Suaugusiųjų sąkandžio koregavimas Vilniuje – kodėl ir kada reikia?

sąkandžio koregavimas VilniujeNors daugelis žmonių, kalbėdami apie dantų taisymą ir gydymą, apsiriboja ėduonies šalinimu, plombos uždėjimu ar danties protezavimu, praktikoje dantų gydymas yra kur kas sudėtingesnė ir svarbesnė procedūra, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, pvz., sąkandžio koregavimas Vilniuje (ar kitame šalies mieste) skirtas dantų tiesinimui ir dantų funkcijos gerinimui. Deja, daugelis pacientų mano, kad minėtoji procedūra tėra estetinė problema, kuriai neverta skirti pinigų ir laiko. Gydytojai tvirtina priešingai – atidėliojami sąkandžio koregavimo darbai gali turėti itin liūdnų pasekmių ateityje.

Ar sąkandžio koregavimas – vien estetinė problema?

Ortodontinis gydymas yra būtinas, kai dėl netaisyklingo sąkandžio yra traumuojami kietieji dantų audiniai ir keičiasi žandikaulio sąnario funkcionalumas. Kreivi dantys ne tik mažina pasitikėjimą savimi ir kelia socialines problemas, tačiau tuo pačiu keičia kramtymo kokybę, taip pat – prastėja tarimas, atsiranda dažni galvos, sprando, nugaros skausmai. Galiausiai, dėl netaisyklingo sąkandžio kur kas dažniau pažeidžiamas dantų ėduonis, todėl reikalingi dažnesni dantų taisymo darbai. Laikui bėgant dėl sąkandžio problemų keičiasi žmogaus veido bruožai. Kitaip sakant, sutvarkyti dantys ir taisyklingas sąkandis užtikrina geresnę sveikatą ir leidžia džiaugtis aukštesne gyvenimo kokybe.

Kuo skiriasi vaikų ir suaugusiųjų sąkandžio koregavimas ir dantų tiesinimas?

Neretai manoma, kad netaisyklingo sąkandžio problemos turi būti sprendžiamos tik ankstyvame amžiuje. Ortodontai teigia, kad anksčiau pradėtas gydymas iš tiesų užtikrina greitesnius, pigesnius ir ilgaamžiškesnius rezultatus, tačiau manyti, kad ortodontinis gydymas negali būti taikomas vyresniame amžiuje yra iš esmės klaidinga. Žinoma, vyresnių pacientų gydymas yra kiek kitoks nei vaikų. Visų pirma taip yra dėl to, kad saugusiųjų dantys jau turėjo atlaikyti daugybę gydymų ir prisitaikyti prie dabartinio sąkandžio. Paprastai vyresnių pacientų dantys būna pažeisti karieso, nudilę, restauruoti ar net pašalinti. Tai reiškia, kad suaugusiųjų gydymas trunka ilgiau, kadangi taikomos kompleksinės priemonės, o gydymą atlieka kelių odontologijos sričių specialistai. Kad būtumėte patenkinti gydymo procedūra, bendraukite tik su profesionaliais ir ilgametę patirtį turinčiais odontologais, pvz., Šypsnio klinika.

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sąkandžio problemos dažniausiai sprendžiamos taikant breketus ar dantų plokšteles. Tačiau šiuo atveju reikėtų nepamiršti, kad vaikai yra augantis organizmas, todėl galima kur kas lengviau koreguoti ne tik dantų, bet ir žandikaulio vystymąsi. Deja, suaugusiam asmeniui tradicinės ortodontinės priemonės negali nei padidinti, nei sumažinti žandikaulio, todėl ypač sudėtingos ortodontinės anomalijos yra gydomos ne tik ortodontiškai, bet ir chirurgiškai.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.