Baidarių nuoma pirmą kartą: 3 dalykai, kurių turite paklausti

Baidarių nuoma, plaukimas gražiausiomis Lietuvos upėmis (pavyzdžiui, Žeimena) yra puikus būdas tyrinėti vandenį ir jus supančią aplinką. Plaukimas baidarėmis suteikia jums unikalios patirties ir gamtos bei jos gyventojų perspektyvos. Nėra geresnio būdo pažinti gamtą nei buvimas ant vandens, o plaukimas baidarėmis yra puikus būdas tai padaryti.

Vis dėlto, jeigu baidarių nuoma naudositės pirmą kartą, yra keli esminiai klausimai, kuriuos turite užduoti specialistams.

Ar man reikia plaukimo baidarėmis patirties?

Trumpas atsakymas yra NE! Plaukimas Nemunu, Žeimena ir kitomis upėmis yra smagus bei saugus. Žinoma, tai labai saugus užsiėmimas turint saugos įrangą, kaip gelbėjimosi liemenės. Yra prevencinių priemonių, kurias turi išmokti kiekvienas baidarininkas, nepaisant įgūdžių lygio, kad išvengtų tokių atvejų kaip apsivertimas. Taip pat prieš plaukiant būtina išklausyti saugumo instrukciją. Tada plaukimas praeis išties nuotaikingai ir saugiai.

Ar baidarės turi svorio apribojimą?

Prieš pradėdami kelionę baidarėmis, turite apsvarstyti svorio apribojimus ir tai, ar jūsų dabartinis svoris leis jums leistis į tokio tipo nuotykius. Kiekviena įmonė, kuri užsiima baidarių nuoma, yra skirtinga, tačiau bendras didžiausias baidarių svoris yra apie 200 kg. Geriausias būdas paskirstyti svorį lengvesniems ir sunkesniems žmonėms yra pasodinti iškilesnį asmenį baidarės gale, kad būtų lengviau plaukti Žeimena ar kita upe.

Ar man reikia mokėti plaukti?

Baidarių nuoma apima ir reikiamą saugumo įrangą plaukiant. Tinkamai pritvirtinta gelbėjimosi liemenė padės išlikti vandenyje, jei atsitiks nelaimė, pavyzdžiui, iškris iš baidarės ar ją apverstų. Dėl gelbėjimosi liemenės ir saugos instrukcijų, pateiktų prieš kelionę, jums nereikia būti pažengusiu plaukiku, kad galėtumėte plaukti baidarėmis. Nors gelbėjimosi liemenė gali išlaikyti jus vandenyje, būtina suprasti pagrindinius plaukimo ir laikymosi vandenyje principus. Baidarės apvirtimas yra retas atvejis, bet ir jam svarbu pasiruošti. Jei jūsų baidarė apsiverčia, yra naudingų būdų, kaip pabandyti ją apversti. Baidarės yra lengvos ir natūraliai plūduriuoja, todėl nesijaudinkite, kad nuskęsite. Jei jums reikia minutės strategijai apdoroti, apverstą baidarę taip pat galite naudoti kaip plūduriavimo įrenginį.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *