Populiariausi nestandartiniai darbuotojų paieškos būdai

Darbuotojų paieška darbo skelbimų interneto svetainėse ar pasitelkiant rekomendacijas žinoma jau nuo seno. Tačiau žmogiškųjų išteklių valdymo sritis taip pat sparčiai žengia pirmyn. Be klasikinių darbuotojų paieškos būdų įmonės vis dažniau taiko ir inovatyvius metodus. Kokie jie ir ką verta apie juos žinoti? Kalbamės su Personalogrupe.lt ekspertais.

  • Talentų pritraukimas

Jau vien iš šio metodo pavadinimo galima spręsti, kad tai darbuotojų paieška orientuota į talentus. Veržlūs, mokantys organizuoti ir realizuoti įmonei naudingus projektus, ambicingi ir nebijantys iššūkių darbuotojai yra trokštami kiekvienoje įmonėje. Talentų patirtis neužima pačios pirmosios vietos. Kartais talentingų darbuotojų paieška atliekama ir įtraukiant startuolių projektus. Būtent sėkmingi start – up projektai dažnai tampa kanalu, kurio dėka randami talentingi specialistai, sukūrę verslą nuo pagrindų. Tokie žmonės dažniausiai trokšta naujovių ir jau pagrindus turinčių projektų vadovavimą patiki kitiems specialistams, patys imdamiesi naujos veiklos. Žinoma, jei talentingas darbuotojas šiuo metu  vadovauja kitam projektui, įkalbėti jį priimti būtent jūsų pasiūlymą gali būti ne taip ir lengva. Dėl šios priežasties talentingų darbuotojų paieška dažniausiai atliekama specialistų, t.y. šias paslaugas teikiančių įmonių. Šiuo atveju ne tik išnaudojami visi įmanomi talentų paieškos kanalai, bet ir profesionalus derybų etapas duoda geresnius rezultatus. Beje, talentų pritraukimas nėra priimtiniausias pasirinkimas kai naujo darbuotojo reikia kuo greičiau. Tačiau jis idealiai tinka kaip ilgalaikė geriausių įmonės darbuotojų komandos formavimo strategija.

  • Galvų medžioklė

Kitaip nei talentų pritraukimas, galvų medžioklės metodu atliekama darbuotojų paieška orientuota į turinčius patirtį ir daug pasiekusius kandidatus. Dažnai tai būna stambių ir puikias pozicijas užimančių įmonių vadovai. Laiko prasme galvų  medžioklės metodas taip pat retai duoda greitus rezultatus. Tiek pageidaujamo matyti savo įmonėje specialisto paieška, tiek derybų etapas dažnai užtrunka ne mėnesį ir ne du. Galvų medžioklės sėkmę labiausiai įtakoja tokie rodikliai kaip derybiniai įgūdžiai, tinkama komunikacijos forma ir pasiūlymo patrauklumas. Norintis į įmonę privilioti savo srities lyderį žmogus turi suprasti, kad tokia galimybė bus įmanoma tik pateikus itin patrauklų pasiūlymą. Jo privalumais dažniausiai būna didesnis darbo užmokestis, perspektyvos siekti asmeninių dar nepasiektų tikslų ir pan.

Darbuotojų paieška pagal talentų pritraukimo ir galvų medžioklės metodus ypač vertinama įmonių, kurios nori užimti geresnes pozicijas rinkoje ir atsidurti lyderių sąrašuose. Tokie ypatingi tikslai lengviau pasiekiami, kai jų įgyvendinimu užsiima tikri profesionalai.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.