Internetas

internetas

Lietuvoje internetu naudojasi beveik 2 milijonai žmonių bent kartą per mėnesį. Nieko nuostabaus, nes jis pigus, be to veikia nemažai kokybiškų interneto tiekėjų. Tai gana neblogas pasiekimas, todėl interneto puslapių turime tikrai nemažai. Pabandysime čia apžvelgti kai kurias jų rūšis.

Diskusijų forumai

Deja, tenka pripažinti, kad diskusijų forumas – nykstanti internetinio puslapio rūšis. Dar visai neseniai šis virtualaus pasaulio darinys buvo itin gyvas ir aktyvus, tačiau, atsiradus ir išpopuliarėjus socialiniams tinklams, jo svarba kiek sumenko. Didelių forumų Lietuvoje yra vos keletas, tačiau nišiniai forumai vis dar yra aktyvūs ir gausiai lankomi. Tiesa, ieškoma ir naujų diskusijų bei nuomonių reiškimo būdų.

woman using macbook pro
Photo by Christina Morillo on Pexels.com

Nuorodų katalogai

Lietuvoje yra apie 20 nuorodų katalogų. Naujausi.lt yra tik vienas iš jų. Nuorodų katalogas yra specifinis puslapis, kuriame surašomi kiti puslapiai ir sugrupuojami pagal temas, pavyzdžiui automobilizmas, internetas, tinklaraščiai, verslas ir t.t. Tai neblogas būdas pasireklamuoti save ir gauti keletą vertingų atgalinių nuorodų.

Tinklaraščiai

Populiariausia rašyti tinklaraštį yra interneto ir technologijų tema. Todėl, kad žmonės labai tuo domisi, kaip ir maisto gamyba, mada, rankdarbiais, vaikais ir t.t. Interneto tema yra labai dėkinga, nes čia galima be didelio vargo rasti įvairių temų. Tokių tekstų yra labai daug ir jie beveik niekada nenusibosta… Kita populiari tema yra apie asmeninį tobulėjimą ir gyvenimo prasmės paieškas – čia sutelpa įvairios mintys apie gyvenimą, net ir poezija bei kiti meninės literatūros žanrai. Nemažai tinklaraščių rašoma apie žaidimus, kompiuterius ir internetą. IT naujienos taip pat yra mėgstama tema. Dabar daug tinklaraščių su įvairiomis įmonių svetainių naujienomis. Įvairūs skaitiniai dominuoja Lietuvos blogosferoje, nors tikrai yra sričių, kur dar galima būtų pasistengti…

Tiesa, vis dar aktuali diskusija, kaip tą tinklaraštį vadinti? Vieni vadina jį blogu. Šis pavadinimas naudojamas ir anglų kalboje, todėl natūralu, kad jis niekur nedingo. Kartais vadinamas interneto dienoraščiu. Skirtumas tas, kad dienoraštis yra gana asmeninio pobūdžio turinys… Dar teko girdėti, kad tinklaraštis vazinamas interneto žurnalu. Žurnalas labiau tinka specializuotos tematikos leidiniui, pavyzdžiui, apie sportą, namus, vaikus, maistą, komiuterius, filmus ir t.t. Kai kur naudojamas dar vienas įdomus pavadinimas – interneto leidinys. Tai labai platus pavadinimas, nes čia gali būti viskas – nuo asmeninės poezijos, iki mokslo darbų.

Skelbimai

Interneto skelbimai yra viena iš populiariausių tinklalapių rūšių. Asmeninis verslas Lietuvoje klesti, tad natūralu, kad nemokami skelbimai yra vieni lankomiausių puslapių, kur galima palikti pranešimą apie perkamus ir parduodamus daiktus. Pastaruoju metu išryškėjo priešprieša tarp nemokamų skelbimų puslapių ir rinkos gigantų, kurie vis labiau apmokestina savo paslaugas. Tai, aišku, natūrali konkurencija, tačiau ar visada išlieka tik stipriausi?..

Kartais prie skelbimų galima priskirti ir norą bendrauti. Pažinčių svetainė yra irgi savotiški skelbimai, kur žmonės pristato save ir ieško bendravimo ar sekso partnerių.

Dar viena įdomi tinklalapių formą – kainų palyginimo puslapiai. Tai specifiniai puslapiai, kuriuose surenkamos kelių interneto svetainių pateikiamos tų pačių daiktų kainos ir parodoma, kur kaina mažiausia.

Atsiliepimai ir skundai

Verslo kultūra Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tad natūralu, kad kyla didelis poreikis įvairiems puslapiams, kuriuose giriami arba peikia verslai. Aišku, populiariausi yra skundai, o ne pagyrimai, be to jie susilaukia kur kas didesnio lankytojų dėmesio.

Visi puslapiai yra laikomi dažniausiai lietuviškuose serveriuose, nes hostingas Lietuvoje nėra labai brangus. Aišku, kaina yra labai glaudžiai susijusi su kokybe ir aptarnavimu.

Pastaruoju metu labai populiarėja debesies technologijos ir įrankiai. Tai verslo ir visuomenės naudojami įrankiai, galintys pakeisti instaliuojamą programinę įrangą. Google Apps yra vienas iš tokių įrankių. Tai į verslą orientuoti įrankiai, kurie leidžia dalintis verslo dokumentais ir informacija įmonės viduje, efektyviau organizuoti darbą.

Interneto puslapių kūrėjai darbo turi nuolatos. Nors Lietuvoje veikia apie 50 000 įmonių, darbo apstu visiems – reikia kurti naujus puslapius, perdaryti senus, dirbti su naujomis iniciatyvomis, verslais, socialinėmis akcijomis ir t.t. Interneto puslapiai kuriami naudojant savas turinio valdymo sistemas, tačiau šiuo metu vis daugiau įmonių renkasi „atvirojo kodo” nemokamas TVS – WordPress, Drupal, Joomla, ImpressPages ir t.t. Tinklalapiai, sukurti šiomis TVS, yra lankstūs ir pritaikyti tolimesniam redagavimui. Svetainių kūrėjai taip pat vis dažniau renkasi pirktą dizainą, nes originalus dizainas kainuoja gana brangiai.

Internetas – puiki vieta užsidirbti. Savo interneto puslapį galima „įdarbinti” daugybe būdų, tačiau viena iš svarbiausių yra interneto reklama.

Dauguma interneto puslapių sukurti nemokama WordPress turinio valdymo sistema (TVS). Tai populiariausia turinio valdymo sistema pasaulyje, pakeitusi visą interneto puslapių kūrimo eigą (ir kainodarą). Internetas jai yra labai dėkingas, nes gali plėstis ir atveria naujas galimybes specialistams ir verslui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *