Ar verslo paskola be užstato padės modernizuotis, įmonės turi nuspręsti pačios

pinigai

Lietuvos verslo konferencijos (LKV) atlikta apklausa parodė, kad daugeliui įmonių, kurių apyvarta sumažėjo nuo COVID-19 protrūkio, atsigauti prireiks nuo pusmečio iki metų, 20,2 procentams įmonių – iki 2 metų. LKV prezidento nuomone, verslo atsigavimas po karantino bus lėtas ir laipsniškas.

Vienas iš labiausiai nukentėjusių sektorių nuo COVID-19 protrūkio tai turizmo verslas. Ne tik pasaulio valstybės riboja žmonių judėjimą į kitas šalis, bet ir patys piliečiai labiau baiminasi užsikrėsti. Kelionių bus atsisakoma ir dėl priverstinės saviizoliacijos. To pasekmė – ženkliai sumažėjusi turizmo paslaugų paklausa.

Turizmo įmonės gali pretenduoti į lengvatinę verslo paskolą be užstato būtiniausioms išlaidoms padengti. Ši paskola su itin mažomis palūkanomis skirta smulkiems ir vidutiniams verslams, 30 % ir daugiau nukentėjusiems nuo COVID-19. Jie turi įsipareigoti išlaikyti ne mažiau kaip 50 % darbo vietų.

Kai kurios įmonės Lietuvoje nepatiria nuostolių karantino metu, atvirkščiai, intensyviai galvoja apie plėtrą. Dabar ypač palankios sąlygos verslams, susijusiems su inovatyvių technologijų diegimu, robotika. Šiuo metu, ribojant žmonių susibūrimų vietas, reikia išlaikyti atstumą darbuotojams gamyklose. Daugiau procesų patikint robotams, tai galima įgyvendinti. Manoma, kad netolimoje ateityje bus labai populiarūs dezinfekciją atlikti galintys robotai.

Įmonės, kurios nori diegti naujausias technologijas gali pasinaudoti verslo paskola be užstato, kurią suteiks „Noviti Finance“. Pateikus prašymą, vos per vieną darbo dieną bus gautas pasiūlymas dėl paskolos, o pasirašius sutartį, pinigai pervedami per 2 valandas.

Visame pasaulyje staigiai paplitęs virusas iš vienos pusės parodo, kokia žmonija yra pažeidžiama, o iš kitos pusės jis verčia keistis, tobulėti ir judėti į priekį, tik galbūt, šiek tiek kitu rakursu. Verslai bus priversti modernizuotis, ieškoti išeičių ir pažangių naujovių arba pasitraukti iš žaidimų aikštelės.

Vargu ar pavyks modernizuotis be papildomų lėšų, verslo paskola be užstato iš alternatyvių finansuotojų, viena iš priemonių užtikrinti naujų procesų diegimą, produktų kūrimą. Vis tik, tiek krizės metu, tiek įprastu ekonominiu laikotarpiu galioja tas pats patarimas – imti verslo paskolą reikia atsakingai. Apgalvojus įvairius scenarijus, reikia protingai nuspręsti ar tikrai verta įsiskolinti, ar geriau nutraukti verslą ir pasirinkti kitą, galbūt pelningesnę kryptį.

 

Investuoti pinigus visada reikėtų prieš gerai viską apmąsčius

pinigai

Pradėjote rimčiau galvoti apie pinigų investavimą, bet visiškai esate žali ir mažai ką suprantantys? Vien tai, kad pradėjote domėtis investavimo galimybėmis, turėtų jus teigimai veikti, nes pasak specialistų, net ir menkas sumas investuojantys asmenys ateityje mėgaujasi bent jau kažkokiais vaisiais. Tokie asmenys tikrai geriau gyvena nei tie, kurie visiškai nesirūpino finansine ateitimi. Tad, pirmiausia siūloma itin kruopščiai pasidomėti ne tik investavimo objektais bei sritimis, bet ir paprasčiausiomis taisyklėmis, kurios padės labiau įvertinti galimą riziką.

Rizikos vertinimas yra didžiausias darbas prieš investuojant pinigų į konkrečią sritį. Jums teks išsiaiškinti kokia bus tikimybė, jog jūsų investuoti pinigai bus prarasti arba nuvertės. Tad, jums teks atlikti namų darbus – susirinkti kuo daugiau informaciją apie galimą investavimo kryptį/sritį. Privalėsite pasidomėti ar neinvestuojate į kažkokias sukčiavimo schemas ir t.t. Geriausia būtų dairytis į tokias sritis, kurios turi pripažinimą. Tokias investavimo sritis pabrėžia bankai bei įvairios finansų įstaigos. Kad ir tuose pačiuose komerciniuose bankuose galite rasti galimybę investuoti į akcijas, investicinius fondus ir kt.

Būtina suvokti, kad investuojant asmeninius pinigus, tikrai nėra kažkokios garantijos, kad tuos pinigus atgausite. Galbūt kažkokia labai maža rizika bus, bet vis tiek ji egzistuos. Pasirinkus sritį, kur rizika yra labai menka, neturėtumėte tikėtis didelės grąžos. Paprastas taisyklė – kuo mažesnė rizika, tuo didesnė tikimybė, kad atsiperkamumas bus mažas. Turite žiūrėti ar grąža bent jau padengs metinę infliaciją. Jeigu ne, tuomet į tokias sritis investuoti tikrai nelabai yra prasmės.

Kaip bebūtų, turite suprasti, kad tuo didesnė rizika, tuo didesnė tikimybė uždirbti daugiau, bet tuo pačiu žinokite, rizika prarasti pinigus – ne ką mažesnė. Investavimas į akcijas yra laikomas gana rizikingu pasirinkimu, bet tai atneša nemažą grąžą tiems, kurių investicijos būna nusisekusios.

Klabant apie investicijas į akcijas, naudinga žinoti, kad čia žmonės turi galimybė norimu laiku iš jų išlysti. Tai reiškia, kad geriausia būtų rinktis tokius investavimo objektus, kur turėtumėte galimybė atsiimti pinigus norimu laiku. Akcijos yra viena iš tų sričių, kur pinigus galite atsiimti. Čia paaiškinama apie pinigų investavimą paprastai ir suprantamai.

Petro istorija: greitieji kreditai ir paskolos internetu buvo išleisti tikslingai

pinigaiKartais greitieji kreditai ir paskolos internetu gali padėti net ir jauniausiems žmonėms gyvenime eiti teisingu keliu. Tokia yra ir Petro istorija, kuris būdamas abiturientas jau dirbo gamykloje ir svajojo apie studijas. Tačiau būdamas iš sunkiai gyvenančios šeimos, turėjo pats savimi pasirūpinti. Tuomet padėjo viskas – net ir galimybė pasiskolinti.

Vasarą dirbo gamykloje

Žinodamas, kad artėja studijos, kurioms teks nemažai išleisti, jis dirbo gamykloje visą vasarą, kiek tai netrukdė abitūros egzaminams. Labiausiai baugino brangios nuomos kainos didmiesčiuose, juk pinigų jis turės ribotą kiekį. Tačiau taip pat jis žinojo ir tai, kad dirbdamas jis įgaus tą galimybę vėliau ir pasiskolinti, todėl greitieji kreditai ir paskolos internetu jam atrodė kaip ta galima saugi erdvė, kur, reikalui esant, galima sulaukti pagalbos. Jis žinojo net ir tai, kad yra nuolaidos kreditams iki 3000eur, tačiau tiek daug skolintis neplanavo. Dirbant mažo miestelio gamykloje, jis negalėjo užsidirbti labai daug, o ir išleisti pinigų teko mokyklos baigimui. Jis tikėjosi, kad galbūt vėliau galės tą pačią vasarą ir teises išsilaikyti, kad užteks ir joms, tačiau tą vasarą šeima gyveno daug sunkiau nei paprastai, ir teko padėti ir šeimos nariams iš savo algos. Tad studijoms sukaupti pavyko vos tūkstantį eurų, o tai tikrai atrodė per menka suma ramiam pragyvenimui. Paskolos bedarbiams nesuteikiamos, tad galėjo pasiskolinti, kol dar dirbo.

Į studijas išruošė pats save

Taigi, dar prieš išeidamas iš darbo ir dar prieš išvažiuodamas į Vilnių, jis nusprendė prašyti paskolos internetu. Mat jis vis dar turėjo tas nuolatines pajamas, kurios jam sudarė sąlygas pasiskolinti. Tada paieškojo internete tinkamos skolinimuisi kredito bendrovės. Paaiškėjo, kad paskoliukas atsiliepimai yra tikrai geri, žmonės rašo, kad tai patikima įmonė. Kainos irgi atrodė patrauklios. Ir štai paskoliukas.lt tapo ta vieta, kur jis gavo savo pirmąją paskolą, kuri padėjo išsiruošti į mokslus. Iš sutaupytų pinigų, galima sakyti, jis iškart susimokėjo nemažas sumas į priekį.

Iškart teko suploti nemažą sumą:

  • Už bendrabutį;
  • Už viešąjį transportą;
  • Už būtinas mokymosi priemone.

Taigi, suplojus šias sumas, pragyvenimui beveik neliko. Tada padėjo kreditai.

Pirko daiktų studijoms

Iš pirmųjų pinigų, kuriuos užsidirbo, taip pat kai ką ir įsigijo. Reikėjo naujų rudeninių batų, striukės, bet viską rado pigiai dėvėtų rūbų parduotuvėse. Taip pat jau žinojo, kaip  gauti kreditą internetu, ir koks yra saugus ir patikimas būdas. Visgi nesinorėjo be reikalo išlaidauti, žinant, kad paskui teks mokėti paskolas. Pirko tik tai, kas būtina. Studijoms teko įsigyti ir porą vadovėlių, tačiau pavyko internete rasti dėvėtų. Nuomojamame bute nebuvo lovos, taigi, sumokėjo už atvežimą vienos senos lovos, kurią žmonės atidavinėjo.

Susimokėjo už pažymėjimą ir kitus dokumentus

Galbūt paskolos studentams būtų reikėję mažesnės, jeigu dar nebūtų prisidėję papildomų mokesčių. Paaiškėjo, kad reikia pasidaryti studento pažymėjimą. Tada reikėjo ir ilgiau galiojančio viešojo transporto bilieto, kurį taip pat pasirūpino įsigyti kuo skubiau.

Pragyveno mėnesį

Neturėdamas darbo ir jau net negalėdamas gauti daugiau paskolų (paskolos neturint oficialių pajamų nėra suteikiamos), jis jautėsi nesaugiai. Tad vos atvykęs į Vilnių, ėmė kartu ieškoti ir darbo. Tik norėjo pradėti dirbti dar ne iškart, o po kelių savaičių arba nuo spalio. Pirmąjį mėnesį taip ir pragyveno. Susirado darbą, ėmė dirbti. Nors kreditas 36 mėn. buvo suteiktas, grąžino jį iki sekančio pavasario.

Visi vartojimo kreditai dabar suteikiami remiantis griežta tvarka

pinigai

Prispaudus bėdai ne visada racionalu imtis drastiškų priemonių ir skolintis iš naujo. Dabar greitoji paskola internetu suteikiama gana nesunkiai, tačiau tai nereiškia, kad tokiu būdu reikia spręsti iškilusius sunkumus. Ekspertų teigimų, nereikėtų skubėti skolintis iš naujo, nes vis dėlto – tam yra specialios paslaugos, kurios padeda sumažinti įmokas. Jeigu jums jau darosi sunku kas mėnesį surinkti tam tikrą pinigų sumą apmokėjimui už paskolas, tuomet visada galite bandyti refinansuoti kreditus. Tai yra paslauga, kuri skirta įmokų sumažinimui ir ne tik. Tiesa, tokia paslauga prieinama ne visiems įsiskolinusiems asmenims. Tad, prieš tai reikėtų bent minimaliai apsišviesti kas tai yra ir kam ši paslauga galima.

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad greitas kreditas bedarbiui negali būti suteikiamas jokioje įmonėje. To daryti neleidžia esami teisės aktai. Bet, pasitaiko atvejų, kuomet ir bedarbiai gauna vartojimo paskolas. Tada reikėtų žiūrėti į mokumo vertinimo nuostatus bei vartojimo kredito įstatymą. Jeigu paskola suteikiama bedarbiui, vadinasi pažeidžiami įstatymai. Kaltas lieka kreditorius, nes jis netinkamai įvertino tokios asmens mokumo galimybes. Tada kreditorius privalėtų kompensuoti bedarbio asmens patirtą finansinę žalą. Aišku, jums tokiu atveju apie neteisėtą paskolos išdavimą reikėtų pranešti.

Grįžtant į pradžią, įsiskolinę asmenys gali perkelti savo įsipareigojimus kitur. Toks įsipareigojimų perkėlimas į kitas finansų įstaigas yra naudingas tuos, kad tuomet sumažėja įmokas. Dažniausiai nauji kreditoriai pasiūlo arba mažesnes įmokas su ilgesniu laikotarpiu arba tiesiog siūlo mažesnes palūkanas, nei iki šiol mokėjo klientas. Tai tikrai naudinga paslauga, bet aišku – prieinama ne visais atvejais.

Refinansavimo paskoloms taikomi tie patys apribojimai, kurie taikomi paprastiems vartojimo kreditams. Tai reiškia, kad jokiu būdu neišvengsite kreditingumo vertinimo procedūros. Ją atlikti yra privaloma. Jeigu bus nustatyta, kad refinansavimo atveju įmokos padidėtų smarkiai ir tai sukeltų dar daugiau bėdų, tuomet tokia paslauga bus negalima. Kreditoriai turi matyti, kad refinansavimo atveju sąlygos nepablogės, o jeigu bus priešingai, tuomet tokio kliento paraišką būtina atmesti. Tiesiog dabar yra daug skolinimosi galimybių – jomis reikia tik kruopščiai pasidomėti.

Paskolų refinansavimas

refinansavimasPaskolos refinansavimas yra paprastas, greitas ir patogus būdas susitvarkyti su finansinėmis problemomis ir gyventi be jų. Kadangi šiuo metu gauti reikalingas paskolas yra gana paprasta, natūralu, kad tuo pačiu nemažai žmonių kiek įsiaudrinę pasiima daugiau paskolų nei galėtų susidoroti su joms. Tuomet paskolų refinasavimas ir tampa ta viena geriausia alternatyva, kuria verta pasinaudoti ir kuri gali užtikrinti, kad pavyks vėl grįžti į prastas gyvenimo vagas paprasčiausiai siekiant gyventi negalvojant vien tik apie pinigus.

Refinansavimo subtilybės

Tiesa, paskolų refinansavimas nėra tik paprasčiausias paskolų nurašymas arba pinigų grąžinimas per labai ilgą laiko tarpą. Tai reiškia, kad reikia įvertinti labai daug detalių, reikia apgalvoti, ar pinigus pavyks grąžinti. Juk visas paskolas perduodami vienai įmonei tuo pačiu įsipareigojate ir jai mokėti tam tikras palūkanas, kurios ir tarsi įprasmina šią paskolos refinansavimo galimybę. Svarbiausia teisingai apsispręsti bei teisingai pasirinkti, kad būtumėte tikras, kad lengvai pasiskolinus vėliau pinigus pavyks lengvai ir grąžinti.

Geriausia įmonė – geriausios paslaugos

Paskolų refinansavimas skirtingose įmonėse gali skirtis. Nors visos jo teigia, kad yra pasiruošusios padėti tuomet, kai to labiausiai norite, tačiau svarbu nepamiršti, kad skiriasi ir įmonių galimybės. Kol vienos tikrai gali refinansuoti labai dideles pinigų sumas, tuo tarpu kitos orientuojasi į kur kas mažesnes, tad paprasčiausiai tenka su tuo susitaikyti. Norėdami, kad Jūsų poreikiai būtų visapusiškai patenkinti turite labai glaudžiai bendrauti su įmone, kuri teikia šio tipo paslaugas. Tuo pačiu nepamiršti, kad kuo detaliau įsiskaitysite į sąlygas, tuo tikresnis galite būti, kad Jūsų pasirinkimas yra tinkamas ir visapusiškai patenkins Jūsų poreikius. Sąlygos dažniausiai pateikiamos internete, tad norėdami kuo geriau jas pažinti neturite skirti labai daug laiko, kad rastumėte geriausią pasirinkimą.

Leiskite sau gyventi ramiai be jokių finansinių problemų. Pasirinkite profesionalus, kurie yra pasiruošę Jums ištiesti pagalbos ranką tuomet, kai labiausiai to norite. Kuo artimiau bendrausite su finansininkais – tuo tikresnis būsite, kad Jūsų paskolos grąžinimas bus patogus, sistemingas ir tvarkingas.

 

Paskola atostogoms

kredito skaiciuokleTurite tam pinigų, ar ne, laukiate, ar nelaukiate, tačiau vasara ateina, primindama mums, šiauriečiams, kad metas pailsėti. Smagiau ilsėtis tada, kai turime pinigų, tačiau ar tikrai kredito skaiciuokle turėtų būti mūsų pirmoji patarėja, renkantis, ką veikti per atostogas? Skolintis ar nesiskolinti kokybiškam poilsiui? Vieno atsakymo nėra, kiekvienas žmogus turi rasti savo išeitį, kurią padės galbūt patvirtinti paskolos skaiciuokle, suteikdama geresnes skolinimosi sąlygas.

Finansininkai pataria nesiskolinti

Vos tik pradėsite ieškoti informacijos, kokia kredito skaiciuokle turėtų būti pasitelkta, renkantis paskolą atostogoms, susidursite su ekonomistų ir finansininkų nuomone. Ji veikiausiai patars nesiskolinti atostogoms, kadangi paskolinti pinigai esą labiau tinka kokiam nors pirkiniui įsigyti, kuris neprarastų greitai vertės, o ne paskolai gauti. Ar tikrai taip? Tiksli paskolos skaiciuokle jums parodys tam tikrus rodiklius, nepriklausomai nuo to, kur gautus pinigus ketinate išleisti. O gautų pinigų naudą jums patiems paskaičiuoti turėsite jūs. Jeigu jums tuo metu atrodo labai svarbu būtent gauti pinigų atostogoms, ir tai yra labai retas atvejis jūsų gyvenime, o ne nuolatinė būsena, tuomet šie finansiniai patarimai ne jums. Žinoma, tai tiesa, kad pirkdami už paskolos pinigus kažką, ką netgi vėliau galėsite parduoti, prarasite mažiau. O iškart suvartoję pinigus ir juos tarsi paleidę į padangę, sulauksite šiokių tokių problemų. Tačiau be viso to reikėtų atsižvelgti ir į faktus, jog paskola is zmoniu galbūt yra gyvybiškai svarbi, siekiant atostogauti. Kartais labai geros atostogos yra ir pati geriausia investicija į jus, į jūsų darbingumą.

Kai pabėgimas suteikia geriausius sprendimus

Kada taip gali nutikti? Kartais mes darbe patiriame tokį stresą, kokio tikrai nenusipelnome. Iš pirmo žvilgsnio, darbas tarsi atrodo ta vieta, kur jūs aukojatės, darote kažką, ką išmanote, darote geriausiai kaip sugebate, ir dėl to gaunate pinigų. Tačiau iš kitos pusės tokia veikla gali būti apgaulinga. Galbūt jūs, pavyzdžiui, dirbate ne tai, ką iš tiesų turėtumėte, todėl darbas kelia milžinišką stresą. Galbūt jums reikėtų pailsėti, pasiimti geras atostogas, išvažiuoti, viską permąstyti. Kartais tiesiog dirbame apskritai išnaudotojiškomis ir kenkėjiškomis sąlygomis. Tuomet taip pat vienintelis būdas tą suprasti – šiek tiek atitrūkti nuo darbų ir rutinos ir taip pailsėti. Pailsėjus mes atgauname savo psichologinį imunitetą. Imame labiau pasitikėti savimi, suprasti, ko mums iš tiesų trūksta gyvenime, ką darome ne taip, galbūt save žeminame netinkamame darbe. Tokiais atvejais palukanu norma gautų kreditų nebus tokie reikšmingi jūsų gyvenime kaip tie pokyčiai, kurie prasidės jūsų gyvenime ir nulems visą likusią jo tėkmę, po to, kai grįšite pailsėję. Tad palūkanų skaičiuoklė skaičiuos tik palūkanas realios paskolos, tačiau negalės parodyti gaunamos naudos, pelno iš tų pinigų, kuriuos pasiskolinote.

Skolinkitės tik tiek, kiek būtina

Tad jeigu nutarsite skolintis atostogoms, vis tiek žiūrėkite, kokius variantus pateikia paskolos skaičiuoklė, ir kurie jų atrodo finansiškai labiausiai apsimokantys. Paskolos atidavimo skaiciuokle leis jums pamatyti, kiek mokėtumėte, grąžindami paskolą vienokiomis ar kitokiomis sąlygomis, kiek jums tai kainuotų. Tokia paskolos palūkanų skaičiuoklė leistų išsirinkti pelningiausią variantą. Jeigu žinote, kad paskolą galite atiduoti greitai, skolinkitės ją trumpesniam laikui – bus mažesnės palūkanos.

Būkite tikri, kad grąžinsite tą sumą, kurią norite gauti, neimkite daugiau negu reikia, bet ir nesitenkinkite per maža suma, prie kurios dar reikėtų šiek tiek „pridurti“, kad galėtumėte atstatyti finansinį saugumą.

Įmonės finansų apskaičiavimas: buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė?

buhalterinė apskaita - įmonė ar buhalteris?Mokesčių apskaičiavimas ir finansinės padėties analizavimas siekia dar ankstyvąsias civilizacijas, kai tik atsirado pirmieji prekybiniai ryšiai. Kartu su skaičiavimo poreikiu formavosi rašto, pinigų, tobulėjo buhalterijos tradicijos. Yra rasta nemažai senovės egiptiečių, graikų, romėnų, persų bei babiloniečių pelno apskaičiavimo modelių. Tačiau labiausiai apskaita pradėjo formuotis ir vystytis senovės Graikijoje ir Romoje, kai norėta tiksliai žinoti bankų, bažnyčių, pirklių, amatininkų pajamas. Dabartinę formą mokesčių apskaičiavimas pradėjo įgauti XVI a. Tuo metu po truputį ėmė plisti buhalterio profesijos mokymas, pradėtos leisti knygos ir kiti veikalai, susiję šia tema.

Buhalterijos įmonės padeda sekti savo įmonės ekonominę padėtį, pateikti ataskaitas su įmone susijusiems asmenims, valstybinėms įstaigoms. Mokesčių ataskaitų analizavimas svarbus priimant reikalingus sprendimus tolesnei įmonės veiklai. Tai leidžia įvertinti, kur link juda verslas, kaip vieni sprendimai įtakoja bendrovės gaunamą pelną ar patiriamus nuostolius. Apskaita apima visą procesų visumą: mokesčių apskaičiavimą, finansinių ataskaitų rengimą, dokumentų valstybinėms įstaigoms pateikimą, finansinių ataskaitų auditą, konsultacijas mokesčių ir buhalterijos klausimais. Atliekant ją atsiskleidžia įmonės trumpalaikiai ar ilgalaikiai finansiniai rezultatai, galima patikrinti priimtų sprendimų efektyvumą pelno požiūriu.

Yra daug patarimų, kaip pačiam tvarkytis su įmonės finansais, jų apskaičiavimu, tačiau esant didesnei įmonei didėja ir tikimybė suklysti, kas vėliau gali turėti neigiamos įtakos bendrovės vykdomai veiklai. Dėl mokesčių apskaičiavimo ir buhalterijos tvarkymo įmonės gali samdyti buhalterį, kurti jam darbo vietą, o jei manoma, kad tai įmonei finansiškai neparanku, galima kreiptis į buhalterinę apskaitą vykdančias įmones, kurios apskaičiuoja visus reikalingus mokesčius ir sutvarko dokumentus. Taip pat kartais įmonės pasirenka abiejų variantų derinimą, kai vienam buhalteriui darbo krūvis yra per didelis.

Buhalterinė apskaita smulkiau skirstoma į finansinę ir vadybos bei kaštų apskaitą. Vadybos bei kaštų apskaita reikalinga įmonių vadovams ir vadybai,  kad šie galėtų tinkamai vertinti esamą bendrovės situaciją, lyginti ją su prieš tai buvusia, stebėti progresą, o esant regresui imtis reikalingų veiksmų. Tinkamai planuojama finansinė įmonės padėtis leidžia numatyti geras ateities perspektyvas ar būsimus nuostolius, užbėgti jiems už akių. Finansinė apskaita reikalinga rengiant ūkio subjekto analizę, kuri skirta akcininkų, investuotojų, valstybės tarnybų informavimui. Ji leidžia pasiruošti ir priimti svarbius sprendimus keičiant dabartinę padėtį siekiant geresnės ateities.

Aukštosiose mokyklose rengiami buhalteriai, kurie geba apskaičiuoti skirtinga veikla užsiimančių bendrovių finansinę padėtį. Šios srities specialistą įmonė gali samdyti nuolatiniam darbui, kad jis visada būtų darbo vietoje, o prireikus galėtų atsakyti į iškilusius finansinius klausimus. Didžiausias pliusas samdant tokį darbuotoją tai, kad šis bus nuodugniai susipažinęs ir puikiai išmanys įmonės vykdomą veiklą, finansinę padėtį, žinos tam tikrus niuansus. Be abejo, tai labai paranku, tačiau tokios darbo vietos išlaikymas kainuoja brangiau nei kartą per mėnesį pasinaudoti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis.

Vystantis technologijoms, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, visą buhalteriją ir mokesčius gali apskaičiuoti nusiuntus jiems reikalingus duomenis internetu. Tai itin greitas ir patogus būdas. Apskaičiavimui naudojama naujausia programinė įranga, kuri iki minimumo sumažina tikimybė suklysti. O jei ir suklystama, dažniausiai visos buhalterines paslaugas teikiančios įmonės atlygina žalą, padarytą dėl jų kaltės.