Minkšti baldai: patarimai padėsiantys išsirinkti tinkamiausius

Komfortas, jaukumas ir stilius – tai dalykai, su kuriais daugeliui iš mūsų asocijuojasi minkšti baldai. Minkšti baldai – baldų rūšis, pasižyminti paminkštintomis sėdimosiomis dalimis ir atramomis. Jie suteikia išskirtinį komfortą, namams suteikia jaukumo ir stiliaus ir yra vieni iš populiariausių baldų. Sofos, foteliai, minkšti kampai ar pufai – tai tik dalis minkštų baldų, kuriuos galima rasti daugelio namuose. Šiuos baldus naudojame ne tik tam, kad galėtume patogiai ir jaukiai ilsėtis ar leisti laisvalaikį, bet ir tam, kad namams suteiktume jaukumo, papildytume interjerą ar net suteiktume jam išskirtinumo. Tačiau, platus pasirinkimas, spalvos, medžiagos ir skirtingos minkštų baldų ypatybės, neretai, susuka galvą, todėl, pasirinkti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis labai naudingus patarimus, kurie padės išsirinkti gerus, tinkamus ir kokybiškus minkštus baldus, savo namams.

Daug dėmesio skirkite minkštų baldų rėmams

Rėmas yra minkštų baldų pagrindas, prie kurio yra tvirtinamos ir kitos sofos ar kito minkšto baldo dalys. Stiprus, tvirtas rėmas reiškia kokybę ir ilgaamžiškumą. Minkštų baldų rėmai, dažniausiai, yra gaminami iš medienos, metalo, gali būti net plastikiniai ar pagaminti iš stiklo pluošto. Teigiama, kad geriausi minkštų baldų rėmai yra gaminami iš kietmedžio, pavyzdžiui, ąžuolo medienos. Tokio tipo mediena, o tuo pačiu metu, ir patys rėmai yra labai tvirti, ilgaamžiai, todėl, garantuos išskirtinę kokybę. Tuo tarpu, iš minkštesnės medienos, pavyzdžiui, pušies pagaminti rėmai nebus tokie patvarūs ir tvirti. Metaliniai rėmai, žinoma, yra labai tvirti ir stiprūs, tačiau, jie yra ir labai sunkūs, todėl, baldus gali būti itin sunku perkelti, pernešti ar perstumti iš vienos vietos į kitą. Plastikinius rėmus turintys baldai – pigūs, tačiau, labai lengvas plastikinis rėmas toli gražu nebus tvirtas ir ilgaamžis. Tiesa, dėmesį atkreipti reikėtų ne tik į pačią rėmo medžiagą, bet ir į tai, kaip rėmas yra sujungtas ir sutvirtintas. Labai svarbu, kad pasirinktumėte tokius minkštus baldus, kurių rėmas yra sutvirtintas varžtais arba vinimis, o ne suklijuotas ar sutvirtintas kabėmis. Klijuoti ir kabėmis sutvirtinti rėmai nebus stabilūs, ilgainiui gali imti judėti. Atminkite, kad minkštų baldų, nesvarbu ar tai būtų sofos, kurių platų pasirinkimą galite rasti varle.lt, ar fotelio, rėmai neturėtų skleisti garsų, o atsisėdus, turėtumėte jaustis patogiai, saugiai ir tvirtai.

Spyruoklės ir paminkštinimai

Minkšti baldai yra vadinami minkštais ne be reikalo. Dauguma jų turi tvirtas, komfortą garantuojančias spyruokles arba specialų minkštą užpildą, kuris užtikrina minkštą sėdimąją vietą ir baldų patogumą. Dauguma šiuolaikinių minkštų baldų yra paminkštinti poliuretaniniu užpildu, kuris tikrai yra minkštas ir patogus. Tiesa, nekokybiškas užpildas gali greitai išsisėdėti, todėl, kokybei labai svarbu skirti daug dėmesio. Tuo trapu, spyruoklėmis aprūpinti minkšti baldai yra laikomi standartiniais ir klasikiniais. Dažniausiai, minkštuose balduose yra naudojamos kelių rūšių spyruoklės. Tai S formos, vingiuotos spyruoklės arba spiralinės spyruoklės, sujungtos iš aštuonių žiedų. Tiesa, pastarosios yra brangiausios ir garantuoja patvarumą ir patogumą. Spyruoklės, nepaisant jų tipo, privalo būti elastingos ir minkštos, tačiau, nesidaužyti ir nesiremti į rėmą, vos tik atsisėdus ant sofos ar kito minkšto baldo. Taip pat, spyruoklės neturėtų skleisti garsų, kai atsisėdate ant baldų ar judate. Visos jos, tarpusavyje privalo būti sujungtos. Tokiu būdu, bus užtikrinamas ne tik patogumas, bet ir patvarumas.

Pro akis nepraleiskite minkštų baldų medžiagų

Minkštų baldų medžiagos arba apmušalai atlieka dvi svarbias funkcijas. Visų pirma, jos puošia baldą ir suteikia jam stiliaus. Antra, jos apsaugo likusias baldų dalis nuo susidėvėjimo.  Galima rasti įvairiausių medžiagų, kurios yra naudojamos minkštų baldų apmušalams. Visos jos skiriasi ne tik vizualiai, bet ir kainos atžvilgiu. Tiesa, naudinga atminti, kad aukšta kaina ne visada nurodo, kad apmušalai bus kokybiški ir patvarūs. Naudinga žinoti, kad apmušalus arba minkštų baldų medžiagas reikėtų rinktis pagal turimus poreikius, namuose vyraujantį stilių. Patvarumo ir ilgaamžiškumo klasika yra laikomi odiniai minkšti baldai. Jie itin patvarūs, tvirti, yra atsparūs drėgmei. Jie namams suteikia prabangos ir klasikos įvaizdį. Tiesa, šiuos privalumus suteiks tik natūralios odos minkšti baldai. Patvarūs yra ir nailoniniai apmušalai. Kokybiška nailono medžiaga bus ilgaamžė, tvirta ir atspari nusidėvėjimams. Universaliausi – medvilniniai minkšti baldai. Jie suteikia platų spalvų ir raštų pasirinkimą, yra naudinga jei namuose auginate vaikus ar augintinius. Taip pat, tokio tipo baldus labai lengva valyti. Itin populiarūs šiomis dienomis yra aksominiai baldai. Jie turi itin prabangią ir elegantišką išvaizdą, tačiau, reikalauja specialios priežiūros, o ilgainiui gali išblukti.

Minkšti baldai, platus ir įvairus jų pasirinkimas bei geros kainos tik – varle.lt svetainėje.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.