Nekilnojamojo turto vertinimas – ką svarbu žinoti?

NT vertinimas

Jei norite įsigyti būstą, imti paskolą ar parduoti turimą nekilnojamąjį turtą, būtinas nekilnojamojo turto vertinimas. Tik taip galite sužinoti realią būsto rinkos vertę ir sutaupyti daug laiko ar išlaidų, kurios gali atsirasti neatlikus šio žingsnio. Jei su šia paslauga susiduriate pirmąjį kartą, tikėtina, kad jums gali kilti daug klausimų. Kad viskas būtų aišku, aptarsime svarbiausius punktus, kuriuos turite žinoti, jei jus domina nekilnojamojo turto vertinimas.

Kaip pasirinkti turto vertintojus?

Pirmas dalykas, į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi turto vertinimo įmonę – ar ji legaliai turi teisę verstis šia veikla. Dažnai skelbimuose pasitaiko šarlatanų ar nekilnojamojo turto brokerių, kurie iš tiesų nėra įrašyti į Išorės turto arba verslo vertinimo veikla turinčių teisę verstis asmenų sąrašą.

Taip pat reikėtų pasidomėti, kokią kvalifikaciją turi vertintojas. Galimos kvalifikacijos rūšys: nekilnojamojo turto vertintojo, kilnojamojo turto vertintojo, verslo vertintojo, nekilnojamojo turto vertintojo asistento, kilnojamojo turto vertintojo asistento ir verslo vertintojo asistento kvalifikacija.

Renkantis vertintojus taip pat derėtų pasiteirauti, kokią patirtį jie turi, kokiuose regionuose dirba ir ar išmano jūsų regiono nekilnojamojo turto rinką. Kad išsigrynintumėte nekilnojamojo turto vertintojo kompetenciją, iš pradžių susitikite su juo ir pasikalbėkite jums rūpimais klausimais ir pasižiūrėkite, kaip vertintojas bendrauja konsultacijos metu, kokie jo įgūdžiai.

Ar tai brangi paslauga?

Nekilnojamojo turto vertinimas labai priklauso nuo vietos, kurioje jis yra, nekilnojamojo turto dydžio ar kitų veiksnių, turinčių įtakos vertinimui. Dažniausiai dėl kainos reikia tartis tiesiai su vertintojais, o kad ji būtų sąžininga, galite užklausas nusiųsti kelioms įmonėms ir palyginti, kokia kaina realiausia rinkoje. Bet kuriuo atveju reikėtų negailėti investicijų į turto vertinimą, nes jis gali padėti išvengti permokėjimo ar kitų nuostolių, kurie jums kainuotų kur kas brangiau.

Kiek laiko trunka nekilnojamojo turto vertinimas?

Būsto vertinimas gali trukti ir vieną dieną, tačiau jei tai sudėtingas projektas, šis procesas gali pareikalauti ir keleto mėnesių. Jei reikalingas ypatingas tikslumas ir situacija jautri, specialistams gali prireikti daugiau laiko.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *