Kaip nugalėti nerimą? Pataria psichologas

nerimas

Nerimas yra natūrali žmogaus reakcija į stresą ar pavojų. Tačiau, kai nerimas tampa pernelyg didelis ar trukdo kasdieniam gyvenimui – tai gali tapti nerimo sutrikimu.

Nerimo sutrikimas – nėra normalu. Kovoti su juo yra būtina. Atminkite, kad nesate vieni. Nerimas yra dažna problema, kuri paveikia milijonus žmonių. Yra veiksmingų gydymo būdų, kurie gali padėti jums jaustis geriau.

Apie tai kalbamės su psichologu Jokūbu.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Pirmiausia reikia  keisti savo rutiną. Tai gali padėti ne tik nugalėti nerimą, tačiau ir apskritai – labai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Kasdien siūlome daugiau judėti. „Mankšta padeda išlaisvinti endorfinus, kurie turi nuotaiką gerinančių savybių. Stenkitės skirti bent 30 minučių vidutinio intensyvumo mankštai kiekvieną dieną“,- pataria Jokūbas.

Žinoma, visi puikiai žino, kad reikia sveikai maitintis. Valgykite maistingą maistą, kuriame gausu vaisių, daržovių ir viso grūdo produktų. Venkite perdirbto maisto, cukraus ir kofeino, nes šie produktai gali padidinti nerimą.

„Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad žmogus miegotų bent 8 valandas per parą. Miego trūkumas gali padidinti nerimą. Daugumai suaugusiųjų reikia 7-8 valandų miego per naktį“,- konkretizuoja Jokūbas.

Venkite alkoholio ir narkotikų. Alkoholis ir narkotikai gali laikinai palengvinti nerimą, tačiau ilgainiui jie jį tikrai pablogins. Galiausiai – išmokite valdyti stresą. Stresas gali sukelti nerimą. Raskite būdų, kaip valdyti stresą, pavyzdžiui, joga, meditacija ar kvėpavimo pratimai.

Psichologinės terapijos

Yra daug skirtingų terapijų, kurios turėtų padėti kovoje su nerimu. Pažinimo elgesio terapija (PET) yra veiksmingas nerimo sutrikimų gydymas. Ši terapija padeda identifikuoti ir pakeisti neigiamas mintis ir elgesį, kurie prisideda prie nerimo. Relaksacijos terapijos, tokios kaip progresuojanti raumenų relaksacija ir biologinis grįžtamasis ryšys, gali padėti sumažinti fizinius nerimo simptomus. Mindfulness meditacija gali padėti sutelkti dėmesį į dabartį ir sumažinti nerimą dėl praeities ar ateities.

O gal jau reikia vaistų?

„Vaistus nuo nerimo jums turi paskirti gydytojas arba vaistininkas. Pirmiausia skiriama anksiolitikai. Anksiolitikai yra vaistų klasė, vartojama nerimo sutrikimams gydyti. Jie veikia smegenis, kad sumažintų nerimo ir įtampos jausmą“,- teigia specialistas. Rimtoms problemoms šalinti gali būti skiriami net ir antidepresantai. Be to, kad pakelia nuotaiką, antidepresantai taip pat gali padėti sumažinti nerimo simptomus.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *