Calvin Klein drabužiai – apranga pakeitusi Ameriką
Calvin Klein drabužiai buvo pradėti siūti dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Iš rytų Europos į Jungtines Amerikos Valstijas emigravusioje šeimoje gimęs dizaineris mada ėmė domėtis dar ankstyvoje vaikystėje. Pastebėję vaiko menišką prigimtį, tėvai savo sūnų leido į meno ir dizaino gimnaziją, vėliau jis baigė Niujorko Mados technologijų institutą.
Dizainerio sėkmę lėmė jo platus pažinčių ratas. Bendruomenėje, kurioje augo Calvin, buvo ir daugiau vaikų, kurie užaugę tapo stipriais profesionalais, prisidėjusiais prie Amerikos mados dizaino istorijos. Tarp jų buvo tokie dizaineriai kaip Robert Denning bei Ralph Lauren. Be to, pabaigęs Niujorko Mados technologijų institutą, Calvin Klein tapo kelių populiariausių to meto mados žurnalų redaktoriaus mokiniu. Būtent šios pažintys ir lėmė, kad vėliau, dizaineriui pristačius savo vardo drabužių kolekciją, jį beveik iš karto ėmė lydėti sėkmė.
Pirmojoje kolekcijoje Calvin Klein drabužiai išsiskyrė savo jaunatviškumu – buvo pristatyta rudens-žiemos kolekcija kurioje dominavo paltai bei suknelės. Praėjus vos metams po šios drabužių kolekcijos pristatymo dizainerio drabužiai jau puikavosi populiariausio mados žurnalo Vogue puslapiuose.
1980-aisiais, praėjus vos keliems metams po sėkmingo dizainerio starto mados pasaulyje, Calvin Klein savo naująją kolekciją papildė sportinių drabužių ir megztinių linija. Be kita ko, šie metai buvo ir ikoninių Calvin Klein apatinių drabužių startas. Vėliau kolekciją papildė ir kiti ikoniniai Calvin Klein drabužiai – džinsinės kelnės, batai, skarelės, diržai, akiniai ir panašiai. Per dešimt metų dizainerio metinės pajamos pasiekė aštuonis su puse milijono JAV dolerių.
Praėjus vos dešimtmečiui po dizainerio starto Amerikoje, jo drabužiai buvo plačiai parduodami daugelyje Vakarų Europos valstybių. Nepaisant šios sėkmės, 1992-aisiais metais šią imperiją ištiko didžiulė bankroto rizika, iš kurios gniaužtų ištrūkti padėjo ne kas kitas, kaip ikoniškoji Calvin Klein apatinių drabužių kolekcija bei naujas bankroto akivaizdoje sukurtas produktas – Calvin Klein kvepalai. Jau metai po krizės, 1993-iais, Calvin Klein gavo Geriausio Jungtiniu Amerikos Valstijų Dizainerio titulą. Turbūt galima drąsiai teigti, kad daugiau nei prie 25 metus gautas titulas savo vertę išlaiko iki šiol.