Kodėl saulės jėgainės turėtų patraukti daugelio dėmesį?

Atsinaujinantys energijos šaltiniai yra laikomi pagrindinėmis priemonėmis siekiant mažinti oro taršą bei klimato atšilimą skatinančias dujų emisijas. Tačiau, Lietuvoje galioja teisės aktai, jog naujai statomi namai patys save aprūpintų bent jau 50 procentų energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Žinoma, saulės jėgainė ne kiekvienam skamba patraukliai, o taip yra dėl vyraujančių mitų.

Ar saulės jėgainės iš tiesų yra efektyvios privatiems namų ūkiams?

Abejones dažnai bando išsklaidyti tiek mokslininkai, tiek ir elektros energijos skirstytojai. Dažniausiai vyrauja nuomonės, kad mūsų šalyje toks elektros energijos gavybos būdas nėra efektyvus dėl klimato. Teigiama, kad Lietuvoje saulėtų dienų yra per daug mažai ir jėgainių sugeneruojama elektros energija yra nepakankama šaltuoju metų periodu.

Ekspertai į tai atsako teigdami, kad reikėtų įvertinti bendrą tvarką dėl elektros energijos gamybos. Pirmiausia, jeigu naujos statybos namas privalo pats gaminti elektros energiją, tai nereiškia, kad saulės jėgainę būtina statyti savo kieme. Asmenys, kurie patys įsirengia jėgaines, turi galimybę elektros perteklių nukreipti į bendrą tinklą ir tiesiog tą pagamintą elektros energija parduoti. Kuo tai naudinga?

Per vasarą sugeneruota ir nepanaudota elektros energija leis išvengti elektros energijos sąnaudų šaltuoju metų laiku. Asmuo šaltuoju periodu galės naudoti vietinio tinklo elektrą, tačiau už ją mokės tik tiek, kiek susidarys skirtumas nuo prieš tai parduotos elektros energijos. Aiškiau kalbant, per šiltąjį metų periodą parduotas elektros energijos perteklius leis kompensuoti išlaidas, patirtas perkant elektrą šaltuoju metų laiku iš vietinio tinklo.

Tad, kalbant apie efektyvumą, tai yra viena iš priežasčių kodėl vertą plačiau pasidomėti apie saulės jėgainės įrengimą.

Net ir šaltuoju metu laiku saulės pagaminta elektros energija gali būti pakankama

Atkreiptinas dėmesį, kad Lietuvoje galioja A++ reikalavimai naujos statybos namams. Tai reiškia, kad tokie namų ūkiai privalo netgi sueikvoti labai mažą elektros energijos kiekį. Tad, kuo mažiau elektros energijos reikia, tuo mažiau kainuos saulės jėgainė. Kalbant apie šaltąjį periodą, svarbu pabrėžti, kad net ir jo metu saulės elektrinės sugeneruoja kažkiek energijos. Puikiausias to įrodymas – skaičiuotuvai, kurie veikia su saulės baterijomis. Jie veikia net ir apniukusios žiemos metu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *