Vartų automatika – kaip pasirinkti?

automatika 

Vartų automatika – tai be galo svarbi vartų įrengimo dalis, apie kurią reikia pagalvoti dar prieš renkantis vartų sistemą. Ji turėtų būti saugi, patogi ir užtikrinti lengvą patekimą į norimą teritoriją. Kadangi kiekviena vartų automatika turi būti pritaikyta pagal pačių vartų tipą, teritoriją, žmonių poreikius ir daugelį kitų kriterijų, prieš priimant sprendimą reikėtų įvertinti keletą svarbiausių aspektų. Kokie jie? Šiuo klausimu komentuoja e-vartai.lt specialistai.

Vartų tipai

Pirmas dalykas, kurį turite žinoti, jei jums reikalinga vartų automatika – kokio tipo vartus ketinate įrengti. Pagrindiniai ir dažniausiai naudojami vartų tipai:

  • Stumdomi vartai. Šie vartai tinka ir privačioms, ir viešoms teritorijoms, juos galima greitai ir paprastai atverti ir garantuoti, kad teritorija tinkamai apsaugoma. Šių vartų automatika dažnai pritaikoma pagal pačių vartų storį ir tai, kaip dažnai ketinama darinėti vartus.
  • Varstomi vartai. Juos atidaryti prireikia daugiau laiko nei stumdomiems vartams, tačiau jie puikiai tarnauja, jei svarbiausia – jūsų namų ar kitos teritorijos apsauga. Dažniausiai tokie vartai pasitarnauja privačiuose namuose.
  • Pakeliami vartai. Šio vartų tipo automatika geriausiai tinka pramoninių teritorijų apsaugai ir garažų įrengimui. Tai itin populiarus pasirinkimas, o vartų automatika tarnauja ilgai ir kokybiškai.

Valdymas

Dar viena labai svarbi vartų automatikos savybė yra valdymas. Šiuolaikinės technologijos siūlo itin plačias vartų atidarymo, uždarymo, programavimo ir kontroliavimo galimybes. Pavyzdžiui, galite pasirinkti tokį variantą, kai visa garažo, namų kiemo, biuro ir kitų turimų patalpų teritorijos vartų automatika būtų valdoma su vienu specialiu pulteliu. Moderni įranga taip pat gali būti valdoma išmaniuoju telefonu, kodine klaviatūra ar magnetine kilpa. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Kad pasirinktumėte geriausią valdymo variantą, geriausia renkantis vartų automatiką pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Techniniai parametrai

Dauguma vartų sistemų yra valdomos pavaromis, kurios atlieka tiek atidarymo, tiek uždarymo funkcijas. Kai renkatės vartų automatiką, būtina atsižvelgti į pavarų technines savybes. Paprastai pavarose naudojami elektromechaniniai arba hidrauliniai įrenginiai. Privačių patalpų (nuosavas namas, garažas ir pan.) vartų įrengimui žmonės dažniausiai renkasi elektromechanines pavaras, kurios kainuoja mažiau, o pati technika pritaikyta retesniam varstymui ir lengvesnei vartų konstrukcijai. Hidraulinės pavaros geriau tinka pramoniniam naudojimui – jos galingesnės ir gali geriau veikti esant intensyviam naudojimui.

Lauko kepsninės įsigijimas – tikrai išmintingas pasirinkimas!

kepsninėsIeškote lauko kepsninės, kuri tarnautų ne vieną sezoną? Dabar galite įsigyti net ir tokią įrangą, kurią naudoti bus galima visus 12 mėnesių! Lauko kepsninių pasirinkimas dabar yra kaip niekad didelis, o svarbiausia – jos gaminamos taip, jog naudoti būtų galima net ir šaltuoju metų periodu. Kokybiška lauko kepsninė garantuoja ne tik saugumą, bet ir ypač patogų ir greitą naudojimą. Aišku, viskas priklauso nuo to, kokią įrangą ketinate įsigyti. Tad, kokius lauko kepsninių privalumus verta išskirti labiausiai?

  1. Šiuolaikinės lauko kepsninės yra saugios naudojimui net ir labai vėjuotomis dienomis. Įsivaizduokite – labai vėjuotą dieną nusprendėte kažką kepti ant grilio. Naudojant savadarbę kepsninę, nėra jokios garantijos, kad netyčia neužsidegs žolė ar kad nenukentės mažamečiai vaikai. Modernios kepsninės bei griliai yra ypač naudingi dėl suteikiamos saugumo garantijos. Tokios kepsninės gaminamos iš specialios medžiagos, todėl net ir esant labai dideliems vėjo gūsiams, jokios žarijos nepateks į aplinką. Kalbant apie apsaugą nuo vaikų, ypač svarbu pabrėžti, kad kai kurios kepsninės gaminamos iš specialios keramikos, kuri sulaiko karštį viduje, o tai reiškia, kad iš išorės kepsninė įkaista mažiau. Tai sumažina nudegimų tikimybę.
  2. Modernios lauko kepsninės padeda sutaupyti nemažai pinigų, nes vis dėlto – joms kūrenti neprireikia didžiulio anglių kiekio. Kai kurioms kepsninėms netgi nereikalingas joks uždegamasis skystis. Svarbu tai, kad po kepimo, anglys gali būti naudojamos ne vieną kartą – pelenai yra atskiriami ir tiek.
  3. Ne visais atvejais būtini specialūs kepsninių įrankiai. Pavyzdžiui, naudojant savadarbę kepsninę, dažnai prireikia iešmų bei kitų įrankių, o taip pat viskas turi būti reguliariai apverčiama. Perkant kokybišką kepsninę, viso to nereikia, nes karštis tolygiai paskirstomas tiek viršutinėje, tiek ir apatinėje kepsninės dalyje.
  4. Jeigu turite gausią šeimą – ant kepsninės viską iškepsite vienu kartu. Kai tenka viską ruošti gausiai šeimynai, neretai prireikia kepimo iš dviejų kartų. Jeigu pasirinktumėte modernią kepsninę – viską padarytumėte iš vieno karto ir pats kepimas truktų vos keliolika minučių.

Lauko kepsnines rekomenduojama pirkti atsižvelgiant į visus privalumus, nes tai tik patvirtins, jog toks produktas tikrai yra naudingas ir reikalingas!