Statyba ir remontas

profesionalūs įrankiai statybai ir remontui

Kai namai gražūs, tai ir juose gyvenantys yra laimingi. Dėl šios priežasties lietuviai itin daug dėmesio skiria savo namų statybai, remontui ir apdailai. Ne tik dėmesio, bet ir laiko bei finansinių resursų. Statybos ir remontas yra daugelio iš mūsų gyvenimo iššūkis, reikalaujantis žinių, finansų ir valios tvirtybės. Ne veltui sakoma, kad kiekvienas vyras turi pastatyti namą, užauginti sūnų ir pasodinti medį… Aišku, pačiam statyti irgi ne visada reikia – tam yra statybos kompanijos. Kur čia reikės, kai tiek gražių namų kvartalų, pavyzdžiui, „Visorių Alėja” yra statoma aplink didžiuosius miestus… Taip pat aiškėja, kad ne vien tik namų statyba yra ant bangos. Namų renovacija taip pat reikalauja nemažai dėmesio ir investicijų. O kur yra investicijos, ten atsiras ir profesionalų… NT projektai yra vystomi nuolatos. Tai puikus būdas investuoti.

Viskas prasideda nuo projekto. Čia reikia pagalbos iš profesionalų, kurie tiksliai gali suprojektuoti būsimus namus ir pateikti darbų sąmatą. Toliau – skirtingų profesionalų samdymas ir kantrus darbas prižiūrint techniniam vadovui.O kur dar statybinės medžiagos?.. Nors pastaruoju metu labai padaugėjo didžiųjų statybinių prekybos tinklų (Senukai, DEPO, Ermitažas, Moki-Veži) parduotuvių, statybinėmis medžiagomis prekiauja ir nedidelės įmonės. Jų pliusas – nedidelių gamintojų prekės ir, žinoma, didesnis dėmesys klientui.

Komercinių pastatų statyba dažnai yra paliekama antrame plane. Be reikalo, nes šioje rinkoje vykdomi tikrai milžiniški ir itin daug iššūkių turintys projektai. Komercinių patalpų yra visokių. Tai ir paprasti plieniniai angarai, skirti laikyti žemės ūkio technikai ar gamykloms, ir sudėtingos gamybinės ar sandėliavimo patalpos, užimančios šimtus ar net tūkstančius kvadratinių metrų ploto.

Grindys

Kyla daug diskusijų, kada kloti grindis – prieš apdailą, ar po jos. Dažniausiai grindys yra kitas darbų etapas po apdailos, kai išdažomos sienos. Joms reikia nemažai pastangų ir investicijų, nes jų nekeisite dar ilgą laiką. Dėl to rinktis reiktų atsakingai ir iš karto spręsti, kas tai bus – medinės grindys, parketas, laminatas. Taip pat ar vėliau tiesite kiliminę dangą. Grindų priežiūra irgi labai svarbi. Rekomenduojama naudoti tik kokybiškas valymo priemones. Beje, tie, kas namuose įsirenginėja parketą, turėtų pasirūpinti ir tinkamu medienos impregnavimu, lakais ir kitomis priemonėmis, prailginančiomis medienos gyvavimą.

zidiniaiŽidiniai

Židiniai yra ne tik šilumos šaltinis namuose, bet ir stilinga, o kartais net ir prabangi interjero detalė. Tai priklauso nuo akmens apdailos, kuri yra naudojama, nes pati židinio kapsulė yra metalinė. Visą atmosferą čia kuria metalo ir akmens ar medžio suderinamumas.

Santechnika

Vonios kambarys – vienas iš svarbiausių vietų mūsų gyvenime, tad turime skirti jam daugiau dėmesio, nei kitiems kambariams. Namų santechninės sistemos lemia namų jaukumą apskritai.  Taip pat ir galimybes ten gyventi ištisus metus. Jei namas ištaigingas, o tualetas – lauke, čia tikrai niekas negyvens ilgai, o atvažiuos tik savaitgaliui. Santechnikos darbai reikalauja patirties ir profesionalaus požiūrio į medžiagas ir technologijas, nes „pasidaryk pats” čia veikia labai prastai. Tik kokybiškai išvedžioti vamzdžiai yra ilgalaikiai ir ilgaamžiai – tai jums pasakys bet kuris santechnikas. Vonios kambaryje praleidžiame nemažai laiko, tad į viską reiktų žiūrėti itin rimtai. Santechnika yra tik vidiniai darbai, tuo tarpu nuotekų vamzdyno tiesimas nuo vieno mazgo iki kito – visai kitokio kalibro darbas. Vamzdyno jungtys tiesiamos naudojant specialią techniką ir technologijas, ypač tada, kai nėra galimybės kasti gilius griovius ir jas nutiesti fiziškai. Čia prasideda paslaugos valstybiniu lygmeniu, o ne tik privačiu, tad jos reikalauja atitinkamo profesionalumo lygio ir ekspertų įsikišimo. Taip pat reiktų atkreipti dėmesį ir į naujausią paslaugą – vonios atnaujinimo darbus. Voniai tiesiog pailginamas gyvavimo laikas, atnaujinamas emalis.

Be to visada ne pro šalį pasirūpinti ir vandens kokybe. Galima vandenį ištirti, ir jei reikia – įsirengti vandens filtrus. Tai padaryti gali profesionalūs santechnikai su gana nedidelėmis investicijomis. Vandens filtrai statomi tiek prie įvado, tiek prie konkrečio kriauklės ar vonios, tik tam reikia vietos. Taip pat gali būti reikalingi ir kokybiški vandens siurbliai, jei namuose turite gręžinį.

Beje, ar žinote, kaip sutaupyti karšto vandens sąskaita? Įsirengti saulės šildytuvą ant stogo. Tai paprasta, tačiau sutaupoma labai daug pinigų. Aišku, montuoti reikia tariantis su santechniku, kuris patars, kaip geriau prijungti saulės pašildomą vandenį prie šilto vandens tinklo ar esamos sistemos.

profesionalūs įrankiai statybai ir remontuiStatybos technika

Statybose pirkti techniką neapsimoka. Dėl to klesti įrankių ir statybinių mašinų nuomos verslas. Taip pat nuomojami ir taip reikalingi pastoliai, be kurių neįsivaizduojamos nė vienos statybos. Stelažai reikalingi ne tik statybos sektorius, bet ir kiekvienuose namuose – rūsiuose ir sandėliukuose juk reikalingos įvairios lentynos.

Kokios statybos be kokybiškų įrankių. Statybinių medžiagų prekybos centruose pilna mėgėjiškų įrankių, kurie sukelia daugiau nepatogumų, nei naudos, todėl specialistai visada pataria investuoti į kokybiškus ir profesionalius statybos įrankius. Kaip juos atskirti? Yra keletas prekinių ženklų, kurie automatiškai garantuoja kokybę – Metabo, Festool, Makita, Bosch, Milwokee ir t.t. Aišku, jų kaina irgi atitinkama, tačiau tai jau ilgalaikė investicija, tad tikrai verta.

Statant namus nereiktų pamiršti ir biotualetų. Juos galima tiesiog išsinuomoti kuriam laikui.

Statant daugiabučius namus prisideda ir kitos technologijos, pavyzdžiui liftai ar keltuvai. Jie yra ypač reikalingi kasdieniniam pastato funkcionavimui. Taip pat kyla problema – kur laikinai gyvens statybininkai ir kiti samdomi darbuotojai. Tam tinka metaliniai pastatai – kilnojami nameliai. Jie kuo puikiausiai pritaikyti gyvenimui ir žiemą, kai gana šalta.

Statybinės technikos nuoma ir pardavimas – atskira verslo šaka, tačiau ji reikalinga tiek įmonėms, tiek privatiems vartotojams, besitvarkantiems savo sodyboje.

durysDurys

Namuose durys yra privaloma detalė. Ne dėl to, kad nejauku girdėti sklindančius garsus iš vonios kambario, bet dar ir dėl to, kad namas negali būti „priduotas” be durų. Medinės durys dabar yra pačios įvairiausios tiek dydžiu, tiek raštais, tiek ir kaina, tad pasirinkimas itin didelis Lietuvoje. Durys paprastai gaminamos gana standartiškai, jas kuria dizaineris, o tada „prištampuojama” pilnas sandėlys. Aišku, yra ir unikalių durų gamintojų, tačiau jų kaina yra labai didelė, tad paklausa gana kukli – neturime labai daug senoviškų ir autentiškų pastatų, kur tokie meno kūrinai galėtų būti plačiai naudojami.

Kur durys, ten ir spynos, o kur spynos ten ir jų priežiūra arba… sunaikinimas. Deja, kartais nutinka, kad pametami raktai, durys užsitrenkia iš vidaus. Tokiu atveju avarinis spynų atidarymas yra vienintelė išeitis patekti į namus. Aišku, po to dažniausiai spynas reikia keisti, tačiau durys lieka sveikos, o ir balkonais į 5 aukštą lipti nereikia rizikuojant savo gyvybe…

Langai

Šilumą taupyti privalome visi. Langai yra pagrindinis taupymo būdas, nes per nesandarius langus ir stogus į aplinką išeina didžioji dalis mūsų namus pasiekiančios šilumos. Kuo langas kokybiškesnis, tuo geriau šilumą jis sulaiko, nepraleidžia triukšmo ir apsaugo kambarį nuo tiesioginių saulės spindulių. Mediniai langai yra laikomi prabangos ženklu, tačiau jie niekuo nenusileidžia plastikiniams savo termoizoliacinėmis savybėmis. Deja kaina pranašesnis plastikiniai, nors neseniai rinkoje pasirodė ir pigūs mediniai langai, beveik nesiskiriantys nuo plastikinių kainos.

Langai skirti ne tik sulaikyti šilumą, bet ir vėdintis kaitrią dieną. Kartais vien paprasto jų atidarymo nepakanka. Visada išlieka skersvėjis, kuris kenkia sveikatai. Tada reikia ieškoti profesionalesnių vėdinimo sprendimų – ventiliatorių, kondicionierių, o taip pat ir pasyviuose namuose dabar aktyviai naudojamų rekuperatorių. Klimato sprendimai yra labai įvairūs, todėl reiktų gerai pasidomėti visomis technologijomis, kad išsirinktumėte geriausią variantą.

Laiptai

Asmeniniuose namuose tai vienas iš esminių interjero elementų, todėl laiptams skiriama labai daug dėmesio. Dažniausiai gaminami mediniai arba metaliniai laiptai, priklausomai nuo projekto. Yra ir originalesnių – betoninių arba stiklinių laiptų pasiūla originalius namus turintiems žmonėms. Montuojant laiptus, būtina labai gerai suderinti visą namų vaizdą su architekto sumanymais, nes laiptai turi tapti organiška namų dalimi.

Stogai

Kartais atrodo, kad stogas – amžinas statinys. Deja, didėjantys reikalavimai energetinei namo klasei ir laikas privertė ne vieną namo savininką susirūpinti savo stogu. Stogų remontas – nauja paslauga statybų rinkoje. Specialistai apžiūri stogą, nufotografuoja termovizoriumi ir paaiškina, ką reikia daryti kad stogas nebūtų kiauras ir neleistų šilumos į orą. Kartais pakanka minimalaus remonto, o kartais reikia keisti visą stogo dangą. Svarbu pasirinkti tinkamas stogų dangas ir kitas statybines medžiagas, pavyzdžiui, plėveles, skardą.

Ar esate girdėję apie „Smart Home” – išmaniuosius namus. Dabar prasideda nauja tendencija – išmanus namų sistemų valdymas. Tai labai įdomios paslaugos, kuriomis netrukus susidomėsime visi.

Beje, statant nereiktų pamiršti ir saugos reikalavimų. Tam galima nusamdyti darbų saugos instruktorius, kurie sutvarkys reikalingą dokumentaciją ir organizuos statybininkų saugos mokymus ir instruktažą.

Naujausi straipsniai apie statybą, namus, interjerą ir remontą

 • Dėlionės vaikams: kokią naudą jos duoda?
  Net ir suaugusiems labai dažnai patinka puzlės, kurios įvardijamos ne kaip smagi laiko praleidimo forma, tačiau taip pat ir kaip galimybė lavinti savo įgūdžius. Žinoma, vaikams įvairios dėlionės yra dar svarbesnės, kadangi mažieji dar...
 • Dar kartą apie saulės elektrinės kainą ir technologijas
  Saulės elektrinė ant namo stogo yra vienas iš populiariausių būdų generuoti elektros energiją. Norint geriau suprasti, kokia iš tiesų yra saulės elektrinės kaina, reiktų žinoti keletą esminių faktų apie saulės elektrinės technologijas ir veikimo...
 • Ar sunkiai prižiūrimi plastikiniai langai?
  Lietuviai plastikinius langus pamėgo jau prieš keletą dešimtmečių. Nors jų egzistavimas rinkoje prasidėjo prieš beveik septyniasdešimt metų! Jie labai sparčiai išpopuliarėjo ir jų paklausa vis dar auga. Šie langai mėgiami klientų dėl daugelių teigiamų...
 • Ar vokiečių aviganiai šeriasi?
  Yra keletas priežasčių, dėl kurių jie labai daug lenda, taip pat yra būdų, kaip su tuo kovoti. Šunų kailis nėra daugelio žmonių mėgstamas dalykas, todėl būsimieji vokiečių aviganių šeimininkai turėtų sužinoti viską, ką gali,...
 • Markizės jūsų terasai: kodėl jas įsirengti verta?
  Namų savininkai, kurie mėgsta šeimininkauti, tikrai svarstė galimybę įsigyti markizes savo namams. Nors terasa dažnai neatsargiai nepastebima, terasinės markizės paverčia įprastą namų vietą šeimos susibūrimų, vakarėlių su draugais ir kasdieninio poilsio lauke centru. Ar...
 • Ar įsigijus gyvūną – reikia iškart susirasti veterinarijos kliniką?
  Ar į Jūsų namus greitai atkeliaus naujas šeimos narys? Tokiu atveju reikia jam ne tik paruošti guolį bei skanų maistelį, tačiau iškart susirasti kliniką, kuri lauks, jeigu iškils kokios nors sveikatos problemos. O kur...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.