Puikiausios Latvijos vietos

skrydis į LatvijąLatvija, kaip ir Lietuva, slepia puikius gamtos turtus, daugybę istorinių paminklų, ir šiaip gražių kampelių tiek miestuose, tiek gamtoje. Kai norisi trumpam iškeliauti paklajoti po gamtą, ne visuomet būtina likti Lietuvoje, tiek automobilio kelionė, tiek skrydis į Latviją nėra nei brangūs, nei tuo labiau ilgai trunkantys, todėl per vieną savaitgalį pas kaimynus svečiuose galima pamatyti tikrai daug ir visko. O ką pamatyti pirmiausiai – čia rekomenduojame mes:

  • Rygą iššukuoti privaloma nuo senamiesčio iki užmiesčio. Tai bene gražiausias Baltijos šalių miestas, kuriame išpuoselėta įvairių epochų architektūra, nuolatos paslaugūs ir jaunatviški žmonės, mielos kavinės ir krautuvėlės.
  • Rundalės pilis. Prie šio Baltijos Versalio rūmais vadinamo pastato statybų didžiąja dalimi prisidėjo pats Francesco Rastrelli, statęs ir Sankt Peterburge esantį Ermitažą. Tai išties itin prašmatnus ir didingas statinys.
  • Mes turime savus jūros kurortus, kaip Nida, Juodkrantė ar Šventoji, o štai Latvija gali pasigirti Jūrmala, kurioje gausu spa centrų, siūlančių sveikatingumo procedūras, ir puikiu paplūdimiu.
  • Gauja nacionalinis parkas. Gaujos nacionalinis parkas prilygsta ir puikiesiems Lietuvos parkams. Čia rasite puikių panoramų nuo apžvalgų aikštelių, net gi viduramžių pilių ar žygiams pritaikytų kalnų takų.
  • Jau dažnas yra atradęs šią ypatingą Latvijos vietą, kurioje galima puikiai praleisti romantišką savaitgalį. Šis miestelis – tai Baroko architektūros atspindžiai jaukiame pasaką primenančiame kraštovaizdyje.
  • Turaidos muziejaus rezervatas. Tam tikru požiūriu pas mūsų kaimynus yra dar daugiau istorinio palikimo negu Lietuvoje. Prie Sigudos miesto yra įsikūrusi Turaida – čia galima pavaikščioti po viduramžių pilį ir jos muziejų bei ištyrinėti visą saugomą gamtos slėnį.
  • Cesis – tai taip pat istorinė vietovė, kurioje galima susipažinti su viduramžių laikais, kultūra ir mėgautis čia vykstančiais renginiais.

Sudomino pigūs lėktuvo bilietai į Rygą, Latviją? Nepraleiskite progos pamatyti šį nuostabų miestą bei šalį dar šį pavasarį. Nuostabus oras, žaliuojanti gamta bei gera nuotaika bus garantuota!

Ką išragauti Latvijoje, ko neturime Lietuvoje

lėktuvo bilietai į LatvijąNors Latvija čia pat mūsų pasienyje, ne kiekvienas galime pasigirti, jog dažnai čia apsilankome pakeliauti arba pailsėti. Tačiau jeigu radote lėktuvo bilietus į Latviją itin patrauklia kaina, verta išbandyti kelionę į kaimyninę šalį ir tikrai verta ne tik aplankyti svarbiausias šalies vietas, muziejus, bet ir restoranus, kuriuose paragautumėte gardžių latviškų patiekalų.

Nors lietuvių ir latvių virtuvės kai kuriais aspektais panašios, čia taip pat yra patiekalų, kurių nerasime niekur Lietuvoje.

Kaip ir lietuviškoje virtuvėje galime išragauti ukrainietiškų, rusiškų, baltarusiškų patiekalų, taip jų nestinga ir Latvijoje. Tačiau galima pabandyti atskirti, kokių šalių virtuvių įtaka dominuoja latviškuose patiekaluose.

Pirmiausiai reiktų išskirti vokiškus patiekalus, kurie atrado savo vietą ne tik estų, bet ir latvių virtuvėje. Rauginti kopūstai, dešros ir dešrelės, alus, marinuotos daržovės – tai vokiškų laikų palikimas Latvijoje. O štai valstiečiai Latvijoje nuo senų laikų palaikė grūdinių kultūrų, bulvių, pieno produktų vartojimą.

Tad nors ir panašu, kad Lietuvos virtuvė pernelyg nesiskiria nuo latvių, pastaroji tauta turi savo unikalių tradicinių produktų. Įdomu pastebėti, kad nors latviai skolinosi beveik didžiąją daugumą karštųjų patiekalų ir kitų tautų, patys per amžius susikūrė didelį asortimentą užkandžių. Tarp jų yra ir nacionaliniu patiekalu laikomas sūris su kmynais. Jis būtinas per visas tradicines šventes ant stalo. Pilkieji žirniai su spirgais taip pat unikalus latviškas patiekalas, o iš gėrimų tik šioje šalyje gaminamas Rygos balzamas – XVIII a. išrastas žolelių balzamas, kurį šiandien pila į kokteilius, geria desertui šalia kavos ar arbatos.

Tad turėdami pigius lėktuvų bilietus į Rygą, Latviją ir būdami ten, būtinai išragaukite minėtų patiekalų ir užkandžių – juk taip įdomu tyrinėti kitų šalių virtuves!