Ką daryti sugedus automobilio žibintams?

Automobilių žibintai vaidina gerokai svarbesnį vaidmenį nei mano kai kurie vairuotojai. Jų pagalba vairuotojai turi galimybę matyti toliau ir daugiau tamsiuoju paros metu, o ir pats automobilis tampa gerokai pastebimesnis kitiems eismo dalyviai. Tačiau susidūrus su vienokiu ar kitokiu žibintų gedimo atveju, toli gražu ne visi iš karto ieško būdo jį sutvarkyti, nors tinkamas sprendimas gali būti visai paprastas ir gali leisti išvengti didesnių nemalonumų kelyje. Neretai vairuotojai tiesiog nekreipia dėmesį į gedimą dėl nepakankamų žinių apie jo priežastis. Siūlome susipažinti su keliais dažniausias žibintų gedimais ir jų priežastimis.

  1. Nedega vienas žibintas – dažniausias reiškia, kad užgeso viena iš lempučių. Paprastos kaitrinės lemputės turi ribotą tarnavimo laiką, priklausanti nuo naudojimo valandų ir nuo vibracijų, kurias patiria automobilis važiuojant. Šio gedimo priežastimi ne visada tampa perdegusi lemputė, taip pat gali būti pažeista jungtis arba atšokęs kontaktas. Bet kuriuo atveju, prieš keičiant lemputėm reikėtų tinkamai apžiūrėti ir kontaktus ir laidus. Tokį gedimą daugeliu atveju nesunkai galite pašalinti savarankiškai.
  2. Neveikia abu žibintai – kiek rimtesnė problema, kurios priežasčių gali būti kiek daugiau. Nors išlieka tikimybė, jog abiejuose žibintuose vienu metu perdegė lemputės, tačiau ji yra gan maža. Daug labiau tikėtina, jog sugedo saugiklis arba yra problemų su laidais arba žibintų jungiklio. Taip pat gedimas gali atsirasti ir apšvietimo relėje. Dažniausiai susidūrus su tokia problema, teks  ieškoti specialistų pagalbos.
  3. Žibintai šviečia nepakankamai ryškiai, arba ryškumas keičiasi priklausomai nuo variklio apsukų. Tokia problema atsiranda esant įkrovimo sistemos gedimui (generatoriaus arba jo diržo). Turint voltmetrą, galima apmatuoti akumuliatoriaus įtampą ir pastebėjus, jog ji yra per maža, reikėtų ieškoti galimų generatoriau gedimo priežasčių.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *