Ar verslo paskola be užstato padės modernizuotis, įmonės turi nuspręsti pačios

pinigai

Lietuvos verslo konferencijos (LKV) atlikta apklausa parodė, kad daugeliui įmonių, kurių apyvarta sumažėjo nuo COVID-19 protrūkio, atsigauti prireiks nuo pusmečio iki metų, 20,2 procentams įmonių – iki 2 metų. LKV prezidento nuomone, verslo atsigavimas po karantino bus lėtas ir laipsniškas.

Vienas iš labiausiai nukentėjusių sektorių nuo COVID-19 protrūkio tai turizmo verslas. Ne tik pasaulio valstybės riboja žmonių judėjimą į kitas šalis, bet ir patys piliečiai labiau baiminasi užsikrėsti. Kelionių bus atsisakoma ir dėl priverstinės saviizoliacijos. To pasekmė – ženkliai sumažėjusi turizmo paslaugų paklausa.

Turizmo įmonės gali pretenduoti į lengvatinę verslo paskolą be užstato būtiniausioms išlaidoms padengti. Ši paskola su itin mažomis palūkanomis skirta smulkiems ir vidutiniams verslams, 30 % ir daugiau nukentėjusiems nuo COVID-19. Jie turi įsipareigoti išlaikyti ne mažiau kaip 50 % darbo vietų.

Kai kurios įmonės Lietuvoje nepatiria nuostolių karantino metu, atvirkščiai, intensyviai galvoja apie plėtrą. Dabar ypač palankios sąlygos verslams, susijusiems su inovatyvių technologijų diegimu, robotika. Šiuo metu, ribojant žmonių susibūrimų vietas, reikia išlaikyti atstumą darbuotojams gamyklose. Daugiau procesų patikint robotams, tai galima įgyvendinti. Manoma, kad netolimoje ateityje bus labai populiarūs dezinfekciją atlikti galintys robotai.

Įmonės, kurios nori diegti naujausias technologijas gali pasinaudoti verslo paskola be užstato, kurią suteiks „Noviti Finance“. Pateikus prašymą, vos per vieną darbo dieną bus gautas pasiūlymas dėl paskolos, o pasirašius sutartį, pinigai pervedami per 2 valandas.

Visame pasaulyje staigiai paplitęs virusas iš vienos pusės parodo, kokia žmonija yra pažeidžiama, o iš kitos pusės jis verčia keistis, tobulėti ir judėti į priekį, tik galbūt, šiek tiek kitu rakursu. Verslai bus priversti modernizuotis, ieškoti išeičių ir pažangių naujovių arba pasitraukti iš žaidimų aikštelės.

Vargu ar pavyks modernizuotis be papildomų lėšų, verslo paskola be užstato iš alternatyvių finansuotojų, viena iš priemonių užtikrinti naujų procesų diegimą, produktų kūrimą. Vis tik, tiek krizės metu, tiek įprastu ekonominiu laikotarpiu galioja tas pats patarimas – imti verslo paskolą reikia atsakingai. Apgalvojus įvairius scenarijus, reikia protingai nuspręsti ar tikrai verta įsiskolinti, ar geriau nutraukti verslą ir pasirinkti kitą, galbūt pelningesnę kryptį.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *