Gamyba

industry metal fire radio

Ne kartą žinomiausi Lietuvos verslininkai yra kalbėję, kad Lietuva be gamybos negali tapti turtinga ir gera valstybe. Kol kas Lietuvoje gamyba mažėja, tačiau tik kai kuriose srityse. Tekstilės, statybų pramonės gamyba vis vystosi ir sukuria daugiau naujų darbo vietų. Labai gerai išvystyta medienos apdirbimo pramonė, o ypač baldai. Lietuvoje gaminami puikios kokybės biuro baldai, miegamojo baldai, minkšti baldai ir t.t.

Smulki gamyba taip pat klesti, pavyzdžiui, antspaudų gamyba. Aišku tokiai sričiai įtakos turi ir mūsų įstatymai, reikalaujantys kiekvienam juridiniam asmeniui įsigyti antspaudą.

Gamybos sektoriui turbūt aktualiausia yra darbų sauga, nes čia kyla daugiausia nelaimingų atsitikimų. Dėl to visoms gamybinėms įmonėms rekomenduojama samdyti darbų saugos specialistus ir taip sumažinti riziką iki minimumo. Egzistuoja nemažai konsultantų, kurie padeda gamybos įmonėse įsidiegti tam tikrus ISO reikalavimus, paruošia darbuotojus, atsakingus už projektų valdymą ir kokybės užtikrinimą. Tokie konsultantai labai prisideda prie konkurencingų gamybos įmonių steigimo Lietuvoje.

Smulki gamyba dažnai prasideda nuo formų liejimo. Tam naudojamas plastikas arba silikonas. Tada paruoštos formos yra užpildomos, nušlifuojamos ir taip sukuriami vienetiniai daiktai.

Viena iš populiariausių gamybos sričių Lietuvoje – metalo apdirbimas. Mes metalo neliejame, tačiau puikiai galime pagaminti įvairias metalo konstrukcijas, taip pat išpjaustyti metalines detales iš plieno lakštų. Čia naudojamos CNC frezavimo technologijos, kurios jau yra artimos tikriems robotams.

Metalo apdirbimas – tai procesas, kurio metu įvairūs metalai yra apdorojami, formuojami ir ruošiami naudoti gamyboje ar statyboje. Šiame procese gali būti atliekamos tokios operacijos kaip pjovimas, frezavimas, šlifavimas, virinimas ir gręžimas. Vienas svarbiausių metalo paruošimo etapų yra smėliavimas. Smėliavimas – tai paviršiaus valymo ir ruošimo technika, kai smėlio arba kitų abrazyvinių medžiagų srovė aukštu slėgiu nukreipiama į metalo paviršių. Taip pašalinami rūdys, dažai ir kiti nešvarumai, paviršius tampa lygus ir paruoštas tolimesniam apdorojimui, pavyzdžiui, dažymui ar dengimui apsauginėmis medžiagomis.

Gaminti galima ne tik medinius baldus ar metalines konstrukcijas. Maisto gamyba irgi klesti. Štai kad ir saldumynai – šokoladiniai saldainiai gaminami ir nedideliais kiekiais parduodami net internetu. Tai daroma ne namuose (to neleidžia maisto ir veterinarijos tarnyba), o specializuotose saldumynais prekiaujančiose kavinėse.