Stoginių pasirinkimo niuansai

Stogines šiandien galima pamatyti dažname privačių namų kieme, lauko kavinėse ar net prie įvairių įstaigų pastatų. Tendencija gintis nuo kaitrių saulės spindulių, šniokščiančio lietaus ar sunkaus sniego tampa vis populiaresnė. Tad visai nenuostabu, jog įmonių, kurių pagrindinė specializacija yra stoginės ir jų įrengimas, klientų ratas vis didėja.

Stoginės šiandien vieniems atstoja poilsio zoną, kitiems tai saugi vieta automobiliui. Labai dažnai šalia stoginių galima pamatyti įrengtą sandėliuką įvairiems daiktams laikyti. Sutikite, tai gana praktiška ir komfortiška. Kokios stoginės prireiks jums, priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių. Šių statinių rinkoje, kaip ir visur kitur, galima išsirinkti gana pigų variantą ir atvirkščiai – įsirengti prašmatnią, daug lėšų reikalaujančią apsaugą nuo atšiaurių oro sąlygų. Stoginės gali būti statomos atskirai nuo pastato arba prijungiamos prie jo kaip priestatas. Stoginių matmenų ir medžiagų, iš kurių bus pastatytas statinys, pasirinkimas išties labai platus. Kalbant apie dizainą, reikia pasakyti, jog daug kas priklauso nuo namo eksterjero. Vieni nori, jog stoginė su pagrindiniu pastatu derėtų kaip vientisas statinys. Kiti, tuo tarpu, pageidauja visiškai atskiros, netgi išsiskiriančios eksterjero detalės.

Ne visada, prieš statant stoginę, galima numanyti ar norėsite  ją palikti atvirą, ar uždengti vieną ar net visas tris stoginės puses. Norint išvengti vėjo ar šoninio lietaus, stoginės šonus galima dengti lentelėmis ar plastikiniais įtempiamais tentais. Gana dažnas pasirinkimas – sumontuota stiklinė sistema. Tai šiek tiek brangesnis variantas, tačiau komfortas ir apsauga garantuoti. Todėl labai svarbu, prieš užsakant stoginę, numatyti savo galimą pasirinkimą ir jį pateikti statybų vykdytojams.

Stoginės dizaino, dydžio ar medžiagų pasirinkimas yra malonioji šių statybų dalis. Tačiau dera žinoti, jog kai kuriais atvejais, prieš statant stoginę,  reikia pasirūpinti kai kuriais dokumentais. Jeigu stoginę planuojate statyti šalia kotedžo arba buto, jums prireiks raštiško sklypo bendraturčių sutikimo. Praktika rodo, jog dažnai šie niuansai išsprendžiami gana greitai ir taikiai. Tiesiog visuomet reikia geranoriškai ir aiškiai išdėstyti savo pageidavimus ir priežastis, kodėl stoginė jums reikalinga.

Dažniausiai tokiems statiniams įprastomis sąlygomis jokie specialūs leidimai nereikalingi. Na, išskyrus tuos atvejus, kai stoginė planuojama kultūros paveldo objekto apsaugos zonoje ar statant miesto teritorijoje bei šalia magistralinio dujotiekio.

Gera žinia ta, jog šiandien daugelis stoginių montavimo įmonių rūpinasi savo klientais ir apie tokius numatomus stoginių įrengimo sunkumus juos informuoja. Tai reiškia, jog pasirinkę tikrai profesionalią įmonę, galėsite džiaugtis ne tik modernia ir praktiška stogine, bet ir ateityje išvengsite nemalonumų dėl neteisėtai pastatyto priestato.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.