Grožis ir mada

mada

Mūsų fizinis grožis yra Vakarų civilizacijos iškilimo priežastis. Jei Islamas labiau akcentuoja dvasinį žmogaus pasaulį, tai Krikščionybė dievina išorinį grožį. Tai persidavė ir mums, dėl to dabar Europa ir JAV laikoma pasaulio mados tendencijų kūrėjomis. Globalioje ekonomikoje grožis įgauna naujas formas, nes dabar grožio prekes galima įsigyti tiesiog internetu.

Mada – tai rūbų, avalynės, makiažo derinys, naujų standartų propagavimas. Jei XIV amžiuje buvo populiarios pūstos suknelės, aukštos šukuosenos, tai dabar šukuosenos yra kur kas natūralesnės, o rūbai laisvesnis. Tiesa, sakoma, kad mados grįžta ir dabartinė mada semiasi idėjų iš senovinių rūbų ir eskizų. Lietuvos mada retai kada atsigręžia į savo šaknis ir tradicijas, todėl lietuviški tautiniai drabužiai, deja, nėra įkvėpimas Lietuvos dizaineriams, kurie bijo (gal net perdėtai) tokio „provincialumo” apraiškų savo darbuose.

Mada yra neatsiejama nuo fotografijos. Tai glaudžiai susijusios industrijos, todėl profesionalūs fotografai visada įamžina kažką gražaus, ne vien tik portretus ar renginius.

Moteriški drabužiai

Daugiausia dėmesio, akivaizdu, sulaukia moteriški drabužiai. Būtent tokie rūbai yra demonstruojami ant podiumų, ieškoma naujų formų, tendencijų ir linijų. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio atkreipiama ir į nestandartinių figūrų modelius – juk žmonės skirtingi. Tai Plius dydžio rūbai nebesulaukia tiek neigiamo požiūrio, kiek tai buvo seniau.

photo of women s clothing
Photo by Edgars Kisuro on Pexels.com

Proginės suknelės

Viena iš populiariausių grožio paslaugų yra suknelių nuoma. Specialiuose salonuose yra nuomojamos proginės suknelės vestuvėms, krikštynoms, kitoms šventėms. Ir ne tik suknelės, bet ir vyriški kostiumai, taip pat ir kostiumai vaikams. Aišku, populiariausia yra vestuvinių suknelių nuoma, nes šis rūbas yra ypatingas kiekvienos moters gyvenime. Beje, paprastos ir proginės suknelės kuriamos ir Lietuvoje. Tai kasdieninio dizaino kūriniai, tačiau šie rūbai yra pritaikyti lietuviškoms formoms, kartais kiek apkūnesnėms moterims. O jei sukneles siūtis, o ne nuomotis? Juk yra ne vienas proginių suknelių siuvimo salonas, kuris padės susikurti originalų ir jums tinkantį rūbą.

Apatinis trikotažas

Apatinis trikotažas yra viena tų sričių, kurios sulaukia milžiniško dėmesio. Tai seksualu, intymu ir geidžiama, todėl visus žavi ir traukia. Apatiniai moterims akivaizdžiai yra populiaresni, nei vyrams dėl savo subtilumo ir elegancijos. Mados keičiasi kiekvienais metais, todėl garderobas čia atsinaujina dažnai. Vyriški apatiniai yra kur kas konservatyvesni, tad didelių pokyčių čia nepastebima. Apatiniu trikotažu dažnai prekiaujama internetu.

Grožio salonai

Galima viską darytis namuose? Tikrai ne viską. Tam yra grožio specialistai ir profesionalai, kurių darbas – padaryti mus visus tokius, apie kokiu net pasvajoti nedrįstame. Grožio salonas yra ta vieta, kur gimsta mūsų nauja išvaizda ir stilius. Tai ne kirpykla, o grožio salonas – yra didelis skirtumas, kurį gali pasakyti kiekviena dama. Aišku, daug pas priklauso ir nuo profesionalių grožio priemonių. Tik kokybiškos priemonės padeda sukurti tikrus šedevrus… Grožio salone blakstienų priauginimas kainuoja brangiai, tačiau tai vienas iš kelių būdų pakeisti savo išvaizdą, jaustis gražiai ir mylimai. Kirpykla Vilniuje teikia ir kitas plaukų priežiūros paslaugas. Viskas priklauso nuo meistrų sugebėjimų. Štai viena kirpėja vilniuje užsiima hair tattoo – plaukų skuinėjimu.

Estetikos salonai gali būti ir labai prabangūs. Juk visos nori pasijausti karalienėmis… Visada geras manikiūras patraukia vyrų ir kitų moterų dėmesį. Dėl to verta paišlaidauti.

Dėvėti rūbai

Dėvėti rūbai (second hand) yra ta mados sritis, kuri nėra laikoma itin rimta, nors mados žmonės ten patys dažnai užsuka paieškoti originalių ir kokybiškų padėvėtų rūbų. Dėvėti rūbai iš Skandinavijos net parduodami internetu, tad čia nėra nieko gėdingo ar smerktino. Ne dėl to, kad neįperkame, bet dėl to, kad vienetiniai modeliai randami būtent ten.

Batai

Avalynei skiriame labai daug dėmesio ir pinigų. Kai kurios moterys turi daugiau batų, nei 10 vyrų 🙂 Tai vienas iš svarbiausių stiliaus detalių, kuri be visa ko kito, turi būti ir labai praktiška, ypač Lietuvoje. Vieni batai yra skirti darbui, kiti, vakarėliams, treti – pasivaikščiojimui lauke rudenį, žiemą, pavasarį ir vasarą, ketvirti – namuose avima avalynė ir t.t. Batai vaikams – atskira tema. Jų turima itin daug, tačiau reiktų nepamiršti, kad visada galima atiduoti išaugtus vaikiškus batus, o jų neišmesti į konteinerį.

Aksesuarai

Viena iš svarbiausių madingo garderobo dalių yra madingi aksesuarai ir bižuterija. Keista, tačiau šiuolaikiški akiniai irgi gali būti priskiriami prie madingų aksesuarų. Jų rėmeliai labai išraiškingai keičia veido bruožus, suteikia tam tikrą stilių ir eleganciją. Moteriškos ir vyriškos piniginės – kita aksesuarų rūšis, kuriai teikiama itin daug dėmesio. Nebūtinai jos turi būti odinės, tinka ir kitos medžiagos. Svarbu, kad jos būtų stilingos ir funkcionalios.

Papuošalai – kita sritis, kurios paminėti neužtenka. Įvairūs papuošalai yra reikalingi ir vyrams ir moterims, ir net vaikams. Skiriasi jų kainos, medžiagos ir paskirtis, tačiau dabar papuošalų pasirinkimas yra ypač didelis. Ypač vertinami rankų darbo papuošalai. Tai nebūtinai juvelyriniai dirbiniai, tiesiog gali būti ir papuošalai iš medžio, odos, tekstilės, tauriųjų ir paprastų akmenų, metalo, tačiau jie nebūtinai brangūs. Svarbu, kad pagaminti rankomis ir su meile.

Prie madingų dalykų dabar laisvai galima priskirti ir retro stiliaus skutimosi priemones, aksesuarus ir kitas smulkmenas, primenančias praeitį, nors ir pagamintas visai neseniai. Ieškote kažko originalaus savo antrai pusei? Padovanokite savo ranką tiesiogine to žodžio prasme. Nieko nukirsti nereikia. Tai paprasčiausi rankų liejimo rinkiniai, kurie padės pagaminti tikslią savo rankos kopiją. Labai originalu ir labai madinga.

Natūralios kosmetikos privalumai

kosmetika moterims
Photo by MART PRODUCTION on Pexels.com

Natūrali kosmetika yra kosmetika, pagaminta iš natūralių, dažniausiai augalinių, ingredientų, kurie nėra chemiškai modifikuoti arba apdoroti. Štai keli natūralios kosmetikos privalumai:

  1. Natūrali kosmetika yra saugesnė. Dauguma cheminių kosmetikos produktų turi agresyvius cheminius ingredientus, kurie gali sukelti alergijas, dirginimą ar netgi odos apsinuodijimą. Natūrali kosmetika yra daug saugesnė, nes jos sudedamosios dalys yra natūralios ir nekenksmingos.
  2. Natūrali kosmetika tinka jautriai odai. Cheminės kosmetikos sudedamosios dalys gali sukelti alergijas, dirginimą ar odos apsinuodijimą. Natūrali kosmetika, dažniausiai, neturi tokių poveikių ir geriau tinka jautriai odai.
  3. Natūrali kosmetika dažnai turi aukštesnę vertę. Natūrali kosmetika, daugiausia, yra pagaminta iš organiškų, nechemiškai apdorotų ingredientų, o tai padaro produktą brangesnį. Tačiau, natūrali kosmetika turi ilgesnį galiojimo laiką ir nereikalauja dažno keitimo, tai galiausiai gali sutaupyti pinigų.
  4. Natūrali kosmetika turi geriau prieinamą priežiūrą. Natūrali kosmetika dažniausiai yra pagaminta iš natūralių ingredientų, kurie yra lengvai ir greitai perdirbami gamtoje. Tai reiškia, kad natūrali kosmetika turi mažiau įtakos aplinkai ir geriau prieinama priežiūra.
  5. Natūrali kosmetika yra geresnės kokybės. Augaliniai ingredientai, naudojami natūralioje kosmetikoje, yra gausūs antioksidantais ir vitaminų kompleksais, kurie teigiamai veikia odos būklę. Be to, daugelis natūralių kosmetikos produktų yra pagaminti iš žaliavų, turinčių natūralų gaivinamąjį arba raminantį poveikį.

Galutinai, natūrali kosmetika yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori pasirūpinti savo oda, nenaudodami cheminių produktų, kurie gali būti žalingi ne tik jų odai, bet ir sveikata.