Kada atsiranda poreikis transporto sistemai įsidiegti?

Praktiškai joks sėkmingas verslas mūsų laikais neapsieina be atitinkamų valdymo sistemų, kurios gerokai supaprastina ir palengvina kasdienius darbus. Transporto sritis ne išimtis, o atvirkščiai viena iš labiausiai priklausomų nuo transporto valdymo sistemos (TVS). Logistikos kompanijų poreikiai greitai ir tiksliai valdyti visą informaciją verčia imtis technologinių naujovių ir automatizuoti dalį užduočių.

Efektyvi TVS – tai įrankis padedantis atlikti planavimo, kontrolės ir rodiklių analizės funkcijas kiekviename transportavimo etape. Ji atitinka visus unikalius įmonės poreikius ir yra lengvai integruojama su kitomis valdymo sistemomis ir valdymo įrankiais. Tokiu būdu transporto valdymo sistema tobulina ir gerina kompanijų paslaugas ir padeda joms didinti pelną. Tai pavyksta pasiekti dėka laiku pristatomų krovinių, greito reagavimo į pokyčius, griežtos išlaidų kontrolės, mažėjančių kaštų, susijusiu su personalu ir transporto išlaidų taupymo.

Aukšta konkurencija ir augantis transporto paslaugų poreikis, verčia įmones ieškoti naujų, inovatyvių transporto valdymo būdų, kurie būtų grindžiami šiuolaikinėmis technologijomis. Automatizavimo poreikis atsiranda verslo augimo procese, kai krovinių transportavimo organizavimas rankinių ar pusiau automatiniu būdu tampa nebe efektyvus arba tiesiog stabdo progresą. Senų sistemų naudojimas gali reikšti dideles darbo jėgos, laiko ir finansines išlaidas. Efektyvios transporto valdymo sistemos diegimas neabejotinai leidžia grįžti į progresyvų kalią ir toliau siekti augimo.

Tokių sistemų pranašumas slypi naudojimosi paprastume ir funkcijose, kurios leidžia atlikti įprastus darbus greičiau ir efektyviau. Jų pagalba greitai susidėliosite reikiamus maršrutus, sutaupant laiką ir išvengiant nereikalingų klaidų ar netikslumų.  Transporto sistemos pagalba paspartinsite užklausų apdorojimą, tiksliai apskaičiuosite krovinio tūrį bei svorį ir parinksite tinkamą transportą bei maršrutą. Visa tai padės pagerinti klientų aptarnavimą ir užtikrins pastovius užsakymus, vedančius prie neabejotinai stipresnių pozicijų rinkoje.

Kaip saugiai pervežti dokumentus?

dokumentas

Neretai atsiranda poreikis smulkių, bet labai svarbių ir skubių siuntų pristatymui. Vienas iš tokių – originalių dokumentų pervežimas, kuriam reikalingas patikimas ir saugus būdas. Ši paslauga aktuali ne tik šalies ribose, bet ir už Lietuvos ribų.

Netikėtai prisireikus kažkokio dokumento užsienyje gyvenančiam šeimos nariui ar atvirkščiai, nelengva surasti patikimą būdą, kaip jį perduoti greitai. Nes siunčiant paštu rizikuojate, kad laiškas pasimes arba bus sugadintas, dokumentas nepasieks laiku. Galimas ir verslo dokumentų pervežimas, iš / į užsienio šalis bei Lietuvoje.

Tam geriausias sprendimas – pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės, kurios teikia greitų siuntų gabenimo paslaugas. Priklausomai nuo šalies (yra ar nėra Europos Sąjungos valstybė), iš / į kurią reikia pristatyti paketą, siuntimo trukmė gali būti 1-6 darbo dienos. Pristatymas dažnai galimas į bet kurią pasaulio šalį, o terminą taip pat gali įtakoti ir kiti nenumatyti veiksniai.

Tai patikima ir saugu, kadangi siuntos yra registruojamos, o esant pageidavimui smulkios siuntos gali būti papildomai draudžiamos. Deja, dokumentams draudimas šiuo atveju negalioja. Tačiau kita vertus, jeigu svarbūs dokumentai būtų prarasti, tai draudimas mažai ką ir gelbėtų. Bet vis tik, taip žymiai patikimiau, nei siunčiant savarankiškai ar perduodant per trečiuosius asmenis. Tokiu būdu būsite tikri, kad siunčiamuose dokumentuose esantys duomenys nebus pavogti ar jais kitaip pasinaudota blogiems tikslams.

Siunčiant dokumentus, pažymėkite, kad tai yra dokumentai. Tokiu atveju, patekus į šalis, kuriose paketai privalo praeiti muitinės patikrą, jie nebus tikrinami. Taip siuntinys dar greičiau pasieks adresatą. Dar didesniam saugumui užtikrinti, būtinai tinkamai supakuokite dokumentus, įdėkite į užsegamą skaidrų maišelį. Atsižvelgiant į paketo dydį, naudokite tinkamo dydžio, tvirtą pakuotę, o esant poreikiui – kartoninę dėžutę.

Ar rizikinga gabenti greitai gendančius produktus?

kroviniai

Atrodo, kad nieko bloga, jei sugalvosite savo artimuosius, gyvenančius užsienyje, pradžiuginti gėrybėmis, primenančiomis apie namus. Tačiau tokios iš pažiūros nekaltos lauktuvės, gali tapti tikru galvos skausmu jas transportuojant. Taip pat reiktų gerai pagalvoti apie greitai gendančius produktus ir įsitikinti, kad jų supakavimas yra saugus, o transportavimas neužtruks ilgiau negu jūs tikitės. Tačiau įsitikinkite ar šie daiktai nepatenka į draudžiamųjų daiktų sąrašą. Su juo galima susipažinti ir pasitikrinti informaciją LR muitinės internetinėje svetainėje.

Taip pat ir LR valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja, jog transportuojant greitai gendančius produktus iš ar į užsienį, būtina laikytis higienos reikalavimų. Visų pirma, transporto priemonės, turi būti pritaikytos tinkami pritaikytos transportavimui. Labai svarbu palaikyti tinkamą temperatūrą, nes kitaip produktai gali greitai sugesti arba pakisti jų skonio savybės, kas vėliau gali sukelti apsinuodijimo maistu riziką ir sutrikdyti sveikatą.

Vairuotojai, vežantys greitai gendančius produktus į užsienį turi turėti ir dokumentus, kurie įrodytų, jog jie gali pervežti maisto produktus, pagal visus higienos reikalavimus. Krovinių pervežimas į Daniją, taip pat yra vykdomas atsižvelgiant į visus tarptautinius reikalavimus ir higienos normas, nustatytas Europos Sąjungos šalims. Taip pat yra garantuojam, kad kroviniai su greitai gendančiais bus transportuojami tinkami ir pristatyti laiku, laikantis visų taisyklių ir nepažeidžiant įstatymų. Transporto įmonės prisiima atsakomybę, už pristatymo kokybę ir greitį, tačiau negali patikrinti be jūsų leidimo krovinių turinio ir įvertinti ar jis tinkamai supakuotas ir ar jame nėra draudžiamų produktų.

Tad tam, kad nereiktų patirti nemalonumų ir nuostolių, būtina asmeniškai pasirūpinti, kad jūsų artimieji sulauktų, tokių lauktuvių, kurios nekels grėsmės jų savijautai ir sveikatai.

 

Apie muitinės tarpininkus. Kas tai?

muitines tarpininkai

Apie muitinės tarpininkus paskutiniu metu diskutuojama labai daug ir labai garsiai. Paprasčiausiai pamatyta, kad neverta patiems gaišti laiko, kai yra tam tikrų sferų profesionalai, kurie gali padėti įvairias funkcijas atlikti kur kas greičiau ir paprasčiau. Šiuo atveju muitinės tarpininkai išpopuliarėjo tada, kai žmonės pradėjo pirkti pigesnes prekes iš kinų. Tai puiki galimybė užsiakyti didelius kiekius už labai mažą kainą. Žinoma, pasiekus tam tikrą vienetų ribą – reikia susimokėti muitinėje ir štai čia jau tampa reikalingi muitinės tarpininkai.

Kas yra muitinės tarpininkas?

Asmuo, kuris padeda susitvarkyti su  procesais vykstančiais muitinėje – būtent ir yra tarpininkas. Suprantama, kad tarpininkavimo paslaugos yra labai įvairios. Išties, jis ne tik tvarko dokumentus, padeda susimokėti mokesčius, tačiau taip pat iškilus nesklandumams dažniausiai ir atstovauja tuos, kuriems reikia pagalbos. Taip taupomas ne tik žmogaus laiką, tačiau ir pinigai, kadangi žinant kur – nesunkiai galima sutaupyti.

Kokias paslaugas teikia?

Dažniausiai sunku vienareikšmiškai atsakyti, kokias paslaugas teikia muitinės tarpininkas, kadangi tų paslaugų yra labi daug ir jos labai skirtingos. Paprasčiausiai kiekvienas gali teikti vis skirtingas. Ir kol vieni specializuojasi šioje sferoje nuo A iki Ž, tuo tarpu kiti atlieka tik tam tikrus darus. Tikrai ne visis padeda susitvarkyti su atstovavimo darbais. Jeigu Jums tai aktualu – tuomet reikia ieškoti ir konkretaus specialisto.

Ar verta bendradarbiauti?

Sunku atsakyti, ar muitinės tarpininkas jums yra būtinas. Svarbiausia atsiminti, kad tai labiausiai remiasi į Jūsų pirkimo mastus. Jeigu jie yra nedideli – tokiu atveju dažniausiai susimokėti mokesčius gana greitai pavyksta pačiam. Tačiau jeigu palaikote nuolatinius verslo santykius su asmenimis iš kitų šalių – tokiu atveju profesionalo paslaugos – labai padeda ir jomis apsinaudoti mes siūlome.

Kaip rasti geriausią specialistą?

Svarbiausia skirti daugiau laiko lyginimui. Kuo daugiau skirtingų profesionalų įvertinsite – tuo tikresnis galite būti, kad rasite tą, kurio paslaugos tenkina Jūsų poreikius. Žinoma, įvertinkite paslaugų kainas, taip pat, paslaugų spektrą. Inkitės tokį, kurio paslaugos labiausiai atitinka Jūsų poreikius.

 

Didelis ir sunkus krovinys? Paketų išvežiojimas Lietuvoje

Paketų išvežiojimas LietuvojKai pagalvojame, jog siuntinį iš vienos Lietuvos vietos reikia pergabenti į kitą, mintyse pirmiausia iškylas Lietuvos pašto paslaugos. Tačiau jei siuntinys sunkus? Daugelis, kurie yra susidūrę su pašto paslaugomis, žino, jog pagrindinis kriterijus, kuris įtakoja siuntimo paslaugos kainą, yra svoris. Nesenai paplito ir sparčiai išpopuliarėjo paštomatų paslaugos, kur siuntinio svoris nedaro jokios įtakos siuntimo kainai. Paštomatai veikia kur kas ilgiau nei kai kurie Lietuvos pašto filialai, greitas atsiėmimas, patogus siuntimas, informavimas trumposiomis SMS žinutėmis. Na, jei kainą lemia ne svoris, tai dydis.Paštomatai turi savus įkainius už siuntinio didumą. Tad siuntinys lengvas siunčiame paštu, jei sunkokas – paštomatu.

Žinoma, yra ir kitokių priežasčių, kaip vienas ar kitas arčiau namų, viens paštas , kitiemspaštomatai atrodo patikimesni, senyvo amžiaus žmonės nemoka naudotis paštomatu ir panašiai. Tačiau ką daryti, jei siuntinys yra gan didelis ir sveria ne taip jau mažai? Daugelis nė nepagalvoja apie paketų, siuntinių ar prekių išvežiojimą. Paketų išvežiojimas Lietuvoje labiau populiarus verslininkų ir prekybininkų rate. Tačiau siuntų distribucija iš tiesų yra labai patogus ir lengvas pasirinkimas norint greitai savo prekę, krovinį ar paketą pristatyti į bet kurią Lietuvos vietą. Paketų išvežiojimas Lietuvoje gali parvežti į norimą vieta ir itin sunkius bei didelius daiktus, kaip statybos reikmenis, baldus ir panašaus mąsto dalykus. Pergabenimui naudojamos pagal krovinio išmatavimus ir būsena parinktos ir priskirtos moderniostransporto priemonės su hidrauliniais liftais, kietašoniais ar užuolaidiniais tentais. Taip pat siuntų distribucija dažnai yra “nuo durų iki durų” , kitaip tariant jums net nereikės išeiti iš namų ir gaišti savo laiko norint atsiimti savo prekę ar kitokio pobūdžio paketą. Vežimo grafikas yra derinamas, tad tai patogu ir siuntėjui ir gavėjui.

Svarbu ir tai, jog daugeli paketus gabenančių įmonių apdraudžia gabenamus daiktus, tad sumažėja rizika gauti sugadintą, sulūžusį paketą arba jo negauti visai. Kalbėjome apie itin didelius krovinius, tačiau paketų gabenimas galimas norint greit ir saugiai pervežti smulkius krovininius, daiktus, paketus ir kitą.