Saulės parkai – galimybė naudotis ekologiška energija net ir gyvenantiems daugiabučiuose
Butuose gyvenantys žmonės, lyginant su individualių namų ar šiandien itin populiarių kotedžų gyventojais, tam tikra prasme yra nuskriausti. Ir ne tik dėl to, jog negali kada tik panorėję išsikepti šašlykų gražų vasaros vakarą. Jei esate sąmoningai mąstantis žmogus, viena iš galimybių realiai prisidėti prie aplinkosaugos puoselėjimo idėjų – saulės elektrinės. Deja, iš pirmo žvilgsnio vertinant, kyla realus klausimas, kur eiliniam žmogui, gyvenančiam daugiabutyje, rasti laisvą plotelį ant stogo, kuriame būtų galima „užtupdyti“ saulės kolektorių. Jei plačiau domėjotės šia sritimi, tikriausiai jūsų dėmesį patraukė ir saulės parkai – galimybė įsigyti saulės elektrinę, nutolusią nuo jūsų namų.
Saulės parkai – inovacija, patraukusi daugelio sąmoningai mąstančių gyventojų dėmesį. Tiesą sakant, kai ši galimybė buvo paleista į „eterį“, kone akimirksniu buvo ne tik išgraibstytos įsigyti siūlomos saulės elektrinių dalys, bet netgi susidarė norinčiųjų eilė. Iš tiesų džiuginanti tendencija. Juk žmonės, „pasirašę“ šiam projektui, tikėtina, mąsto ne tik ekonomiškai, bet ir, svarbiausia, ekologiškai. Juk saulė – bene pats aplinkai draugiškiausias ir „žaliausias“ variantas, kurio naudojimas yra tiesiogiai susijęs ir su ne tokių „nekaltų“, pavyzdžiui, naftos energijos resursų vartojimas.
Racionaliai mąstantis žmogus, nusprendęs investuoti į šio projekto plėtojimą, savaime suprantama domisi ir tokiais praktiniais klausimais kaip saulės elektrinės atsiperkamumas. Priklausomai nuo tokių kriterijų kaip sumontuotos saulės elektrinės įrenginių savybės, pasvirimo kampas, sunaudojamos elektros energijos kiekis bei elektros kainos svyravimas, saulės kolektorių galingumas bei kiti kriterijai, šis projektas atsipirkti turėtų maždaug per 8-10 metų. Gera žinia, jog, remiantis atliktais eksperimentais, saulės elektrinės detalės per metus susidėvi tik 1 procentą. Vadinasi, tai yra iš tiesų ilgaamžė investicija, žadanti potencialią finansinę bei, svarbiausia, ekologinę naudą.
Turime ir dar vieną puikią žinią. Norintys įsigyti savo saulės elektrinę saulės parke, galima pasinaudoti ir tiksline ES skiriama parama šio projekto įgyvendinimui. Nereikia bijoti su šia procedūra susijusių formalumų viskas tikrai gana paprasta, o ir informacijos internetinėje erdvėje netrūksta. Tiesa, suinteresuoti finansinės paramos galimybe raginami nesnausti. Neaišku, kada ES „kraniukai“ šio projekto įgyvendinimui „užsisuks“ arba sąlygos norintiems gauti paramą taps griežtesnės.