Į ką atkreipti dėmesį, norint išdresiruoti gyvūną?

Augintinius laikome ne tik tam, kad šie atrodytų mielai. Kai kurie šeimininkai nori lavinti savo gyvūnų gebėjimus, kas neretai reiškia dresūros poreikį. Visgi, ne kiekvieną kartą šis metodas pavyksta. Ką daryti, norintiems savo gyvūną šio bei to išmokyti?

Apgalvokite savo siekius

Dresavimas gali būti tiek džiaugsmingas, tiek liūdnas procesas šeimininkas. Kad pasitaikytų pirmasis variantas, būtina nusistatyti tikslus. Tikėtis, kad neturėdami jokio plano pasieksite puikių rezultatų, yra šiek tiek naivu. Juk tam tikras režimas ir motyvacija reikalinga kiekvieno kasdienybėje. Kalbant apie augintinius, vertėtų pradėti nuo smulkių ir paprastų tikslų. Turėdami aiškią viziją galėsite aiškiai susigalvoti planą savaitei. Juk svarbu žinoti, į ką reikia koncentruotis, kur labiau pasistengti. Taip paprasčiau bus ir gyvūnui – šis matys, kad Jūs nesiblaškote, mokote tai, ką suprantate, tad procesas vyks daug sklandžiau nei būtų maišantis tarp komandų ir skubotų užgaidų.

Nedelskite ir pradėkite dresūrą anksti

Jei Jūsų augintinis suaugęs, gali būti šiek tiek sunkiau. Žinoma, kad kuo jaunesnis gyvūnas, tuo lengviau jį išmokyti dresūros pagrindų ir namuose propaguojamų taisyklių. Tiek jauni šuniukai, tiek kačiukai yra imlesni, labiau pasiryžę domėtis ir siekti tikslo, kas ir yra svarbu elementarių įgūdžių formavimui. Aišku, vyresni gyvūnai ne visada kelia problemų, toks amžius netgi gali būti didelis privalumas. Nors paūgėję augintiniai ir mąsto lėčiau, jie mažiau blaškosi ir turi daugiau savikontrolės. Tiesiog tuomet svarbu kantrybė ir atidus darbus, o pasiekti rezultatai gali smarkiai nustebinti.

Nebauskite, geriau palepinkite

Kai kurie nauji šeimininkai tiki, kad jei augintinis pasielgė ne taip, kaip norėta, jį reikia bausti. Vieni purškia vandenį ant kačių, o kiti slepia žaislus nuo šuniukų, tačiau realus pokytis slypi visiškai paprastame požiūryje. Stenkitės gyvūnui įteigti tinkamos elgsenos pagrindus tokiu principu: palepinkite jį jam atlikus kažką gerai, kad ir šiuo atveju, tobulėjant dresūros pinklėse. Galite leisti jam pasidžiaugti skaniukais arba šiaip mėgstamu maistu. Sausą maistą, kuris idealus kačių dresūrai rasite čia: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/sausas-maistas/josera. Gyvūnui suklydus užteks pabandymo iš naujo arba pakartotinio parodymo, ką jam reikia atlikti. Atminkite, kad neretai čia veikia atvirkštinė psichologija – supykus gyvūnas nesuvoks, ką padarė blogai ir gali būti, kad visai neberodys noro dresūros pamokoms.

Laikykitės rutinos

Turėti tinkamą režimą svarbu ne tik mums, žmonėms, bet ir gyvūnams, ypač besimokantiems naujų komandų. Žinodami konkretų laiką, kurį skirsite dresūros pagrindams, galėsite lengviau planuoti dieną, augintinis žinos, ko tikėtis ir nebus pasimetęs. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kiek laiko per dieną skiriate šiems užsiėmimams. Jei netyčia praeitą dieną praleidote dresavimo momentą, nereikia to bandyti atpirkinėti ilgesniu laiku, ypač bandymų pradžioje. Augintiniui tokia veikla ne visada patiks, jį reikia pripratinti prie šio mokymosi. Tuo atveju, jeigu šiek tiek uždelsiate ir patys tai suprantate, geriau daugiau paglostykite gyvūną ar palepinkite jį maistu. Šunims tinkantis sauso maisto asortimentas laukia šioje nuorodoje: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/sausas-maistas-/josera. Taip parodysite dėmesingumą ir supratimą, kas gali padėti gyvūnui adaptuotis prie situacijos.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *