuošalai yra ne tik puiki dovana, bet ir staigmena, tinkanti bet kokia proga. Papuošalai visada nustebina ir pamalonina. Kad ir kiek skirtingų papuošalų turėtų moteris, kai kurie iš jų sutinkami kone kiekvienos dailiosios lyties atstovės papuošalų dėžutėje. Pavyzdžiui – sidabriniai auskarai, prilygstantys klasikai. Tiesa, kuo papuošalų daugiau, tuo didesnė rizika pasimesti, ką ir kada rinktis. Pasirodo, egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip pasipuošti ir neprašauti.

Pagal metalą

Viena svarbiausių taisyklių, kaip reikia derinti papuošalus, tai atsižvelgti į metalą, iš kurio jie pagaminti ir to metalo spalvą. Tai reiškia, kad jeigu šiandien nusprendėte, kad Jūsų nuotaiką ir savijauta atitinka mėgstami sidabriniai auskarai, likusius papuošalus reikėtų taip pat derinti prie jų. Tai reiškia, kad geriausia, jog ir kitos detalės būtų baltos spalvos. Pavyzdžiui, sidabrinė grandinėlė ant kaklo ar rankos, sidabrinės spalvos laikrodis. Viena pagrindinių taisyklių – nemaišyti sidabro ir aukso. Ne itin skoningai atrodysite, jeigu būsite pasipuošusi sidabriniais auskarais, o ant kaklo žibės auksinis pakabukas. Tiesa, nebent papuošalas pagamintas iš balto aukso ir savo spalva dera prie sidabrinių elementų.

Pagal stilių

Pagal tai, kokia yra Jūsų apranga, taip pat reikėtų rinktis atitinkamus papuošalus. Pavyzdžiui, prie vakarinės suknelės tinka klasikinio stiliaus papuošalai. Tai gali būti tiek auksiniai, tiek sidabriniai papuošalai. Aprangos specialistai siūlo vengti bižuterijos papuošalų derinimo prie itin vakarinių suknelių ir vakarinės aprangos. Tuo tarpu prie kokteilinių suknelių puikiai dera ir bižuterija. Pavyzdžiui, itin masyvūs auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai. Kitaip tariant, aprangos stilius diktuoja taisykles ir papuošalų pasirinkimui. turbūt daug kas sutiktų, kad prie laisvalaikio aprangos ar sportinio stiliaus drabužių retai kas dėvėtų masyvius kaklo papuošalus su brangakmeniais, nes tai tarpusavyje nederantys aprangos elementai. Žinoma, šių laikų mados kartais siūlo itin ekstravagantiškus derinius, tačiau kai kurios taisyklės yra ir jų verta paisyti.

Pagal derinius

Lygiai taip, kaip papuošalai turi derėti prie aprangos, taip pat jie turi derėti ir tarpusavyje. Ne tik savo spalva ir metalu, iš kurio yra pagaminti. Tačiau ir bendra stilistika. Pavyzdžiui, reikėtų labai atsargiai rinktis papuošalus, jeigu mėgstate masyvius elementus. Patariama tokių nepadauginti. Pavyzdžiui, jeigu šį vakarą Jūsų aprangos akcentu tampa masyvūs sidabriniai auskarai, kaklo papuošalo galima atsisakyti arba rinktis kažką itin kuklaus. Per daug masyvių papuošalų atrodo neskoningai.