Savaitgalio tikslas – išsinuomoti baidares ir išbandyti savo jėgas

baidarės

Jei galvojate, kaip smagiai praleisti šiltą vasaros savaitgalį, siūlome išsinuomoti baidares ir leistis į jėgų ir ištvermės reikalaujančią kelionę. Surinkite bendraminčių kompaniją ir pasitarkite, kuria Lietuvos upe norėtumėte plaukti ir kokio sudėtingumo maršrutą esate pasiryžę įveikti. Beje, pastaroji sąlyga atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Neapsigaukite – Lietuvos upės nėra vienodos ir plaukimas jomis reikalauja visai kitokių įgūdžių, ryžto ir nusiteikimo.

 

Tinkamai parinktas plaukimo maršrutas – sėkmingos kelionės garantas!

Plaukimas baidarėmis gali būti ramus ir lengvas arba sudėtingas, reikalaujantis greitos reakcijos ir gana daug fizinių jėgų. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Jaunai ir energingai kompanijai rekomenduojami sudėtingesni plaukimo keliai, kurių metu bus sutinkama daugybę kliūčių, reikalaujančių tiek stipriai irtis, tiek pernešti baidarę, tiek bandyti aplenkti nulūžusius medžius ar pro juos pralįsti. Nusprendę, kokio sudėtingumo maršrutą rinksitės, paskambinkite baidarių nuomotojui ir išsakykite savo lūkesčius. Nuomotojas padės priimti optimalų sprendimą, pateikdamas vieno ar kito plaukimo privalumus ir trūkumus (plaukimo sudėtingumą, maršruto ilgį, susisiekimą su stovyklavietę ir pan.).

 

Geram plaukimui – tik kokybiškos baidarės!

Kad plaukimas būtų patogus ir įsimintinas, jums reikalingos aukštos kokybės baidarės. Geros baidarės yra lengvos, tvirtos ir manevringos. Jas lengva valdyti, nesudėtinga pernešti, jos atsparios smūgiams, puikiai tinka sudėtingiems vandens keliams. Rinkdamiesi prastas baidares kur kas greičiau pavargsite ir negalėsite mėgautis visais plaukimo privalumais. Nors prastesnės baidarės paprastai kainuoja mažiau, tačiau vietoje to, kad mėgautumėtės įsiminta kelione, jausite pyktį ir nusivylimą, kad laivelis jūsų „neklauso“.

 

Svarbiausia – saugumas!

Plaukimai baidarėmis yra gana saugus užsiėmimas, tačiau, kaip ir visur kitur, čia taip pat svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, rinkitės maršrutą, kurį iš tiesų galite įveikti, tačiau būtina atsižvelgti į jo sudėtingumo lygį, pvz., vienos dienos kelionės baidarėmis gali būti kur kas sudėtingesnės už kelių dienų plaukimą. Antra, plaukimo metu dėvėkite gelbėjimosi liemenes, net ir tuomet, kai plaukiate negiliomis upėmis. Primename, kad plaukiant baidarėje negalima stovėti, intensyviai linguoti ar kitaip išbalansuoti baidarę, kadangi ši apsivers. Nepriklausomai nuo to, kokio ilgio maršrutą pasirinksite, su savimi visuomet turėkite geriamo vandens.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *