Kadastrinių matavimų eiga, trukmė ir kaina

kadastriniai matavimo darbaiŽemės sklypų kadastriniai matavimo darbai – tai profesionalios matavimo įrangos ir profesinių žinių reikalaujantis procesas, kurio metu nustatomi tikslūs turimo sklypo duomenys. Kad minėtasis procesas būtų vykdomas sklandžiai ir tinkamai, būtina bendradarbiauti su profesionalia geodezijos įmone ar individualiai dirbančiais licencijuotais matininkais. Žinoma, būtina racionaliai įvertinti ir kainos klausimą, tačiau reikia pripažinti – geodeziniai darbai kainuoja gana daug, o pigias paslaugas siūlančios bendrovės negali užtikrinti maksimalios kokybės.

Kada atliekami kadastriniai žemės sklypo matavimo darbai?

Kadastriniai matavimai atliekami tuomet, kai planuojama parduoti konkretų žemės sklypą, norima jį padalinti, atidalinti arba, priešingai, sujungti kelis sklypus. Kadastriniai matavimo darbai reikalingi ir norint keisti tikslinę žemės paskirtį ar nusprendus sklypą nuomoti. Minėtieji darbai atliekami žemės savininkui pageidaujant patikslinti valdos plotą, kuris yra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, jeigu ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje geodezinių koordinačių sistemoje. Atliekant kadastrinius matavimus, žemės sklypo savininkas turi pateikti savo asmens tapatybės kortelę ar pasą (dokumentų kopijas), sklypo teisinės registracijos dokumentus, žemės sklypo planą (detalųjį arba preliminarųjį). Be to, jei šiame sklype yra statinių, būtina pateikti jų registracijos dokumentus.

Matavimų trukmė ir kaina

Kadastrinių matavimų trukmė yra individuali ir konkrečiu atveju gali skirtis. Natūraliai negalima kalbėti ir apie vienodas paslaugos kainas. Kadastriniai (geodeziniai) matavimai vykdomi, atsižvelgiant į konkretaus sklypo plotą, jo vietą, darbų terminus ir pan. Didesnės apimties sklypas reikalauja ilgiau trunkančių matavimo darbų, be to, sudėtingos sklypo pasiekimo sąlygos siejamos su papildomomis investicijomis. Kad išvengtumėte netikėtų staigmenų, dėl konkretaus sklypo matavimo terminų ir kainų pasikalbėkite iš anksto. Beje, primename, kad neturėtumėte pasitikėti matininkais, žadančiais kadastrinius matavimus atlikti nuotoliniu būdu. Galime drąsiai tvirtinti, kad tiksliems matavimo darbams atlikti būtina nuvykti į konkrečią matuojamo sklypo valdą.

Rinkitės atsakingai!

Deja, itin didelė geodezinių bendrovių pasiūla apsunkina mūsų pasirinkimą. Kad būtumėte tikri vykdomų darbų kokybe, rinkitės ilgametę darbo patirtį turinčią bendrovę, kurioje dirba atitinkamas licencijas įgiję matininkai. Įsitikinkite, kad matavimo darbuose naudojama naujausia matavimo įranga, užtikrinanti maksimalaus tikslumo duomenis. Žinoma, būtina įvertinti kainos ir kokybės santykį. Primename, kad didžiausi kainų svyravimai stebimi tarp didžiuosiuose miestuose ir mažesnėse apylinkėse įsikūrusių įmonių. Be to, verta atsižvelgti, kuriame Lietuvos regione yra matuojamas sklypas. Siekiantiems taupyti rekomenduojame dirbti su geodezininkų bendrove, esančia arčiau matuojamos žemės valdos.

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *