Ikimokyklinis ugdymas – kodėl verta vesti vaiką į darželį?

girl in white long sleeve dress sitting on brown wooden chair cutting paper
Photo by Natalie on Pexels.com

Tėvams, auginantiems vaiką, dažnai kyla klausimas, ar vesti vaiką į darželį. Kai kurie tėvai prisiima ugdymą sau, mano, jog yra pajėgūs tą daryti ir iki pat pirmos klasės augina vaiką namuose. Tokiais atvejais tėvai atsisako savo darbo vardan vaiko „gerovės“, nes mano, jog dabar yra geriausias metas daugiau laiko praleisti su vaiku. Juk užaugs ir nebenorės būti su mamyte ar tėveliu. Tačiau kaip yra iš tiesų – ar darželio lankymas ir ikimokyklinis ugdymas gali turėti įtakos vaiko raidai ir ar bendrai jis yra reikalingas?

Lengvesnė adaptacija

Vaikas, lankęs darželį, lengviau adaptuojasi mokykloje ir yra labiau kontroliuojami, nes jau yra pripratę laikytis nustatytų taisyklių ir režimo. Tokiems vaikams nėra taip sunku išsėdėti pamokas, sukoncentruoti dėmesį ir klausytis mokytojos, ruošti namų darbus.

Socializacija

Bene svarbiausias ikimokyklinio ugdymo privalumas – vaiko socializacija. Juk visi žmonės yra visuomenės dalis, todėl ir vaikas, išėjęs į mokyklą, bus tarp kitų vaikų, kitų žmonių. Todėl socializuotis, mokytis bendrauti ir būti visuomenės, grupės dalimi nuo pat ankstyvo amžiaus yra labai svarbu. Pastebima, jog vaikai, kurie nelanko darželio, yra labiau linkę į intravertiškumą, jiems sunkiau bendrauti su kitais žmonėmis, netgi nėra tokie atviri savo šeimos nariams.

Ikimokyklinis ugdymas

Vedimo į darželį tikslas nėra tik vaiko priežiūra, kol tėvai dirba. Darželio lankymas yra ikimokyklinis ugdymas, kur vaikai mokosi, tobulėja ir auga. Darželiuose dirbantys pedagogai yra kompetentingi pastebėti raidos problemas ir padėti jas spręsti, taip pat turi įvairių metodų, kaip išmokyti vaiką vienų ar kitų dalykų, kad jis tobulėtų, mokytųsi ir būtų lengviau jam mokytis mokykloje.

Taigi, ikimokyklinis ugdymas darželyje yra labai svarbus vaiko gyvenimo etapas, kurio reikėtų nepraleisti, jei tik yra tam galimybė. Suprantama, jog tėvai tikrai neturi tiek kompetencijos ugdyti vaiką, taip pat tik mama ir tėtis nėra pakankamas kiekis žmonių vaiko socializacijai. Prieš renkantis ikimokyklinio ugdymo įstaigą, būtina atsižvelgti į daugybę kriterijų, kurie jums svarbūs. Darželis-mokyklėlė „Rudnosiukas“ yra viena geriausiai vertinamų ikimokyklinio ugdymo įstaigų Kaune, apie kurią puikūs atsiliepimai ir patirtys, o ten dirbantys pedagogai yra savo srities profesionalai. Šis darželis Kaune tikrai pasirūpins ir Jūsų vaiku.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.