Ką išragauti Latvijoje, ko neturime Lietuvoje
Nors Latvija čia pat mūsų pasienyje, ne kiekvienas galime pasigirti, jog dažnai čia apsilankome pakeliauti arba pailsėti. Tačiau jeigu radote lėktuvo bilietus į Latviją itin patrauklia kaina, verta išbandyti kelionę į kaimyninę šalį ir tikrai verta ne tik aplankyti svarbiausias šalies vietas, muziejus, bet ir restoranus, kuriuose paragautumėte gardžių latviškų patiekalų.
Nors lietuvių ir latvių virtuvės kai kuriais aspektais panašios, čia taip pat yra patiekalų, kurių nerasime niekur Lietuvoje.
Kaip ir lietuviškoje virtuvėje galime išragauti ukrainietiškų, rusiškų, baltarusiškų patiekalų, taip jų nestinga ir Latvijoje. Tačiau galima pabandyti atskirti, kokių šalių virtuvių įtaka dominuoja latviškuose patiekaluose.
Pirmiausiai reiktų išskirti vokiškus patiekalus, kurie atrado savo vietą ne tik estų, bet ir latvių virtuvėje. Rauginti kopūstai, dešros ir dešrelės, alus, marinuotos daržovės – tai vokiškų laikų palikimas Latvijoje. O štai valstiečiai Latvijoje nuo senų laikų palaikė grūdinių kultūrų, bulvių, pieno produktų vartojimą.
Tad nors ir panašu, kad Lietuvos virtuvė pernelyg nesiskiria nuo latvių, pastaroji tauta turi savo unikalių tradicinių produktų. Įdomu pastebėti, kad nors latviai skolinosi beveik didžiąją daugumą karštųjų patiekalų ir kitų tautų, patys per amžius susikūrė didelį asortimentą užkandžių. Tarp jų yra ir nacionaliniu patiekalu laikomas sūris su kmynais. Jis būtinas per visas tradicines šventes ant stalo. Pilkieji žirniai su spirgais taip pat unikalus latviškas patiekalas, o iš gėrimų tik šioje šalyje gaminamas Rygos balzamas – XVIII a. išrastas žolelių balzamas, kurį šiandien pila į kokteilius, geria desertui šalia kavos ar arbatos.
Tad turėdami pigius lėktuvų bilietus į Rygą, Latviją ir būdami ten, būtinai išragaukite minėtų patiekalų ir užkandžių – juk taip įdomu tyrinėti kitų šalių virtuves!