Oro kompresoriai: ką naudinga žinoti ir į ką atsižvelgti renkantis?

Oro kompresorius – itin naudingas ir praktiškas įrenginys, kuris konvertuoja suspaustą orą į potencialią energiją ir galią, kurios reikia įrenginių veikimui. Suspaustas oras yra naudojamas įvairių darbo prietaisų, įrankių bei įrenginių veikimui. Tai neatsiejama pneumatinių įrankių ir prietaisų veikimo dalis, kuri užtikrina efektyvų veikimą. Tiesa, naudinga žinoti ir tai, kad oro kompresoriai gali būti labai skirtingi. Vieni yra tinkamesni profesionaliam naudojimui, o kiti puikiai tinka ir naudojimui namuose, nesudėtingų darbų atlikimui. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime oro kompresorius ir pateiksime kelis patarimus, kurie turėtų padėti lengvai pasirinkti tinkamiausią modelį.

Oro kompresorių privalumai: kodėl naudinga turėti tokį įrenginį?

Oro kompresorius – puikus ir labai reikalingas įrenginys be kurio būtų sunku įsivaizduoti daugelį procesų, darbų. Oro kompresoriaus pagalba galima ne tik pripildyti automobilio ratus oru, bet ir užsiimti valymo, dažymo, gręžimo darbais. Tačiau, oro kompresorius gali atlikti ir kur kas daugiau. Negana to, šie puikūs įrenginiai pasižymi ir tam tikrais privalumais, dėl kurių juos tikrai naudinga turėti. Vienas iš didžiausių privalumų – lengvas įrenginių naudojimas. Suspaustas oras valdo pneumatinius įrankius, o jų veikimui daugiau nereikia jokio variklio ar elektros energijos. Dėl šios priežasties, su oro kompresoriaus pagalba veikiantys įrankiai yra lengvesni, ergonomiškesni, patogesni ir kompaktiškesni nei standartiniai. Negana to, pneumatinių įrankių ir oro kompresoriaus naudojimas yra laikomas ekonomiškesniu, kadangi, jie naudoja labai mažai elektros energijos. Taip pat, pneumatiniai įrankiai yra galingesni, todėl, darbus leidžia atlikti efektyviau, greičiau. Turėdami oro kompresorių namuose, taip pat, galėsite lengvai pripildyti savo automobilio ratus oru ir pamiršti apie kompresoriaus paieškas degalinėse. Oro kompresorius leis atlikti ir daugybę kitų darbų. Šio įrenginio dėka galėsite greitai nudažyti norimus objektus, nuo jų nupūsti nešvarumus ir dulkes. Tai, vienareikšmiškai, yra vienas iš praktiškiausių ir naudingiausių įrenginių.

Rinkdamiesi atsižvelkite į savo poreikius

Renkantis oro kompresorių, pirmiausia, reikėtų atsižvelgti į turimus poreikius bei tai, kam šis prietaisas bus naudojimas. Jei planuojate naudoti įvairius pneumatinius įrankius būtinai atsižvelkite į jų slėgio bei tūrio reikalavimus. Profesionalaus lygio, intensyviam naudojimui skirti pneumatiniai įrankiai reikalauja daugiau slėgio ir galios. Na, o tai reiškia, kad oro kompresorius privalo būti pakankamai didelis, kad leistų šiems įrankiams efektyviai veikti. Jei oro kompresorių naudosite tik automobilio ratų pripūtimui, jums tikrai tiks ir automobilinis oro kompresorius, kuris yra nešiojamas, lengvas ir labai kompaktiškas.

Kompresoriaus galia

Itin svarbu atsižvelgti į oro kompresoriaus galią. Ji yra išreiškiama arklio galiomis ir gali svyruoti nuo 1,5 iki 6,5 HP. Tokios galios pilnai užtenka namų naudojimui, nedideliems ir vidutinio sudėtingumo darbams atlikti. Dar didesnę galią turintys oro kompresoriai yra laikomi industriniais ir yra skirti profesionaliam naudojimui. Dažniausiai, jie išsiskiria ir didesniu dydžiu bei kaina.

Kompresoriaus CFM

Oro kompresoriaus CFM nurodo oro tūrį, kurį įrenginys geba suspausti per minutę, priklausomai nuo PSI lygio. Sumažinus PSI – CFM didėja ir atvirkščiai. Na, o viskas priklauso ir nuo to su kokiu PSI privalo veikti pneumatiniai įrankiai. 

Tepalinis ar betepalinis?

Priklausomai nuo naudojimo paskirties, galima rinktis tepalinį arba betepalinį oro kompresorių. Tepalinis oro kompresorius yra laikomos patvaresniu ir ilgaamžiškesniu, kadangi, viduje esančios judančios dalys yra suteptos tepalu, kad sumažintų trintį. Tačiau, toks kompresorius veikia garsiai, skleidžia daug šilumos. Betepalinis modelis užtikrina, kad tepalas nepateks į suspaudžiamą orą, veikia tyliai, neįkaista, bet nėra toks ilgaamžis.

Energijos šaltinis ir talpa

Galiausiai, svarbu nepamiršti atsižvelgti ir į du paskutinius kriterijus – energijos šaltinį bei rezervuaro talpą. Iš esmės, oro kompresoriai gali būti elektriniai arba benzininiai. Benzininiai veikia garsiau, tačiau, beveik visada yra galingesni. Elektriniai veikia nenutrūkstamai, tačiau, gali būti naudojami tik ten, kur yra tiesioginis elektros maitinimo šaltinis. Jei pasirinksite standartinio, o ne automobilinio kompresoriaus modelį, būtinai atsižvelkite į jo talpą. Nuo talpos priklauso suspausto oro kiekis, kurį kompresorius galės laikyti. Jei planuojate dirbti intensyviai, dažnai – didesnis rezervuaras bus geriausias pasirinkimas.

Oro kompresoriai, jų priedai bei daugybę kitų prekių, už žemą kainą – Varle.lt internetinėje parduotuvėje. Apsilankykite, išsirinkite ir įsigykite sau tinkamiausią!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.