Baidarės su mažais vaikais: patarimai ir rekomendacijos

baidarėsPlaukimas baidarėmis – puiki pramoga visai šeimai. Tiesa, daugelis sutuoktinių, turintys mažamečių vaikų, mano kad baidarės yra pavojingos, todėl renkasi kitokio pobūdžio pramogas. Skubame nuraminti – plaukimas baidarėmis yra visiškai saugus užsiėmimas, dovanojantis nepamirštamų įspūdžių ir gerų emocijų, svarbiausia – laikytis visų saugumo rekomendacijų ir profesionalų patarimų.

Jei nusprendėte plaukti su mažais vaikais, visų pirma turite pasirinkti tinkamą maršrutą. Venkite itin ilgų kelionių ir sudėtingų vandens kelių, kurie reikalauja ne tik daug fizinių jėgų, bet ir itin aktyvios veiklos – tenka dažnai lipti iš baidarių, šias tempti krantu ar nešti per nulūžusius medžius. Racionaliai įvertinus maršrutą, plaukimas su vaikais tampa ne tik mažiau pavojingas, bet ir gerina fizinį pasirengimą, be to, skatina teigiamas emocijas, tvirtina šeimos ryšį ir ugdo meilę gamtai – plaukdami upėmis iš arčiau susipažinsite su nepakartojama Lietuvos gamta ir jos turtais.

Baidarės tiks įvairaus amžiaus vaikams. Vyresnieji gali sėsti į saugusiam plaukikui skirtą vietą, mažieji sodinami ant specialios kėdutės, kuri dedama tarp suaugusių irkluotojų. Priklausomai nuo pomėgių ir gyvenimo būdo, galite rinktis tiek vienos, tiek kelių dienų maršrutus. Jei nusprendėte keliauti su nakvyne, nepamirškite pagalvoti, kur praleisite naktį. Nors kai kurie vaikai puikiai jaučiasi miegodami palapinėje, rekomenduojama pagalvoti apie jaukius nakvynės namukus, kuriuose galėsite mėgautis komfortu ir ramybe.

Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, o kelionės metu jaustumėtės visiškai saugūs, plaukdami vilkėkite gelbėjimosi liemenes. Paprastai šias nemokamai duoda baidarių nuomotojai, tačiau mažamečiam vaikui reikalinga specialaus dydžio liemenė, kurią rekomenduojama įsigyti patiems, kadangi nuomotojai dažnu atveju siūlo kiek per didelį gaminį. Be to, rinkdamiesi maršrutą, racionaliai įvertinkite upės gylį – dažniausiai upė nebūna gyli ir nekelia realaus pavojaus plaukikams. Galiausiai, baidarės neapvirsta taip lengvai, kaip įprasta manyti. Iš tiesų, plaukiant baidare joje apvirsti praktiškai neįmanoma. Dažniausiai nelaimės įvyksta įlipant į baidarę arba iš jos išlipant.

Kad kelionė būtų saugi ir sėkminga, nepamirškite pasirūpinti tinkamu inventoriumi. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, jums bus reikalingos apsauginės priemonės nuo saulės – akiniai, odos kremas ir kepurės. Be to, pagalvokite apie priemones, apsaugančias nuo uodų ir erkių. Kelionės metu privalote turėti geriamo vandens. Venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, kadangi jie nenumalšina troškulio ir gali sukelti pykinimą. Be to, nepamirškite, kad intensyvaus irklavimo metu neišvengiamai sušlapsite, todėl su savimi turėkite ir atsarginių drabužių, kuriuos įvyniokite į neperšlampamus maišus.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.