Lietuvių dailininkas, kurių paveikslai suteiktų originalumo interjerui

Kai namai įrengti, nudažytos sienos, parinkti baldai ir namų erdvė pagaliau atrodo taip kaip jūs svajojote, gali pritrūkti kelių akcentų, suteiksiančių būstui savitumo ir originalumo. Tie akcentai – originalūs ar reprodukciniai paveikslai. Tiesa, norint išsirinkti meno kūrinį, kuris derėtų prie interjero ir kartu patiktų jums nemenkas iššūkis. Teks pasidomėti daile, tapyba ir žymiausiais dailininkais. Jeigu to nepadarysite, taip pat galite išsirinkti paveikslą, tačiau jis kels mažiau asociacijų, o ir patys nelabai suprasite ir galėsite papasakoti svečiams, kuo tas meno kūrinys išsiskiria iš kitų.

Taigi, neskubant ir apgalvotai pasirinkti paveikslai turės savo istoriją ir jus labiau džiugins. Šiame straipsnyje susipažinsime su lietuvių menininku Andriumi Miežiu, kurio paveikslai yra vertinami mūsų šalyje ir užsienyje.

Andrius Miežis ir jo kūryba

Andrius Miežis savito, originalaus stiliaus tapytojas, jis nesimokė dailės akademijoje, kaip įprasta kitiems menininkams. Andrius įkvėpimo sėmėsi iš Amerikietiškų žurnalų „Art News“, „American Art“. Kaip jis pats sako, amerikietiškas menas yra laisvas, jis nevaržomas šabloninio mąstymo, tuo tarpu europietiška dailė A. Miežiui atrodė pernelyg rimta. Taigi jis kuria savitu stiliumi ir vengia per didelio susireikšminimo ir rimtumo, todėl kai kurie Andriaus paveikslai labai spalvingi, juose galima pamatyti vaikiškų personažų, į kuriuose reiktų žvelgti suaugusiojo akimis.

A. Miežis pradėjo tapyti iš Vilniaus persikėlęs į mažą miestą Kretingą, jis tuo pačiu dirbo sargu. Jo paveikslus pastebėjo gerbėjas iš Vokietijos ir pradėjo juos pirkti. Po kurio laiko atsirado dar vienas pastovus klientas iš Ispanijos. Vėliau autorius pradėjo rengti savo parodas ir jo paveikslai buvo vis labiau perkami. Šiandien A. Miežis dalyvauja ne tik parodose Lietuvoje, bet ir daugelio pasaulio šalių galerijose ir salėse. 

Andriaus Miežio kai kurie paveikslai žaismingi, su humoro ar grotesko gaidomis, vyrauja ryški geltona, oranžinė, mėlyna spalvos. Jie puikiai pagyvintų svetainės ar kitos erdvės sienas.

Jeigu jums artimas A. Miežio kūrybos stilius, jo originalių ar reprodukcinių paveikslų galite užsakyti svetainėje internete luxart.club. 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *