Renkantis darbą užsienyje, įvertinkite viską

darbasVisada svajojote turėti gerai apmokamą darbą, kuris leistų nevaržyti savęs finansiškai? Logiška, kad Lietuvoje ne visiems lengva pasiekti užsibrėžtus tikslus. Todėl matoma, kad vis daugiau lietuvių savo jėgas išbando užsienyje. Kitose šalyse uždirbti galima gerokai didesnius pinigus. Užtenka palygini minimalius ir vidutinius atlyginimus ir iš karto paaiškėja, kurios šalys yra gerokai pranašesnės. Tačiau, atminkite, kad kitose šalyse integruotis yra žymiai sunkiau dėl kalbos barjero. Aišku, pasitaiko ir kitų kliūčių, kurios dar labiau apsunkina darbo paieškas.

Susiradus patikimą įdarbinimo agentūrą, galite sužinoti viską apie darbą kitose šalyse. Jeigu jums aktualūs visi darbo skelbimai Olandijoje, tiesiog pasidomėkite kurios agentūros padeda susirasti darbdavius būtent šioje šalyje. Internete tikrai galite rasti nemažai patikimų agentūrų, kurios padės už gana nedidelį mokestį. Tiesa, tas mokestis taikomas ne už tai, kad agentūra jums apdeda įsidarbinti, o už informacijos pateikimą arba dokumentų paruošimą.

Kaip bebūtų, sužinoti kaip uždirbti daugiau nėra sudėtinga – reikia dirbti daugiau arba riekia rinktis geriau apmokamą darbą. Užsienyje ko gero visi darbia yra geriau apmokami nei tokie patys darbai Lietuvoje. Kaip jau minėta, tai lemia būtent ekonominė padėtis.

Renkantis šalį, kurioje norėtųsi dirbti, būtina kruopščiai išanalizuoti ką siūlo agentūra. Turite ir patys teirautis pagrindinės informacijos. Pavyzdžiui, gali skambėti labai patrauklus pasiūlymus, kur mokama kelių tūkstančių eurų siekianti atlyginimo suma, tačiau nepabrėžiama, kad ta suma yra neatskaičius mokesčių. Taip pat reikia paskaičiuoti pragyvenimo išlaidas ir kitus niuansus. Tad, rinkdamiesi darbą užsienyje, paskaičiuokite viską kuo kruopščiau. Matote, ne visiems dirbti užsienyje apsimoka – kiti tiek pat gali uždirbti Lietuvoje, jeigu dar skaičiuotumėte pragyvenimo lygį ir kainas.

Kaip bebūtų, jeigu norite ilgam laikui išvykti iš Lietuvos ir kelis metus dirbti kitoje šalyje, tuomet jums reikės turėti bent jau kažkiek santaupų. Paprastai kalbant, ruošiantis iškeliauti ilgesniam laikui, rekomenduojama turėti kažkokią pinigų sumą juodai dienai ir įsitvirtinimui. Matote, agentūros ne visad jums padės, esant kažkokioms problemoms. Paprasčiausiai, jeigu jus domina darbas užsienyje, tuomet jį rinkitės viską įvertinę iki menkiausių smulkmenų.

Atleidimas iš darbo nėra malonus ir reikalauja specifinių žinių

atleidimas iš darboDu pridėjus prie dviejų bus keturi. Jei darbuotojas žino tik tiek, jis, tikėtina, bus atleidžiamas. Atleidimas iš darbo gal ir nėra pati maloniausia procedūra, bet žinant, kaip viskas turi vykti, reikalai tvarkomi sparčiau ir sklandžiau.

Esama įvairių situacijų, susijusių su darbo santykiais. Kartais kamuoja nuojauta, kad reikėtų ieškotis kito darbo. Kartais viskas atvirkščiai – džiaugiamasi ir pavyksta save realizuoti. Kai kada viskas lyg ir puiku, bet darbdavys galėtų būti mandagesnis, ne toks piktas. Kitais atvejais vadovas malonus, bet darbo specifika kuo toliau, tuo labiau ima įkyrėti. O koks įspūdis žvelgiant iš darbdavio perspektyvų? Šiuo požiūriu taip pat aptinkama skirtingų svarstymų, ne visose įmonėse vyksmas vienodas. Ne visur atleidimas iš darbo yra svarbi tema, nes atrodo, kad kolektyvas susitelkęs ir dirba kaip reikiant.

Smagu, jeigu įmonėje viskas vyksta puikiai. Smagu, jei darbuotojai patenkinti, o darbdavys nepamiršta tokių skatinamųjų priemonių kaip premijos. Malonu žinoti, kad darbas bus įvertintas (ir ne bet kaip, o teigiamai). Tik štai įsidarbinant neaišku, kokia ateitis nusimato. Gal tik iš pirmo žvilgsnio kompanija draugiška. Gal tik iš pažiūros darbas įdomus. Jei viską, žmogau, supaisytum, jei mokėtum nuspėti ateitį, tai klaidų nedarytum. Bet, kaip sakoma, kas nedirba, tas neklysta (tiesa, yra ir kitas posakis: kas nedirba, tas nevalgo0. Nors geriausia mokytis iš svetimų klaidų, kartais tenka pasrėbti košės ir iš savų. Ir nieko čia nepadarysi, toks tas gyvenimas – ne tik laimėjimai, bet ir klaidos.

Ką daryti darbdaviui, jei suprato, kad priimti kokį nors darbuotoją buvo klaida? Tuomet reikia galvoti apie atleidimą. Tačiau ar visada būtina skubėti? Gal vertėtų pasikviesti darbuotoją į kabinetą ir, pasakius, kas nepatinka, leisti pasitaisyti? Visa tai priklauso nuo daugybės faktorių. Vieni atvejai rodo, kad leisti pasitaisyti verta, o kiti – kad atleidimas iš darbo būtų tikslingiausias variantas.

Jei esate vadovas ir nusprendėte, kad atleisti yra tinkamiausias žingsnis, tikriausiai kyla bent keli klausimai. Pavyzdžiui, ką daryti, jei darbuotojas prieštarauja, teigia esą sutarties nutraukti negalima? Ką daryti, jei reikia kokio patarimo teisės klausimu? Atsakymas – kreiptis į gerus teisininkus, kuriems darbas su verslo įmonėmis puikiai pažįstamas ir kurie perpranta atleidimo iš darbo situacijas. Jeigu situacija susiklosto taip, kad ginčas sprendžiamas teisme, tai neabejotino svarbumo įgauna advokato paslaugos.

Žinoma, maloniausia, kai atleidimo iš darbo klausimai tik teoriniai ir kai personalas vertas pagyrų. Jei valdote įmonę, to ir linkime – stiprios komandos. Taip ne tik mintys pozityvios, bet ir veiklos rodikliai nuteikiantys optimistiškai.

 

Kaip susirasti norimą darbą?

darbasNors šiais laikais rasti norimą darbą galimybės yra labai atviros, visgi, daugelis žmonių sėdi be darbo ir tikisi, kad galimybė paprasčiausiai nukris iš dangaus. Deja, niekas už mus neatliks darbų, tad kiekvieno mūsų pareiga yra investuoti laiką ir ieškoti tokios darbo pozicijos, kuri mums atneštų laimę. Ieško darbo šiuo metu daug žmonių, tačiau kol vieni sėkmingai susiranda tokius, kokie jiems labiausiai tinka, tuo tarpu kiti liūdi, kad neranda net ir nekvalifikuoto pasirinkimo. Klausimas – kokias klaidas žmonės daro?

Įvertinkite savo stipriąsias savybes

Jeigu net tiksliai nežinot, kur norite save realizuoti – tokiu atveju naudinga susirašyti savo stipriąsias savybes, kad galėtumėte įvertinti, kam būtumėte naudingas. Žinoma, atrodo, kad mes norime būti tuo ko norime, o ne orientuotis į tai, kas galėtų mumis naudotis, tačiau dažnai poreikiai ir galimybės sutampa, tik ne tik visi žmonės tai pamato. Naudinga paprasčiausiai ant popieriaus lapuko susirašyti visą šio tipo informaciją ir žiūrėti, koks jūs esate. Labai gerai, kad aplinkiniai žmonės taip pat pareiškia savo nuomonę, kadangi iš šalies jie labai dažnai mato kur kas geriau nei Jūs pats. Saulė su spinduliukais – geriausias kelias link žinojimo. O žinojimas yra pirmas žingsnis link praktinių veiksnių. Daugiau viskas kitas eis palaipsniui.

Tikslingai ieškokite

Daugelis žmonių ieško darbo internete, kadangi tai erdvė, kur vienoje vietoje sudedami visi tiek Lietuvoje, tiek užsienyje pateikiami pasiūlymai. Tai reiškia, kad neverta gaišti laiko skambinant telefonu arba einant į konkrečias darbo vietas, kai susirasti pasiūlymus galima paprasčiausiai internetu. Žinoma, CV siuntimas ne visada pasiteisina ir kartais paprasčiausiai reikia ryžtingesnių veiksnių, tačiau bet kuriuo atveju pabandyti tikrai verta. Juolab, šiuo metu yra labai daug lietuviškų skelbimų portalų, taigi siūlome keliauti į patį populiariausią Dedu.lt it ten susipažint su visais šiuo metu Lietuvoje egzistuojančiais pasiūlymais. Patogu, kai viskas vienoje vietoje, kadangi tokiu atveju bent jau nereikia gaišti laiko peržiūrint pasiūlymus.

Pasiruoškite darbo pokalbiui

Jeigu jau buvote kur nors pakviestas, tokiu atveju labai svarbu kuo daugiau dėmesio skirti darbo pokalbiui. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kuo daugiau neoficialumo, tuo didesnė galimybė, kad jausitės laisvai, tad tuo pačiu ir pasirodysite gerai, tačiau problema tame, kad pasiruošimo reikia. Pagalvokite, ką sakysite, pabandykite sau atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus. Galiausiai, apsirenkite kuo oficialiau, susišukuokite ir nusiraminkite. Svarbu save įtikinti, kad nepasisekimo atveju darbo negavimas nėra pasaulio pabaiga, tačiau tai rimtas pokalbis, kuris gali jums atverti plačius kelius.

Motyvacinis žodis pabaigai

Kiekvienas žmogus nusipelnė daryti tai, ką jis mėgsta ir kas jam labiausiai patinka. Kad pavyktų tai įgyvendinti reikia dėti daug pastangų. Retam žmogui gyvenimo dovanos paprasčiausiai nukrito į rankas. Didžioji dalis dirbo tol, kol galiausiai galėjo pasakyti, kad viskas ką jis turi yra jo pačio. Taigi, universali taisyklė, kuri padės gauti svajonių darbą – bandyti, stengtis ir dirbti tol, kol rezultatas pranoks Jūsų lūkesčius.