Grožis ir mada

mada

Mūsų fizinis grožis yra Vakarų civilizacijos iškilimo priežastis. Jei Islamas labiau akcentuoja dvasinį žmogaus pasaulį, tai Krikščionybė dievina išorinį grožį. Tai persidavė ir mums, dėl to dabar Europa ir JAV laikoma pasaulio mados tendencijų kūrėjomis.

Mada – tai rūbų, avalynės, makiažo derinys, naujų standartų propagavimas. Jei XIV amžiuje buvo populiarios pūstos suknelės, aukštos šukuosenos, tai dabar šukuosenos yra kur kas natūralesnės, o rūbai laisvesnis. Tiesa, sakoma, kad mados grįžta ir dabartinė mada semiasi idėjų iš senovinių rūbų ir eskizų. Lietuvos mada retai kada atsigręžia į savo šaknis ir tradicijas, todėl lietuviški tautiniai drabužiai, deja, nėra įkvėpimas Lietuvos dizaineriams, kurie bijo (gal net perdėtai) tokio “provincialumo” apraiškų savo darbuose.

Mada yra neatsiejama nuo fotografijos. Tai glaudžiai susijusios industrijos, todėl profesionalūs fotografai visada įamžina kažką gražaus, ne vien tik portretus ar renginius.

Proginės suknelės

Viena iš populiariausių grožio paslaugų yra suknelių nuoma. Specialiuose salonuose yra nuomojamos proginės suknelės vestuvėms, krikštynoms, kitoms šventėms. Ir ne tik suknelės, bet ir vyriški kostiumai, taip pat ir kostiumai vaikams. Aišku, populiariausia yra vestuvinių suknelių nuoma, nes šis rūbas yra ypatingas kiekvienos moters gyvenime. Beje, paprastos ir proginės suknelės kuriamos ir Lietuvoje. Tai kasdieninio dizaino kūriniai, tačiau šie rūbai yra pritaikyti lietuviškoms formoms, kartais kiek apkūnesnėms moterims. O jei sukneles siūtis, o ne nuomotis? Juk yra ne vienas proginių suknelių siuvimo salonas, kuris padės susikurti originalų ir jums tinkantį rūbą.

Apatinis trikotažas

Apatinis trikotažas yra viena tų sričių, kurios sulaukia milžiniško dėmesio. Tai seksualu, intymu ir geidžiama, todėl visus žavi ir traukia. Apatiniai moterims akivaizdžiai yra populiaresni, nei vyrams dėl savo subtilumo ir elegancijos. Mados keičiasi kiekvienais metais, todėl garderobas čia atsinaujina dažnai. Vyriški apatiniai yra kur kas konservatyvesni, tad didelių pokyčių čia nepastebima. Apatiniu trikotažu dažnai prekiaujama internetu.

Grožio salonai

Galima viską darytis namuose? Tikrai ne viską. Tam yra grožio specialistai ir profesionalai, kurių darbas – padaryti mus visus tokius, apie kokiu net pasvajoti nedrįstame. Grožio salonas yra ta vieta, kur gimsta mūsų nauja išvaizda ir stilius. Tai ne kirpykla, o grožio salonas – yra didelis skirtumas, kurį gali pasakyti kiekviena dama. Aišku, daug pas priklauso ir nuo profesionalių grožio priemonių. Tik kokybiškos priemonės padeda sukurti tikrus šedevrus… Grožio salone blakstienų priauginimas kainuoja brangiai, tačiau tai vienas iš kelių būdų pakeisti savo išvaizdą, jaustis gražiai ir mylimai.

Estetikos salonai gali būti ir labai prabangūs. Juk visos nori pasijausti karalienėmis… Visada geras manikiūras patraukia vyrų ir kitų moterų dėmesį. Dėl to verta paišlaidauti.

Dėvėti rūbai

Dėvėti rūbai (second hand) yra ta mados sritis, kuri nėra laikoma itin rimta, nors mados žmonės ten patys dažnai užsuka paieškoti originalių ir kokybiškų padėvėtų rūbų. Dėvėti rūbai iš Skandinavijos net parduodami internetu, tad čia nėra nieko gėdingo ar smerktino. Ne dėl to, kad neįperkame, bet dėl to, kad vienetiniai modeliai randami būtent ten.

Batai

Avalynei skiriame labai daug dėmesio ir pinigų. Kai kurios moterys turi daugiau batų, nei 10 vyrų 🙂 Tai vienas iš svarbiausių stiliaus detalių, kuri be visa ko kito, turi būti ir labai praktiška, ypač Lietuvoje. Vieni batai yra skirti darbui, kiti, vakarėliams, treti – pasivaikščiojimui lauke rudenį, žiemą, pavasarį ir vasarą, ketvirti – namuose avima avalynė ir t.t.

Aksesuarai

Viena iš svarbiausių madingo garderobo dalių yra madingi aksesuarai ir bižuterija. Keista, tačiau šiuolaikiški akiniai irgi gali būti priskiriami prie madingų aksesuarų. Jų rėmeliai labai išraiškingai keičia veido bruožus, suteikia tam tikrą stilių ir eleganciją. Moteriškos ir vyriškos piniginės – kita aksesuarų rūšis, kuriai teikiama itin daug dėmesio. Nebūtinai jos turi būti odinės, tinka ir kitos medžiagos. Svarbu, kad jos būtų stilingos ir funkcionalios.

Papuošalai – kita sritis, kurios paminėti neužtenka. Įvairūs papuošalai yra reikalingi ir vyrams ir moterims, ir net vaikams. Skiriasi jų kainos, medžiagos ir paskirtis, tačiau dabar papuošalų pasirinkimas yra ypač didelis.

Prie madingų dalykų dabar laisvai galima priskirti ir retro stiliaus skutimosi priemones, aksesuarus ir kitas smulkmenas, primenančias praeitį, nors ir pagamintas visai neseniai.