Įspūdžiai grįžus iš Danijos…

Iš DanijosDanija – viena tų šalių, kurias labai mėgsta mūsų tautiečiai. Danija, Anglija, Airija yra tos šalys, kuriose lietuviai ne tik laikinai padirba, bet ir kuriasi gyvenimus. Tiesa, į šią šaltą ir Daniją atvyksta ne tik darbuotojai, tačiau ir turistai, kurie nori susipažinti su skandinavišku dvelksmu. Nors mes ir danai dalijamės ta pačia Baltijos jūra, tačiau kultūros labai skiriasi, o skirtumai dažniausiai ir paskatina apsilankyti. Grįžusieji iš Danijos tvirtina, kad tai labai įstabi šalis. Galime pasidžiaugti dideliais (ir įdomiais) kultūrų skirtumais.

Daugelis minėdami užsienio šalis akcentuoja tik lankytinas vietas, tačiau kartais tam tikros smulkmenos yra kur kas svarbesnės ir daugiau pasako apie valstybę, nei vietos, į kurias labiausiai rekomenduojama užsukti.

Iš Danijos į Lietuvą ir atvirkščiai labai dažnai važinėja mikroautobusai, kuriais keliauja žmonės, gabenami siuntiniai. Tai pats pigiausias ir paprasčiausias būdas kontaktuoti su šia šalimi. O toliau pateikiame prisiminimus iš Danijos, kurie atskleidžia nepaprastą Skandinavijos žavesį.

Pirmiausia dėmesį patraukia tai, kad šioje šalyje yra labai daug dviratininkų. Ne „tiesiog daug“, bet „labai daug“. Žmonės mėgaujasi važiuodami šiomis dviratėmis transporto priemonėmis.

Taip pat reikėtų paminėti aukštas kainas, kurios atvykus iš Lietuvos yra kiek gąsdinančios. Lietuviška alga ir vakarienė Danijos kavinėje – prabangus sprendimas. Tačiau nepasimėgauti šalį garsinančiais sumuštiniais… Mm, tiesiog privalu paskanauti.

Atvykus į šią šalį verta aplankyti Kristianiją, kuri kai kuriems asmenims primenančią Vilniaus Užupį. Tai vieta, kurioje vyrauja bohema su savitomis taisyklėmis ir nepaklūstanti normoms. Deja, Kristianija garsėja ne tik iš teigiamos pusės – teigiama, kad čia prekiaujama „žole“.

Grįžus iš Danijos ir pateikiant įspūdžius reikia akcentuoti, kad šioje šalyje susisiekimas viešuoju transportu gana lengvas, tačiau egzistuoja labai daug skirtingų tipų bilietų, tad būtinai reikia atidžiai pasidomėti, kur ir su kokiu bilietu galite keliauti, kad vėliau netektų mokėti baudos pasirinkus netinkamą.

Žinote, kas maloniausia? Nuoširdus žmonių bendravimas ir pagalba net ir tuomet, kai jūs visiškai nieko neprašote. Jei atsistosite su žemėlapiu bandydami suvokti, kas ir kaip, tai labai tikėtina, kad greitai kas nors padės išsiaiškinti žemėlapio gaires.

Siūloma labai daug pigių lėktuvo bilietų, kur vos per porą valandų galima pasiekti šią puikią šalį ir pasinaudoti jos malonumais. Tačiau žmones įvertina ir kitą būdą – keliones mikroautobusais. Teigiama, kad tai pagyrų vertas kainos ir kokybės santykis.

Danija – nuostabi šalis. Net jeigu ir keliaujate į ją dirbti, būtinai pasimėgaukite visais kitais šalyje teikiamais privalumais. Ir keliaudami iš Danijos parsivešite malonių prisiminimų.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *