Ar su lėlėmis turėtų žaisti ir berniukai?

lėlėsJeigu namuose auga mergaitė, būtinai nuperkamos bent jau kelios lėlės. Atrodo, tai priimta ir niekas nenorėtų keisti šios nusistovėjusios tvarkos. Lygiai taip pat gimus berniukui visiškai atsisakoma lėlių, nors psichologai tvirtina, kad jiems taip pat naudinga žaisti su tokiais žaislais. Ir tai neturi nieko bendro su homoseksualumu. Lėlės – puiki terapija, priemonė, galinti padėti užauginti protingą, išsilavinusią bei atsakingą asmenybę.

Kokius emocinius poreikius patenkina lėlė?

Nesvarbu, kokioje kultūroje ar subkultūroje auga vaikas, lėlės (nors ir skiriasi jų išvaizda) išlieka tarp populiariausių žaislų. Štai viduramžiais vaikai lėles gamindavosi patys. Šiuo metu ypač plati jų pasiūla vyrauja prekybos vietoje. Pasikeitė lėlių išvaizda, tačiau išliko jausmai, kuriuos vaikai dažnai joms jaučia.

Psichoterapeutai teigia, kad lėlės vaikams padeda imituoti kasdieninį pasaulį ir priimti jį kaip būtinybę, kaip realybę. Vaikai mato suaugusius asmenis, darančius vieną arba kitą veiksmą. Lygiai tą patį vaikai daro su savo lėlėmis, taigi, imituoja suaugusius asmenis. Vaikai lėlėmis rūpinasi, jas guodžia, net keliasi vidury nakties, kadangi, pasak jų, lėlė „padarė į kelnes“. Vaikai ne tik vaizduoja suaugusio žmogaus gyvenimą, tačiau ir atsakingai žiūri į auginamą žaislą. Daugelis tėvų tvirtina, kad pamatę, kaip vaikas atsakingai elgiasi su lėle, nusprendžia, kad jam jau galima patikėti augintinį, kuris, tiesa, bus lepesnis, tačiau ir žaidimas su juo dažniausiai nepalyginamai įdomesnis.

Žaidimas su lėle padeda vaikui susidėlioti mintis, kurios tuo metu sukasi jo galvelėje. Jis daro tai, ką galvoja. ir iš žaidimo galima susidaryti nuomonę apie vaiko mąstymą bei jo poreikius ir poelgius.

Kaip pasirinkti „geriausią“ lėlę?

Kaip jau minėta, šiuo metu egzistuoja ypač platus lėlių pasirinkimas. Taigi, kiekvienas vaikas arba jo tėvelis gali pasirinkti tokią lėlę, kuri jam atrodo pati geriausia. Pavyzdžiui, pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais galbūt tinka lėlės, kurios yra užmaunamos ant pirštų, o vėliau tenka pirkti kiek didesnes.

Pastaruoju metu psichologai akcentuoja, kad lėlės barbės nėra geras pasirinkimas jaunoms mergaitėms, kadangi tokios išvaizdos žaislas gali sutrikdyti vaiką. Ypač lieknos, pasidažiusios barbės ilgais plaukais sukuria neegzistuojančio pasaulio identitetą. Vaikams geriausiai tinka standartinės lėlės, kurios savo išvaizda labiausiai primena kūdikius.

Lėlės ir berniukai

Ir ankstesniais laikais, ir šiuolaikiniai berniukai žaidžia su lėlėmis ir tai tikrai nėra blogai. Jie, lygiai taip pat kaip ir mergaitės, pasaulį bando pažinti per lėles. Jeigu Jūsų sūnus paprašo šio žaislo, nupirkite jam. Vien lytis nelemia, kad „privaloma“ žaisti su automobiliukais. Juk svarbiausia įvertinti vaiko poreikius ir suteikiant priemones padėti jam suvokti pasaulį.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.