Apdaila

apdaila
apdaila

Apdaila prasideda nuo sienų paruošimo ir išlyginimo. Po to seka dažymas. naudojami patys įvairiausi dažai, tačiau populiariausi yra aliejiniai. Jų spalvų gausa leidžia namus dekoruoti taip, kaip tik savininkas pageidauja. Žaidimas su dažų atspalviais gali sukurti itin įdomią atmosferą, kuri skiriasi kiekviename kambaryje. Sveiki atvykę į įdomų ir prasmingą remonto pasaulį.

Apdailos darbai turėtų būti atliekami tik profesionalų. Tada būsite tikri, kad viskas atlikta gerai ir kokybiškai. Nesinorėtų naktį prabusti nuo krentančio tinko garsų arba užkritus atsiklijavusiems tapetams…

Išorės apdaila taip pat labai svarbu. Gal ne tiek, kaip atrodys sienos, bet kaip jos bus apšiltintos. Pastatų šiltinimas yra viena pagrindinių masinės renovacijos užduočių, nes tiesiogiai atsiliepia pastato efektyvumui. Kokia technologija bus panaudota – statybos inžinierių reikalas. Dažnai renkamasi putų polistirolas ar akmens vata.

Apšvietimas

Namų atmosferą kuria ne tik sienų spalva ir apdaila, bet ir šviesos žaismas. Tinkamai parinkti ir sukomponuoti šviestuvai gali kambariui suteikti netikėtą jausmą ir įspūdį. Svarbu ir tai, kad būtų taupoma elektros energija, bet čia jau viskas priklauso nuo šeimininkų investicijų į LED lemputes. Šviestuvai gali būti it meno kūriniai, tačiau jie ir tarnauja labai ilgai. Dėl to prieš juos įsigyjant, reiktų pasitarti su interjero dizaineriu.

Sienos

Pirmiausia, sienos yra dažomos arba apklijuojamos tam tikra danga. Populiariausia jų – keramikinės plytelės. Jos skirtos ne tik virtuvei ir voniai, bet gali būti naudojamos ir kitus. Ypač tuose namuose, kur šurmuliuoja maži vaikai, purvinais pirštukais nuolat „padabinantys” sienas…

Taip pat, kaip alternatyva dažymui ir plytelėms, gali būti naudojami kokybiški tapetai. Tiesa, yra ir „aukso viduriukas” – dažomi tapetai, kuriuos itin vertina namuose, kur laksto maži vaikai. Skysti tapetai – dar viena nauja sienų apdailos technologija, kur tapetai tiesiog uždažomi, kaip tiršti dažai.

Dar viena įdomi apdailos technologija – dekoratyvinės plokštės. Siena padengiama 3D plokštėmis, kurios sudaro vieningą reljefinį ornamentą. Tai gali būti įvairios bangelės, krateriai, apskritimai ir t.t. Vaizdas – tikrai nepakartojamas. Galima statyti ne tik ant sienų, bet ir ant lubų. Aišku, tada reiktų parinkti ir atitinkamą apšvietimą.

Apie įtempiamas lubas turbūt reiktų pakalbėti atskirai, nes tai dar Lietuvoje yra naujovė.