Kodėl naudojamos skirtingos trimerių dalys – peiliai?

Trimeriu vadinama universali žoliapjovė, su kuria galima pjauti ir krūmus, todėl jis yra galingesnis nei paprasta vejapjovė. Trimeris reikalingas kai žemės plote yra medžių, krūmų, kai yra didesni nuolydžio šlaitai, kai norima pamiškėse nupjauti augančius krūmus, kai reikia nupjauti žolę arti namo, kitų pastatų ir kliūčių.

Trimerių dalys – peiliai

Dažnai komplekte perkant šį įrankį būna įdėtos papildomos trimerių dalys – peiliai. Vieni peiliai skirti pjauti žolei, kiti – krūmams, sausiems stabarams. Minkštai žolei pjauti naudojami būgnai su valu. Didesnio galingumo įrankiuose naudojamas kampuotas valas, kuris pasižymi geresnėmis pjovimo savybėmis, apvalaus skersmens valas daugiau skirtas vejai. Pjovimo valai taip pat parduodami atskirai, ritinėliais, kaip papildomos trimerių dalys.

Peraugusiai žolei naudojamos kitos dalys – trijų ar dviejų ašmenų peiliai. Jie gerai pjauna nestorus krūmelius, kaip aviečių stiebai, lubinai, kiečiai. Trijų ašmenų peiliais taip pat galima išretinti peraugusias gyvatvores. Trimeriai dar gali turėti pjovimo diskus, kurie pravers, norint išpjauti jaunus medelius ir krūmus. Su tokiais įrankiais galima nupjauti net 5 cm storio medelį.

Taigi trimeriai nepakeičiami pagalbininkai sodybose, kuriose yra daugiau žemės, auginami medžiai, yra gyvatvorės, nuolat atauga krūmai, kai reikia nupjauti peraugusią žolę.

Dirbant su šiais įrankiais svarbu įsigyti apsauginių trimerių dalių – apsaugas galvai, akims, rankoms, kurios užtikrins saugų darbą.

Trimerių priežiūra ir gedimai

Kad šis įrankis tarnautų ilgai reikėtų nenaudoti pasenusių tepalų, keturtakčiame trimeryje juos būtina keisti maždaug kas 6 valandas, taip pat privalu reguliuoti variklio sūkius.

Dažniausi gedimai:

Trimeris užsikuria, bet paskui užgęsta. Jei įrankis užsikuria atidarius oro padavimo sklendę, o ją uždarius užgęsta, priežastis gali būti užsikimšęs karbiuratorius. Reikėtų pakeisti kuro filtrą.

Nesisuka pjovimo diskas. Šio gedimo priežastis gali būti nusidėvėję trimerių dalys – perdavimo velenas ar kampinės pavara.

Nusidėvėjusias trimerių dalis reikėtų pakeisti ir įrankis vėl sklandžiai tarnaus. Kokybiškų detalių galima užsakyti interneto svetainėje agropartsbaltija.lt. Šioje svetainėje, tikriausiai, yra parduodamos visos naujos trimerių dalys, tinkančios įvairiems modeliams.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.