Lizingas ar kredito kortelė?

mokėjimo kortelesSugedo televizorius, sulūžo skalbimo mašina ir dar automobilio ratas sprogo? Kartais reikia pinigų čia ir dabar, o jeigu santaupų visiems didesnių ar mažesnių katastrofų padariniams pašalinti nepakanka, tenka galvoti apie paskolas, lizingus, kreditus. Tad palyginkime, kredito kortele atsiskaitant ar lizingu perkama prekė mums padės sutaupyti.

Pirkimo išsimokėtinai sąlygos

Lizingas arba kitaip pirkimo išsimokėtinai sąlygos, kitaip nei mokėjimo korteles, priklauso nuo konkretaus pirkinio sumos ir bendrovės, kurioje jis perkamas. Tarkim, jeigu naujas televizorius kainuoja tūkstantį eurų, ši suma kartu su palūkanomis bus išdalinta pagal prašymą pasirašiusio žmogaus mėnesinių pajamų dydį.

Išsimokėjimo sąlygos dar skiriasi ir tuo, kad galima rinktis anuitetinį arba linijinį mokėjimo būdą. Pirmuoju būdu – kiekvieną mėnesį mokama iš anksto nustatyta suma nesikeičia. Pradžioje mokama didžioji dalis palūkanų, vėliau išperkama pirkinio vertė. Antruoju būdu – kiekvieną mėnesį mažėja įmoka, sumokant vis mažesnę palūkanų normą. Bet kuriuo atveju sąlygos priklauso nuo pirkinio vertės ir Jūsų mėnesio pajamų dydžio.

Privalumas: neretai prekės parduodamos išsimokėtinai be pabrangimo. Trūkumas: teoriškai gali, bet praktiškai ne – pasirašyti sutarties asmenys, kurie nedirba pagal darbo sutartį.

Mokėjimo kortelės

Nesvarbu ar aptariamos dnb banko korteles, seb banko korteles ar mokejimo kortele revolut, kreditinė mokėjimo korteles yra išduodama iš anksto. Joje nustatomas kredito limitas pagal mokėjimo korteles savininko mėnesines pajamas ir jų tvarumą. Bet kuriuo atveju, palūkanas reikia mokėti tik nuo išleistos sumos. Be to niekas neriboja kreditinės mokėjimo korteles naudojimo paskirties.

Palūkanas nustato bankas, tačiau jos dažniausiai mažesnės už lizinguojamų prekių. Nors banko korteles kaina yra nedidelė, tačiau yra metinis jos aptarnavimo mokestis. Privalumas: nereikia keliauti į banką, nusprendus įsigyti pirkinį. Taip pat banko korteles uzsakymas internetu trunka vos kelias minutes. Kortelė gali būti atsiųsta į namus paštu ar kurjerių pagalba su instrukcija kaip aktyvuoti seb banko kortele. Trūkumas: tokios banko korteles vaikams neišduodamos, o keitimo procedūra vyksta iš naujo įvertinus pajamas ir jų tvarumą. Taigi, swedbank korteles keitimas gali tapti neįmanomu, jeigu, tarkim, tapote laisvai samdomu specialistu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.