Kada galite sužinoti ar gausite paskolą ar ne?

paskolos

Norintiems pasiskolinti pinigų šiais laikais tenka nueiti kryžiaus kelius. Paskolos internetu mažiausiomis palūkanomis taipogi siūlomos ne visiems norintiems gauti finansavimą. Tam milžinišką įtaką daro konkurencija tarp kredito teikėjų, o ką jau kalbėti apie asmenų ekonominę padėtį. Lietuvoje finansavimą iš paskolų bendrovių gauti gali ne visi asmenys. Yra kelios asmenų kategorijos, kurie išvis turėtų pamiršti skolinimosi galimybes, nes jiems jų nėra sukuriama. Kas gali gauti paskolas internetu – nurodome žemiau esančiame tekste.

Norint gauti vartojimui skirtą paskolą, teks atlikti esminius žingsnius. Tais esminiais žingsniais yra laikomos kreditingumo vertinimo procedūros bei kliento pateiktų duomenų analizė. Tai neišvengiama, jeigu norite pasiskolinti tvarkingai. Teikiant paraišką vartojimo paskolai gauti, privalote atidžiai skaityti kokius duomenis pateikiate. Matote, kiekviena smulki klaida gali kaip reikiant užvilkinti visą kredito išdavimo procesą. Jeigu visus duomenis pateikiate be klaidų, tuomet bus mažesnės tikimybė, kad kreditoriai sugaiš daug laiko – viskas turėtų vykti daug greičiau.

Duomenų pateikimas paskolų bendrovėms yra privalomas. Pasitaiko tokių asmenų, kurie tikisi, kad nepilnai užpildyta informacija paraiškoje leis jiems gauti finansavimą. Įsidėmėkite – visa informacija turi būti pateikiama be išimčių. Ko kreditorius reikalauja, tai ir turite pateikti. Ypač svarbu tai, kad nevalia nurodyti neteisingų duomenų, nes tai gali būti laikoma kreditiniu sukčiavimu. Už tai yra numatomos bausmės. Jokiu būdu nebandykite gauti paskolos apgaulės būdu, nes tai per daug pavojinga.

Kreditingumo vertinimo procedūra dažniausiai trunka vos keliolika minučių. Jos metu asmens duomenys yra patikrinami specialiose informacinėse sistemose. Jeigu viskas sutampa – puiku. Bet, dažnai pasitaiko įvairių nutikimų, kad kreditoriai mato skirtingus duomenis. Tad, jeigu galvojate, kad nurodydami, jog gaunate didesnes pajamas, gausite paskolą, jūs tikrai labai klystate ir švaistote savo ir kreditorių laiką. Jie viską mato.

Kreditingumo vertinimo procedūra yra vienas esminių procesų, kuris nurodo ar asmuo turi teisę gauti vartojimo kreditą ar ne. Prieš pateikiant vartojimo kredito paraišką, patys analizuokite savo situaciją. Taip lengviau suvoksite ar tokios finansinės paslaugos Lietuvoje yra jūsų nosiai ar vis dėlto ne.

Lizingas ar kredito kortelė?

mokėjimo kortelesSugedo televizorius, sulūžo skalbimo mašina ir dar automobilio ratas sprogo? Kartais reikia pinigų čia ir dabar, o jeigu santaupų visiems didesnių ar mažesnių katastrofų padariniams pašalinti nepakanka, tenka galvoti apie paskolas, lizingus, kreditus. Tad palyginkime, kredito kortele atsiskaitant ar lizingu perkama prekė mums padės sutaupyti.

Pirkimo išsimokėtinai sąlygos

Lizingas arba kitaip pirkimo išsimokėtinai sąlygos, kitaip nei mokėjimo korteles, priklauso nuo konkretaus pirkinio sumos ir bendrovės, kurioje jis perkamas. Tarkim, jeigu naujas televizorius kainuoja tūkstantį eurų, ši suma kartu su palūkanomis bus išdalinta pagal prašymą pasirašiusio žmogaus mėnesinių pajamų dydį.

Išsimokėjimo sąlygos dar skiriasi ir tuo, kad galima rinktis anuitetinį arba linijinį mokėjimo būdą. Pirmuoju būdu – kiekvieną mėnesį mokama iš anksto nustatyta suma nesikeičia. Pradžioje mokama didžioji dalis palūkanų, vėliau išperkama pirkinio vertė. Antruoju būdu – kiekvieną mėnesį mažėja įmoka, sumokant vis mažesnę palūkanų normą. Bet kuriuo atveju sąlygos priklauso nuo pirkinio vertės ir Jūsų mėnesio pajamų dydžio.

Privalumas: neretai prekės parduodamos išsimokėtinai be pabrangimo. Trūkumas: teoriškai gali, bet praktiškai ne – pasirašyti sutarties asmenys, kurie nedirba pagal darbo sutartį.

Mokėjimo kortelės

Nesvarbu ar aptariamos dnb banko korteles, seb banko korteles ar mokejimo kortele revolut, kreditinė mokėjimo korteles yra išduodama iš anksto. Joje nustatomas kredito limitas pagal mokėjimo korteles savininko mėnesines pajamas ir jų tvarumą. Bet kuriuo atveju, palūkanas reikia mokėti tik nuo išleistos sumos. Be to niekas neriboja kreditinės mokėjimo korteles naudojimo paskirties.

Palūkanas nustato bankas, tačiau jos dažniausiai mažesnės už lizinguojamų prekių. Nors banko korteles kaina yra nedidelė, tačiau yra metinis jos aptarnavimo mokestis. Privalumas: nereikia keliauti į banką, nusprendus įsigyti pirkinį. Taip pat banko korteles uzsakymas internetu trunka vos kelias minutes. Kortelė gali būti atsiųsta į namus paštu ar kurjerių pagalba su instrukcija kaip aktyvuoti seb banko kortele. Trūkumas: tokios banko korteles vaikams neišduodamos, o keitimo procedūra vyksta iš naujo įvertinus pajamas ir jų tvarumą. Taigi, swedbank korteles keitimas gali tapti neįmanomu, jeigu, tarkim, tapote laisvai samdomu specialistu.

Paskolos iš žmonių taip paprastai jūs negausite

paskolos iš žmoniųGeriausių skolinimosi sąlygų ieškantys Lietuvos gyventojai dažnai pamiršta, kad dabar paskolos iš žmonių gali būti gaunamos dar geresnėmis sąlygomis. Jeigu skolintis jums reikia tučtuojau, tai jokiu būdu nereikėtų laukti paskutinės minutės ar nakties – kreditus imti reikia dienos metu. Naktį jums pinigų neskolins nei viena kredito bendrovė ar sutelktinio finansavimo platforma, nes tai draudžiama. Kas liečia skolinimąsi iš žmonių, tai šiuo metu būtų galima teigi, jog tai geriausias pasirinkimas norintiems greitos paskolos mažiausiomis palūkanomis. Paskolos iš žmonių dabar išduodamos gana dažnai, nes daugėja specialių platformų, kuriose vartotojai gali pateikti kredito paraiškas.

Paskolos iš žmonių kartais ir nėra gaunamos dėl tam tikrų aplinkybių.

Tie vartotojai, kuriems reikia paskolos kuo skubiau, turi pasidomėti kaip vyksta visas skolinimo procesas, nes tikrai nebus taip, jog paprašysite paskolos ir ją jums išduos. Viskas vyksta daug griežčiau. Kredito įstaigos turi gauti visą jūsų asmeninę informaciją, kurią reikės paskui nurodyti paskolos sutartyje. Bet, prieš tai ta informacija turi būti patikrinta ir palyginta su tais duomenimis, kurie randami specialiose informacinėse sistemose. Matote, kredito įstaigos ir minėtos platformos dabar tikrina visus duomenis, kuriuos pateikia klientas, nes tai yra jų pareiga. Imant paskolą iš žmonių, vis tiek išlieka ši pareiga.

Paskolos iš žmonių dabar gaunamos per sutelktinio finansavimo platformas, nes dauguma privačių kreditorių tiesiog metė savo veiklą po naujų įstatymų priėmimo. Dabar tokiems privatiems skolintojams lengviau vykdyti pinigų skolinimo veiklą būtent per tarpininkus, o šiuo atveju – minėtas platformas.

Kai kurios paskolos iš žmonių neišduodamos be turto įkeitimo.

Yra tokių kreditorių, kurie nenorės jums skolinti pinigų, jeigu kreditingumo vertinimo metu paaiškės, kad prieš kurį laiką jūs negrąžinote skolų kitiems kreditoriams ar nevykdėte kažkokių įsipareigojimų paslaugų teikėjams ar prekių pardavėjams. Tokiais atvejais, kaip garantija, jog neapgausite kreditorių, gali būti pareikalautas turto įkeitimas. Jeigu jo neturėsite, tai kredito gauti negalėsite. Paskolos iš žmonių imamos dėl to, kad jos yra be galo pigios, tačiau žinokite – jos bet kam nėra išduodamos.

Pirmas kreditas nemokamai – kas jo gauti negali

kreditasDaugelis kreditorių iki šiol yra išlaikę tokią poziciją, jog pirmas kreditas nemokamai turi būti išduodamas tik visiškai naujiems klientams, todėl ieškantys vartojimo paskolos neturėtų skubėti rinktis tų nuolatinių bendrovių. Norint, jog vėliau netekų gailėtis dėl paimto kredito, geriausia būtų ieškoti tokios bendrovės, kurios paslaugomis nei karto neteko naudotis. Tokiu atveju būtų galima tikėtis specialių nuolaidų, kurios taikomos būtent naujiems klientams. Vis dėlto, reikia atminti, kad kreditorių veikla yra reguliuojama ir čia kalba eina ne tik apie vartojimo paskolų teikėjus – tai liečia ir sutelktinio finansavimo platformas, kurios tampa vis populiaresnės.

Kreditoriams šiuo metu sunku rasti naujų klientų, nes priežiūros institucijos akylai stebi jų veiksmus. Paskolų teikėjams taikomi griežti reikalavimai tiek registruojantis viešajame vartojimo kredito davėjų sąraše, tiek ir atliekant įprastas skolinimo procedūras. Pirmiausia patiems klientams siūloma akylai stebėti vartojimo kredito įstatymo pakeitimus, nes būtent dėl jų kyla daug klausimų. Ne vienas vartotojas stebisi kodėl kai kurios kreditų bendrovės neišduoda paskolos, o atsakymai dažniausiai slypi tiek minėtame įstatyme, tiek ir mokumo vertinimo nuostatuose. Kreditoriai negali savavališkai nuspręsti kam jie skolins pinigus, o kam ne – jie turi vadovautis tvarka. Toje tvarkoje yra keliami reikalavimai dėl mokumo vertinimo.

Vartotojas, kuris nori gauti vartojimo paskolą, privalomai tikrinamas dėl mokumo galimybių. Aiškiau kalbant, tikrinamas kreditingumas, tikrinama kliento finansinė reputacija, o taip pat būtinai vertinamos ir galimos aplinkybės, kurios trukdytų vartotojui vykdyti įsipareigojimus. Šitaip kreditoriai turi tikrinti vartotojų galimybes vykyti įsipareigojimus. Jeigu asmens kredito istorijoje matoma daug neigiamų įrašų, tai tada kreditorius juos turi kruopščiai įvertinti atsižvelgiant į mokumo vertinimo nuostatus. Pavyzdžiui, jeigu kredito istorijoje matysis, kad klientas turėjo neapmokėtų skolų, tai gali būti priežastis neišduoti naujos paskolos, ne jeigu ta skola buvo grąžinta pavėluotai. Kiekvienas kreditorius nustato ir savo vidines taisykles, pagal kurias apsidraudžia papildomai.

Nei vienas vartotojas neturėtų tikėtis gauti kreditą jeigu prieš tai dauguma turimų įsipareigojimų buvo vykdomi pažeidžiant paslaugų sutartis ar visai negrąžinus skolų.