Gamyba

Ne kartą žinomiausi Lietuvos verslininkai yra kalbėję, kad Lietuva be gamybos negali tapti turtinga ir gera valstybe. Kol kas Lietuvoje gamyba mažėja, tačiau tik kai kuriose srityse. Tekstilės, statybų pramonės gamyba vis vystosi ir sukuria daugiau naujų darbo vietų. Labai gerai išvystyta medienos apdirbimo pramonė, o ypač baldai. Lietuvoje gaminami puikios kokybės biuro baldai, miegamojo baldai, minkšti baldai ir t.t.

Smulki gamyba taip pat klesti, pavyzdžiui, antspaudų gamyba. Aišku tokiai sričiai įtakos turi ir mūsų įstatymai, reikalaujantys kiekvienam juridiniam asmeniui įsigyti antspaudą.

Gamybos sektoriui turbūt aktualiausia yra darbų sauga, nes čia kyla daugiausia nelaimingų atsitikimų. Dėl to visoms gamybinėms įmonėms rekomenduojama samdyti darbų saugos specialistus ir taip sumažinti riziką iki minimumo. Egzistuoja nemažai konsultantų, kurie padeda gamybos įmonėse įsidiegti tam tikrus ISO reikalavimus, paruošia darbuotojus, atsakingus už projektų valdymą ir kokybės užtikrinimą. Tokie konsultantai labai prisideda prie konkurencingų gamybos įmonių steigimo Lietuvoje.

Smulki gamyba dažnai prasideda nuo formų liejimo. Tam naudojamas plastikas arba silikonas. Tada paruoštos formos yra užpildomos, nušlifuojamos ir taip sukuriami vienetiniai daiktai.