Laisvalaikis

maistas

Laisvalaikis – tai tema, kuri labiausiai domina mus visus – kas kur įvyko, kas su kuo pasirodė, kur galima gerai praleisti laiką. Mūsų laisvalaikis yra labai įvairus ir daugialypis, todėl reikia labai gerai atsirinkti, kokiomis galimybėmis pasinaudoti.

Laisvalaikio leidimo būdų yra ne vienas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aktyvus laisvalaikis – vienas iš populiariausių Lietuvoje. Žmonės mėgsta vaikščioti, bėgioti, sportuoti, laipioti medžiuose, važinėti dviračiais, žodžiu, JUDĖTI. Turime tam puikias sąlygas – Lietuvoje daug miškų ir nepaliestų gamtos kampelių. Taip pat yra ir kitų puikių aktyvių užsiėmimų pramogaujantiems su kompanija, pavyzdžiui dažasvydis, lazerių kovos (lazertronas), pasivažinėjimas šunų kinkiniais ir t.t. Vienas iš smagiausių būdų – plaukiojimas baidarėmis, kai įveikiami keli kilometrai vandeniu plaukiant srauniomis Lietuvos upėmis. Beje, baidarėmis plaukiama ne po vieną, tad geriausiai tam reikalui surtinkti kuo didesnę žmonių grupę.

Laisvalaikis namuose – kita populiariausia laiko praleidimo rūšis. Nebūtinai tai turi būti tinginių laisvalaikis, nes ir namuose yra ką veikti. Kodėl nesirenkamas aktyvus laisvalaikis, gali būti daug priežasčių – liga, sėslus ir uždaras gyvenimo būdas, prastas oras ar nenoras išlaidauti. Priežasčių gali būti daug, todėl smerkti namuose mėgstančius leisti laiką žmones niekas neturi teisės. Be to juk šalia namų gali būti nedidelis sodas ir daržas, kuriame neprailgsta dienos – prižiūrėti, tobulinti ir keisti savo aplinką visada yra puikus laisvo laiko praleidimo būdas. O po darbų galima išsinuomoti kubilą arba pirtelę, kuriuos atveža tiesiai į sodybą ir taip pasimėgauti šiais tradiciniais malonumais. Meditacija – savotiškas laisvalaikio praleidimo būdas. Apvalomos mintys, padeda susivokti savo jausmuose ir taips siekti gyvenimo pilnatvės.

Kultūrinis laisvalaikis – būdas laiką praleisti kultūringoje aplinkoje, siekiant pajausti pasitenkinimą iš kultūros renginių – lankantis teatre, parodoje, žiūrint gerą filmą. Jei gyvenate sostinėje, kultūros renginių galite rasti itin daug. Renginiai Vilniuje vyksta kiekvieną dieną – tereikia tik tinkamai pasirinkti. Knygų skaitymas taip pat priskirtinas prie kultūringo laisvalaikio. Geros knygos suteikia daug malonumo, nesvarbu, ar jos naujos, ar klasikinės, ar popierinės, o gal elektroninės. Knygos labai reikalingos ir vaikams, ne vien tik suaugusiems. Kino filmai taip pat puikus laisvalaikio praleidimo būdas, ypač dviese.

Žvejyba – išskirtinis laisvalaikis vyrams. Kartais jis iš laisvalaikio pavirsta net antra religija. Jei moterims patinka apsipirkinėti rūbų parduotuvėse, tai vyrams, besidomintiems žvejyba – žūklės reikmenų parduotuvėse (realiose arba internetinėse).

maistas

Laisvalaikis baruose ir kavinėse taip pat yra populiarus Lietuvoje. Geras ir skanus maistas, jauki atmosfera, gera muzika sukuria idealias sąlygas turiningam poilsiui, kurį itin mėgsta miestiečiai. Didmiesčiuose yra apstu teminių barų, restoranų, užeigų ir kavinių, pasiruošusių pasiūlyti įdomų ir nestandartinį laisvalaikio praleidimo būdą. Kai kas puikiu laisvalaikio būdu laiko ir maisto gaminimą namuose. Kelias valandas gaminamas maistas – puikus būdas pabendrauti su svečiais ir linksmai praleisti laiką, reikia tik susikviesti maistą ruošti mėgstančius draugus, kuriems nereikia internete skaityti, kiek laiko verdamas kiaušinis, ar dešra… Ne visada linksma tik didmiestyje. Pavyzdžiui, restoranas Trakuose – kitokio potyrio vieta, kurią reiktų išbandyti visiems. Arba galima pasirinkti restoraną Vilniaus centre, kur prabanga derinama su pomėgiu geram maistui.

Viena iš populiariausių pramogų ir laisvalaikio praleidimo būdų yra renginiai. Aišku, renginių organizavimas yra atliekamas tiek pačių šeimininkų, tiek profesionaliai, nes jie skirti ne tik vaikams ar draugams, bet ir verslo įmonėms.

Kai kam laisvalaikio praleidimas yra paprasčiausi žaidimai telefonu. Android žaidimų yra devynios galybės, todėl visi, kas turi išmaniuosius telefonus su šia operacine sistema, gali nesunkiai rasti ką veikti.

Ekstremalus laisvalaikis dažniausiai asocijuojasi su enduro motociklais, slidinėjimu kalnais, džipai purvyne ir t.t. Taip pat yra tokia laisvalaikio praleidimo rūšis, kaip šaudymas – kovinis, sportinis, tiras. Aišku, visada pažaisti kareivėlius galima ir virtualiai, pavyzdžiui, žaidžiant populiarųjį žaidimą Counter-Strike. Aba Dragon Balls kovinį žaidimą – kaip kam patinka… Vienas žingsnis iki tikros kariuomenės – Airsoft pramogos. Šaudoma beveik tikrais Airsoft ginklais (jie užtaisomi šratukais, kurie nepavojingi gyvybei, nors pataikius į žmogų smulkių traumų ir neišvengiama), o misijos miškuose primena geriausius veiksmo filmus. Prie ekstremalaus laisvalaikio galima priskirti ir išgyvenimo žaidimus, kai reikia ištrūkti iš labirinto ar kokio siaubų kambario. Tai vadinamieji pabėgimo kambariai – puiki pramoga suaugusiems ir komandiškai dirbantiems žmonėms.

Kažkam geriausias laisvalaikis – žiūrėti televizorių, kad ir kokius Simpsonus. Niekur nereikia eiti, nieko nereikia daryti, be to ir išlaidų jokių nėra, nes net laikraščio nereikia pirkti – TV programa yra internete. Aišku, už skaitmeninę TV su daugiau kanalų teks susimokėti, tačiau kai kam ir 11 lietuviškų nemokamų TV kanalų pakanka… Dabar rodo puikių serialų per TV, tad kodėl vakaro nepraleidus su jais? Aišku, visada galima ir kokį filmą pasižiūrėti…

Draugų kompanijoje visada galima praleisti laiką žaidžiant stalo arba kortų žaidimus. „Durnius”, pokeris, „vežimas”, „akis” ar koks kitas kortų žaidimas labai greitai užmuša laiką ir laikas praleidžiamas tikrai maloniai. Kai kas įžvelgia net naudos, nes žaidžiant tokius žaidimus labai suaktyvėja smegenų veikla… Arba tiesiog pasakoti anekdotus ar net suorganizuoti anekdotų čempionatą.

Bendravimas su nepažįstamaisiais – irgi puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Ypač populiarus bendravimas SMS žinutėmis. Specialiuose puslapiuose skelbiami telefonų numeriai tų žmonių, kurie nori pabendrauti SMSais. Tada belieka tik pasitelkti fantaziją ir susirašinėti, kol atsibos ir norėsis paskambinti ar net susitikti… Tik nepamirškite prezervatyvų. Maža kada jų gali prisireikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.