Savaitgalio tikslas – išsinuomoti baidares ir išbandyti savo jėgas

baidarės

Jei galvojate, kaip smagiai praleisti šiltą vasaros savaitgalį, siūlome išsinuomoti baidares ir leistis į jėgų ir ištvermės reikalaujančią kelionę. Surinkite bendraminčių kompaniją ir pasitarkite, kuria Lietuvos upe norėtumėte plaukti ir kokio sudėtingumo maršrutą esate pasiryžę įveikti. Beje, pastaroji sąlyga atlieka kur kas svarbesnį vaidmenį, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Neapsigaukite – Lietuvos upės nėra vienodos ir plaukimas jomis reikalauja visai kitokių įgūdžių, ryžto ir nusiteikimo.

 

Tinkamai parinktas plaukimo maršrutas – sėkmingos kelionės garantas!

Plaukimas baidarėmis gali būti ramus ir lengvas arba sudėtingas, reikalaujantis greitos reakcijos ir gana daug fizinių jėgų. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Jaunai ir energingai kompanijai rekomenduojami sudėtingesni plaukimo keliai, kurių metu bus sutinkama daugybę kliūčių, reikalaujančių tiek stipriai irtis, tiek pernešti baidarę, tiek bandyti aplenkti nulūžusius medžius ar pro juos pralįsti. Nusprendę, kokio sudėtingumo maršrutą rinksitės, paskambinkite baidarių nuomotojui ir išsakykite savo lūkesčius. Nuomotojas padės priimti optimalų sprendimą, pateikdamas vieno ar kito plaukimo privalumus ir trūkumus (plaukimo sudėtingumą, maršruto ilgį, susisiekimą su stovyklavietę ir pan.).

 

Geram plaukimui – tik kokybiškos baidarės!

Kad plaukimas būtų patogus ir įsimintinas, jums reikalingos aukštos kokybės baidarės. Geros baidarės yra lengvos, tvirtos ir manevringos. Jas lengva valdyti, nesudėtinga pernešti, jos atsparios smūgiams, puikiai tinka sudėtingiems vandens keliams. Rinkdamiesi prastas baidares kur kas greičiau pavargsite ir negalėsite mėgautis visais plaukimo privalumais. Nors prastesnės baidarės paprastai kainuoja mažiau, tačiau vietoje to, kad mėgautumėtės įsiminta kelione, jausite pyktį ir nusivylimą, kad laivelis jūsų „neklauso“.

 

Svarbiausia – saugumas!

Plaukimai baidarėmis yra gana saugus užsiėmimas, tačiau, kaip ir visur kitur, čia taip pat svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, rinkitės maršrutą, kurį iš tiesų galite įveikti, tačiau būtina atsižvelgti į jo sudėtingumo lygį, pvz., vienos dienos kelionės baidarėmis gali būti kur kas sudėtingesnės už kelių dienų plaukimą. Antra, plaukimo metu dėvėkite gelbėjimosi liemenes, net ir tuomet, kai plaukiate negiliomis upėmis. Primename, kad plaukiant baidarėje negalima stovėti, intensyviai linguoti ar kitaip išbalansuoti baidarę, kadangi ši apsivers. Nepriklausomai nuo to, kokio ilgio maršrutą pasirinksite, su savimi visuomet turėkite geriamo vandens.

 

Baidarės su mažais vaikais: patarimai ir rekomendacijos

baidarėsPlaukimas baidarėmis – puiki pramoga visai šeimai. Tiesa, daugelis sutuoktinių, turintys mažamečių vaikų, mano kad baidarės yra pavojingos, todėl renkasi kitokio pobūdžio pramogas. Skubame nuraminti – plaukimas baidarėmis yra visiškai saugus užsiėmimas, dovanojantis nepamirštamų įspūdžių ir gerų emocijų, svarbiausia – laikytis visų saugumo rekomendacijų ir profesionalų patarimų.

Jei nusprendėte plaukti su mažais vaikais, visų pirma turite pasirinkti tinkamą maršrutą. Venkite itin ilgų kelionių ir sudėtingų vandens kelių, kurie reikalauja ne tik daug fizinių jėgų, bet ir itin aktyvios veiklos – tenka dažnai lipti iš baidarių, šias tempti krantu ar nešti per nulūžusius medžius. Racionaliai įvertinus maršrutą, plaukimas su vaikais tampa ne tik mažiau pavojingas, bet ir gerina fizinį pasirengimą, be to, skatina teigiamas emocijas, tvirtina šeimos ryšį ir ugdo meilę gamtai – plaukdami upėmis iš arčiau susipažinsite su nepakartojama Lietuvos gamta ir jos turtais.

Baidarės tiks įvairaus amžiaus vaikams. Vyresnieji gali sėsti į saugusiam plaukikui skirtą vietą, mažieji sodinami ant specialios kėdutės, kuri dedama tarp suaugusių irkluotojų. Priklausomai nuo pomėgių ir gyvenimo būdo, galite rinktis tiek vienos, tiek kelių dienų maršrutus. Jei nusprendėte keliauti su nakvyne, nepamirškite pagalvoti, kur praleisite naktį. Nors kai kurie vaikai puikiai jaučiasi miegodami palapinėje, rekomenduojama pagalvoti apie jaukius nakvynės namukus, kuriuose galėsite mėgautis komfortu ir ramybe.

Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, o kelionės metu jaustumėtės visiškai saugūs, plaukdami vilkėkite gelbėjimosi liemenes. Paprastai šias nemokamai duoda baidarių nuomotojai, tačiau mažamečiam vaikui reikalinga specialaus dydžio liemenė, kurią rekomenduojama įsigyti patiems, kadangi nuomotojai dažnu atveju siūlo kiek per didelį gaminį. Be to, rinkdamiesi maršrutą, racionaliai įvertinkite upės gylį – dažniausiai upė nebūna gyli ir nekelia realaus pavojaus plaukikams. Galiausiai, baidarės neapvirsta taip lengvai, kaip įprasta manyti. Iš tiesų, plaukiant baidare joje apvirsti praktiškai neįmanoma. Dažniausiai nelaimės įvyksta įlipant į baidarę arba iš jos išlipant.

Kad kelionė būtų saugi ir sėkminga, nepamirškite pasirūpinti tinkamu inventoriumi. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, jums bus reikalingos apsauginės priemonės nuo saulės – akiniai, odos kremas ir kepurės. Be to, pagalvokite apie priemones, apsaugančias nuo uodų ir erkių. Kelionės metu privalote turėti geriamo vandens. Venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, kadangi jie nenumalšina troškulio ir gali sukelti pykinimą. Be to, nepamirškite, kad intensyvaus irklavimo metu neišvengiamai sušlapsite, todėl su savimi turėkite ir atsarginių drabužių, kuriuos įvyniokite į neperšlampamus maišus.