Pirmas kreditas nemokamai – kas jo gauti negali

kreditasDaugelis kreditorių iki šiol yra išlaikę tokią poziciją, jog pirmas kreditas nemokamai turi būti išduodamas tik visiškai naujiems klientams, todėl ieškantys vartojimo paskolos neturėtų skubėti rinktis tų nuolatinių bendrovių. Norint, jog vėliau netekų gailėtis dėl paimto kredito, geriausia būtų ieškoti tokios bendrovės, kurios paslaugomis nei karto neteko naudotis. Tokiu atveju būtų galima tikėtis specialių nuolaidų, kurios taikomos būtent naujiems klientams. Vis dėlto, reikia atminti, kad kreditorių veikla yra reguliuojama ir čia kalba eina ne tik apie vartojimo paskolų teikėjus – tai liečia ir sutelktinio finansavimo platformas, kurios tampa vis populiaresnės.

Kreditoriams šiuo metu sunku rasti naujų klientų, nes priežiūros institucijos akylai stebi jų veiksmus. Paskolų teikėjams taikomi griežti reikalavimai tiek registruojantis viešajame vartojimo kredito davėjų sąraše, tiek ir atliekant įprastas skolinimo procedūras. Pirmiausia patiems klientams siūloma akylai stebėti vartojimo kredito įstatymo pakeitimus, nes būtent dėl jų kyla daug klausimų. Ne vienas vartotojas stebisi kodėl kai kurios kreditų bendrovės neišduoda paskolos, o atsakymai dažniausiai slypi tiek minėtame įstatyme, tiek ir mokumo vertinimo nuostatuose. Kreditoriai negali savavališkai nuspręsti kam jie skolins pinigus, o kam ne – jie turi vadovautis tvarka. Toje tvarkoje yra keliami reikalavimai dėl mokumo vertinimo.

Vartotojas, kuris nori gauti vartojimo paskolą, privalomai tikrinamas dėl mokumo galimybių. Aiškiau kalbant, tikrinamas kreditingumas, tikrinama kliento finansinė reputacija, o taip pat būtinai vertinamos ir galimos aplinkybės, kurios trukdytų vartotojui vykdyti įsipareigojimus. Šitaip kreditoriai turi tikrinti vartotojų galimybes vykyti įsipareigojimus. Jeigu asmens kredito istorijoje matoma daug neigiamų įrašų, tai tada kreditorius juos turi kruopščiai įvertinti atsižvelgiant į mokumo vertinimo nuostatus. Pavyzdžiui, jeigu kredito istorijoje matysis, kad klientas turėjo neapmokėtų skolų, tai gali būti priežastis neišduoti naujos paskolos, ne jeigu ta skola buvo grąžinta pavėluotai. Kiekvienas kreditorius nustato ir savo vidines taisykles, pagal kurias apsidraudžia papildomai.

Nei vienas vartotojas neturėtų tikėtis gauti kreditą jeigu prieš tai dauguma turimų įsipareigojimų buvo vykdomi pažeidžiant paslaugų sutartis ar visai negrąžinus skolų.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.