Vartų automatika – kaip pasirinkti?

automatika 

Vartų automatika – tai be galo svarbi vartų įrengimo dalis, apie kurią reikia pagalvoti dar prieš renkantis vartų sistemą. Ji turėtų būti saugi, patogi ir užtikrinti lengvą patekimą į norimą teritoriją. Kadangi kiekviena vartų automatika turi būti pritaikyta pagal pačių vartų tipą, teritoriją, žmonių poreikius ir daugelį kitų kriterijų, prieš priimant sprendimą reikėtų įvertinti keletą svarbiausių aspektų. Kokie jie? Šiuo klausimu komentuoja e-vartai.lt specialistai.

Vartų tipai

Pirmas dalykas, kurį turite žinoti, jei jums reikalinga vartų automatika – kokio tipo vartus ketinate įrengti. Pagrindiniai ir dažniausiai naudojami vartų tipai:

  • Stumdomi vartai. Šie vartai tinka ir privačioms, ir viešoms teritorijoms, juos galima greitai ir paprastai atverti ir garantuoti, kad teritorija tinkamai apsaugoma. Šių vartų automatika dažnai pritaikoma pagal pačių vartų storį ir tai, kaip dažnai ketinama darinėti vartus.
  • Varstomi vartai. Juos atidaryti prireikia daugiau laiko nei stumdomiems vartams, tačiau jie puikiai tarnauja, jei svarbiausia – jūsų namų ar kitos teritorijos apsauga. Dažniausiai tokie vartai pasitarnauja privačiuose namuose.
  • Pakeliami vartai. Šio vartų tipo automatika geriausiai tinka pramoninių teritorijų apsaugai ir garažų įrengimui. Tai itin populiarus pasirinkimas, o vartų automatika tarnauja ilgai ir kokybiškai.

Valdymas

Dar viena labai svarbi vartų automatikos savybė yra valdymas. Šiuolaikinės technologijos siūlo itin plačias vartų atidarymo, uždarymo, programavimo ir kontroliavimo galimybes. Pavyzdžiui, galite pasirinkti tokį variantą, kai visa garažo, namų kiemo, biuro ir kitų turimų patalpų teritorijos vartų automatika būtų valdoma su vienu specialiu pulteliu. Moderni įranga taip pat gali būti valdoma išmaniuoju telefonu, kodine klaviatūra ar magnetine kilpa. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Kad pasirinktumėte geriausią valdymo variantą, geriausia renkantis vartų automatiką pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Techniniai parametrai

Dauguma vartų sistemų yra valdomos pavaromis, kurios atlieka tiek atidarymo, tiek uždarymo funkcijas. Kai renkatės vartų automatiką, būtina atsižvelgti į pavarų technines savybes. Paprastai pavarose naudojami elektromechaniniai arba hidrauliniai įrenginiai. Privačių patalpų (nuosavas namas, garažas ir pan.) vartų įrengimui žmonės dažniausiai renkasi elektromechanines pavaras, kurios kainuoja mažiau, o pati technika pritaikyta retesniam varstymui ir lengvesnei vartų konstrukcijai. Hidraulinės pavaros geriau tinka pramoniniam naudojimui – jos galingesnės ir gali geriau veikti esant intensyviam naudojimui.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *