Sveikata

sveikata
sveikata

Sveikata – brangiausias žmogaus turtas, kurį reikia nuolatos puoselėti ir palaikyti. Dažnai gyvenime nustatome prioritetus taip, kad sveikata lieka vos ne paskutinėje vietoje, nors turėtų būti priešingai. Gyvename pavojingoje aplinkoje, mūsų organizmas darosi vis neatsparesnis ligoms, o mus kankinantys virusai ir bakterijos tapo atsparios stipriausiems vaistams. Tai pavojinga situacija, todėl savo sveikata turime rūpintis itin atidžiai. Ne visada tai pavyksta, tačiau įdėjus daugiau pastangų rezultatai stebina ne tik mus pačios, bet ir aplinkinius. Pergalė prieš ligą – kur kas didesnė pergalė, nei sporte ar gyvenime pasiekti aukšti pasiekimai. Tai turėtume atsiminti visada, vos tik susirgę, ar net nelaukę tų baisių ligų. Vaistai – ne vienintelė priemonė gydytis, tačiau tam reikia daugiau papildomos informacijos ir žinių, kurių mes stokojame. Beje, vaistinė yra tarsi tam tikras konsultavimo punktas, tačiau reikia mokėti kalbėtis su farmacininkais, norinčiais įsiūlyti pačius brangiausius produktus.

Taip pat aiškėja baisi tendencija – nemokame padėti gavusiems traumas. Nors pirmosios pagalbos kursus lankome dar mokykloje, atsitikus nelaimei pasirodo, kad nemokame suteikti nei pačios elementariausios pagalbos nukentėjusiajam. Tai jau ir švietimo sistemos spraga, kurią bando pildyti ne viena įstaiga.

Su amžiumi atsiranda tam tikrų ligų, kurias padeda gydyti urologai, proktologai, otorinolaringologai ir kiti specialistai. Jų konsultacijų vis dažniau prisireikia pagyvenusiems žmonėms. Dažnai kreipiamasi ir į privačias klinikas.

Elektroninės cigaretės

Rūkymas – didžiulė problema pasaulyje ir Lietuvoje. Sako, rūkymas ramina, nuima stresą. Deja, nikotino ir kelių tūkstančių degių kancerogeninių medžiagų patekimas į plaučius ir kraują sukelia kur kas didesnį stresą mūsų organizmui. Su tuo padeda kovoti elektroninės cigaretės, jei visiškas atsisakymas reikalauja per daug valios pastangų. Be abejo, elektroninės cigaretės nėra taip paplitusios, kaip paprastos (ar net kontrabandinės), tačiau jau dabar pastebima, kad jas rūkantys asmenys tai pateikia ne tik kaip sveikesnį būdą rūkyti, bet kaip savotišką madą.

Maisto papildai ir sveika mityba

Su maistu gauname nemažai vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų, kurių reikia mūsų organizmui. Tačiau nepakankamai daug. Norint, kad organizmas puikiai funkcionuotų, reikalingi specialūs maisto papildai. Jų būna pačių įvairiausių rūšių, todėl aklai rinktis ir vartoti jų nevertėtų. Geriau jau pasikonsultuoti su dietologu ar gydytoju. Yra ir nauja papildų rūšis – maisto pakaitalai. Tai tie patys milteliai, iš kurių daromi kokteiliai, tačiau juose yra pakankamai kalorijų visai dienai. Ir nejaučiamas alkis. Sportuojantiems skirti kiek kitokie papildai. Papildai sportui irgi turi tam tikrą paskirtį, pavyzdžiui, vieni didina ištvermę, kiti degina kalorijas, treti – augina raumenų masę ir t.t. Kai kurie papildai yra skirti lieknėjimui, svorio metimui.

Kad būtų galima efektyviai mesti svorį, reikia žinoti, ką valgote. Kartais kai kuriuos produktus geriau daryti patiems. Štai kad ir aliejus. Atrodo, kad šio produkto galima tik nusipirkti parduotuvėje, tačiau pasinaudojus specialiu buitiniu presu aliejų galima spausti ir patiems. Rezultatas – tikrai sveikas produktas iš ekologiškų daržovių ir grūdinių kultūrų. Labai svarbu žinoti kokį vandenį geriate. Jei iš čiaupo, ar jis tikrai švarus. Vandeniui valyti yra nemažai sprendimų. Populiariausi jų – atvirkštinis osmoas, įvairūs filtrai. Išvalytas ir grynas vanduo, vartojamas po 2-3 litrus per dieną, praktiškai garantuoja geresnę sveikatą be rimtesnių papildų. Reiktų nepamiršti ir arbatos, nes būtent natūrali arbata duoda mūsų organizmui daugybę naudingų medžiagų, stiprina imuninę sistemą, o kartais net ir ligas išgydo.

Veganiškas maistas yra ypatingai sveikas ir tinkamas bet kokiai lieknėjimo dietai. Beje, jis dar ir skanus 😉

Odontologai

Kaip žmogus negali išsiversti be kirpėjo, taip negali ir be odontologo – dantis tikrintis reikia bent 2 kartus per metus profilaktiškai, jau nekalbant apie jų gydymą, dėl to būtina išsirinkti patikimą odontologijos kabinetą ar kliniką. Odontologijos klinika Šiauliuose ar Vilniuje, ar Varėnoje, ar Kėdainiuose atrodo identiškai – besišypsantis odontologas ir kėdė, kuri jau visai nebaisi… Gal tik erzina tas pats aitrus fluoro (naudojamas plomboms) kvapas. Senatvėje odontologas tampa tikru draugu, ypač, kai netenkame visų dantų… Dantistų yra tikrai daug. Didžioji jų dauguma – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Provincijoje odontologijos klinikų tikrai trūksta. Estetinė odontologija – populiarėjanti paslauga. Juk reikia ne tik sveikų, bet ir lygių bei gražiai atrodančių dantų.

Kineziterapija

Labai daug ligų galima išgydyti tam tikrais pratimais, mankšta ir masažu. Masažas ypač naudingas raumenų, kaulų ligoms gydyti. Tai nėra vien tik malonumas ir atsipalaidavimas – tai rimtas ir patikrintas būdas ligoms gydyti. Masažai atliekami privačiai arba valstybinėse gydymo įstaigose pagal gydytojo nurodymus. Privačios masažo klinikos privalumas yra tas, kad ten galima patekti kada pageidaujama, o ne laukti savo eilės keletą mėnesių.

Beje, masažo kokybei įtakos turi ir kokybiška masažo salonų įranga. Ant paprastos lovos gulinčiam žmogui gero masažo nepadarysi…

Aišku, svarbios ir ortopedinės prekės, kurios padeda ne tik geriau gyti traumoms, bet ir palengvinti judėjimą.

Joga taip pat nemažai prisideda prie geros sveikatos. Jų rūšių yra labai daug, dar daugiau kitų rytietiškų gydymo būdų, kuriuos galima išbvandyti ir Lietuvoje.

Vaikų sveikata

Vaikai serga kiek dažniau, nei suaugę, nes jų imuniteto sistema dar nėra susiformavusi ir stipri. Viena iš ligų – kalbos ir dėmesio sutrikimas, kurį sumažinti gali padėti tik vienas specialistas – logopedas.

Sveikatos priežiūros priemones dabar parduoda ir internetu. Dėl to reikia pasižiūrėti ir paieškoti geresnių kainų, nei vaistinėse. Kartais interneto parduotuvės galima gauti jų su itin didelėmis nuolaidomis.